Sony geeft 'Anonymous' de schuld

GamesPlayStation 3PlayStation PortableSoftware • Geschreven door ANP op 04-05-2011 @ 22:57 - gepost door static
print 

Het Japanse elektronicaconcern Sony geeft de hackers van Anonymous de schuld van het lek in hun systeem, waardoor een hacker toegang kreeg tot de persoonlijke gegevens van meer dan 100 miljoen gamers. De activistische internetgroep Anonymous zou de hacker indirect toegang hebben verschaft, liet Sony woensdag middels een brief aan het Amerikaanse Congres weten.

Sony verklaarde twee dagen te hebben gewacht voordat het aan de bel trok nadat het bedrijf had ontdekt dat gegevens uit het netwerk voor de PlayStation was gestolen. Pas vijf dagen later was er contact met de FBI.

"Sony is het slachtoffer van een zeer zorgvuldig geplande, uitermate professionele, subtiele, criminele cyberaanval", schrijft Sony-topman, Kazuo Hirai, in de brief. Woensdag lieten het Amerikaanse ministerie van Justitie en de FBI weten een onderzoek te beginnen naar het lek.

Sony geeft'Anonymous' de schuld
Sony geeft 'Anonymous' de schuld (Foto: ANP)


Bron: ANP


Lees ook:

» 03/05 Sony Online: 12,700+ Creditcardgegevens openbaar39
» 02/05 PSN deze week deels online19
» 01/05 PlayStation Network deze week gedeeltelijk online23
» 01/05 [LIVE] Persconferentie omtrent Sony's PSN44


delen | eKudos nujij

13533 views / 69 reacties
Reacties op dit bericht
50  van 69 reacties op deze pagina. Pagina  1 2
"Sony is het slachtoffer van een zeer zorgvuldig geplande, uitermate professionele, subtiele, criminele cyberaanval" .... No shit...
userIcon
Mosterd na de maaltijd. Oude koeien en meer van dit soort termen aan deze kant.

Ik bedoel 'ze' zeiden toch van te voren al dat ze wraak gingen nemen op Sony? Was ook gewoon dom van Sony misschien dat ze de volgende keer wat subtieler te werk zullen gaan.
En een nieuw hoofdstuk aan de oorlog tussen Sony en de internet haatmachine is aangebroken....

Kansloze bezigheid van Sony om hier op deze manier mee om te gaan. Dit gaat het alleen maar erger maken. Hun manier van bestrijding van dit soort problemen werkt averechts, ik dacht dat dat ondertussen wel duidelijk was.
userIcon
quote:
"Sony is het slachtoffer van een zeer zorgvuldig geplande, uitermate professionele, subtiele, criminele cyberaanval."
No way dus dat dit de scriptkiddies van Anonymous of 4Chan kunnen zijn.

Maar goed, ze moeten een zondebok hebben he, aangezien ze toch wel dagelijks in het nieuws zijn met deze blunder.
Ze hebben Hard gefaalt dat is een ding wat zeker is..
Niks op slot en alles is te hacken,het is maar hoe lang je volhoud.
"We gaan ANon aanvallen, dat is vast een persoon "
userIcon
Breng PSN nou fucking online godverdomme!
userIcon
quote:
Sony geeft de hackers van Anonymous de schuld van het lek in hun systeem
Dus volgens hun zou dat lek er niet geweest zijn als anonymous het niet had proberen te hacken Je kan natuurlijk ook eens niet zo kleinzielig doen en gewoon toestaan dat mensen hun kastje aanpassen...
Dus we gaan de hacker straffen maar het lek niet dichten en de security niet verbeteren? Ok, duidelijk.
userIcon
Was hun site niet door een fokker gehackt?
userIcon
Een dergelijke reactie had ik van Sony niet verwacht. En om te spreken van de hackers van anonymous is bijna zoiets als het hebben over de hackers van het volk. Het kan iedereen en niemand zijn (nou ja, goed...niet helemaal niemand natuurlijk).
userIcon
Hoe kan Anonymous dat lek veroorzaken? ... Juist. Dat moest er al zijn dan.

Edit: Dit artikel is crap.

Wat er echt is gebeurd: http://www.reuters.com/ar(...)dUSN0422224820110504 .

[ Bericht gewijzigd door Tegan op woensdag 4 mei 2011 @ 23:48 ]
Sony was gewaarschuwd. Niet zeuren nu dan.
userIcon
Sony kijk eerst naar jezelf met je faalnetwerk.
userIcon
Dit was Anonymous niet. Anonymous steelt geen gegevens. Anonymous retaliates, kraakt om de beveiliging te checken. Dit was het werk van een cracker.
'indirect' dus sony heeft toe dat anonymous niet achter de aanvallen zit
userIcon
quote:
Op woensdag 4 mei 2011 @ 23:58 schreef Kingdom34 het volgende:
[..]


Over welke faal netwerk heb je over?
Het netwerk waar 70 miljoen persoonsgegevens van zijn gekaapt.
quote:
Op woensdag 4 mei 2011 @ 23:46 schreef Kingdom34 het volgende:
[..]
Met zoveel aanvallen tegelijk, kan geen enkele netwerk beveiligen.
Dit is onzin. Ze kunnen wellicht niet voorkomen dat de boel wordt plat gelegd, maar dat heeft verder niet zoveel met beveiligingslekken te maken die gebruikt zijn om creditcardgegevens buit te maken.

Verder: als het al Anonymous geweest is, hulde voor hun in deze. En de enige reden dat ik dat zeg is omdat er (voor zover ik weet) nog geen misbruik is gemaakt van de creditcardgegevens. Als dat toch gebeurd is, dan lijkt het me heel onwaarschijnlijk dat het Anonymous is geweest.

Bottom line is wat mij betreft dat Sony zich niet zo slim en ook ongewenst gedraagt. Wat mij betreft is het super als ze dan op hun plaats worden gezet. Zolang de klanten, uitgezonderd van een paar weekjes geen PSN, maar niet ernstig benadeeld worden, ofwel misbruik van creditcardgegevens.
userIcon
Het was in ieder geval anoniem. Dus ze hebben iig gelijk.

Ben benieuwd naar de reactie van Anonymous
userIcon
quote:
Op woensdag 4 mei 2011 @ 23:46 schreef Kingdom34 het volgende:
[..]


Met zoveel aanvallen tegelijk, kan geen enkele netwerk beveiligen.
IK lees hier veel naïeve mensen die geen idee hebben wat er afspeelt.

Paypal en Visa is ook buitgemaakt, daar hoor je niks over wereldwijd, maar als het woord Sony komt, BOEM!!!!

Overal negatieve reactie over Sony, eerst Toyota met de zogenaamde gaspedaal probleem waar Toyota flink imago deuk heeft opgelopen terwijl er niets aan de hand is en nou is en tevens is bewezen dat er geen fouten zaten en nu is Sony aan de beurt ook toegeven en gelijk de boel aanpakken net zoals bij Toyota is gebeurd.

Het valt me wel op dat juist de Japanse bazen netjes nederig excuus aanbied aan iedereen ( zelf aan de arrogante FOK gebruikers) en toegeven om juist verdere problemen te voorkomen.

Zie je de bazen van Paypal/Ford/Microsoft/Visa/Google/Apple of GM buigen en ecxuus aanbieden?
Andermans falen rechtvaardigt niet het eigen falen. Dit is gewoon een enorm schandaal van Sony en dat mag wel eens goed aan de tand gevoeld worden. Klaar.
userIcon
quote:
Op donderdag 5 mei 2011 @ 00:14 schreef HQ-Design het volgende:
Het was in ieder geval anoniem. Dus ze hebben iig gelijk.

Ben benieuwd naar de reactie van Anonymous
Die heeft toch al een grote update op zijn blog gezet dat hij er niets mee te maken heeft?
userIcon
Karma, bitches. Kut sony
De kopers van een playstation 3 zijn het slachtoffer geworden van updates waardoor ze OS niet meer konden gebruiken.
Stand is nu dus 1:1
Oh wacht ik vergat die backroot die Sony music heeft gebruikt in het verleden.
Sony staat nog steeds aan kop dus met 2:1
Sony heeft te veel naar silver_eagle hier geluisterd
Wat een lutsers zeg... een groepje DDoSers de schuld geven terwijl hun eigen netwerk zo lek als een deur is...
userIcon
Beetje uit context gerukt. Enige wat Sony zei was dit.

quote:
Sony said that its video game network was breached at the same time it was defending itself against a major denial-of-service attack by a group calling itself Anonymous. A denial-of-service attacks makes a server or system unavailable by overwhemling its network with internet traffic.
Bron: http://www.reuters.com/ar(...)dUSN0422224820110504
userIcon
Ik vind het boeiender dat ik weer eens online kan met m'n PS3 dan dat ze met beschuldigende vingertjes gaan wijzen. Het kan me namelijk helemaal geen reet schelen wie het gedaan heeft, het kan me wel een reet schelen wanneer ik eindelijk weer eens online kan.
Jaja, gezeur allemaal.. Gooi dat netwerk nou maar weer online..
quote:
Op woensdag 4 mei 2011 @ 23:08 schreef JediSimons het volgende:
Breng PSN nou fucking online godverdomme!
Echt he haha, heb ook zoiets van nu weet ik wel dat ze gehacked zijn, zet 'm nou maar gewoon online en doe je ding...
man harry64 (Redactie Frontpage) 05-05-2011 @ 01:11 fotoboek no homepage
userIcon
quote:
Op woensdag 4 mei 2011 @ 23:19 schreef mordokania het volgende:
Dus we gaan de hacker straffen maar het lek niet dichten en de security niet verbeteren? Ok, duidelijk.
Dat is wel gebruikelijk vandaag de dag, niet je eigen onkunde erkennen maar die gene aanpakken die die onkunde aantoont.

Ik zou zeggen dat sony een 'rabo'tje' doet.
userIcon
quote:
Op donderdag 5 mei 2011 @ 00:35 schreef Noppie2000 het volgende:
[..]
Die heeft toch al een grote update op zijn blog gezet dat hij er niets mee te maken heeft?
"Anonymous" is niet één persoon hoor...
quote:
Op donderdag 5 mei 2011 @ 00:35 schreef Noppie2000 het volgende:
[..]
Die heeft toch al een grote update op zijn blog gezet dat hij er niets mee te maken heeft?
Oh ja joh?!? Dan zal het wel waar zijn........
userIcon
quote:
Op woensdag 4 mei 2011 @ 23:56 schreef kdrietjeh het volgende:
Dit was Anonymous niet. Anonymous steelt geen gegevens. Anonymous retaliates, kraakt om de beveiliging te checken. Dit was het werk van een cracker.
Je hebt kennelijk geen flauw benul wat het verschil is tussen hackers en crackers.

Een cracker is een persoon die de boel kraakt, bijvoorbeeld software.

Een hacker is een inbreker. Deze inbrekers willen gegevens buit maken. Doormiddel van een crack is dat niet mogelijk. Anon zijn bij dezen dan ook geen hackers, gewoon script-kiddies.

Dit is gedaan door een professionele hacker.

Wat denk je dat er gebeurt als er een router plat wordt gegooid d.m.v. een DDoS-attack? De router reset zichzelf naar standaard instellingen. Daardoor wordt het voor een professionele hacker makkelijker om gegevens te stelen.

Met andere woorden: hier heeft Sony weinig, tot niets aan kunnen doen. Je kan het netwerk nog zo goed willen beveiligen, het heeft geen nut. Het enige dat ze hadden kunnen doen (en ik weet niet of ze dat hebben gedaan) is Ping requests weigeren bij default.
quote:
Op donderdag 5 mei 2011 @ 06:20 schreef Wateengebruikersnaam het volgende:
[..]
Wat denk je dat er gebeurt als er een router plat wordt gegooid d.m.v. een DDoS-attack? De router reset zichzelf naar standaard instellingen. Daardoor wordt het voor een professionele hacker makkelijker om gegevens te stelen.
Denk je nou echt dat een Cisco router a 100.000 euro zichzelf reset wanneer deze zwaar belast wordt (DDoS-attack)? Nee natuurlijk niet dat zou even een partij lekker zijn.

En overigens doe je een goede DDoS aanval niet met een ping request. Je vraag iets van data op waar de servers ook nog werk aan hebben. Een server plat krijgen met een ping request vereist dat je totale bandbreedte hoger is als die van host. Aangezien de servers van Sony waarschijnlijk wel aan een backbone hangen hebben ze erg veel bandbreedte. Tevens is het netwerk verkeer wat erg snel te identificeren is als vreemd en dus kun je dat automatisch eenvoudig blokkeren/negeren.

[ Bericht gewijzigd door rbakkers op donderdag 5 mei 2011 @ 10:43 ]
userIcon
Ah, hebben ze ook enig bewijs, of is dit gewoon beschuldigingen uiten om zelf maar minder schuldig te zijn?
userIcon
quote:
Op donderdag 5 mei 2011 @ 06:20 schreef Wateengebruikersnaam het volgende:
[..]


Je hebt kennelijk geen flauw benul wat het verschil is tussen hackers en crackers.

Een cracker is een persoon die de boel kraakt, bijvoorbeeld software.

Een hacker is een inbreker. Deze inbrekers willen gegevens buit maken. Doormiddel van een crack is dat niet mogelijk. Anon zijn bij dezen dan ook geen hackers, gewoon script-kiddies.
Gelukkig heb je ook nog verschil in hackers: Goedaardig en kwaadaardig.
quote:
Op donderdag 5 mei 2011 @ 08:25 schreef rbakkers het volgende:
[..]


Denk je nou echt dat een Cisco router a 100.000 euro zichzelf reset wanneer deze zwaar belast wordt (DDoS-attack)? Nee natuurlijk niet dat zou even een partij lekker zijn.

En overigens doe je een goede DDoS aanval niet met een ping request. Je vraag iets van data op waar de server ook nog werk aan hebben. Een server plat krijgen met een ping request vereist dat je totale bandbreedte hoger is als die van host. Aangezien de server van Sony waarschijnlijk wel aan een backbone hangen hebben ze erg veel bandbreedte. Tevens is dat netwerk verkeer wat erg snel te identificeren is als vreemd en dus kun je dat automatisch eenvoudig blokkeren/negeren.
Ja. zou idd mooi zijn als een router zich weer reset naar default.. hahahah.. lag krom toen ik dat las.
userIcon
Damn, hoeveel gamers zijn het nu ? 50 miljoen, 75 miljoen of 100 miljoen ? Maar goed, laat ze nu maar opschieten met fixen van de zooi dan kunnen we weer gamen ..
userIcon
quote:
Op donderdag 5 mei 2011 @ 09:51 schreef RetepV het volgende:
Wat ik eigenlijk nogal raar vind is dat niemand Sony in beschuldiging stelt van het onveilig opslaan van die creditcardgegevens.

Als de boete voor het lekken van creditcardgegevens hoger is dan de kosten van het inhuren van een staf die de beveiliging van de servers dag en nacht in de gaten houdt, dan zal de beveiliging echt STUKKEN omhoog gaan.

Goed. En als die kosten het dan niet waard zijn om alleen maar opgeslagen creditcardgegevens te beveiligen, dan sla je die creditcardgegevens toch gewoon NIET op?

Ik zie het hele probleem niet, behalve dat de wetgeving zo'n beetje aan alle kanten faalt in het beschermen van de burgers tegen dit soort dingen. Bedrijven slaan massaal creditcardgegevens op, en de overheid zorgt er met vrijwel niks voor dat de burger tegen het falen van die bedrijven beschermd wordt.
Waarom moet de overheid toch altijd dat soort dingen doen? Laat consumenten ook eens zelf nadenken. En als bedrijven falen dan ben je daarvoor verzekerd en bij grove nalatigheid zullen gedupeerden een rechtszaak beginnen.

Altijd maar weer de overheid overal de schuld van geven. Bemoeien ze zich eindelijk eens niet met alles wat we doen, is het weer niet goed.
en dat allemaal door het weghalen van die OtherOS
userIcon
nu pas gaan ze kijken naar een lek... mischien iets eerder gekunt..

bijv op de zelfde DAG!!!!!!!!!!
50  van 69 reacties op deze pagina. Pagina  1 2


Lees ook:

» 03/05 Sony Online: 12,700+ Creditcardgegevens openbaar39
» 02/05 PSN deze week deels online19
» 01/05 PlayStation Network deze week gedeeltelijk online23
» 01/05 [LIVE] Persconferentie omtrent Sony's PSN44


delen | eKudos nujij

Gebruikersnaam 
Wachtwoord
 
online adverteren www.m4n.nl
Video's



True ©1999-2012 FOK! INTERNET SITES  |  gratis nieuws op je site?  |  algemene voorwaarden