Het CDA blijft onderhandelen met VVD en PVV over de vorming van een kabinet. Minister van Volksgezondheid Ab Klink is geen onderhandelaar meer, maar blijft wel Kamerlid voor het CDA. Dat heeft de CDA-fractie in de nacht van woensdag op donderdag besloten.
Staatssecretaris van Binnenlandse Zaken Ank Bijleveld volgt Klink op als rechterhand van fractievoorzitter Maxime Verhagen. De fractie heeft verder besloten het resultaat van de onderhandelingen af te wachten, en pas dan een oordeel te vellen. Dat geldt ook voor Klink en de overige twee Kamerleden die problemen hadden met de gesprekken met de PVV. "Ik ben zeer blij dat we dit eensgezind hebben kunnen bereiken", zei Verhagen rond 01.00 uur 's nachts.
Eerder deze week schreef Klink nog in een brief dat hij geen heil meer ziet in de gesprekken met de PVV. Volgens Klink heeft PVV-leider Geert Wilders binnenskamers heeft aangekondigd dat hij zijn eigen verhaal zou houden, in plaats van het verhaal van de coalitie. Klink denkt dat dat leidt tot voortdurende spanning in de coalitie. Zijn conclusie was definitief, schreef Klink verder in de brief, waarvan de inhoud woensdag bekend werd.
Verhagen zei zich niet te herkennen in de lezing van Klink van de onderhandelingen. "Het klopt naar mijn mening niet", zei Verhagen, die ook liet blijken dat hij zich heeft gestoord aan het uitlekken van de brief. "Zoiets kan niet, omdat je een weerslag geeft van geheime onderhandelingen."
Verhagen wilde niet ingaan op de vraag of de onderhandelingen met VVD en PVV nog kans van slagen hebben nu het CDA zo openlijk verdeeld is gebleken. Klink wilde in de nacht van woensdag op donderdag evenmin veel vragen beantwoorden.
De opstelling van Klink leidde dinsdag en woensdag tot koortsachtig overleg binnen het CDA. De uitweg uit de patstelling werd gevonden na bemiddeling door minister van Sociale Zaken Piet Hein Donner.
quote:Hij is Christen, dus voor de verandering aan de ontvangende kant?Op donderdag 2 september 2010 @ 04:06 schreef WAHRHEIT het volgende:
Klink heeft zich anaal laten nemen.
quote:PvdA-CDA-SP-GL/D66Op donderdag 2 september 2010 @ 04:09 schreef Corradini het volgende:
[..]
Hij is Christen, dus voor de verandering aan de ontvangende kant?
OT
Begrijpelijk, het is of dit of niets voor ze, veel keus hebben ze niet denk ik zo.
quote:Als je de link gelezen hebt, staat er dat hij van de gemeente tot maart 2011 daar mag blijven wonen...Beetje stemming makerij dus.Verder hoop ik dat er een links kabinet komt!!!Op donderdag 2 september 2010 @ 05:47 schreef Mytho het volgende:
Zolang er geen linkse kabinet komt met de tot de islam bekeerde jood cohen is alles goed.
![]()
die linkse schurk leeft nog steeds in een grachtenpand in amsterdam met huursubsidie van de gemeente.
zijn huur is 1.239,10 permaand, marktconform ligt dat rond de 5000 euro.
http://www.elsevier.nl/we(...)swoning.htm?rss=true
http://www.geenstijl.nl/m(...)_de_scheefwoner.html
quote:Het is er ingeramd bij hem volgens mij. Niemand heeft een grote mond tegen Maxime, vooral hij niet.Op donderdag 2 september 2010 @ 05:55 schreef vinkel het volgende:
Even had ik een enorm respect voor Klink. Jammer dat hij weer mee gaat met de meute.
quote:Altijd fijn, geheimen hebben voor de kiezer..."Zoiets kan niet, omdat je een weerslag geeft van geheime onderhandelingen."
quote:Bedoel je Coskun Çörüz of Nihat Eski, geen idee, maar ze zijn wel verdacht stil.Op donderdag 2 september 2010 @ 04:12 schreef SanSebastian het volgende:
Had CDA niet een moslim-kamerlid? Waarom laat hij deze nepchristenen niet vallen?
quote:Achterkamertjes politiekOp donderdag 2 september 2010 @ 06:52 schreef Kiefler het volgende:
[..]
Altijd fijn, geheimen hebben voor de kiezer...
quote:Het gevaar is dat ik Maxime er nog voor aan zie een regeer/gedoog akkoord te tekenen zonder het eerst aan de fractie te overleggen, zo'n rat is het wel.Op donderdag 2 september 2010 @ 06:22 schreef Jazoist het volgende:
[..]
Het is er ingeramd bij hem volgens mij. Niemand heeft een grote mond tegen Maxime, vooral hij niet.
quote:Nou ja, er zijn twee totaal verschillende Ab Klinken natuurlijk - het kamerlid en de onderhandelaar.Op donderdag 2 september 2010 @ 05:21 schreef raphidae het volgende:
Hoe kunnen ze nou Klink nog geloofwaardig in de fractie houden?
quote:Naja, ze hebben met z'n 3én toegezegd de onderhandelingen af te wachten.Op donderdag 2 september 2010 @ 07:36 schreef revizo het volgende:
tja, wat moet je er van zeggen. Ik kad respect voor Klink gekregen maar die is dus ook een draaimens geworden.
quote:Ach dit is slechts uitstel van executie.Op donderdag 2 september 2010 @ 04:12 schreef flipsen het volgende:
Jammer...
quote:Ja daar waren zij alleen schuldig aanOp donderdag 2 september 2010 @ 07:42 schreef RubenSosa het volgende:
[..]
Tuurlijk, met de 2 die het vorige kabinet hebben laten klappen...
quote:Dude het is half acht, neem een bak koffie en relax.Op donderdag 2 september 2010 @ 07:33 schreef harrie1 het volgende:
cda , op naar de nul zetels
draaikont 1e klasse die klink
appies ideeen gaan in rook op , geef die man een spuitje
quote:Ja leuk,
quote:PvdA heeft niet groot verloren.Op donderdag 2 september 2010 @ 07:53 schreef vulgarismagistralis het volgende:
[..]
Ja leuk,
Een kabinet met enkel verliezers (op GL na)
Als je de kiezer wil bedriegen moet je dit doen..
quote:Verhagen is een zeer strategisch politicus, in die zin een rat inderdaad. Maar het lijkt me erg stug dat hij zijn eigen partij domweg gaat voorliegen ten faveure van Wilders. Ik zie ook geen aanleiding te vermoeden dat hij dat doet.Op donderdag 2 september 2010 @ 07:53 schreef loopneus het volgende:
[..]
Het risico bestaat dat de beoordeling op het congres niet eerlijk kan verlopen, omdat die rat Verhagen (van Bijleveld weet ik het niet) zijn achterban maar wat gaat staan voorliegen op dat congres. Nu Klink er niet meer bij zit.
Ze hebben dat al eerder geprobeerd te organiseren, lees De Brief maar eens.
En dat Verhagen niet betrouwbaar is, weet iedereen in Nederland onderhand wel.
quote:Juist. Heel irritant altijd dat gelul over 'de kiezer recht aan doen' op basis van winst / verlies. De media doen er ook veelvuldig aan mee. Volgens mij begrijp je dan niet het basisprincipe van democratie.Op donderdag 2 september 2010 @ 07:55 schreef TUFKAL het volgende:
En nogmaals: ons stelsel gaat niet om winst/verlies het gaat om een meerderheid vormen.
quote:Afgezien daarvan, zowel Rutte als partijgenoot Verhagen betwisten dat beeld wat hij heeft neergezet in die brief. Dit geeft voer aan de beeldvorming ter bevestiging van de GWhetze.Op donderdag 2 september 2010 @ 07:36 schreef revizo het volgende:
tja, wat moet je er van zeggen. Ik kad respect voor Klink gekregen maar die is dus ook een draaimens geworden.
quote:De eerste niet draaikont in de politiek moet nog geboren worden, Wanneer zien jullie dat nu eens?Op donderdag 2 september 2010 @ 07:36 schreef revizo het volgende:
tja, wat moet je er van zeggen. Ik kad respect voor Klink gekregen maar die is dus ook een draaimens geworden.
quote:Jij blijkbaar ook niet want jij mist de essentie van het verhaalOp donderdag 2 september 2010 @ 07:42 schreef Zwart-Boekje het volgende:
[..]
Je hebt je eigen linkjes niet goed doorgelezen.
quote:Zwaktebod
Zeker een PVV er?
quote:Idd dat doen alleen PVV-ers ...:')
Altijd met ras bezig (Cohen = Jood) en dan vervolgens lekker gaan stoken door zo maar wat te roepen.
quote:Zie boven
In het artikel van Elsevier staat namelijk dat hij nu 30.000 euro betaalt per jaar.
quote:
Wie is nu dom?
quote:Echt ?Op donderdag 2 september 2010 @ 08:33 schreef TUFKAL het volgende:
[..]
De eerste niet draaikont in de politiek moet nog geboren worden, Wanneer zien jullie dat nu eens?
quote:Nee we zitten hier op fok dus alleen de PvdA.Op donderdag 2 september 2010 @ 08:38 schreef Paradestraat het volgende:
[..]
Echt ?
Alleen Wilders deed dat toch ?
quote:Welnee. Alleen een beetje bijsturen in de marge, voor het grote werk. Niks mis mee.Op donderdag 2 september 2010 @ 08:38 schreef Paradestraat het volgende:
Echt ?
Alleen Wilders deed dat toch ?
quote:Ze zullen wel moeten. Als ze hem eruit gooien kan hij op persoonlijke titel in de kamer blijven zitten (wilders/verdonk anyone?) en dan heeft de cda-vvd-pvv constructie geen meerderheid meer.Op donderdag 2 september 2010 @ 05:21 schreef raphidae het volgende:
Hoe kunnen ze nou Klink nog geloofwaardig in de fractie houden?
quote:Hij hoeft helemaal niet bereid zijn om zijn principes opzij te zetten. Door niet meer mee te doen aan het onderhandelen geeft hij een heel duidelijk signaal af dat wat hem betreft de constructie er niet komt.
Of hij is blijkbaar bereid zijn eigen principes overboord te zetten of een akkoord is onmogelijk. Beide zijn een slechte zaak als ze dooronderhandelen natuurlijk.
quote:Vertel?Op donderdag 2 september 2010 @ 08:44 schreef jdd het volgende:
Ik dacht de PVV de instabiele partij in Nederland zou zijn. Is het CDA het.
quote:Sommigen binnen het CDA hebben moeite met de tactiek van Wilders, en dan vooral zijn manier van politiek bedrijven. Die maken hem een onvoorspelbare en dus onbetrouwbare partner binnen een kabinet. Daar gaat het volgens mij met name om.Op donderdag 2 september 2010 @ 08:50 schreef Fionn het volgende:
Ergens wel triest dat er pas verdeeldheid binnen een christelijke partij komt als het om de *islam* gaat en niet om naastenliefde-onderwerpen zoals ouderenzorg, zorg voor gehandicapten en de ziekenzorg. Dat mag gewoon naar de markt, maar als je kritiek hebt over moslims wordt ineens de ideologische kern van het cda aangetast.
Je mag na je pensioen(op 67 ja!) ongewassen wegrotten van eenzaamheid en narigheid in een pyama met een luier om, zolang je maar wel vrijelijk mag bidden naar god èn allah om je zo snel mogelijk te laten doodgaan zodat je uit die ellende bent.... top hoor, cda!
quote:Uit hetzelfde artikel:Op donderdag 2 september 2010 @ 06:19 schreef Vince_Taylor het volgende:
[..]
Als je de link gelezen hebt, staat er dat hij van de gemeente tot maart 2011 daar mag blijven wonen...Beetje stemming makerij dus.Verder hoop ik dat er een links kabinet komt!!!
quote:En jij hoopt op een links kabinet
'Ik zal het kraken, ook van de ambtswoning, aan alle kanten aanmoedigen,' zegt SP-fractievoorzitter Laurens Ivens
quote:Mocht hij dit wel doen dan is het kabinet en zijn mooie regeer/gedoogakkoord zo "Death in the Water" of tewel een papyrus overwinning geweest.Op donderdag 2 september 2010 @ 08:02 schreef Lkw het volgende:
[..]
Verhagen is een zeer strategisch politicus, in die zin een rat inderdaad. Maar het lijkt me erg stug dat hij zijn eigen partij domweg gaat voorliegen ten faveure van Wilders. Ik zie ook geen aanleiding te vermoeden dat hij dat doet.
Die brief van Klink is overigens ook maar een visie van één persoon, namelijk Klink. Daar moet je voorzichtig mee omgaan. Niet per definitie alles geloven louter doordat het in je straatje past.
Ik ben verder natuurlijk onvoldoende insider om te kunnen beoordelen in hoeverre de dingen die daarin staan gekleurd zijn of niet.
Daarom zou ik er toch voor zijn om eerst uit te onderhandelen, de onderhandelaars serieus te nemen en alle ruimte te geven, en tot slot het resultaat flink en grondig door te lichten met de fractie. Zo behoort het althans te gaan in een goed functionerende, democratische partij.
quote:Zoals Dion Graus?Op donderdag 2 september 2010 @ 08:58 schreef monddood het volgende:
[..]
Uit hetzelfde artikel:
[..]
En jij hoopt op een links kabinet![]()
Waarom wil iedereen tegenwoordig zo graag criminelen in de regering
quote:User kan toch toelichten wat hij bedoelt?Op donderdag 2 september 2010 @ 09:23 schreef jdd het volgende:
[..]
Kom uit je grot en volg eens de media.
quote:Op donderdag 2 september 2010 @ 09:06 schreef Zwart-Boekje het volgende:
quote:[Op donderdag 2 september 2010 @ 08:37 schreef Paradestraat het volgende:
[..]
Jij blijkbaar ook niet want jij mist de essentie van het verhaal
De waarde ligt op 5000 per maand
Volgens mij is 12x 5000 nog altijd 60000 dus met 30000 betaald hij te weinig
Duidelijk ?
quote:Leer eerst eens quoten want dit is onleesbaar !!!Op donderdag 2 september 2010 @ 09:06 schreef Zwart-Boekje het volgende:]
[..]
Om de essentie van een verhaal duidelijk te maken mag je gewoon liegen? Je moet wel een PVV-er zijn.
quote:[
Idd dat doen alleen PVV-ers ...:')
Nou ja er zullen maar ongeveer 2 miljoen mensen zo denken dus dan valt het nog mee he
quote:Begin jij weer met dat woord liegen ?Op donderdag 2 september 2010 @ 09:06 schreef Zwart-Boekje het volgende:]
En weer een leugen: 1.453.944 kiezers hebben PVV gestemd. Maar jij mag blijkbaar gewoon liegen, want het gaat om de essentie? Ruim 500.000 kiezers erbij bedenken?
ArchEnemy (Redactie Frontpage) 02-09-2010 @ 09:42
quote:Niet elke moslim bij het CDA zit er voor eigenbelang.Op donderdag 2 september 2010 @ 04:12 schreef SanSebastian het volgende:
Had CDA niet een moslim-kamerlid? Waarom laat hij deze nepchristenen niet vallen?
quote:DELFZIJL - Mahmut Kaptan, voor het CDA-wethouder in Delfzijl en belijdend moslim, vindt dat zijn partij wel moet samenwerken met de PVV. Volgens hem staat Nederland voor een grote opgave, waarbij miljarden euro's bezuinigd moeten worden, en wordt het nu hoog tijd dat het land weer wordt bestuurd.
quote:Nee dit is ontkennen (van jou) dat je niet kunt of wilt lezenOp donderdag 2 september 2010 @ 09:46 schreef Zwart-Boekje het volgende:
[..]
Dit is kontgedraai van je. En willens en wetens met verkeerde cijfers komen is gewoon liegen. Snel met wat cijfers gaan goochelen om je gelijk te halen is een beetje zielig en ik reageer dus we l op jou!
quote:http://nl.wikipedia.org/wiki/HypotheekrenteaftrekOp donderdag 2 september 2010 @ 09:38 schreef Klaasvager het volgende:
[..]
Nee, is een symptoom. Geen oorzaak. HRA is er ook in België, Verenigd Koninkrijk, Amerika en nog wat andere landen.
/Edit: HRA is natuurlijk wel een kostprijs verhogende subsidie. Alleen een onderdeel van de som, niet het totaal van de som.
quote:En dat uit de mond van Theo en Thea...Op donderdag 2 september 2010 @ 10:04 schreef theoenthea het volgende:
Ik zeg: nieuwe verkiezingen en alleen mensen die mentaal ouder zijn dan 16 zich verkiesbaar laten stellen.
quote:Dan zou ik jouw toch juist beterschap moeten wensen ?Op donderdag 2 september 2010 @ 10:10 schreef Zwart-Boekje het volgende:
[..]
O de miskenningsfase is ingetreden. Beterschap
quote:De verkiezingen hebben uitgewezen dat de kiezer van links naar rechts is gegaan. Dan lijkt me ook ten opzichte van de kiezer het vrij normaal dat er een "rechts" kabinet komt.Op donderdag 2 september 2010 @ 08:18 schreef Zwart-Boekje het volgende:
[..]
De kiezer bestaat niet alleen uit VVD en PVV stemmers. Gelukkig maar. En steeds maar roepen dat de kiezer bedrogen word wanneer er een ander kabinet komt? Je begrijpt dan inderdaad niet hoe het systeem van democratie werkt. Dat draait om een werkbare meerderheid, wat je nauwelijks kan zeggen van dit gedrocht van minderheidskabinet met 1 zetel meerderheid. Het CDA heeft op dit moment al 3 twijfelaars. De PVV heeft Hero, die zich nu wel moet afsplitsen omdat hij bij de volgende verkiezingen niet meer door Geert op de lijst gezet word door zijn dissidente gedrag.
meerderheid.
quote:Op donderdag 2 september 2010 @ 10:12 schreef Aka-Zigor het volgende:
[..]
En dat uit de mond van Theo en Thea...
quote:Dat is geen kiezersbedrog. Het is nog steeds een meerderheid hoor.Op donderdag 2 september 2010 @ 07:53 schreef vulgarismagistralis het volgende:
[..]
Ja leuk,
Een kabinet met enkel verliezers (op GL na)
Als je de kiezer wil bedriegen moet je dit doen..
quote:over welke theocratie heb je het nu? want de enige religie die dat zegt is het orthodoxe jodendom.Op donderdag 2 september 2010 @ 09:42 schreef ArchEnemy het volgende:
Zielig nou, een christen die zo graag lief wil doen voor een theocratie waarin hij/zij als christen een tweederangs burger mag zijn krijgt steeds minder politieke keus...
quote:30.000 euro per jaar is nog steeds ver onder marktconform.Op donderdag 2 september 2010 @ 07:42 schreef Zwart-Boekje het volgende:
[..]
Je hebt je eigen linkjes niet goed doorgelezen. Zeker een PVV er? Altijd met ras bezig (Cohen = Jood) en dan vervolgens lekker gaan stoken door zo maar wat te roepen. In het artikel van Elsevier staat namelijk dat hij nu 30.000 euro betaalt per jaar. Wie is nu dom?