Belgische gevangenen die in Nederland vastzitten, klagen steen en been over de kwaliteit van het gevangenis-eten. In de gevangenis in Tilburg waar ongeveer vijfhonderd Belgen vastzitten, krijgen de gevangenen magnetronmaaltijden voorgeschoteld. In België is het gebruikelijk dat er één keer per dag vers wordt gekookt.
Volgens Ivan Vandecasteele van de Belgische vakbond voor overheidspersoneel ACDO is het niet zo dat het eten in Nederland slecht is, maar heeft het er vooral mee te maken wat de Belgen gewend zijn. Hij hoopt dat er één keer per week, bijvoorbeeld in het weekend, toch vers gekookt kan worden.
Het eten is niet het enige dat wrevel opwekt bij de Belgische gevangenen. Volgens Vandecasteele werken de gevangenen hier veel minder dan in België. Daardoor hebben ze minder te doen en verdienen ze minder. Daar komt nog eens bij dat er in België meer activiteiten zijn en dat er in Tilburg minder bezoek komt vanwege de grotere afstand.
In Tilburg werken ongeveer acht Belgen ter ondersteuning van het Nederlandse personeel. De vakbondsbestuurder, die opkomt voor de belangen van Belgisch gevangenispersoneel, hoopt dat er zo snel mogelijk een oplossing komt. "Je moet hier rap op inpikken. Anders komen er vroeg of laat accidenten."
Volgens ACDO heeft de Belgische overheid al in juli verbetering beloofd, maar is daar nog niets van waargemaakt. "Er is nu nog geen sprake van oproer, maar er is wel onrust. We gaan nu naar de feestdagen en dat is altijd een moeilijke tijd in de gevangenissen. Het is goed om voor die tijd de problemen op te lossen."
De Belgische gevangenen zijn in eigen land veroordeeld, maar zitten hier vast omdat België een cellentekort heeft. In een verdrag tussen Nederland en België is geregeld dat in Tilburg cellen worden gehuurd. In tachtig procent van de gevallen is de overplaatsing naar een Nederlandse gevangenis volgens ACDO onvrijwillig.
Xessive (Weblogger) 21-09-2010 @ 11:52
quote:Kijk, dat noemen we nou nog eens integreren. Ben je in Nederland, zeik dan ook als een Nederlander.Belgische gevangenen die in Nederland vastzitten, klagen steen en been
quote:Ze stellen die eisen niet aan "ons" maar aan de Belgische overheid (die voor hun verantwoordelijk is).Op dinsdag 21 september 2010 @ 11:52 schreef McWurth het volgende:
je zit er niet voor niks he stelletje belgische tokkies ze mogen blij zijn dat ze hier al mogen "zitten" en dan nog eisen gaan stellen ook zeg....
quote:In Hasselt hebben de cipiers een keer gestaakt omdat de gevangenen meer verdienden dan zij, belastingvrij...Op dinsdag 21 september 2010 @ 11:54 schreef Redcoon het volgende:
Die Belgen lijken wel gek, blijkbaar verwennen ze hun gevangenen nog meer dan wij doen. Extra inkomsten, vers voedsel, etc etc.
quote:Maar verder geen last van vooroordelen of wat dan ook heh?Op dinsdag 21 september 2010 @ 11:53 schreef Pretletter het volgende:
En hier is een cellenoverschot? Volgens mij zijn er zo 350.000 criminelen die vrij rondrijden op scooters hier in het land. Maar die moeten dan weer wel halalmaaltijden natuurlijk...
quote:Omdat het kan...
quote:Op dinsdag 21 september 2010 @ 11:52 schreef Ouwesok het volgende:
Kijk, dat noemen we nou nog eens integreren. Ben je in Nederland, zeik dan ook als een Nederlander.
quote:Voor koken heb je gereedschap nodig dat je niet aan gevangenen wilt geven.Op dinsdag 21 september 2010 @ 11:56 schreef KingKai het volgende:
Waarom koken die gevangenen niet hun eigen voedsel? Dan hebben ze meteen ook wat te doen. En dit lijkt me nog goedkoper ook dan magnetronmaaltijden.
Raar land leef ik toch in...
quote:Nog beter blijkbaar. Het is net als thuis, bijna elke dag magnetronmaaltijdenOp dinsdag 21 september 2010 @ 11:55 schreef kroegtijger het volgende:
En iedereen hier continue maar klagen dat de gevangenissen in Nederland net een hotel zijn... Dat blijkt dus toch wel tegen te vallen
quote:Nee dat klopt dan toch? Hotelvreten is niet te eten in Nederland.Op dinsdag 21 september 2010 @ 11:55 schreef kroegtijger het volgende:
En iedereen hier continue maar klagen dat de gevangenissen in Nederland net een hotel zijn... Dat blijkt dus toch wel tegen te vallen
quote:Het zou wel lekker opruimen.....Op dinsdag 21 september 2010 @ 12:02 schreef ElectricEye het volgende:
[..]
Voor koken heb je gereedschap nodig dat je niet aan gevangenen wilt geven.
quote:en je wilt te gevangenen niet de kans geven iemand te vergiftigen.Op dinsdag 21 september 2010 @ 12:02 schreef ElectricEye het volgende:
[..]
Voor koken heb je gereedschap nodig dat je niet aan gevangenen wilt geven.
quote:Ze betalen daarvoor lieverd.Op dinsdag 21 september 2010 @ 11:51 schreef Dante_Alighieri het volgende:
Dan geef je ze maar geen eten. Scheelt ons weer geld.
quote:Dat dus, het is meestal ook duurder dan dat je het vers bereidt (waardoor ik het weer raar vind dat ze dat niet doen)Op dinsdag 21 september 2010 @ 12:18 schreef nogeenoudebekende het volgende:
Die maaltijden zijn goed te pruimen hoor.. Ik durf zelfs te stellen dat ze beter zijn dan het gemiddelde prakkie wat dagelijks in een gemiddeld gezin op tafel staat.
.
quote:Nee, echt? Middeleeuwse praktijken, magnetronvoer, je weet wel, wat de oudjes ook krijgen of in de koeling bij de AH ligt. Dat dit kan in Nederland?Op dinsdag 21 september 2010 @ 11:55 schreef kroegtijger het volgende:
En iedereen hier continue maar klagen dat de gevangenissen in Nederland net een hotel zijn... Dat blijkt dus toch wel tegen te vallen
quote:Dit is FOK!, home of the loze kreetjes.Op dinsdag 21 september 2010 @ 11:54 schreef terror-appie het volgende:
[..]
Racisme weer naar je bol geslagen?
Kom met bronnen, duidelijke argumenten en niet met een kreetje.
daar zit niemand op te wachten.
quote:Denk dat er genoeg duidelijke bronnen zijn? Fijn he, van die oogkleppen.Op dinsdag 21 september 2010 @ 11:54 schreef terror-appie het volgende:
[..]
Racisme weer naar je bol geslagen?
Kom met bronnen, duidelijke argumenten en niet met een kreetje.
daar zit niemand op te wachten.