Nadat het Ajax-hooligans woensdag niet lukte om bij PAOK-supporters te komen, hebben ze gisteren toch nog iets kunnen vinden om hun frustraties op te uiten. In een kroeg op het Max Euweplein troffen ze namelijk supporters aan van het Zweedse IFK Göteborg. De Zweedse club moet donderdagavond aantreden in Alkmaar tegen AZ.
Bij deze confrontratie zijn drie mensen lichtgewond geraakt, ook sneuvelden enkele ruiten en stoelen van het café. Volgens getuigen probeerden de hooligans door te dringen naar ruimtes op de eerste etage. Het is nog niet bekend of er mensen zijn aangehouden.
Update 13.13 uur:
De eigenaar van de Irish Pub heeft inmiddels verklaard dat de Zweedse supporters rustig binnen in de kroeg zaten en dat er plotsklaps 50 tot 60 mensen uit het Vondelpark kwamen aangerend die binnen probeerden te komen. De IFK-supporters voelden zich dermate bedreigd dat ze in de keuken probeerden te geraken om messen te kunnen pakken. De groep hooligans vluchtte vervolgens weer weg.
quote:Op donderdag 29 juli 2010 @ 14:07 schreef aaipod het volgende:
[..]
Alinea's, correcte spelling, leestekens... Jij bent toch geen voetbalsupporter man! Wat weet jij er nou van!
quote:Dan zou ik een sterk stroomstoot wapen gebruiken. Hoef je de straat ook niet te schrobben na het lijkenruimen.Op donderdag 29 juli 2010 @ 14:19 schreef WT het volgende:
[..]
Oplossing: Hoger mikken
quote:Ik ben daar ook echt voor. Een aantal keer hoef je dat maar te doen en dan doet niemand meer wat.Op donderdag 29 juli 2010 @ 12:30 schreef Mr-Mackey het volgende:
Een ruime geweldsinstructie voor de politie is alles dat de politiek hoeft te regelen.
4 of 5 supporters doodschieten en dan kunnen we wellicht weer gezellig naar het voetbal. In de VS zitten altijd hele gezinnen in het honkbalstadion. Nooit rottigheid daar.
quote:Op donderdag 29 juli 2010 @ 13:06 schreef raistlin6 het volgende:
[..]
Ik heb ze dan ook met opzet geen 'supporters' genoemd. Blijft een triest concept dat hooligan-gebeuren. voor de rest heb je natuurlijk helemaal gelijk, hoewel het 'flitsend spel' van Ajax over valt te discussiëren
quote:Meerderheid wil ik niet zeggen, een aantal inderdaad wel, maar wat is je punt, aangezien je mij quote...Op donderdag 29 juli 2010 @ 15:47 schreef CasualRCK-V.L.R- het volgende:
[..]
meerderheid van de reply?s hier op fok kun je ook als triest bestempelen, geplaatst door "helden" die veilig vanachter hun computertje zo durven te reageren.
quote:Ik ben overigens geen hooligan, en ik ben ook niet voor vandalisme. Maar ik heb het tegen de mensen die steeds zeuren over voetbal.Op donderdag 29 juli 2010 @ 12:51 schreef Vader_Aardbei het volgende:
[..]
Op het museumplein staan is prima, maar openbare voorzieningen, cafe's en andere groepen mensen slopen niet.
Maar ga jij maar verder met je hooligangedrag, ik hoop dat je ooit een kogel in je been krijgt, dan zullen we nog wel eens zien wat een stoere vent jij bent.
Je weet overigens aardig wat specifieke titels op te noemen voor iemand die kennelijk neerkijkt op games.
quote:Je zit als toerist toch liever in Amsterdam dan in Alkmaar, moet toch ook gewoon kunnen of niet dan?Op donderdag 29 juli 2010 @ 13:08 schreef Nober het volgende:
[..]
Wat die Göteborg fans in Amsterdam deden weet ik dan weer niet, dat is ook vragen om moeilijkheden.
quote:Inderdaad. Dan staat er geen team downplayers klaar om de boel weer recht te lullen. Ik zie dat sommige strontbalen alweer de PVV en Wilders opnoemen....Op donderdag 29 juli 2010 @ 13:04 schreef Interloper het volgende:
[..]
Maar anders dan in topics over allochtone criminelen, zul je hier geen reflexief-apologetische bullshit aantreffen.
quote:Nee, Eindhoven was toch ook de meest veilige stad van Nederland? Of niet? Wees eens realistisch, Ajax en Feyenoord hebben toch veel meer aanhangers dan AZ, PSV of Twente.Op donderdag 29 juli 2010 @ 12:36 schreef DeWaasheid het volgende:
[..]
Toch is het voornamelijk Ajax en Feyenoord volk wat dit soort geintjes flikt. Wacht maar tot Ajax weer een keer de titel pakt, daar gaat de binnenstad. Heb ik in Eindhoven, Enschede of Alkmaar niet gezien...
quote:hooligan kwam toch van een asociale ierse familie die hooligan heette?Op donderdag 29 juli 2010 @ 12:54 schreef jantco het volgende:
Waarom toch het Engelse 'hooligan', we hebben toch een prachtig Nederlands woord: vlegel. Laten we dat voortaan gebruiken.
quote:mijn idee!Op donderdag 29 juli 2010 @ 12:58 schreef Graf-Schweinhund het volgende:
Jammer dat mensenrechten dit soort nageboorte niet uitsluit.
Anders had ik wel een flinke lijst met maatschappelijke waarde.
Een paar uit de top:
Een mijnenveld opruimen (we weten wel hoe)
Afleidings maneuvre tijdens een militaire operatie.
Als oud-romeins vermaak (arena vechten etc)
quote:Lol, kind van 13 spreekt op internet...Op donderdag 29 juli 2010 @ 12:44 schreef Scarface150993 het volgende:
Jah voetbal, wat mis mee?
Die mensen blijven tot hun 40e fit en maken er miljoenen mee. En die hooligans zijn fantastische, je zou is meoten weten hoe het voelt om met zijn allen bijvoorbeeld voor nederland op het museumplein te staan.
Maar gaan jullie maar verder met FOK,WOW,Ages of empires en oblivion.
quote:wat hebt Geert hier nou weer mee te maken ontzettende misplaatste sukkel.Op donderdag 29 juli 2010 @ 13:01 schreef HetBoefje het volgende:
[..]
Weeeer een van de domste ideeën van geert. De Nederlandse bevolking gaan opzadelen met lui die de rest van hun leven niet normaal meer kunnen werken + alle medische kosten enz. die ook betaald gaan worden door het volk!
En bedankt geert!
quote:Alsof Ajax hooligans zich interesseren in de politiek, daar snappen die de ballen van. Dat ze ooit eens nazi's de stad uitwerkten tijdens een NVU demonstratie heeft niks met politiek te maken maar de haat tegen neo-nazi's en andere landverraders. Net als dat de rest van Nederlanders ze uitkotsen alleen de doorsnee hooligan reageert er 'iets' anders op.Op donderdag 29 juli 2010 @ 19:40 schreef vulkaan het volgende:
[..]
Haha zielige linkse huilert. Ajax hooligans is extreem links tuig. Je wilt pvv bashen maar weet helemaal niet waar je het over hebt.
Laat dat linkse tuig maar terugbetalen en al helemaal al dat linkse en allochtoonse schorum wat dagelijks vanalles vernielt en er met een sissertje vanaf komt, want dat is wat jullie linkse zo willen.
quote:Alleen jammer als je er als toevallige passant midden in terecht komt. Dat kan je nu al overkomen als je ergens te lang blijft wachten, komt de ME van 2 kanten, jij er tussen in... fijn hoor.Op donderdag 29 juli 2010 @ 12:30 schreef Mr-Mackey het volgende:
Een ruime geweldsinstructie voor de politie is alles dat de politiek hoeft te regelen.
4 of 5 supporters doodschieten en dan kunnen we wellicht weer gezellig naar het voetbal. In de VS zitten altijd hele gezinnen in het honkbalstadion. Nooit rottigheid daar.