Gamegigant Nintendo is aangeklaagd vanwege het 3D-beeld van de Nintendo 3DS. Het Japanse bedrijf zou patenten hebben geschonden rond het tonen van driedimensionale afbeeldingen die met het blote oog bekeken kunnen worden zonder het gebruik van een speciale bril. Dat schrijft techwebsite Patent Arcade.
De aanklacht komt van Tomita Technologies, dat kantoren heeft in Japan en de Verenigde Staten. Sinds 2002 heeft het bedrijf meer dan honderd patenten geregistreerd. Het patent van de aanklager werd in augustus 2008 goedgekeurd door het Amerikaans patentregistratiekantoor. Volgens Tomita heeft Nintendo opzettelijk het patent van het technologiebedrijf gebroken.
De aanklager heeft niet laten weten wat het eist van Nintendo. Het is niet de eerste keer dat Nintendo wordt aangeklaagd vanwege patentbreuk. In 2006 is de Japanse gamegigant aangeklaagd vanwege verschillende controllers, waaronder die van de Nintendo Wii. Pas in april vorig jaar werd Nintendo volledig vrijgesproken.

Nintendo aangeklaagd vanwege Nintendo 3DS
quote:...Op woensdag 6 juli 2011 @ 16:58 schreef NationalPrideMadeWar het volgende:
I predict a WAR
Notorious_Roy (Hoofdredacteur Games) 06-07-2011 @ 17:12
quote:Yup, is volgens mij in het verleden ook wel gebeurt.Op woensdag 6 juli 2011 @ 17:38 schreef HerrBlitzwing het volgende:
[..]
Maar kunnen ze dan in de VS niet nog altijd mot creëren door het product te verbannen van de Noord-Amerikaanse markt?
quote:Nintendo heeft het scherm helemaal niet zelf ontwikkeld.Op woensdag 6 juli 2011 @ 18:13 schreef Catapult het volgende:
Volgens mij is Nintendo toch echt de eerste die dit heeft ontwikkeld en ook nog op de markt gebracht heeft. Als die patenthouder nou iets in die richting zou hebben gepresteerd, zou ik de aanklacht nog snappen. Maar nu is er blijkbaar iets verzonnen, dat ooit iemand in de toekomst zou kunnen bedenken en ook nog produceren. Daar kun je toch geen patent op aanvragen??
quote:Cool. Maar Sharp is toch niet diegene die de aanklacht indient? Blijft mijn vraag dus gewoon overeind. Vervang alleen Nintendo door Sharp.Op woensdag 6 juli 2011 @ 18:19 schreef Dreassic het volgende:
[..]
Nintendo heeft het scherm helemaal niet zelf ontwikkeld.
Dat is allemaal Sharp, Nintendo neemt alleen de schermpjes af bij Sharp.
quote:Officieel werkt het zo niet (maar in de praktijk wel), dat wat je vastlegt middels een octrooi, moet je ook daadwerkelijk kunnen maken. Ideeën zijn officieel dus niet octrooieerbaar. Echter, aangezien de kennis bij het octrooibureau veel te laag is om de vindingen te kunnen controleren, kan het in de praktijk dus niet goed werken.Op woensdag 6 juli 2011 @ 18:13 schreef Catapult het volgende:
Volgens mij is Nintendo toch echt de eerste die dit heeft ontwikkeld en ook nog op de markt gebracht heeft. Als die patenthouder nou iets in die richting zou hebben gepresteerd, zou ik de aanklacht nog snappen. Maar nu is er blijkbaar iets verzonnen, dat ooit iemand in de toekomst zou kunnen bedenken en ook nog produceren. Daar kun je toch geen patent op aanvragen??
quote:lijkt mij raar, je kan in zo'n geval toch heel gemakkelijk bewijzen dat er 'prior art' was, namelijk het Europese of Aziatische patentOp woensdag 6 juli 2011 @ 17:24 schreef BasOne het volgende:
Maken Amerikanen ook gretig gebruik van, Japanse of Europese vindingen jatten en dan hard roepen dat er in de VS geen patent op rust.
quote:Ik denk niet dat jouw stelling waar is. Het ontwikkelen van nieuwe technologie en producten gaat vaak gepaard met miljoenen investeringen. Zou jij nog gaan investeren als je weet dat je concurrenten ongestraft jouw product/technologie/idee kunnen kopieheren en op de markt kunnen brengen zonder torenhoge investeringskosten te hebben die moeten worden terug verdient. Op die manier wordt je uit de markt geconcurreerd puur op prijs.Op woensdag 6 juli 2011 @ 20:18 schreef swoopie het volgende:
Patenten zijn de dolk in het hart van de creativiteit...
quote:Ok, wellicht heb je gelijk en is mijn stelling te zwart/wit. Misschien zou het beter zijn als patenten alleen geregistreerd kunnen worden door de partij die de investering daadwerkelijk heeft gedaan en dat kan bewijzen, ook na verjaring van een patent(aanvraag). Dan zou mijn stelling meer iets in de trant van "Patenttrollen zijn de dolk....."Op donderdag 7 juli 2011 @ 08:58 schreef Hugo862 het volgende:
[..]
Ik denk niet dat jouw stelling waar is. Het ontwikkelen van nieuwe technologie en producten gaat vaak gepaard met miljoenen investeringen. Zou jij nog gaan investeren als je weet dat je concurrenten ongestraft jouw product/technologie/idee kunnen kopieheren en op de markt kunnen brengen zonder torenhoge investeringskosten te hebben die moeten worden terug verdient. Op die manier wordt je uit de markt geconcurreerd puur op prijs.