In Griekenland dreigen tekorten, omdat de tank- en vrachtwagenchauffeurs sinds maandag staken uit protest tegen een EU-maatregel over vergunningen. In supermarkten slinken de voorraden groenten en fruit en tienduizenden toeristen zaten donderdag noodgedwongen vast in hotels en campings omdat er geen benzine is om verder te reizen. Bij de weinige tankstations die nog wel brandstof verkopen stonden lange wachtrijen.
Reisorganisaties hebben de regering opgeroepen actie te ondernemen omdat het toerisme dreigt in te storten. Duizenden toeristen zouden hun reis al geannuleerd hebben. Op Kreta hebben enkele honderden toeristen hun auto laten staan, omdat de benzine op was. Kreta, Corfu en Rhodos stelden dat ze bankroet dreigen te gaan door de staking en smeken de regering maatregelen te nemen.
Circa 30.000 Griekse chauffeurs protesteren, omdat de EU heeft bepaald dat Griekenland de zogeheten gesloten beroepen moet openen. Veertig jaar lang werden er geen vergunningen voor vrachtauto's uitgegeven, die tot 300.000 euro kostten en steeds meer waard werden. Daar komt nu een einde aan.
quote:Goh, de EU doet nog eens een keer iets goeds en zorgt dat er aan dit soort onzin een eind komt. Nooit gedacht dat ik dat nog zou meemaken.Circa 30.000 Griekse chauffeurs protesteren, omdat de EU heeft bepaald dat Griekenland de zogeheten gesloten beroepen moet openen. Veertig jaar lang werden er geen vergunningen voor vrachtauto's uitgegeven, die tot 300.000 euro kostten en steeds meer waard werden. Daar komt nu een einde aan.

quote:Ach flikker opOp donderdag 29 juli 2010 @ 23:39 schreef debater het volgende:
Shocktherapie.
http://www.vonk.org/20100(...)rijker-van-wordt.htm
Philosocles (Redactie Frontpage) 30-07-2010 @ 01:27
quote:Dat is gewoon een kopie van de Nederlandse taxioorlog van 10 jaar geleden. Toen kostte een taxivergunning ook klauwenvol geld, en chauffeurs beschouwden ze als oudedagsvoorziening. Met de liberalisering waren ze plots geen klap meer waard.Circa 30.000 Griekse chauffeurs protesteren, omdat de EU heeft bepaald dat Griekenland de zogeheten gesloten beroepen moet openen. Veertig jaar lang werden er geen vergunningen voor vrachtauto's uitgegeven, die tot 300.000 euro kostten en steeds meer waard werden. Daar komt nu een einde aan.
JeMoeder (Moderator / Redactie Frontpage) 30-07-2010 @ 08:11
quote:Het is te hopen, want dan is dat een afschrikwekkend voorbeeld voor de overige PIGS landen. Als die dat nl. ook gaan doen gaan de 'ijverige' / minder luie noordelijke euro landen ook kapot.Op vrijdag 30 juli 2010 @ 12:14 schreef ThunderBitch het volgende:
Lekker, we kunnen nu helemaal fluiten naar ons geld. Griekenland gaat nu helemaal naar de donder.