Staatssecretaris van Landbouw Henk Bleker (CDA) heeft nog geen knoop doorgehakt over de initiatiefwet die een onverdoofd ritueel slachten verbiedt. Hij twijfelt er niet aan dat onverdoofd ritueel slachten zorgt voor extra dierenleed, maar hecht ook aan de vrijheid van geloof die in Nederland in de grondwet is vastgelegd. "Ik ben er nog niet uit."
Het door Marianne Thieme (PvdD) ingediende wetsvoorstel werd woensdag in de Kamer besproken. Bleker sprak van een 'lastige afweging'.
Voordat er wordt gestemd over de wet, zal er nog een hoorzitting worden georganiseerd, waarvoor joodse en islamitische organisaties worden uitgenodigd. Het verbod op onverdoofd ritueel slachten raakt hen, aangezien er in Nederland niet langer koosjer en halal vlees mag worden geproduceerd als de wet wordt aangenomen. Het verzoek tot een hoorzitting werd ingediend door de drie christelijke partijen CDA, ChristenUnie en SGP, die tegen het verbod zijn.
Marianne Thieme is niet bang dat haar plan, waarvoor zich een meerderheid lijkt af te tekenen, door de hoorzitting alsnog wordt getorpedeerd. "Ik vind het alleen maar goed om in dialoog te blijven", zei ze. Een compromis acht ze echter niet mogelijk. Haar partij zet zich al jaren in voor het verbod.
Thieme ligt niet wakker van de tegenstand die haar wetsvoorstel oproept. "Er is nu een enorme joodse lobby op gang gekomen. Er worden zelfs rabbijnen ingevlogen." Ze zegt dat ze naast een hoop protest ook steunbetuigingen uit de joodse hoek heeft gekregen en wijst erop dat binnen de moslimgemeenschap een stuk liberaler wordt gedacht over haar plan.
Sruli Loonstein van de Federatie Joods Nederland laat weten dat het verbod 'nog geen uitgemaakte zaak is'. "Wij geven nog niet op."
quote:onverdoofde dieren proeven ookOp woensdag 13 april 2011 @ 14:58 schreef dsundman het volgende:
Mietje, onverdoofd slachten is voor barbaren!
quote:nee. Maar dat jij hier alleen maar komt om te trollen was mij al bekend.Op woensdag 13 april 2011 @ 15:00 schreef doodsbek het volgende:
[..]
Zij vinden mensen beter dan dieren zoals hun super god het geregeld heeft !
quote:Hoe is de verdeling in het volk dan? Ministers drukken alleen maar hun eigen ideëen door, ze luisteren soms naar het volk voor inspiratie maar gaan dan gezellig op eigen oorlogspad. Als een minister echt naar het volk zal luisteren DAN zijn de rapen gaan.Op woensdag 13 april 2011 @ 15:00 schreef KingKai het volgende:
Als hij de wens van de Tweede Kamer, dus van het volk, niet uit wilt voeren, moet ie maar opstappen als staatssecretaris.
Werk doen of wegwezen!
quote:C1000 kiloknallers ookOp woensdag 13 april 2011 @ 14:58 schreef dsundman het volgende:
Mietje, onverdoofd slachten is voor barbaren!
quote:Dat is ook niet iets dat je veel vaker zult horen....wijst erop dat binnen de moslimgemeenschap een stuk liberaler wordt gedacht over haar plan.
quote:Staatssecretaris van religie en moraliteit Henk Bleker (CDA) heeft nog geen knoop doorgehakt over de initiatiefwet die het ophangen van homoseksuelen verbiedt. Hij twijfelt er niet aan dat ophangen van homoseksuelen zorgt voor extra leed bij vrienden en familie, maar hecht ook aan de vrijheid van geloof die in Nederland in de grondwet is vastgelegd. "Ik ben er nog niet uit."
quote:En aangezien ik een geloof belijdt dat vereist dat bij de zonnewende een maagd wordt geofferd, vrijwilligers ?Op woensdag 13 april 2011 @ 15:05 schreef MurderMetal het volgende:
Ja jongen.
Een multicultureel land en zijn gevolgen. Niet over nagedacht zeker?
Ik vind dat je dat deze mensen niet mag afnemen, dat is hun religie.
Maar ik mag dus nu ook officieel slachten, joepie!!
quote:Er is voorlopig nog een meerderheid voor een verbod. Ook in de senaat, laten we dit stukje wet dan maar zo snel mogelijk invoeren voor dat verandertOp woensdag 13 april 2011 @ 14:57 schreef TUFKAL het volgende:
CDA he, dus vrijheid van godsdienst zal het wel winnen.
Ferdo (Eindredactie Frontpage) 13-04-2011 @ 15:09
quote:Ah mensen die religie weer gaan verwerpen. Laat ieder zn religie lekker houden. Als een ander er maar geen last van heeft. Dus ritueel slachten mogen ze direct verbieden.Op woensdag 13 april 2011 @ 15:09 schreef AbXorb het volgende:
En wederom:
Religie.
Religieus slachten.
Gebruiken uit de oudheid.
quote:De "Op woensdag 13 april 2011 @ 15:07 schreef _UnholyMortal_ het volgende:
Marianne Thieme
Henk Bleker
CDA
Nederland
Dieren
De ""
Ritueel slachten
quote:Nee, jij dus niet, want jij bent geen "bijzondere minderheid". De multiculti en zijn gevolgen... Nederlanders mogen niks, want wij zij niet speciaal.Op woensdag 13 april 2011 @ 15:05 schreef MurderMetal het volgende:
Ja jongen.
Een multicultureel land en zijn gevolgen. Niet over nagedacht zeker?
Ik vind dat je dat deze mensen niet mag afnemen, dat is hun religie.
Maar ik mag dus nu ook officieel slachten, joepie!!
quote:Een duidelijk meerderheid van de Tweede Kamer heeft in een motie te kennen gegeven dat er een verbod moet komen op ritueel slachten. De Tweede Kamer vertegenwoordigt het volk en het kabinet (dus ook een staatssecretaris) staat in dienst van het volk. Het kabinet dient uit te voeren wat het volk haar (indirect) heeft opgedragen. Dit niet doen is werkweigeren.Op woensdag 13 april 2011 @ 15:05 schreef Pakspul het volgende:
[..]
Hoe is de verdeling in het volk dan? Ministers drukken alleen maar hun eigen ideëen door, ze luisteren soms naar het volk voor inspiratie maar gaan dan gezellig op eigen oorlogspad. Als een minister echt naar het volk zal luisteren DAN zijn de rapen gaan.
spreekwoordelijke rapen dan he
quote:Verdoofd slachten is voor mietjesOp woensdag 13 april 2011 @ 14:58 schreef dsundman het volgende:
Mietje, onverdoofd slachten is voor barbaren!
quote:Jij vindt het niet achterlijk dat mensen hun leven inrichten op basis van bijgeloof en angst? Van mij mogen mensen daar zoveel op neerkijken als ze willen, dat doe ik ook.Op woensdag 13 april 2011 @ 15:10 schreef TUFKAL het volgende:
[..]
Ah mensen die religie weer gaan verwerpen. Laat ieder zn religie lekker houden. Als een ander er maar geen last van heeft. Dus ritueel slachten mogen ze direct verbieden.
quote:Dieren bij dierproeven worden zo goed mogelijk behandeld. Bovendien zijn voor dierproeven rationele redenen te voeren. Dit in tegenstelling tot het onverdoofd slachten om religieuze overtuigingen. Vrijheid van godsdienst (de vrijheid om irrationele overtuigingen na te leven) houdt op als het in gedrang komt met belangrijke morele gedragingen.
quote:Nee dat is niet per definitie achterlijk. en over dat laatste zijn we het gewoon eens.Op woensdag 13 april 2011 @ 15:14 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
[..]
Jij vindt het niet achterlijk dat mensen hun leven inrichten op basis van bijgeloof en angst? Van mij mogen mensen daar zoveel op neerkijken als ze willen, dat doe ik ook.
Zolang ze mensen maar niet verhinderen te geloven.
quote:Precies! Volgens mij hebben het CDA, CU en SGP nog steeds geen meerderheid in de 2e kamer!Op woensdag 13 april 2011 @ 15:00 schreef KingKai het volgende:
Als hij de wens van de Tweede Kamer, dus van het volk, niet uit wilt voeren, moet ie maar opstappen als staatssecretaris.
Werk doen of wegwezen!
quote:Dat is dus het 'eier-eten', neerkijken op je eigen soort.Op woensdag 13 april 2011 @ 15:14 schreef Ser_Ciappelletto het volgende:
[..]
Jij vindt het niet achterlijk dat mensen hun leven inrichten op basis van bijgeloof en angst? Van mij mogen mensen daar zoveel op neerkijken als ze willen, dat doe ik ook.
Zolang ze mensen maar niet verhinderen te geloven.
quote:Wanneer ga je emigreren? Of ben je al zo'n kneus die vanuit het buitenland op Nederland zit af te geven?Op woensdag 13 april 2011 @ 15:07 schreef _UnholyMortal_ het volgende:
Marianne Thieme
Henk Bleker
CDA
Nederland
Dieren
De ""
Ritueel slachten
quote:Jij doet je naam eer aan.Op woensdag 13 april 2011 @ 15:16 schreef DannyDomGelul het volgende:
[..]
Wanneer ga je emigreren? Of ben je al zo'n kneus die vanuit het buitenland op Nederland zit af te geven?
quote:Daar sla je de spijker op de kop: 3000 jaar geleden in de woestijn was het belangrijk om niet per ongeluk een ziek dier op te eten, maar nu is dat totaal anders.Op woensdag 13 april 2011 @ 15:14 schreef ThunderBitch het volgende:
Kan iemand mij zeggen of er al gesproken is waarom het dier niet verdoofd mag worden? Wat is er zo erg aan.
Ik hoorde op tv iets over het feit dat een dier "gezond" moet zijn.
Bedoelen ze dan dat als het dier bewusteloos is, het dan niet meer gezond is?
Als dat het is, mogen ze die heilige boeken nodig herschrijven.
We weten nu veel meer over voeding, hygiëne, leven en dood dan in die tijd. Wat toen nodig was, is nu misschien helemaal niet meer van belang.
quote:Helemaal niets, noppes, nada.
Ik zou graag eerder zien dat de discussie van die lui daarover ging.
Waarom zou je op die manier MOETEN slachten, los van het feit dat het in een boek staat van "gizillion" jaar geleden?!
quote:Die usernameOp woensdag 13 april 2011 @ 15:16 schreef StapHorst het volgende:
[..]
Dat is dus het 'eier-eten', neerkijken op je eigen soort.![]()
quote:De eigen portomonnee boeit wel!Op woensdag 13 april 2011 @ 15:17 schreef LucasHulshof het volgende:
Welja, we zijn weer goed bezig in Nederland! Je druk maken om die paar beesten die 'zielig' aan hun eind komen maar tegelijkertijd boeit de rest van het milieu ons eigenlijk geen ene zier .