Justitie heeft in Amsterdam een vrouwenhandelbende opgerold. Drie van de negen aangehouden verdachten zijn vrouwelijke pooiers uit Hongarije. Zij waren aanvankelijk slachtoffer, maar hebben zich opgewerkt tot pooier, melden justitie en de gemeente Amsterdam zaterdag. De bendeleden worden onder meer verdacht van mensenhandel, verkrachting en mishandeling.
Naast de vrouwen is er een Nederlandse pooier en een Hongaarse pooier. De pooiers zijn tussen de 23 en 42 jaar. Daarnaast zijn vier exploitanten van raambordelen tussen de 29 en 58 jaar aangehouden. Iedere exploitant had een pand met twee ramen. Twee exploitanten hadden eerder contact met Saban en Hassan B., twee broers achter een gewelddadige bende die zich met vrouwenhandel bezighield. De vergunningen van de raamexploitanten zijn ingetrokken.
Bij het uitbuiten van de prostituees werd volgens justitie grof geweld gebruikt. Sommige slachtoffers hebben een tatoeage met de naam van hun pooier. De Roma-vrouwen waren met mooie verhalen naar Nederland gelokt, maar sommigen wisten wel dat ze hier als prostituee zouden werken.
Omdat ze geen Nederlands of Engels spreken, konden ze nergens terecht. Ze kwamen alleen maar thuis en op de Wallen en werden voortdurend in de gaten gehouden. Zowel de vrouwelijke als de mannelijke pooiers gebruikten de loverboy-methode, waarbij het slachtoffer in de watten wordt gelegd met het doel een schuldgevoel aan te praten. Om de 'schuld' terug te betalen moeten de slachtoffers vervolgens als hoer werken.
Justitie heeft in de zogenoemde Arezzo-zaak dertien slachtoffers achterhaald. Vier vrouwen hebben aangifte gedaan. De Hongaren zouden al vijf jaar bezig zijn.
De pooiers werden tussen augustus en november opgepakt. De raamexploitanten zijn de afgelopen weken aangehouden. De verdachten zijn in Amsterdam, Zaandam en Hongarije opgepakt.
De aanhoudingen komen voort uit een proefproject waarbij overheidsdiensten onder de naam Emergo samenwerken.
quote:Ik vind dat toch elke keer mooi om te zien, dat sommige werkgevers geen glazen plafond kennen. Bravo!Zij waren aanvankelijk slachtoffer, maar hebben zich opgewerkt tot pooier, melden justitie en de gemeente Amsterdam zaterdag.
Ferdo (Eindredactie Frontpage) 08-05-2010 @ 21:37
quote:Op zaterdag 8 mei 2010 @ 22:04 schreef WAHRHEIT het volgende:
Echte vrouwenhandel is Tupperware.
quote:Nee, precies wat de PVV wil, buitenlandse dozen eruit, Nederlandse dozen ervoor in de plaats.Op zaterdag 8 mei 2010 @ 21:39 schreef _Ej het volgende:
Daar gaat het werkeloosheidscijfer!
quote:pooieresseOp zaterdag 8 mei 2010 @ 23:28 schreef pulle1965 het volgende:
Is een vrouwelijke pooier een pooister ?
quote:Volgens de Gazette van Antwerpen wel ja;Op zaterdag 8 mei 2010 @ 23:28 schreef pulle1965 het volgende:
Is een vrouwelijke pooier een pooister ?
quote:Aaaaaaaaaaaahw dus daar zat je?Op zaterdag 8 mei 2010 @ 23:51 schreef naamloos.txt het volgende:
Zo, lekker recent nieuws, staat al de hele dag op elke andere nieuwssite.
quote:?? Nee, ze zijn al vrij, iets met een stervende ouder of een zwangere man !!??Op zaterdag 8 mei 2010 @ 23:01 schreef Bushmaster het volgende:
De dames worden komende woensdag wegens vormfouten in vrijheid gesteld.
quote:Damn, natuurlijk valt de rechter voor dergelijke Oostblok-huilies.Op zondag 9 mei 2010 @ 00:01 schreef jobdedraaikont het volgende:
[..]
?? Nee, ze zijn al vrij, iets met een stervende ouder of een zwangere man !!??
quote:Zeker nog nooit in Hongarije geweest? Daar begrijpen vooral ouderen nog eerder Duits of Russisch.Op zaterdag 8 mei 2010 @ 23:07 schreef PógMoThóin het volgende:
Haast onvoorstelbaar dat er mensen zijn die geen Engels-spreken- begrijpen....
quote:Klopt... en nu?Op zondag 9 mei 2010 @ 00:41 schreef Krantenman het volgende:
[..]
Zeker nog nooit in Hongarije geweest? Daar begrijpen vooral ouderen nog eerder Duits of Russisch.
quote:Eens, toch mooi dat zulke vrouwen ondanks hun verleden zich zo opwerken!Op zaterdag 8 mei 2010 @ 21:37 schreef Vibromass het volgende:
[..]
Ik vind dat toch elke keer mooi om te zien, dat sommige werkgevers geen glazen plafond kennen. Bravo!
quote:Wat is dit nou weer voor onzin? Weet jij het verleden van die mannelijke pooiers? Als je vroeger hoer bent geweest mag je wel onwetende meisjes de wallen op sturen? Voor vrouwlijke pooiers is er altijd wel begrip.Op zondag 9 mei 2010 @ 04:58 schreef ZodiaX het volgende:
[..]
Eens, toch mooi dat zulke vrouwen ondanks hun verleden zich zo opwerken!
quote:Dus de ene is 24 en de ander 41, of hoe moet ik dit lezenNaast de vrouwen is er een Nederlandse pooier en een Hongaarse pooier. De pooiers zijn tussen de 23 en 42 jaar.
quote:In Spanje of Italie hoef je in het algemeen met Engels ook niet aan te komen.Op zondag 9 mei 2010 @ 00:41 schreef Krantenman het volgende:
[..]
Zeker nog nooit in Hongarije geweest? Daar begrijpen vooral ouderen nog eerder Duits of Russisch.