De Iraanse president Mahmoud Ahmadinejad heeft woensdag een nieuwe maatregel ingesteld om de bevolkingsgroei te bevorderen. De regering gaat gezinnen betalen voor elk nieuw kind dat ze krijgen en gaat geld storten op de bankrekening van het kind totdat het 18 jaar is. Met de maatregel worden jarenlange pogingen de economie te stimuleren door de bevolkingsgroei te beperken teniet gedaan.
Het plan is onderdeel van een poging van Ahmadinejad de bevolking van Iran te vergroten. Op dit moment heeft het land 75 miljoen inwoners, maar volgens de president kan het land 150 miljoen mensen herbergen. Het programma is in het bijzonder aantrekkelijk voor de lagere inkomens in het land, die de ruggengraat vormden van zijn verkiezingsoverwinning in 2005 en 2009.
De bedoeling is dat de regering elk nieuw kind ongeveer 730 euro geeft bij de geboorte. Vervolgens stort ze elk jaar rond de 70 euro op de rekening. Van de ouders wordt verwacht dat ze ongeveer gelijke bedragen op de rekening storten. Als het kind 20 is kan het het geld gebruiken voor scholing, een trouwerij, gezondheidszorg of een huis. Hoe de regering de maatregel gaat bekostigen is nog onduidelijk; de regering heeft niet eens geld voor eenvoudige infrastructurele projecten.
In de jaren zeventig lanceerde Iran een succesvolle campagne voor gezinsplanning. Het land was toen van mening dat maximaal twee kinderen voldoende was. Na de Islamitische Revolutie in 1979 werd dit beleid teruggedraaid. Tien jaar later werd het echter weer ingevoerd omdat de bevolkingsgroei enorm toenam en de economie instortte.
In de jaren negentig probeerde Iran de bevolkingsgroei te beperken door mannen en vrouwen aan te moedigen goedkope anticonceptiemiddelen te gebruiken. Ook raadde de regering sterilisaties aan. De bevolkingsgroei daalde van 3,9 procent in 1986 naar 1,6 procent in 2006.
Na zijn aantreden als president in 2005 veroorzaakte Ahmadinejad een enorme publieke verontwaardiging toen hij zei dat twee kinderen per gezin te weinig is. Hij riep de Iraanse bevolking op meer kinderen te krijgen.
quote:Throw the jew down the well.Op donderdag 29 juli 2010 @ 04:29 schreef WAHRHEIT het volgende:
In my country we have problem....
quote:Nou ja, daar kan je je vraagtekens bij zetten:Op donderdag 29 juli 2010 @ 04:25 schreef couch_potato het volgende:
Ja leuk, dus 2130 euro op je 20e. Maar over 20 jaar is het geld door inflatie alléén al maar de helft waard.
quote:Het is de vraag hoe de inflatie in Iran zich verder zal ontwikkelen.Currently the highest valued legal tender banknote issued by the central bank is 100,000 rials (about U.S. $10 in 2010)
quote:En studie-financiering. En kindgebonden budget. En de hoogte van de huursubsidie etc.Op donderdag 29 juli 2010 @ 05:45 schreef rabartels het volgende:
dat hebben wij toch ook al kinderbijslag
Googolplexian (Weblogger) 29-07-2010 @ 07:11
quote:Nog meer potentiële chirurgen en super-geleerden i.p.v. stoepzittende klaagfokkers.Op donderdag 29 juli 2010 @ 06:55 schreef mm1985 het volgende:
nog meer schaapjes yay
quote:Kinderbijslag?Op donderdag 29 juli 2010 @ 04:23 schreef herbert64 het volgende:
Mogen ze hier ook doen
quote:Ooit van rente gehoord, doorgaans is dat hoger dan de inflatie.Op donderdag 29 juli 2010 @ 04:25 schreef couch_potato het volgende:
Ja leuk, dus 2130 euro op je 20e. Maar over 20 jaar is het geld door inflatie alléén al maar de helft waard.
Netsplitter (Forum Admin) 29-07-2010 @ 07:58
quote:WantOp donderdag 29 juli 2010 @ 04:23 schreef herbert64 het volgende:
Mogen ze hier ook doen
quote:Hier krijg je kinderbijslag.Op donderdag 29 juli 2010 @ 04:23 schreef herbert64 het volgende:
Mogen ze hier ook doen
quote:Inderdaad, met een extra bonus bij sterilisatieOp donderdag 29 juli 2010 @ 06:08 schreef WT het volgende:
Ik denk dat geld uit geven per abortus met een maximum van 5 veel beter is...
quote:Rot een end op... 16.5 miljoen is ZAT.Op donderdag 29 juli 2010 @ 04:23 schreef herbert64 het volgende:
Mogen ze hier ook doen
quote:Klinkt erg verstandig in een stuk gortdroge woestijnOp dit moment heeft het land 75 miljoen inwoners, maar volgens de president kan het land 150 miljoen mensen herbergen.
quote:2520,Op donderdag 29 juli 2010 @ 04:25 schreef couch_potato het volgende:
Ja leuk, dus 2130 euro op je 20e. Maar over 20 jaar is het geld door inflatie alléén al maar de helft waard.
quote:Natuurlijk, is het dan niet de bedoeling dat we alles zo proberen te verdraaien dat we Iran maar kunnen afzeiken?Op donderdag 29 juli 2010 @ 09:52 schreef MSC-Mohsin het volgende:
Inderdaad, en die is in totaal een stuk hoger. De titel is ook ietwat suggestief.
quote:Godwin belde, hij wil je stomme vergelijking terug.Op donderdag 29 juli 2010 @ 10:12 schreef DarkAngel58 het volgende:
best wel een slimme manier om soldaten te kweken...
net als nazi duitsland.
quote:Inflatie is enorm geweest. Prijs-inflatie viel inderdaad mee maar dat is logisch. In tijden van een crisis gaan de prijzen vaak omlaag omdat bedrijven minder makkelijk hun producten of diensten kunnen slijten.Op donderdag 29 juli 2010 @ 08:32 schreef Klaasvager het volgende:
Euro is gedaald ten opzichte van de dollar de afgelopen tijd (devaluatie) echter is de inflatie niet hoger dan gebruikelijk.
quote:Of de Palestijnen opnemen, nog een probleem opgelost.Op donderdag 29 juli 2010 @ 04:47 schreef plastic_hero het volgende:
Aah waarom zetten ze daar neit de grenzen open voor oorlogs-migranten.
Hier zijn we in een dalende spiraal en vangen we dat op door immigratie.
Iran pakt ,t anders aan, mja Euroa moet natuurlijk naar de klote hea, das ,t plan.!
quote:Ja maar dan alleen bij de Nederlanders, van die geluk zoekers zijn er al zoveel.Op donderdag 29 juli 2010 @ 04:23 schreef herbert64 het volgende:
Mogen ze hier ook doen
quote:Hebben we geen geld voor. We hebben niet eens genoeg geld voor zorg en onderwijs.Op donderdag 29 juli 2010 @ 04:23 schreef herbert64 het volgende:
Mogen ze hier ook doen
quote:Ja want we hebben helemaal geen kinderen nodig om later het werk in dit land te gaan doen als wij grijs zijn.Op donderdag 29 juli 2010 @ 08:39 schreef Flierp het volgende:
Rot een end op... 16.5 miljoen is ZAT.
quote:Nee.Op donderdag 29 juli 2010 @ 04:23 schreef herbert64 het volgende:
Mogen ze hier ook doen
quote:Wie gaat jouw AOW betalen dan? Of jou verzorgen in het verzorgingstehuis?Op donderdag 29 juli 2010 @ 12:09 schreef Disavowed het volgende:
[..]
Nee.
Als iemand zich wil voortplanten prima, maar niet op mijn kosten.
quote:Op donderdag 29 juli 2010 @ 12:09 schreef Disavowed het volgende:
Nee.
Als iemand zich wil voortplanten prima, maar niet op mijn kosten.
quote:Drog redenen.Op donderdag 29 juli 2010 @ 13:05 schreef sangdrax het volgende:
[..]
Wie gaat jouw AOW betalen dan? Of jou verzorgen in het verzorgingstehuis?
Trouwens, je betaalt al voor de koters van een ander: kinderbijslag, kindgebonden budget, onderwijs, etc.