De bezoekersaantallen van de Loveparade in Duitsland zijn de afgelopen jaren stelselmatig gemanipuleerd. In mededelingen naar publiek en media werd het daadwerkelijke aantal bezoekers van het dansevenement jarenlang verdrievoudigd.
Dit blijkt uit een geheim intern rapport van organisator Lopavent waar de regionale krant Westdeutsche Allgemeine Zeitung de hand op heeft weten te leggen. De gemeenten waar de technofeesten werden georganiseerd, deden mee aan de misleiding van het publiek.
Officieel waren er in Essen drie jaar geleden 1,2 miljoen bezoekers en in 2008 in Dortmund 1,6 miljoen feestgangers. De gemeente Dortmund wilde per se dat het bezoekersaantal hoger zou liggen dan dat in Essen, aldus bronnen bij de politie.
Voor de Loveparade van afgelopen zaterdag in Duisburg, waarbij als gevolg van massapaniek 21 mensen de dood vonden, werd een officieel bezoekersaantal van 1,4 miljoen opgegeven. Maar volgens de politie is 300.000 een meer realistische schatting.
| User-waardering | |
|---|---|
| Aantal stemmen | 16 |
| Positie in chart | 20 » bekijk volledige lijst |
quote:Maar dan nog he!Op vrijdag 30 juli 2010 @ 11:24 schreef Puzzelstuk het volgende:
1,4 miljoen en 300.000, dat is nogal een verschilletje...
quote:dit noemen ze een doofpot imo.Op vrijdag 30 juli 2010 @ 11:27 schreef Stefkuh het volgende:
Dus... wat is dit nu weer voor praat..?Zo wel zorg wekkend zijn als dit soort dingen niet eerder "uitgelekt" zijn...
"Godver man ik had gister een feest! bijna 100 man! Echt geweldig... ja of nouhja... 30 man dan.. net.. bijna.... 28... ja inclusief mezelf ja."
quote:Op vrijdag 30 juli 2010 @ 11:27 schreef Stefkuh het volgende:
"Godver man ik had gister een feest! bijna 100 man! Echt geweldig... ja of nouhja... 30 man dan.. net.. bijna.... 28... ja inclusief mezelf ja."
quote:Nee joh. Dat ,manipuleren ze naar beneden natuurljik!Op vrijdag 30 juli 2010 @ 11:36 schreef psylopsy het volgende:
is het aantal slachtoffers nu ook omhoog gemanipuleerd dan ?
quote:En een hele hoop rotzooi.Op vrijdag 30 juli 2010 @ 11:24 schreef ArfArf het volgende:
Grote mensenmassa's op één plek is gewoon vragen om ellende..
quote:Oh, ik denk dat het allebei waar is...Op vrijdag 30 juli 2010 @ 11:37 schreef Spherios het volgende:
verschil tussen 1.4 mil en 300.000 is nogal wat....denk dat één van de 2 verhalen (manipulatie of reeël bezoekersaantal) niet klopt
quote:Wat dan weer wel vreemd is: op het terrein was plaats voor een man of 300.000. De poort was gesloten omdat het terrein vol was. Dus als deze aantallen kloppen, zouden er hoogstens een handje vol mensen voor de poort hebben moeten staan. Er stond echter een zee van mensen.Op vrijdag 30 juli 2010 @ 11:34 schreef humberto.tan het volgende:
[..]
Maar als dit klopt, is de vergunning voor 250.000 mensen die hier door iedereen werd weggehoond opeens een stuk realistischer geworden.
quote:Op vrijdag 30 juli 2010 @ 11:59 schreef Mr-Mackey het volgende:
Suggestieve titel. Kun je beter veranderen in:
Bezoekersaantal Loveparade gemanipuleerd, want nu lijkt het alsof de SP soep stond uit te delen, o.i.d.
quote:Jij gelooft niet dat organisaties van evenementen hun bezoekersaantallen overdrijven om meer subsidie, sponsoring en reclame-contracten binnen te halen ?Op vrijdag 30 juli 2010 @ 11:33 schreef dontcare het volgende:
[..]
dit noemen ze een doofpot imo.
'Opeens' wordt duidelijk dat bezoekers aantallen al jaren worden overdreven en blijkt duisburg opeens het prima ingeschat te hebben qua bezoekers en treft hun dus geen blaam![]()
Ik geloof er ieg geen flikker van.
quote:Onverantwoord met maat 1 voordeurOp vrijdag 30 juli 2010 @ 11:27 schreef Stefkuh het volgende:
Dus... wat is dit nu weer voor praat..?Zo wel zorg wekkend zijn als dit soort dingen niet eerder "uitgelekt" zijn...
"Godver man ik had gister een feest! bijna 100 man! Echt geweldig... ja of nouhja... 30 man dan.. net.. bijna.... 28... ja inclusief mezelf ja."
quote:Op vrijdag 30 juli 2010 @ 11:50 schreef harmakhet het volgende:
[..]
Wat dan weer wel vreemd is: op het terrein was plaats voor een man of 300.000. De poort was gesloten omdat het terrein vol was. Dus als deze aantallen kloppen, zouden er hoogstens een handje vol mensen voor de poort hebben moeten staan. Er stond echter een zee van mensen.
quote:Dan lijkt me niet dat de organisatie op dat moment al de deuren sluit, zoals hier is gebeurd.Op vrijdag 30 juli 2010 @ 12:17 schreef Paradestraat het volgende:
[..]
Wanneer je er vanuit gaat dat alle mensen netjes doorlopen naar achteren wel ja
Maar in de praktijk blijven mensen vaak vooraan of halverwege 'hangen 'en krijg je een wachtrij achter de eerste groep
quote:geen idee, ik was er niet bijOp vrijdag 30 juli 2010 @ 12:27 schreef harmakhet het volgende:
[..]
Dan lijkt me niet dat de organisatie op dat moment al de deuren sluit, zoals hier is gebeurd.
Als een terrein maar voor de helft gevuld is, zal de organisatie eerder de mensen ertoe gaan bewegen om door te lopen en / of zich te verspreiden. De organisatie is immers gebaat bij zo veel mogelijk mensen binnen de poort.
quote:Ik mag hopen dat de aantallen waarover wordt gesproken ook de mensen bevatten die buiten de poort stonden te wachten. Anders hebben deze aantallen geen waarde.Op vrijdag 30 juli 2010 @ 12:34 schreef Paradestraat het volgende:
[..]
geen idee, ik was er niet bij
Maar je laat 300.000 man (als dat klopt) niet zomaar 'doorlopen'
Maar dan nog zegt dat niets over het aantal wachtenden ..tenslotte komen er nog mensen bij ook nadat de pporten gesloten worden (ze komen alleen het terein niet op )
quote:Vorige keer verdedigde je ook al de burgemeester en nu ben je ook al erg snel goedgelovig.Op vrijdag 30 juli 2010 @ 12:10 schreef humberto.tan het volgende:
[..]
Bericht ook gelezen? En dan met name de zin "De gemeenten waar de technofeesten werden georganiseerd, deden mee aan de misleiding van het publiek." Volgens dit rapport had de burgemeester dus meer cijfers om van uit te gaan.
quote:Tja je zou ook denken dat ze uberhaupt iets zeker weten maar blijkbaar zijn ze al niet zeker over het aantal bezoekersOp vrijdag 30 juli 2010 @ 12:43 schreef harmakhet het volgende:
[..]
Ik mag hopen dat de aantallen waarover wordt gesproken ook de mensen bevatten die buiten de poort stonden te wachten. Anders hebben deze aantallen geen waarde.
quote:Precies! Ik heb het niet allemaal gezien in het begin, maar waarschijnlijk riep iedereen die nu zegt dat het er 300k waren VÓÓR het ongeluk dat het er meer dan een miljoen waren.Op vrijdag 30 juli 2010 @ 12:43 schreef plastic_hero het volgende:
Geloof hier helemaal niks van, de verantwoordelijke verzinnen trucjes om er onderuit te komen. (ergens..)
[..]
Vorige keer verdedigde je ook al de burgemeester en nu ben je ook al erg snel goedgelovig.
Denk je nou werkelijk dat dit waar is? En niet een trucje is van de verantwoordelijke?
quote:300.000 is prima te doen hoor. Als je het maar goed organiseert.Op vrijdag 30 juli 2010 @ 12:33 schreef Krantenman het volgende:
Zelfs als het er maar 300.000 zijn, dan nog kan je je vragen stellen bij de organisatie. Dat is nog steeds zeker drie of vier keer zo veel als een groot rockfestival zoals Pinkpop of Werchter op één dag krijgt te slikken.
quote:Het is duidelijk dat hij verantwoordelijk was, en dat hij foute beslissingen heeft gemaakt, dat je dat niet inziet is erg jammer.Op vrijdag 30 juli 2010 @ 13:11 schreef humberto.tan het volgende:
[..]
Een cursusje lezen zou je geen slecht doen. Ik heb in mijn reacties op dit bericht heel nadrukkelijk gekozen voor formuleringen als "Volgens dit rapport" en "Als dit klopt". Ik weet namelijk niet wat de werkelijke cijfers en omstandigheden zijn geweest en in tegenstelling tot veel anderen schaam ik me daar niet voor en heb ik dus ook niet meteen mijn oordeel klaar over wie de schuldige was en op welke wijze deze gestraft dient te worden.
Ik verdedigde de burgemeester dan ook niet, zoals jij je ten onrechte meent te herinneren, maar ik veroordeelde de reacties die hem meteen als de schuldige wilden aanmerken en daarvoor publiekelijk wilden lynchen.
quote:Man man man, heerlijk toch altijd dit soort commentsOp vrijdag 30 juli 2010 @ 13:22 schreef plastic_hero het volgende:
[..]
Het is duidelijk dat hij verantwoordelijk was, en dat hij foute beslissingen heeft gemaakt, dat je dat niet inziet is erg jammer.
En uiteraard las ik dat je zei als dit klopt; maar als je een beetje nadenkt kan je wel raden dat dit gewoon zever is.!
quote:Voor die 21 doden niet..Op vrijdag 30 juli 2010 @ 11:24 schreef Puzzelstuk het volgende:
1,4 miljoen en 300.000, dat is nogal een verschilletje...
quote:Nee hea, komop er word al tijden gesproken over +1miljoen mensen, en nu het ze uitkomt is het ineens een complot? please.Op vrijdag 30 juli 2010 @ 13:25 schreef humberto.tan het volgende:
[..]
Tegen zulke ijzersterke argumenten kan ik natuurlijk niet op.