Een medewerker van de Universiteit Twente die dit voorjaar ruim twee miljoen euro probeerde te verduisteren is terecht ontslagen. Dat heeft de rechtbank in Almelo geoordeeld. Dat de man in een staat van tijdelijke verstandsverbijstering handelde, gelooft de rechter niet.
De man, een medewerker administratieve processen en systemen, boekte 31 maart ruim twee miljoen euro over van bankrekeningen van de universiteit naar een vriend in Peru. Een paar dagen later biechtte hij het verhaal op bij zijn leidinggevende. De politie meldde eerder dat hij in het paasweekeinde spijt had gekregen van zijn daad. De universiteit ontsloeg de man daarop wegens zeer ernstig plichtsverzuim.
Volgens de rechter is er geen reden om de man zijn daad niet aan te rekenen. Dat hij in een staat van tijdelijke verstandverbijstering handelde, gelooft de rechter niet omdat de man voordat hij de overboekingen kon doen de nodige gegevens moest verzamelen. Hij was niet bevoegd de overboekingen zelf goed te keuren. Deze voorbereidingen wijzen niet op een impulsieve daad, maar eerder op bewust en weloverwogen handelen, oordeelt de rechtbank.
Het geld is overigens teruggeboekt op de bankrekeningen van de universiteit.
Bron: Novum
Lees ook:
»
18:52 'Hoge Raad moet zaak rond vuurwerkramp herzien'8
»
17:26 Jongen slaat ontvoerder van zich af33
»
16:53 'Treinreizigers moeten minder betalen'42
»
15:21 Agenten gewond bij massale vechtpartij Druten21
|
Is die daar serieus tegen gaan protesteren??? Opsluiten moeten ze hem!
quote:
en snel ook, dadelijk gaat die bij een bank werken
Gek de 1 moet er voor boeten, terwijl een andere er simpel mee wegkomt. Dhr. Wellink is daar een voorbeeld van.
Wat een sukkel, dat ie bekend heeft.
1) hij probeerde het niet alleen, het is hem gelukt
2) hij heeft het opgebiecht, een paar dagen is in ambtenarentaal 'direct'
3) hij heeft aangetoond dat het blijkbaar te doen is voor een gewone medewerker om 2 miljoen (!) over te sluizen naar een land waar je met zo'n bedrag voor de rest van je leven (en dat van je kleinkinderen) prettig zou kunnen leven.
4) deze medewerker is onterecht ontslagen, het volledige management van de uni zou af moeten treden.
quote:Op vrijdag 3 september 2010 @ 14:24 schreef betwet het volgende:Gek de 1 moet er voor boeten, terwijl een andere er simpel mee wegkomt. Dhr. Wellink is daar een voorbeeld van.
Ja maar dat soort mensen heeft 10 jaren langer op school gezeten om te leren liegen...
Miljoenen die niet je eigendom zijn, naar buitenlandse rekeningen sluizen mag alleen de overheid.
De overheid duld ook hier geen concurrentie.
Hmmm... als het je dan toch al gelukt is, moet je ook geen last krijgen van spijt. Gewoon je geld volgen en lekker in Peru gaan zitten tot ze je komen halen.
quote:
Die spreken de laatste t nie ui!
Dus als ik het goed begrijp heeft deze man geen straf of boete gekregen, is enkel zijn baan kwijtgeraakt omdat je wanneer je miljoenen probeert te verduisteren als boekhouder misschien minder geschikt bent, en wil hij nu gewoon zijn baan terug?
Ja, ik probeerde enkel wat miljoenen achterover te drukken en ze beginnen al met ontslag te dreigen. Dat is toch niet normaal meer, wat een mongolen. DAT DIT KAN IN NEDERLAND!!
In ieder normaal land draai je 15 jaar de cel in voor zoiets.
Damn.. als-ie idd naar Peru was gegaan, hadden ze 't nog knap lastig gehad.
..het is echt heel moeilijk om in de kop geen Utrecht te lezen..
quote:
een waarschuwing voor diefstal
9 Maanden voor diefstal terwijl hij geen Manager of lid van de regering was
14 jaar en 3 maanden omdat hij er verder niets mee deed

(Opbiechten )
Totaal 15 jaar !