Een proef met het virtueel aangifte doen in Rotterdam is zo succesvol verlopen dat het mogelijk ook in de rest van Nederland kan worden toegepast. Mensen kunnen dan 24 uur per dag aangifte doen bij agenten die op een 3D-scherm staan afgebeeld. De overheid moet het landelijk virtueel aangifte doen dan wel ondersteunen. Dat schrijft het AD vrijdag.
Tien van de in totaal 26 politiekorpsen hebben volgens de krant al interesse getoond. Het gaat om onder meer de korpsen van Amsterdam, Den Haag en Zeeland. Iemand die aangifte wil doen, meldt zich volgens afspraak op het politiebureau en ziet een dienstdoende agent op een groot scherm. De virtuele agent kan de aangifte opnemen, nadat een paspoort of rijbewijs is gescand.
Volgens het korps Rotterdam-Rijnmond biedt het systeem voordelen aan politiebureaus in steden en landelijke gebieden. Het kan bijvoorbeeld uitkomst bieden als er niet voldoende bezetting is. Ook wordt er 30 euro per aangifte bespaard, stelt het korps. Van de 146 mensen die meededen aan de proef was zeventig procent tevreden. Zware aangiftes worden altijd door een agent persoonlijk opgenomen.

JanPiraat (Redactie Film) 30-07-2010 @ 09:54
quote:Vandaar dat het zo goed looptOp vrijdag 30 juli 2010 @ 09:57 schreef Spherios het volgende:
tuurlijk, nog minder contact met de burger...slim....mensen zijn misschien wel geschokt door de diefstal van de handtas, maar dat word nu niet meer waargenomen...dumb fucks...zo kan je de impact van het gepleegde feit toch nooit meer inzien...jezus christus wat een mongolen zijn het toch ook
quote:Dit valt onder bezuinigen. Je spaart veel manuren uit door de agent achter de balie weer de straat op te sturen. Die doen de hele dag niet zoveel enzo.Op vrijdag 30 juli 2010 @ 09:55 schreef SythAdmin het volgende:
Bezuinigen... bezuinigen... bezui.... HEY what the hell???
quote:Ik denk dat als jij gewoon aangifte wil doen bij een agent dat dat ook nog wel kan.Op vrijdag 30 juli 2010 @ 09:57 schreef Spherios het volgende:
tuurlijk, nog minder contact met de burger...slim....mensen zijn misschien wel geschokt door de diefstal van de handtas, maar dat word nu niet meer waargenomen...dumb fucks...zo kan je de impact van het gepleegde feit toch nooit meer inzien...jezus christus wat een mongolen zijn het toch ook
quote:Kunnen we dan niet bezuinigen door Lubbers zijn formatie via de computer te laten doen? Ik bedoel, deadlines stellen kan ook via email, en dan kunnen we zijn luxekantoor verder verhuren en hoeven we hem geen vergoeding meer te betalen voor de reiskosten van zijn nieuwe mercedes en zijn lunches bij Le Garage.Op vrijdag 30 juli 2010 @ 10:08 schreef Case4 het volgende:
[..]
Dit valt onder bezuinigen. Je spaart veel manuren uit door de agent achter de balie weer de straat op te sturen. Die doen de hele dag niet zoveel enzo.
quote:Sowieso was ze tegen de virtualisering van de samenleving. Het heeft ook zeker z'n nadelen en in haar toespraak had ze ook een punt. Maar zo'n dingen zijn in de huidige maatschappij eigenlijk niet te stoppen.Op vrijdag 30 juli 2010 @ 10:18 schreef Pretletter het volgende:
Was de koningin hier niet heel fel tegen?
quote:1.214.503 geregistreerde misdrijven in 2007Op vrijdag 30 juli 2010 @ 10:36 schreef CyberRat het volgende:
Aangifte doen? heeft dat nog nut dan in NL?
quote:Volgens mij heb jij een probleem met verzekeringsmaatschappijen?Op vrijdag 30 juli 2010 @ 10:19 schreef RetepV het volgende:
Leuk man! En wat gebeurt er met je aangifte? Die wordt zeker meteen electronisch doorgestuurd naar de verzekeringsmaatschappij?
Want dat is het hele probleem met de politie tegenwoordig. Je kan aangifte doen, maar ze doen er toch niks mee want te weinig manschappen. Dus het enige dat je hebt aan een aangifte is bewijs aan de verzekeringsmaatschappij dat je toch werkelijk niet liegt.
En die verzekeringsmaatschappijen spinnen er garen bij dat er niet genoeg politie is om zaken op te lossen.
Diezelfde verzekeringsmaatschappijen naaien vervolgens met grote regelmaat de samenleving. Want de verzekeringen worden steeds duurder en het wordt steeds moeilijker om je schade vergoed te krijgen. Ondanks dat al die verzekeringsmaatschappijen roepen dat ze de wereld beter maken.
Maar probeer maar eens een verzekeringsmaatschappij aan te klagen voor fraude...
Waarom niet 5% meer belasting heffen op de winst van de verzekeringsmaatschappijen en dat geld in de politiemacht investeren? Dan maken ze de maatschappij ECHT beter, of ze het nou willen of niet. Als die verzekeringsmaatschappijen ECHT de maastchappij beter willen maken, moeten ze daar geen problemen mee hebben.
quote:Precies geschokt is wat je zegt. Daardoor biedt internet een uitkomst omdat ze daardoor op een laagdrempelige manier aangifte kunnen doen.Op vrijdag 30 juli 2010 @ 09:57 schreef Spherios het volgende:
tuurlijk, nog minder contact met de burger...slim....mensen zijn misschien wel geschokt door de diefstal van de handtas, maar dat word nu niet meer waargenomen...dumb fucks...zo kan je de impact van het gepleegde feit toch nooit meer inzien...jezus christus wat een mongolen zijn het toch ook
quote:Jaja, kosten besparen, maar dan wel een te duur 3d-scherm zonder verdere meerwaarde plaatsen. Ze willen over 2 jaar gewoon het EK in 3d bekijken op het bureau
Mensen kunnen dan 24 uur per dag aangifte doen bij agenten die op een 3D-scherm staan afgebeeld
quote:Als je een borderliner bent misschien..Op vrijdag 30 juli 2010 @ 12:30 schreef ThunderBitch het volgende:
Ben benieuwd hoeveel valse aangiftes extra gedaan zullen worden.
Als je bonje hebt met de buurman, je vader, je vriendje, je vriendin, je baas, of wie dan ook, en je bent echt pissed-off, dan is een valse aangifte bij verstandsverbijstering snel gemaakt.
quote:Heeft geen kont te maken met borderliner. Je zult ze de kost geven.Op vrijdag 30 juli 2010 @ 12:40 schreef neo2000 het volgende:
[..]
Als je een borderliner bent misschien..![]()