Nina Storms wil via een bemiddelingsprocedure het langslepende conflict met journalist Eric Smit beslechten. Dit heeft zij maandag in een gesprek met het Persvrijheidsfonds aangegeven. Smit voelt hier echter niets voor en spreekt van een 'schaamteloze, valse en volkomen ongeloofwaardige poging' om het nieuws te spinnen.
Smit bracht dit jaar een boek uit over zakenvrouw Nina Storms, voorheen Brink geheten. Daarvoor schreef de onderzoeksjournalist al vaak over de oprichtster van World Online. De twee zijn sindsdien in een juridische strijd verwikkeld. Twee weken geleden liet Storms beslag leggen op de bezittingen van Smit. Zij beweert dat hij 'honderden' leugens heeft gedebiteerd.
Het Persvrijheidsfonds steunt Smit financieel in zijn strijd en stelde onlangs vijfduizend euro ter beschikking. "Als er sprake is van iemand met veel geld die een onderzoeksjournalist kapot probeert te krijgen door te procederen, dan moet hij steun krijgen van het weldenkende deel der natie", liet het fonds weten.
Storms ontkent dat ze Smit kapot wil procederen. De uitlatingen van haar man, voormalig Breekijzer-presentator Pieter Storms, dat hij Smit 'tot onder zijn knieën wil afzagen' en 'aan de hoogste boom gaat ophangen', moet volgens Kay van de Linde, de woordvoerder van het stel, gezien worden als een 'emotionele en niet zo slimme uitspraak'.
Maandag spraken Ron Abram en Erik Jurgens van het Persvrijheidsfonds met Nina Storms. In dat gesprek gaf Storms aan dat zij een bindend advies van een onafhankelijke bemiddelaar wil. Ze zegt bereid te zijn de kosten van het mediationtraject voor Smit op zich te nemen.
"Lachwekkende onzin", reageert Smit. "Deze vrouw voert een oorlog tegen mij, ze probeert mij en mijn gezin kapot te maken." Hij heeft geen enkel vertrouwen in de goede bedoelingen van Storms. "Een mediationtraject ga je in als beide partijen de intentie hebben om eruit te komen. Daar is absoluut geen sprake van. Ze heeft me zes keer gedagvaard, wilde me strafrechtelijk laten vervolgen en inmiddels kan ik al twee weken niet meer pinnen vanwege de beslaglegging."
Philosocles (Redactie Frontpage) 20-07-2010 @ 06:57
quote:Het is toch compleet van de pot gerukt dat een eisende partij voordat er een uitspraak is zomaar beslag op iemands bezit kan leggen?inmiddels kan ik al twee weken niet meer pinnen vanwege de beslaglegging
Philosocles (Redactie Frontpage) 20-07-2010 @ 08:02
quote:Heb je je wel enigszins in de zaak verdiept?Op dinsdag 20 juli 2010 @ 07:42 schreef matthijst het volgende:
Mediageil kereltje die Smits....
Gisteren zeiden ze tot 10x toe dat de beslaglegging meteen zou worden ingetrokken als hij een mediationtraject in zou gaan.
Maar daar heeft hij natuurlijk geen zin in, want dan kan hij niet meer sjenken op TV dat zijn kinderen niet meer kunnen eten.
Zal het nog wel ff wat weekjes uitzitten, totdat echt iedereen z'n kop op tv heeft gezien en zn boek heeft gekocht...
quote:ik hoop op sneeuw.Op dinsdag 20 juli 2010 @ 07:42 schreef misterdoog het volgende:
Nina Brink is een kutwijf en ik hoop dat ze dit bericht plus reacties leest.
quote:Sure, het kost hem veel meer advocaatkosten dan dat zijn boek oplevert.Op dinsdag 20 juli 2010 @ 07:42 schreef matthijst het volgende:
Mediageil kereltje die Smits....
Gisteren zeiden ze tot 10x toe dat de beslaglegging meteen zou worden ingetrokken als hij een mediationtraject in zou gaan.
Maar daar heeft hij natuurlijk geen zin in, want dan kan hij niet meer sjenken op TV dat zijn kinderen niet meer kunnen eten.
Zal het nog wel ff wat weekjes uitzitten, totdat echt iedereen z'n kop op tv heeft gezien en zn boek heeft gekocht...
Philosocles (Redactie Frontpage) 20-07-2010 @ 09:07
quote:Als-ie de waarheid schrijft, zie ik het probleem niet. Laat de rechter maar bepalen of het door de beugel kan.Op dinsdag 20 juli 2010 @ 08:46 schreef aeque het volgende:
Ik vind wat beide partijen doen niet kunnen.
Hij schrijft haar kapot [..]
quote:Hij schrijft haar kaopotOp dinsdag 20 juli 2010 @ 08:46 schreef aeque het volgende:
Ik vind wat beide partijen doen niet kunnen.
Hij schrijft haar kapot, en ziet vervolgens niet in wat dat met iemand kan doen. Mede doordat zij zich 'agressief' opstelt.
En andersom gebeurd nu het zelfde, zij maakt hem kapot en zijn familie.
Laat beide kappen.
quote:Je hebt geen idee waar je het over hebt?Op dinsdag 20 juli 2010 @ 08:46 schreef aeque het volgende:
Ik vind wat beide partijen doen niet kunnen.
Hij schrijft haar kapot, en ziet vervolgens niet in wat dat met iemand kan doen. Mede doordat zij zich 'agressief' opstelt.
En andersom gebeurd nu het zelfde, zij maakt hem kapot en zijn familie.
Laat beide kappen.
quote:Het mooiste van alles is dat degene op wiens spullen beslag wordt gelegd, daarvoor nieteens door de rechter gehoord hoeft te worden. Je hoeft nieteens te weten dat er uberhaupt iemand tegen je aan het procederen is. Er wordt gewoon op een ochtend aangebeld en beslag gelegd waarna je uit mag gaan zoeken wtf er aan de hand is.Op dinsdag 20 juli 2010 @ 08:11 schreef Yi-Long het volgende:
Sowieso compleet onbegrijpelijk dat iemand beslag kan leggen op al je bezittingen omdat je een boek schrijft wat ze niet aanstaat...(!)
Dat die gewetenloze heks nog vrij rondloopt is uberhaupt ongelooflijk.