Vreeswijk niet verdacht van moord

Nieuwsoverzicht • Geschreven door ANP op 19-03-2010 @ 16:07 - gepost door Stefan
print 

Justitie in Dordrecht verdenkt de 26-jarige politieman Sander Vreeswijk niet van moord maar van doodslag op Milly Boele (12). Dat heeft het Openbaar Ministerie in Dordrecht na de voorgeleiding aan de rechter-commissaris van Vreeswijk besloten. Het verschil is dat je met moord iemand ombrengt met voorbedachte rade. Dat is op dit punt nog niet bewezen. 

De rechter-commissaris in Dordrecht heeft op verzoek van het OM een onderzoek gelast naar de psychische gesteldheid van Sander Vreeswijk. Op het lichaam van Milly is sectie verricht. Volgens het OM is daaruit gebleken dat nog een aantal zaken moet worden onderzocht en kunnen er daarom nog geen nadere mededelingen over worden gedaan.

Overigens kan Vreeswijk gedurende het onderzoek of proces alsnog verdacht worden van moord.


Bron: ANP


Lees ook:

» 20/05 FOK!-Weekoverzicht week 200
» 15/05 [Upd] Politie spreekt meisje (14) uit filmpje175
» 13/05 FOK!-Weekoverzicht week 195
» 06/05 FOK!-Weekoverzicht week 186


delen | eKudos nujij

15792 views / 182 reacties
Reacties op dit bericht
32  van 182 reacties op deze pagina. Pagina  1 2 3 4
Soms is het jammer dat je niet mag lynchen in Nederland.
userIcon
quote:
Op vrijdag 19 maart 2010 @ 18:36 schreef Koninglelijk het volgende:
Soms is het jammer dat je niet mag lynchen in Nederland.
Misschien was milly wel heel irritant bezig.
userIcon
quote:
Op vrijdag 19 maart 2010 @ 16:09 schreef Athalon1951 het volgende:
Die gaat er straks met een enorme sisser afkomen, let maar op. Want justitie bijt justitie nu eenmaal niet
Politie is Binnenlandse Zaken, lulhannes
man mouthman (Redactie Frontpage) 19-03-2010 @ 18:49 fotoboek homepage
userIcon
quote:
Op vrijdag 19 maart 2010 @ 18:43 schreef wuh het volgende:
[..]


Misschien was milly wel heel irritant bezig.
Ze had iig wel een irritante naam.
NEDERLAND

meer hoef ik niet te zeggen, maar ik loop wel even het hoekje om om te kotsen.
Wat is het verschil tussen een DOOD meisje door doodslag, en een DOOD meisje door moord?

20 jaar blijkbaar.
Pfff, al die reacties van mensen die de wet niet kennen.

Hij lokt haar mee omdat hij het plan heeft haar te misbruiken en te vermoorden en dat laatste voert hij ook uit. Ergo, haar dood is opzet en dus is het moord.

Hij lokt haar mee omdat hij haar wil misbruiken maar is niet van plan haar te vermoorden. Hij vermoord haar tijden of na het misbruik impulsief. Ergo, haar dood is geen opzet dus is het doodslag.
man mouthman (Redactie Frontpage) 19-03-2010 @ 19:21 fotoboek homepage
userIcon
quote:
Op vrijdag 19 maart 2010 @ 19:16 schreef ruimteaapje het volgende:
Pfff, al die reacties van mensen die de wet niet kennen.

Hij lokt haar mee omdat hij het plan heeft haar te misbruiken en te vermoorden en dat laatste voert hij ook uit. Ergo, haar dood is opzet en dus is het moord.

Hij lokt haar mee omdat hij haar wil misbruiken maar is niet van plan haar te vermoorden. Hij vermoord haar tijden of na het misbruik impulsief. Ergo, haar dood is geen opzet dus is het doodslag.
Dat dus..
userIcon
quote:
Op vrijdag 19 maart 2010 @ 18:45 schreef Toiletboy het volgende:
[..]


Politie is Binnenlandse Zaken, lulhannes
Wat het is en hoe het is, is van geen enkel belang in dit geval. Verleden jaar is er een inval geweest bij mijn buren omdat ze een buitenlandse man had die ergens van verdacht werd, helaas was die kerel al 5 maanden het huis uit, dus men ving bot. Aangezien ik toen binnen was met een computer reparatie heb ik dit meegemaakt en het viel mij erg op de de recherche, Officier van justitie (dus geen hulpofficier die politieman is) op de bank zaten als ouwe jongens krentebrood en met elkaar zaten te lullen over andere dingen dan waar ze voor binnenkwamen alsof ze bij elkander op verjaardag kwamen. Daarom zei ik ook dat Justitie, justitie niet bijt want het zijn twee enorme handen op 1 gigantische overheidbuik

Oftewel Handje Klap, Begonia zoals we in Noord Holland zeggen.

[ Bericht gewijzigd door Athalon1951 op vrijdag 19 maart 2010 @ 19:28 ]
quote:
Op vrijdag 19 maart 2010 @ 19:16 schreef ruimteaapje het volgende:
Hij lokt haar mee omdat hij haar wil misbruiken maar is niet van plan haar te vermoorden. Hij vermoord haar tijden of na het misbruik impulsief. Ergo, haar dood is geen opzet dus is het doodslag.
Doodslag vergt ook opzet. Als er geen opzet is, maar de dood wel verwijtbaar is dan is het dood door schuld.

Je moet wel even de definitie van opzet helder hebben:
Doodslag is het opzettelijk, maar niet met voorbedachten rade, beroven van het leven van een ander.
Er is sprake van opzet als de dader wist dat zijn handeling iemands dood zou kunnen veroorzaken, ongeacht of dat zijn bedoeling was.
userIcon
Krijgen we nu ook een vervolg op kindergardencop
quote:
Op vrijdag 19 maart 2010 @ 19:16 schreef ruimteaapje het volgende:
Pfff, al die reacties van mensen die de wet niet kennen.

Hij lokt haar mee omdat hij het plan heeft haar te misbruiken en te vermoorden en dat laatste voert hij ook uit. Ergo, haar dood is opzet en dus is het moord.

Hij lokt haar mee omdat hij haar wil misbruiken maar is niet van plan haar te vermoorden. Hij vermoord haar tijden of na het misbruik impulsief. Ergo, haar dood is geen opzet dus is het doodslag.
Zoals Cootz hierboven ook al schreef, is er bij doodslag ook sprake van opzet. Het verschil zit hem volgens mij in het 'wanneer besluit je iemand te doden'. Doe je dat met een vooropgezet plan dan is het moord, doe je het 'impulsief', dus zonder het van te voren van plan te zijn geweest, dan is het doodslag.
quote:
Op vrijdag 19 maart 2010 @ 16:24 schreef Rappetor het volgende:
Jezus wat een kansloze reacties weer. Als je het verschil tussen moord en doodslag niet kent (en ook niet weet wat zoiets inhoudelijk qua straf gaat uitmaken) reageer dan niet! Zeker niet wanneer moord uiteindelijk toch nog kan worden bewezen.

Bij doodslag gaat het in dit geval uiteindelijk nog steeds om opzettelijk doden , maar zonder voorbedachte rade. En dat stukje voorbedachte rade is juist een juridisch technisch gegeven.
En zoals op de website van het OM staat: Voorbedachte rade wijst op een moment van kalm overleg, van bedaard nadenken voorafgaand aan de uitvoering.
Ja hij was dan ook uitzinnig op Milly want ze was een keertje vergeten "goedemorgen" tegen hem te zeggen..

Doodslag is in mijn ogen (en ik hoop die van de rechter) een opwelling van woede, zoals als ik jou aantref bij mijn vrouw in bed, Dan kan je in je kwaadheid dingen doen waar je normaal niet toe in staat bent en zal de strafmaat hier ook rekening mee houden.
Hoewel wij de feiten natuurlijk niet weten, is hiervan zeeer waarschijnlijk geen sprake van en is het dus moord.

Omdat de man een sex-stoornis had, en vroeger geen driewielertje van zijn mamma en pappa heeft gekregen zal hij vermoedelijk wel binnen een decennia weer rondlopen, misschien voor 2025 zijn volgende slachtoffer maken....

Als het aan Geert ligt dan sluiten we zon man op voor de rest van zijn leven, en geheel terecht !

het kan toch niet zo zijn dat de betrokkene (moeder, vader, vriendjes, vriendinnetjes etc) levenslang hebben door deze gruweldaad en dat deze "man" strakjes fluitend weer rondloopt ???

Tsja, waarschijnlijk wel
userIcon
Het downplayen is dus al begonnen. Want oh god als een van de collega's toch eens zwaar over de scheef gaat dan schiet het hele verziekte (ik wilde een ander woord gebruiken maar het OM leest mee) justitiele apparaat meteen in de stress.

Dus die gast komt er wel vanaf met een paar jaar zeepjes rapen en dan TBS, loopt die na een jaar of 5 weer buiten. Let maar op.
userIcon
Dat wordt 2 jaar cel waarvan 6 maanden voorwaardelijk + met 1 jaar TBS. Lang leve het Nederlands rechtssysteem.
quote:
Op vrijdag 19 maart 2010 @ 17:17 schreef Evaria het volgende:
[..]

moord is een zwaardere straf en zeker met voorbedachte rade, doodslag is weinig straf
Dat is heel kort door de bocht. In de werkelijkheid krijgt iemand vaak een x aantal jaren straf met TBS erachteraan. Waarbij de TBS net zo goed levenslang kan betekenen.

Je moet je wat dat betreft niet zo blind staren op de straf. Is het moord -> moord aanklagen. Is er geen voorbedachte rade, dan is het gewoon doodslag. Men kan daar wel over gaan eikelen, maar het verschil tussen die twee dingen bestaat niet voor niets.

Dat is overigens ook direct het probleem in dit soort zaken. Mensen worden heel emotioneel en gaan gelijk lopen blaten over vanalles. Terwijl de afhandeling van dit juist een zeer zakelijke en technische aangelegenheid is. Wat ook zeer belangrijk is, want een goede afhandeling heeft ook invloed op de mate van straf.

Net zoiets als mensen die niet begrijpen dat een advocaat een moordenaar (of deze dude in dit geval) verdedigd. De advocaat zal in alle gevallen het in z'n geheel niet eens zijn met wat zijn client heeft gedaan. Alleen beroepshalve (wat ze in een eed hebben gezworen) heeft iedereen recht op een correcte en goede verdediging. En dat is dan ook wat zij moeten bieden. Emotioneel vaak niet uit elkaar te houden door mensen, en da's jammer.
userIcon
Wat wij "doodslag" noemen noemen de Amerikanen "Murder in the Second Degree". Een kwestie van semantiek dus. Doodslag klinkt minder erg als (tweedegraads) moord. Maar juridisch is het (ongeveer) gelijkwaardig. "Murder in the Second Degree" levert je aan de overkant van de plas "25 To Life" op, hier krijg je max. 15 jaar + TBS (wat in zo'n ernstig geval praktisch gelijk staat aan levenslang, mits men niet tijdens proefverlof de benen neemt).
userIcon
Is het bij die stukjes die ik op rechtspraak.nl lees niet altijd zo dat ze met primair en subsidiair werken in dit soort gevallen..

Dan leggen ze je moord (primair) ten laste, maar indien dat niet bewezen kan worden/de dader er niet voor vervolgd kan worden dan gaan ze over tot doodslag (subsidiair). Neem aan dat ze dat hier toch ook doen?

Weet verder niet hoe dat afgehandeld wordt tijdens zo`n zitting, maar het viel me alleen op toen ik die stukjes las.
userIcon
Een paar jaartjes de tbs-kliniek in en als je dan naar een jaar een keer een vrije dag krijg, loop je gewoon weg, net als de rest.
man Olep (Moderator Frontpage) 20-03-2010 @ 12:17 fotoboek no homepage
userIcon
quote:
Op vrijdag 19 maart 2010 @ 22:33 schreef Asskicker14 het volgende:
Dat wordt 2 jaar cel waarvan 6 maanden voorwaardelijk + met 1 jaar TBS. Lang leve het Nederlands rechtssysteem.
Inderdaad.
Wat een land is het toch.
quote:
Op vrijdag 19 maart 2010 @ 16:59 schreef Odieus het volgende:
Dit land is zwaar en zwaar ziek, ik stel voor om het te termineren en om ons bij Duitsland te vervoegen, die kennen tenminste nog eer
dus jij vind dat hitler ook eer had
userIcon
quote:
Op vrijdag 19 maart 2010 @ 16:17 schreef Stefan het volgende:
[..]


Het is ook nog niet bewezen dat hij haar heeft gedood en begraven heeft.
hij heeft toch een bekentenis afgelegd dat hij dat gedaan heeft?!?
32  van 182 reacties op deze pagina. Pagina  1 2 3 4


Lees ook:

» 20/05 FOK!-Weekoverzicht week 200
» 15/05 [Upd] Politie spreekt meisje (14) uit filmpje175
» 13/05 FOK!-Weekoverzicht week 195
» 06/05 FOK!-Weekoverzicht week 186


delen | eKudos nujij

Gebruikersnaam 
Wachtwoord
 
online adverteren www.m4n.nl
Video's



True ©1999-2012 FOK! INTERNET SITES  |  gratis nieuws op je site?  |  algemene voorwaarden