De Luchtmachtdagen, die traditiegetrouw plaatsvinden in juni, worden volgend jaar gehouden op 16 en 17 september op Vliegbasis Leeuwarden. Omdat in een aantal gemeenten in de omgeving van de vliegbasis in juni dorpsfeesten worden georganiseerd, heeft de luchtmacht besloten om volgend jaar af te wijken van de vaste datum.
Dit jaar werden de Luchtmachtdagen in Gilze-Rijen gehouden. Het tweedaagse evenement trok in juni 250.000 belangstellenden, dertigduizend meer dan vorig jaar. Defensie verwacht door de verplaatsing naar september volgend jaar niet minder bezoekers. "Ook in juni is de vakantie nog niet begonnen", laat een luchtmachtwoordvoerder weten.
De verplaatsing was al eerder afgesproken, maar wordt pas nu naar buiten gebracht. Het besluit staat los van het toegenomen aantal klachten van omwonenden van de basis in Gilze over het vlieglawaai, zegt de woordvoerder.
Tijdens de open dagen van de luchtmacht vindt onder meer een vliegshow plaats en worden vliegtuigen, helikopters en geleide wapens tentoongesteld. De deelnemers aan de vliegshow komen uit binnen- en buitenland.
dennistd (Redactie Sport) 03-09-2010 @ 16:16
quote:Leeuwarden, Volkel en Gilze-Rijen organiseren het om de beurt. Vorig jaar was het Volkel, dit jaar Gilze en volgend jaar Leeuwarden. In 2012 zal het dan weer op Volkel zijn en in 2013 op Gilze-Rijen.Op vrijdag 3 september 2010 @ 16:13 schreef A-mineur het volgende:
Ja leuk, Gils is 20 minuten fietsen, Leeuwarden is 2,5 uur rijden, daar ga ik dus ook niet meer heen.
quote:Want jij wel natuurlijk.Op vrijdag 3 september 2010 @ 16:15 schreef GrotePierFR het volgende:
Stom evenement voor ego-mannetjes die niet begrijpen wat fascisme inhoudt.
quote:Op vrijdag 3 september 2010 @ 16:15 schreef wtplep het volgende:
Afschaffen die zooi. Weet je wat dat kost?
Beetje lopen geilen op oorlogsmaterieel...
quote:O, dan mag ik niet komen, want jij noemt mij vaak fascist.Op vrijdag 3 september 2010 @ 16:15 schreef GrotePierFR het volgende:
Stom evenement voor ego-mannetjes die niet begrijpen wat fascisme inhoudt.
quote:Het was al eerder bevestigd dat er in 2012 geen vliegshow is, omdat er nu maar twee evenementen per jaar zijn van de drie: Luchtmacht-, landmacht- of marinedagen.Op vrijdag 3 september 2010 @ 16:16 schreef dennistd het volgende:
Leeuwarden, Volkel en Gilze-Rijen organiseren het om de beurt. Vorig jaar was het Volkel, dit jaar Gilze en volgend jaar Leeuwarden. In 2012 zal het dan weer op Volkel zijn en in 2013 op Gilze-Rijen.
quote:Weet je wie dat al betaald hebben? Juist..Op vrijdag 3 september 2010 @ 16:15 schreef wtplep het volgende:
Afschaffen die zooi. Weet je wat dat kost?
Beetje lopen geilen op oorlogsmaterieel...
quote:die 2 tanks en 5 vliegtuigen? nou nouOp vrijdag 3 september 2010 @ 16:15 schreef wtplep het volgende:
Afschaffen die zooi. Weet je wat dat kost?
Beetje lopen geilen op oorlogsmaterieel...
quote:Als je die landmachtdagen niet door laat gaan, hoeven we er ook niet voor te betalen.Op vrijdag 3 september 2010 @ 16:19 schreef Ferry_76 het volgende:
[..]
Weet je wie dat al betaald hebben? Juist..
quote:Buitenaards!Op vrijdag 3 september 2010 @ 16:28 schreef driekwartzool het volgende:
[..]
Meer keuze heb je ook niet
quote:Zijn leuker, gezelliger, nuttiger en spectaculairder dan linkse feessies.Op vrijdag 3 september 2010 @ 16:28 schreef wtplep het volgende:
Rechtse hobby's
quote:Maar op linkse feessies word meer gezopenOp vrijdag 3 september 2010 @ 16:34 schreef ElectricEye het volgende:
[..]
Buitenaards!
[..]
Zijn leuker, gezelliger, nuttiger en spectaculairder dan linkse feessies.
quote:4 Herculessen en drie (K)DC-10s moeten wel wat kunnen verplaatsen, lijkt meOp vrijdag 3 september 2010 @ 17:23 schreef Baggiebor het volgende:
Hoe gaan die dagen verplaatst worden dan?
Per vliegtuig soms?
quote:BelachelijkOp vrijdag 3 september 2010 @ 16:16 schreef Ferry_76 het volgende:
Bovendien valt het nu dus in hetzelfde weekend als de luchtlandingen op de heide bij Ede en de show in Sanicole, Belgie!
quote:Ga je in 2012 toch weerOp vrijdag 3 september 2010 @ 16:13 schreef A-mineur het volgende:
Ja leuk, Gils is 20 minuten fietsen, Leeuwarden is 2,5 uur rijden, daar ga ik dus ook niet meer heen.
quote:Gelukkig ben jij er nog om ons alles even duidelijk te maken, want GrotePierFR weet wel alles.Op vrijdag 3 september 2010 @ 16:15 schreef GrotePierFR het volgende:
Stom evenement voor ego-mannetjes die niet begrijpen wat fascisme inhoudt.