Het Finse parlement heeft donderdag met een overweldigende meerderheid de bouw van twee kerncentrales goedgekeurd. Er werd met 120 stemmen voor en 72 tegen ingestemd met de bouw van de ene centrale, de bouw van de andere centrale werd met 121 stemmen voor en 71 tegen goedgekeurd. De goedkeuring werd al verwacht, omdat de coalitiepartijen een stevige meerderheid hebben in het tweehonderd zetels tellende parlement.
De regering gaf voorlopige toestemming voor de bouw aan het Finse nutsbedrijf TVO en Fennovoima, een consortium waaraan de Duitse energiegigant E.On deelneemt.
Finland heeft vier kerncentrales die ongeveer dertig procent van de elektriciteit in het land opwekken. Een vijfde reactor is naar verwachting in 2013 operationeel. De nieuwe centrales moeten ervoor zorgen dat het Scandinavische land in 2020 zelfvoorzienend is op het gebied van elektriciteit.
quote:Op donderdag 1 juli 2010 @ 16:03 schreef DemonRage het volgende:
Zo lang ze niet ontploffen dan vind ik het best.
quote:Tschernobyl was een hele oude slecht onderhouden reactor. Moderne reactors kunnen alleen nog ontploffen door actieve sabotageOp donderdag 1 juli 2010 @ 16:03 schreef DemonRage het volgende:
Zo lang ze niet ontploffen dan vind ik het best.
quote:Dit worden moderne centrales, dus geen zorgen. Binnenkort verkopen ze de overtollige stroom aan ons en is dat onze "groene stroom"...Op donderdag 1 juli 2010 @ 16:03 schreef DemonRage het volgende:
Zo lang ze niet ontploffen dan vind ik het best.
quote:JupOp donderdag 1 juli 2010 @ 16:06 schreef poktor het volgende:
[..]
Dit worden moderne centrales, dus geen zorgen. Binnenkort verkopen ze de overtollige stroom aan ons en is dat onze "groene stroom"...
quote:Voor kernenergie heb je uranium nodig.Op donderdag 1 juli 2010 @ 16:05 schreef XGmode het volgende:
Daar weten ze wel hoe om te gaan met de groeiende vraag naar energie.
Niks afhankelijk zijn van schurkenstaten zoals Rusland en het middenoosten.
..NL, bouw er ook een paar!
quote:Gevaarlijke uitspraak, dat iets niet kapot kan gaan. Er was ooit een bootje dat onmogelijk kon zinken.Op donderdag 1 juli 2010 @ 16:05 schreef piderman314 het volgende:
[..]
Tschernobyl was een hele oude slecht onderhouden reactor. Moderne reactors kunnen alleen nog ontploffen door actieve sabotage
quote:oh? ben blij dat we dat niet nog hebben. waarom zouden we mee moeten lopen?Op donderdag 1 juli 2010 @ 16:09 schreef monddood het volgende:
Nederland loopt weer eens achter op dit gebied
quote:Tja, in Finland hebben ze hun eigen uranium in de ondergrond, dat hebben we hier niet.Op donderdag 1 juli 2010 @ 16:09 schreef monddood het volgende:
Nederland loopt weer eens achter op dit gebied
quote:Jij hebt écht last van de warmte, hèOp donderdag 1 juli 2010 @ 16:18 schreef Etterklen het volgende:
In 2020 zelfvoorzienend in energie en bij wet verplicht dat iedereen toegang tot internet heeft.
Nederland: ooit een vooruitstrevend land, maar daar is nu weinig meer van over. Helaas.
Wellicht kan Paars+ het tij keren.
quote:Op donderdag 1 juli 2010 @ 16:17 schreef Puuma het volgende:
[..]
oh? ben blij dat we dat niet nog hebben. waarom zouden we mee moeten lopen?
dit is echt niet goed voor de omgeving ofzo..
quote:Want er zijn kabinetten denkbaar die progressiever zijn dan paars plus?Op donderdag 1 juli 2010 @ 16:26 schreef Mr-Mackey het volgende:
[..]
Jij hebt écht last van de warmte, hè
quote:Welk gevaar?Op donderdag 1 juli 2010 @ 16:25 schreef Fuzzysham het volgende:
http://www.world-nuclear.org/education/mining.htm
^overzicht welke landen uranium produceren.
Australië is vervelend omdat het aan de andere kant van de wereld ligt. (uranium vervoeren is waarschijnlijk super duur vanwege het gevaar)
quote:Inderdaad, want waar kopen nu de "volgens Greenpeace"groenste maatschappijen 's nachts in: Juist de nukes in Frankrijk, die dumpen dan massal op de Nederlandse markt en het is CO2 vrije uitstoot.Op donderdag 1 juli 2010 @ 16:06 schreef poktor het volgende:
[..]
Dit worden moderne centrales, dus geen zorgen. Binnenkort verkopen ze de overtollige stroom aan ons en is dat onze "groene stroom"...
quote:Oh ja joh? Volgens de Red Book zo'n 2500 tU en verbruiken de huidige 4 reactoren per jaar zo'n 500 tU. Oftewel, zelfs al breiden ze hun vloot niet uit dan zijn de Finse voorraden binnen 5 op. Dus al voordat de nieuwe centrales gebouwd zijn...Op donderdag 1 juli 2010 @ 16:18 schreef Krantenman het volgende:
Tja, in Finland hebben ze hun eigen uranium in de ondergrond, dat hebben we hier niet.
quote:Dit dus. En Scandinavië behoort nog tot de meest milieubewuste landen van Europa ook.Op donderdag 1 juli 2010 @ 16:05 schreef XGmode het volgende:
Daar weten ze wel hoe om te gaan met de groeiende vraag naar energie.
Niks afhankelijk zijn van schurkenstaten zoals Rusland en het middenoosten.
..NL, bouw er ook een paar!
quote:Om je totaalplaatje compleet te maken; kolenmijnen zijn minstens net zo vervuilend als uranium mijnen, maar waarschijnlijk nog meer...Op donderdag 1 juli 2010 @ 17:11 schreef HerrBlitzwing het volgende:
[..]
Kernenergie is niet schoon. De stroomopwekking stoot misschien weinig uit, maar het mijnen van uranium en de opslag is wel degelijk vervuilend en de werkelijke prijs wordt daar ook nooit voor betaald.
Opzich ben ik niet tegen kernenergie, maar men moet wel het totaalplaatje van de gehele cyclus meenemen in overwegingen.
quote:nee.. wij bouwen liever kolencentrale'sOp donderdag 1 juli 2010 @ 16:05 schreef XGmode het volgende:
Daar weten ze wel hoe om te gaan met de groeiende vraag naar energie.
Niks afhankelijk zijn van schurkenstaten zoals Rusland en het middenoosten.
..NL, bouw er ook een paar!
quote:finland hoort, in ieder geval in politieke zin, niet bij scandinavie.. maar inderdaad hebben die jongens in het noorden het best goed voor elkaar. Noorwegen doet gigantisch veel aan waterkrachtcentrale's, wat natuurlijk nóg beter is dan deze plannenOp donderdag 1 juli 2010 @ 17:15 schreef Athlon_2o0o het volgende:
[..]
Dit dus. En Scandinavië behoort nog tot de meest milieubewuste landen van Europa ook.
quote:Kunnen wij ook Kernwapens maken.Op donderdag 1 juli 2010 @ 16:17 schreef Puuma het volgende:
[..]
oh? ben blij dat we dat niet nog hebben. waarom zouden we mee moeten lopen?
dit is echt niet goed voor de omgeving ofzo..
quote:Kernenergie is maar een tijdelijke oplossing. Nederland kiest liever voor een duurzamer energie beleid. Er wordt namelijk geschat dat er voor nog maar zo'n 40 jaar Uranium beschikbaar is voor de bestaande centrales. Daarom wordt er ook zoveel geïnvesteerd in onderzoek naar kernfusie wat op relatief kort termijn de vervangende energie bron moet worden van kerncentrales.Op donderdag 1 juli 2010 @ 16:29 schreef Revolution-NL het volgende:
De Nederlandse regering wil wel iedere Nederlander in een Hybride auto hebben maar wil geen schone kernenergie
Beter blijven we doorkloten op een paar middeleeuwse steenkolen centrales
1900 belde ze willen hun steenkool terug.
Regeren is voorruitzien, jammer dat Nederland al een tijdje niet meer word geregeerd. Men regeerd in de waan van de dag en moeilijke besluiten worden naar voren geschoven
quote:Vandaar dat je ook snelle kweekreactoren moet bouwen.Op donderdag 1 juli 2010 @ 17:47 schreef seth_chaos het volgende:
[..]
Kernenergie is maar een tijdelijke oplossing. Nederland kiest liever voor een duurzamer energie beleid. Er wordt namelijk geschat dat er voor nog maar zo'n 40 jaar Uranium beschikbaar is voor de bestaande centrales. Daarom wordt er ook zoveel geïnvesteerd in onderzoek naar kernfusie wat op relatief kort termijn de vervangende energie bron moet worden van kerncentrales.
quote:ver van mijn bed,Op donderdag 1 juli 2010 @ 16:03 schreef DemonRage het volgende:
Zo lang ze niet ontploffen dan vind ik het best.
quote:Ja, ik ging er eigenlijk vanuit dat ze grotere voorraden hadden, waarschijnlijk een verkeerde inschatting van mij.Op donderdag 1 juli 2010 @ 16:58 schreef cynicus het volgende:
[..]
Oh ja joh? Volgens de Red Book zo'n 2500 tU en verbruiken de huidige 4 reactoren per jaar zo'n 500 tU. Oftewel, zelfs al breiden ze hun vloot niet uit dan zijn de Finse voorraden binnen 5 op. Dus al voordat de nieuwe centrales gebouwd zijn...
quote:Er is dan ook weinig reden om naar Finland te migreren behalve een paar sauna's en rendieren.Op donderdag 1 juli 2010 @ 17:39 schreef mooi-nederland het volgende:
Finland, een prachtland bijna criminaliteit vrij.
Tja wat wil je ook met minder dan 1% immigranten
quote:Oplossing: kerncentrale van de 4de generatie, maar daar zijn al die hippies ook weer tegen. Gevalletje...Op donderdag 1 juli 2010 @ 20:20 schreef dadoc het volgende:
Kernenergie is de meest vervuilende energievorm van allemaal. Het levensgevaarlijke afval heeft 240.000 jaar nodig om af te breken.
TWEEHONDERDVEERTIGDUIZEND JAAR.
Wacht even, volgens mij heb je het nog steeds niet goed gelezen:
TWEE-HONDERD-VEERTIG-DUIZEND JAAR.
Voor de PVV'ers onder ons: dat is zo ongeveer van Jezus tot nu, maar dan 120 keer.
In die 240.000 jaar verschuiven de continenten zoveel (om maar iets te noemen) dat het compleet van de pot gerukt is om welke vorm van opslag dan ook veilig te noemen. De beslissing om méér kernenergie te gebruiken is dan ook puur politiek en economisch gebaseerd.
Zonne-energie daarentegen, heeft de toekomst. Zonnepanelen worden ieder jaar vele procenten efficiënter. In de toekomst kunnen we allemaal enkele paneeltjes op ons dak hebben waarmee onze totale persoonlijke electriciteitsbehoefte met gemak gegenereerd wordt.
Het punt is alleen dat dat overheden dan hun accijnzen mislopen - om niet te spreken van de energiemaatschappijen die langzaam overbodig worden. Dat zijn de 'powers that be'. En die bepalen dat wij beter verder kunnen gaan met kernenergie. You do the math.
Maar dat is de typische kortzichtigheid die powers that be kenmerkt. Wij zouden wereldwijd een leidende rol kunnen hebben bij de ontwikkeling van die nieuwe energiebronnen, en zo economisch floreren. Weg Shell, welkom Koninklijke Nieuwe Energie Maatschappij, met afnemers wereldwijd en een technische voorsprong waar alleen de Duitsers een beetje bij in de buurt kunnen komen.
De toekomst ligt vol met kansen voor ons land, maar onze politiek laat ze helaas op dramatische wijze door de vingers glippen. Bijna tien jaar lang hebben we compleet stilgestaan door Balkenende. Wie gaat ons bevrijden?