De Amerikaanse president Barack Obama heeft afzonderlijk overleg gevoerd met leiders van de Republikeinen en Democraten over de schuldencrisis, minder dan 3 dagen voordat de Amerikaanse regering in geldnood raakt.
De actie van Obama zaterdagavond kwam na een wekenlange impasse. Democraten en Republikeinen zijn tot op het bot verdeeld. De leiders gaven elkaar zaterdagavond de schuld tijdens een debat in de Senaat, dat bij hoge uitzondering het hele weekeinde doorgaat. "De Republikeinse leiders weigeren nog steeds om te goeder trouw te onderhandelen", klaagde Harry Reid van de Democraten. De Republikeinse leider Mitch McConnell zei dat president Obama maar met een voorstel moet komen.
Zaterdag hadden de Republikeinen in het Huis van Afgevaardigden zaterdag het nieuwste voorstel van de Democraten afgewezen. Eerder deed de Senaat dat met een Republikeins voorstel uit het Huis van Afgevaardigden.
Zonder akkoord, kan de Amerikaanse regering dinsdag niet meer alle uitkeringen, lonen en rentes uitbetalen, tot woede van gepensioneerden en militairen. Komende week moeten circa 80 miljoen uitkeringen worden betaald. Het is de eerste keer in de geschiedenis dat de VS zo in geldnood komt.
De Republikeinse Senaatsfractieleider Mitch McConnell zei dat hij had gesproken met Obama. Hij verklaarde "optimistisch te zijn dat er een akkoord komt in de nabije toekomst". Maar dat werd tegengesproken door de Democratische Senaatsfractieleider Harry Reid: "De vraag is: zijn we nu dichter bij een akkoord? Het antwoord is: nee".
Volgens de krant Washington Post begint zich een gevoel van wanhoop begint zich meester te maken van het Amerikaanse parlement. "Na maanden van onderhandelingen en wekenlange debatten is elk plan voor bezuinigingen of verhoging van het schuldenplafond al eens afgewezen of kansloos verklaard", oordeelde de krant op haar website.

Spoedoverleg Obama over schuldencrisis (Foto: ANP)
quote:Zeitgeist, kom op man...Op zondag 31 juli 2011 @ 04:23 schreef Underverse het volgende:
Will he crack like a nut?
@LoginID Dat is een functie van het monetair systeem...
Ik begint te zien waarom 1939 zo'n ingrijpende geschiedenis is, als je kijkt naar de groep van uitvinders van dit systeem en momenteel nog steeds in stand houden, terwijl het begint af te brokkelen...
Check "zeitgeist"...
quote:Het is vrij algemeen bekend dat er in Zeitgeist nogal wat valse redenaties en drogredenen zitten. Niet de meest geschikte bron om aan te halen.Op zondag 31 juli 2011 @ 05:10 schreef Underverse het volgende:
[..]
Het verklaard niet alles, maar wel een hoop..
quote:Verklaar je nader? Ik weet al waar ze fout gaan, maar voor een groot deel zitten ze goed!Op zondag 31 juli 2011 @ 05:15 schreef oshiro het volgende:
[..]
Het is vrij algemeen bekend dat er in Zeitgeist nogal wat valse redenaties en drogredenen zitten. Niet de meest geschikte bron om aan te halen.
quote:Alleen klopt het niet echt. De schuldlast is voornamelijk naar eigen Amerikaanse burgers. Die hebben het geld uitgeleend aan de staat. De schuldenlast is ook niet veel hoger dan in Europa echter is zo'n schuldenplafond ongekend in de wereld. Nu wordt het als politiek spelletje gebruikt waar de hele wereld de pijn van zou kunnen voelen.Op zondag 31 juli 2011 @ 04:12 schreef LoginID het volgende:
Ach, de rekening is voor later.
Na mij, de zondvloed.
Wel minder leuk voor de kleintjes.
[afbeelding]
quote:Als de waarde van het geld achteruit gaat, blijft er juist alleen maar meer over voor MonopolyOp zondag 31 juli 2011 @ 08:17 schreef Scheld-Kanon het volgende:
Straks is er niet eens genoeg geld meer om Monopolyspellen mee bij tevullen :-(
quote:Het gaat hier niet om een monetaire crisis maar om een politieke crisis. De "debt ceiling" van de VS wordt al tientallen jaren regelmatig verhoogd. Normaal gesproken stemmen vrijwel alle afgevaardigden voor zo'n verhoging. Echter nu willen de Republikeinen, onder druk van de Tea Party, alleen voor de verhoging stemmen als er iets tegenover staat. De Democraten laten dat natuurlijk niet zomaar gebeuren omdat de Republikeinen uiteindelijk toch voor de verhoging moeten stemmen omdat anders de economie enorm beschadigd wordt.Op zondag 31 juli 2011 @ 04:12 schreef LoginID het volgende:
Ach, de rekening is voor later.
Na mij, de zondvloed.
Wel minder leuk voor de kleintjes.
[afbeelding]
quote:Precies en die Tea Party is een beest dat de Republikeinen zelf tot leven hebben gebracht en dat actief ondersteund is door FOX News en zijn miljoenen-funding heeft ontvangen van de gebroeders Koch via conservatieve "think tanks".Op zondag 31 juli 2011 @ 10:24 schreef Limburg_voor_Limburgers het volgende:
[..]
Het gaat hier niet om een monetaire crisis maar om een politieke crisis. De "debt ceiling" van de VS wordt al tientallen jaren regelmatig verhoogd. Normaal gesproken stemmen vrijwel alle afgevaardigden voor zo'n verhoging. Echter nu willen de Republikeinen, onder druk van de Tea Party, alleen voor de verhoging stemmen als er iets tegenover staat. De Democraten laten dat natuurlijk niet zomaar gebeuren omdat de Republikeinen uiteindelijk toch voor de verhoging moeten stemmen omdat anders de economie enorm beschadigd wordt.
quote:Wat een onzin. Het beleid van Obama is praktisch hetzelfde als die van Bush. De retoriek is misschien anders maar beide proberen een door de voorgaande collega kapot gemaakte economie te herstellen met juist dat gene dat eerder de de oorzaak was: kunstmatig lage rente, stimuleren van de economie en risico's van investeringen te verkleinen.Op zondag 31 juli 2011 @ 10:18 schreef joesgarage het volgende:
Het gaat nog steeds alleen maar verhogen van het schuldenplafond om aan in het verleden aangegane verplichtingen te kunnen blijven voldoen en niet zozeer over de staatsschuld zelf.
Na 8 jaar in vrijwel alle opzichten rampzalig beleid door George W. Bush, was er hoop dat de rede weer zijn intrede zou doen in de politiek. Maar de Republikeinen hebben zich tot hoogste doel gesteld om het presidentschap van Obama koste wat kost te laten mislukken en daar maken ze niet eens een geheim van en dat wordt openlijk uitgesproken.
De eerste 2 jaar werd het Obama in zo ongeveer alles geblokkeerd doordat in de Senaat werkelijk ieder wetsvoorstel gefilibusterd werd en werden vrijwel alle benoemingen door de Republikeinen tegengehouden.
Nu wordt deze manier van blokkeren gebruikt om het regeren door Obama onmogelijk te maken. Dat het om blokkeren gaat is duidelijk doordat de Republikeinen tot geen enkele compromis bereid zijn. De Republikeinen zijn 3 jaar na Bush nog steeds hard bezig om de V.S. nog dieper in de put te werken. Osama bin Laden had zich geen betere bondgenoot kunnen wensen dan de Republikeinen...
Er rest Obama straks mogelijk alleen nog de mogelijkheid te gebruiken waar hij zelf een grondige hekel aan heeft, namelijk door het schuldenplafond te negeren en gebruik te maken van het 14e amendement van de grondwet om het land te redden. Waarschijnlijk zal hij dat doen vergezeld van een plan om grootscheepse bezuinigingen door te voeren om het begrotingstekort terug te brengen en later de staatsschuld.
quote:bronnen in de bovenstaande link
The US has defaulted on it's dept before, several times. Here are a few examples:
In 1968 the government revoked the right to redeem banknotes for gold, this left citizens and foreigners with nothing but paper notes in place of promised of gold. Around this time the Coinage Act of 1965 removed all silver from quarters and dimes, further devaluing US currency.
In August of 1971 the United States stopped allowing convertibility of the dollar into gold. As a result the dollar became fully fiat currency, backed by nothing but the promise of the federal government fiat. This action, referred to as the Nixon shock, created the situation in which the US dollar became the sole backing of currencies and was known as Nixon Stock [1]. The value of the US dollar also fell dramatically at this time and never fully recovered [2].
In 1933, Congress passed a resolution to avoid paying back bonds with gold, instead paying them back with paper money (which is essentially just a note). This was known as the Gold Repeal Joint Resolution [3] and was a violation of the "gold clause" of said bond.
During the Civil War the National Banks were created and the first paper money was issued known as "On Demand" notes, but nicknamed greenbacks. The US also issued war bonds to back this paper money, which it used to fun pay soldiers and fund the war effort. But this was basically fiat money, since later US bonds were only exchangeable for paper money, not gold.
The US has defaulted before and we'll do it again.
quote:Ze zijn inderdaad zelf verantwoordelijk voor de tea party. Als de republikeinen in het verleden zelf verantwoordelijk beleid hadden gehad en de overheidsuitgave onder controle hadden gehad dan had de tea party nooit bestaan.Op zondag 31 juli 2011 @ 10:33 schreef joesgarage het volgende:
[..]
Precies en die Tea Party is een beest dat de Republikeinen zelf tot leven hebben gebracht en dat actief ondersteund is door FOX News en zijn miljoenen-funding heeft ontvangen van de gebroeders Koch via conservatieve "think tanks".
http://www.sourcewatch.org/index.php?title=Tea_Party
De Republikeinse partij wordt langzaam verscheurd door broedertwist en onder druk van de Tea Party hebben veel gematigdere Republikeinen het schip inmiddels verlaten of hun retoriek grondig aangepast.
quote:Lekker makkelijk onzin roepen over iets wat gewoon feitelijk waar is en niet op de argumenten ingaan.Op zondag 31 juli 2011 @ 10:43 schreef monddood het volgende:
[..]
Wat een onzin. Het beleid van Obama is praktisch hetzelfde als die van Bush. De retoriek is misschien anders maar beide proberen een door de voorgaande collega kapot gemaakte economie te herstellen met juist dat gene dat eerder de de oorzaak was: kunstmatig lage rente, stimuleren van de economie en risico's van investeringen te verkleinen.
Obama is Bush in het kwadraat. Je doet net alsof Obama een goede president was als hij al zijn plannetjes door kon voeren.
quote:Daar ben ik nu niet van overtuigd. De Tea Party richt zich nu op de staatsschuld, maar vond in feite zijn bestaansgrond tijdens de rallies door McCain en Palin in de stadions werden gehouden en waarbij zeer opzwepende en overantwoord populistische retoriek werd gebezigd.Op zondag 31 juli 2011 @ 10:58 schreef monddood het volgende:
[..]
Ze zijn inderdaad zelf verantwoordelijk voor de tea party. Als de republikeinen in het verleden zelf verantwoordelijk beleid hadden gehad en de overheidsuitgave onder controle hadden gehad dan had de tea party nooit bestaan.
quote:Iedere politicus moet in de V.S. over zekere populistische vaardigheden beschikken, anders kun je het schudden om president van de V.S. te worden, maar het laatste wat je Obama kan noemen is een populist.Op zondag 31 juli 2011 @ 13:35 schreef MartyRobbins het volgende:
[..]
Obama is zelf de grootste de populist maar dat word hem door links dan weer vergeven.
quote:Nee natuurlijk is het niet populistisch, dat slaat nergens op. Het is een ingrijpende stelselwijziging hoewel helaas behoorlijk afgezwakt door de Republikeinen. De overgrote meerderheid van de Amerikanen is voorstander van het nieuwe stelsel. 10-tallen miljoenen Amerikanen kunnen eenvoudigweg geen gezondheidszorg betalen, dat heeft weinig met vrije keuze te maken.
[..]
De hele gezondheidszorg was al populistisch.
En veel amerikanen willen zelf kiezen of ze verzekerd zijn obama ontneemt ze die vrijheid.
quote:Het nieuw gezondheidsstelsel bespaart geld ten opzichte van het oude, dat verreweg het duurste ter wereld was en dat jaarlijks naar schatting minstens 18.000 doden opleverde, doordat miljoenen Amerikanen geen verzekering kunnen betalen.
[..]
Dat lijkt me dan ook logisch want het is een enorme kostenpost.
quote:Het een spreekt het ander niet tegen
[..]
Dat klopt inderdaad deels, maar er zijn ook populaire conservatieve negers bij de tea party.
quote:Dit is de grootste quatsch die je je maar kan voorstellen. Dit is een rechtstreeks talking point van de opiniemakers van FOX News en Rush Limbaugh. Dit is op werkelijk geen enkele manier te onderbouwen..
Het heeft er meer mee te maken dat obama gewoon anti-blank is.
quote:Zoiets heet retoriek. Ik begrijp niet wat Medicaid daarmee te maken heeft. Dat bestaat al sinds 1965.Op zondag 31 juli 2011 @ 14:05 schreef MartyRobbins het volgende:
[..]
Dat YES WE CAN, HOPE AND CHANGE, medicaid is populisme van de bovenste plank.
quote:Volgens mij snap je in het geheel niet wat populisme betekent... Aan het introduceren van Obama's gezondheidszorg in het enige westerse land dat het nog niet had, ligt juist idealisme ten grondslag.
De amerikanen die geen verzekering willen worden nu verplicht verzekerd.
En volgens mij is iets nog steeds populisme als de meerderheid het wil.
Niet dat populisme altijd slecht is.
[..]
Het kost de overheid juist meer, en het zorgt van de inperking van de vrijheid van veel amerikanen.
quote:Wat een vaag gebrabbel over open grenzen en anti-blanke(???) plannen . Geef hier maar eens een betrouwbare bron voor dan...
Hij wil de grenzen met mexico open gooien en nog veel andere anti-blanke plannen en uitspraken van hem.
Om over de organisaties die hem steunen nog maar te zwijgen.
Als je wat meer weet over het extreem linkse verleden van obama word je dit wel duidelijk.
quote:http://www.gemworld.com/USAvsUS.htm
In 1933 the U.S. declared bankruptcy, as expressed in Roosevelt's Executive Orders 6073, 6102, 6111, and 6260, House Joint Resolution 192 (Public Law 73-10) of June 5, 1933 (31 U.S.C. 463) confirmed in "Perry v. U.S. (1935) 294 U.S. 330-381, 79 LEd 912, as well as 31 United States Code (USC) 5112, 5119, Senate Report 93-549, and 12 USC 95a.