Een meerderheid van de Tweede Kamer staat achter het initiatief voor een vergoeding van 3700 euro voor de kosten die ouders maken voor het adopteren van kinderen uit een ander land. Dat bleek woensdag tijdens een debat in de Tweede Kamer. De vergoeding moet wel tijdelijk zijn. Staatssecretaris van Veiligheid en Justitie Fred Teeven (VVD) kan zich hier in vinden.
Sinds 2009 mogen ouders die kinderen adopteren de kosten hiervoor niet meer aftrekken van het belastbaar inkomen. Adoptie kan volgens de SGP echter duur zijn en daarom kwam onder meer deze partij met het plan voor de vergoeding. Net als de SGP vindt ook de PvdA dat voorkomen moet worden dat mensen vanwege te hoge kosten afzien van adoptie.
Kamerlid Joost Taverne (VVD) vindt het daarentegen geen overheidstaak adoptie financieel te ondersteunen. Toch vindt hij dat de regeling er wel moet komen, vanwege verwachtingen die de overheid op dit gebied inmiddels heeft gewekt. Taverne en PVV-Kamerlid Willie Dille pleitten wel voor een tijdelijke regeling, tot 2012. Het kabinet en de Kamer gaan nog kijken wat voor regeling er na 2012 moet komen.
quote:Jij vind het logischer om het te verrekenen met je zwarte inkomen?Op woensdag 25 mei 2011 @ 23:28 schreef maily het volgende:
wat raar dat je zoiets kan "verrekenen" met je belastbaar inkomen....
quote:ja tuurlijkOp woensdag 25 mei 2011 @ 23:29 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Jij vind het logischer om het te verrekenen met je zwarte inkomen?
quote:Laat ik het anders vragen dan... waarom zou je dat niet mogen verrekenen?
quote:kinderopvang is pas vanaf het moment dat het kind er is (geboren of geadopteerd).Op woensdag 25 mei 2011 @ 23:38 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
Laat ik het anders vragen dan... waarom zou je dat niet mogen verrekenen?
Kinderopvang word toch ook fors gesubsidieerd? Bevallen in het ziekenhuis wordt toch ook vergoed?
quote:Ik zie nog steeds geen argument waarom mensen die een kind adopteren (door oftewel geen kinderen kunnen krijgen, danwel ervoor kiezen liever een bestaand kind een toekomst te bieden, dan er nog meer op de wereld te dumpen) geen tegemoetkoming daarvoor zouden moeten kunnen krijgen?Op woensdag 25 mei 2011 @ 23:48 schreef maily het volgende:
[..]
kinderopvang is pas vanaf het moment dat het kind er is (geboren of geadopteerd).
ziekenhuisbevalling; dat ligt eraan of je een medische indicatie hebt?
quote:Vertel dat die kudde vrouwen die denkt dat werpen gewoon kosteloos is omdat er toch wel 1 of andere verzekering voor opdraait...Op donderdag 26 mei 2011 @ 00:01 schreef EricOscuro het volgende:
Mwah... als je bedenkt dat een kind tot z'n 18e meer dan 120.000 euro kost... kun je er maar beter direct een flinke prijs voor betalen. Dan besef je tenminste dat het niet gratis is.
quote:als je voor adoptie (in het buitenland) kiest (vanwege welke reden dan ook), dan weet je dat daar een kostenplaatje aan hangt. (naar het buitenland gaan voor kennismaking etc.)Op woensdag 25 mei 2011 @ 23:52 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
Ik zie nog steeds geen argument waarom mensen die een kind adopteren (door oftewel geen kinderen kunnen krijgen, danwel ervoor kiezen liever een bestaand kind een toekomst te bieden, dan er nog meer op de wereld te dumpen) geen tegemoetkoming daarvoor zouden moeten kunnen krijgen?
Wat denk je dat het traject van zwangerschap tot bevalling tot consultatiebureau's allemaal kost voordat een kind bv 1 jaar is?
quote:Ook duurder maken; voer een werpbelasting in. Al die drachtige zeugen even lekker laten schrikken.Op donderdag 26 mei 2011 @ 00:05 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Vertel dat die kudde vrouwen die denkt dat werpen gewoon kosteloos is omdat er toch wel 1 of andere verzekering voor opdraait...
Je weet toch: Al die echo's, onderzoeken, bevallingen en consulatie bureau's... Zijn allemaal graties...
mouthman (Redactie Frontpage) 26-05-2011 @ 00:21
quote:Nee hoor bijna iedereen bevalt in het ziekenhuis, en zelfs als je thuis bevalt, brengt dat ook kosten met zich mee.Op woensdag 25 mei 2011 @ 23:48 schreef maily het volgende:
[..]
kinderopvang is pas vanaf het moment dat het kind er is (geboren of geadopteerd).
ziekenhuisbevalling; dat ligt eraan of je een medische indicatie hebt?
mouthman (Redactie Frontpage) 26-05-2011 @ 00:24
quote:Waar haal je die onzin nou weer vandaan?Op donderdag 26 mei 2011 @ 00:11 schreef BekiekUtMoar het volgende:
Wat een nonsens. Mensen kiezen hier voor.
Verder is het zo dat momenteel alleen nog maar kinderen geadopteerd kunnen worden met een of andere (ernstige) beperking. Die gaan in de toekomst dus sowieso erg veel geld kosten. Leuk hoor, die hobbies van sommigen.
quote:Denk je niet dat een bevalling medische indicatie genoeg is?Op woensdag 25 mei 2011 @ 23:48 schreef maily het volgende:
[..]
ziekenhuisbevalling; dat ligt eraan of je een medische indicatie hebt?
quote:Nonsens inderdaad, je mag volgens jou dus alleen zieke kindjes adopteren. Nou dan zou jij met deze gedachtegang wel voor adoptie in aanmerking komen.Op donderdag 26 mei 2011 @ 00:11 schreef BekiekUtMoar het volgende:
Wat een nonsens. Mensen kiezen hier voor.
Verder is het zo dat momenteel alleen nog maar kinderen geadopteerd kunnen worden met een of andere (ernstige) beperking. Die gaan in de toekomst dus sowieso erg veel geld kosten. Leuk hoor, die hobbies van sommigen.
quote:Zeg dat wel.Op woensdag 25 mei 2011 @ 23:28 schreef maily het volgende:
wat raar dat je zoiets kan "verrekenen" met je belastbaar inkomen....
quote:Jij snapt em!Op donderdag 26 mei 2011 @ 08:31 schreef Boris_Karloff het volgende:
Mooi, we subsidieren dus het binnenhalen van allemaal probleemkinderen. En over enige tijd lopen weer te klagen dat de zorgkosten zo stijgen.
quote:Helemaal mee eensOp donderdag 26 mei 2011 @ 08:11 schreef RemcoDelft het volgende:
Subsidie voor hobby's![]()
Kan dit uit het cultuurfonds betaald worden, in deze tijden van bezuinigingen?
Combineer dit met het feit dat tegenwoordig 70% van de adoptiekinderen gehandicapt is, en ze kosten een miljoen euro aan medische zorg per persoon. Lijkt me zinnig om dit een halt toe te roepen i.p.v. te subsidieren.