Priester Antoine Bodar wil, als dat genoegdoening oplevert voor de slachtoffers, best als de spreekwoordelijke zondebok achter de tralies gaan zitten. Hij zei dat afgelopen week in Vrij Nederland. De priester wil op symbolische wijze boete doen voor het kindermisbruik dat heeft plaatsgevonden in de Rooms-Katholieke kerk.
Bodar verklaarde: "We moeten door het stof. Ik zie het niet zo gauw gebeuren dat de paus als staatshoofd van het Vaticaan wordt aangeklaagd in een soort tribunaal. Maar ik ben niet tegen een symbolische boetedoening. Als een gevangenisstraf uitzitten een daad is die helpt, heb ik er niets op tegen om dat te doen."
Hij doet de uitspraak in een gesprek met de schrijver Gerard van Westerloo, auteur van het boek De pater en het meisje. Een boek dat gaat over een meisje dat door haar broer die pater is misbruikt wordt.
Volgens Van Westerloo is het celibataire leven één van de oorzaken van het misbruik binnen de kerk. "Jongens die vroeger dachten dat ze een roeping hadden, werden al op twaalfjarige leeftijd uit het leven geplukt en op zo'n opleiding gezet. Tegen hen werd gezegd dat er maar één mensensoort was waar ze ontzettend voor moesten oppassen: vrouwen. Het verbaast mij niet dat sommigen daar seksueel van verknipt raakten."
Bodar spreekt dit echter tegen: "Misbruik komt voor bij alle volwassenen die met jongeren te maken hebben. (...) Het is wel van groot belang dat mensen nu worden onderzocht of ze het celibaat wel aankunnen."
Het hele gepsrek tussen de priester en Van Westerloo is deze week in de Vrij Nederland (papieren versie) te lezen.
quote:Wat een schande om het hiermee te relativeren!Bodar spreekt dit echter tegen: "Misbruik komt voor bij alle volwassenen die met jongeren te maken hebben.
quote:Hahaha, wat een grapjas.Bodar spreekt dit echter tegen: "Misbruik komt voor bij alle volwassenen die met jongeren te maken hebben.
quote:Mee eens, Of gooi al die pristers en pastoortjes in de gevangenis, ben je der ook vanaf.Op vrijdag 19 maart 2010 @ 15:15 schreef nutoj het volgende:
opheffing van de kerk en de schuldigen ophangen
dan zijn we van het gesodemieter af
quote:Inderdaad, het zijn zomaar rare mensen die gelovigen.Op vrijdag 19 maart 2010 @ 15:23 schreef Biffkoffie het volgende:
hehe kruisigen dan maar ? heeft zn kettingkje nog enigzins betekenis.
quote:Op vrijdag 19 maart 2010 @ 15:11 schreef kakner2 het volgende:
Hopelijk gaat ie niet naar jeugddetentie
quote:Dude, hoe hef je een kerk op?Op vrijdag 19 maart 2010 @ 15:15 schreef nutoj het volgende:
opheffing van de kerk en de schuldigen ophangen
dan zijn we van het gesodemieter af
quote:Ja, of wat dacht je van Passion of the Christ.Op vrijdag 19 maart 2010 @ 15:31 schreef LittleTortillaBoy het volgende:
[..]
Inderdaad, het zijn zomaar rare mensen die gelovigen.
Als Jezus zou terugkeren naar aarde zou hij misschien niet steeds herinnert willen worden aan het object wat hem ongelooflijk veel pijn heeft toegebracht. En dan ook die grote beelden van hem aan het kruis in de kerken. Yeah lekker luguber om jezelf aan een kruis te zien. Als ik de messias was zou ik lekker wegblijven.
( Maar hij bestaat natuurlijk niet dus is het allemaal onzin)
DJugular (Redactie Frontpage) 19-03-2010 @ 15:51
quote:Dit dus! Scheelt mij weer een hoop typwerk. Thnx!Op vrijdag 19 maart 2010 @ 15:18 schreef B-FliP het volgende:
'spreekwoordelijke zondebok' , daar zijn mensen mee geholpen? Juist niet! Zo doet hij net alsof hij daarmee het leed verzacht dat namens een aantal van zijn collega's is gedaan, en probeert hij zo zonder zelf echt schuldig te zijn de naam te zuiveren van anderen die dat wel zijn en ermee weg gekomen zijn, mede met behulp van de gemeenschap en/of het vaticaan...
Een grootschalig intern onderzoek waarbij schuldigen overgedragen worden aan justitie zou een beter idee zijn...
quote:Je kunt een kerk ( = organisatie ) wel degelijk opheffen. Niet binnen de huidige wettelijke context, behalve ingeval het een criminele organisatie is. Maar kerk en innerlijke geloofservaring zijn twee dingen.Op vrijdag 19 maart 2010 @ 15:40 schreef XanaduNL het volgende:
[..]
Dude, hoe hef je een kerk op?
Je kan niet iemand vertellen wat hij mag geloven, of waar hij heen gaat.
En @ pulle1965: Het zijn mixed martial artists, niet freefighters....
quote:Stond niet in de bijbel dat kinderen verkrachten niet magOp vrijdag 19 maart 2010 @ 15:10 schreef TimMer1981 het volgende:
Beter nog: al die schoften gaan branden in de hel, mits ze in hun eigen sprookjes geloven!
quote:De kerk heeft er idd geen monopolie op. Ik denk dat man alleen wilde aangeven dat dit niet alleen bij de kerk gebeurt maar ook in andere situaties met volwassenen en kinderen (Benno bijv.). Het is dus niet alleen een kerkelijk probleem maar aangezien de kerk een "veilige haven" moet zijn mag je toch wel verwachten dat het hier al helemaal niet voorkomt.Misbruik komt voor bij alle volwassenen die met jongeren te maken hebben.
quote:Niet ALLEEN de paus maar het hele fucking celibaat of hoe de fuck het ook heetOp vrijdag 19 maart 2010 @ 15:36 schreef vosss het volgende:
De paus met zijn ballen aan het kruis nagelen
quote:Juist... celibaat is niet een onderdeel van de kerk of een groep met priesters of zo, maar het is een keuze om niet te trouwen en algehele ontzegging van seks. Probeer je eerst te verdiepen voordat je poep praat: het hele gebeuren met het celibaat is namenlijk een van de redenen dat ze jongetjes gaan betasten en al dan wat niet meerOp vrijdag 19 maart 2010 @ 16:47 schreef InFlames het volgende:
[..]
Niet ALLEEN de paus maar het hele fucking celibaat of hoe de fuck het ook heet
quote:Ik weet niet of dat nou de oplossing is.Op vrijdag 19 maart 2010 @ 15:15 schreef nutoj het volgende:
opheffing van de kerk en de schuldigen ophangen
dan zijn we van het gesodemieter af