De 'roodhemden' die in de Thaise hoofdstad Bangkok al dagenlang demonstreren tegen de Thaise premier Abhisit Vejjajiva hebben voor het weekend een massale protestactie aangekondigd. Morgen zal uit protest tegen Abhisits weigering op te stappen een gigantische kolonne auto's en vrachtwagens door Bangkok rijden.
Ook zullen de demonstranten weer met door hen zelf afgestaan bloed aan de gang gaan. Dit keer ligt het in de bedoeling een groot protestschilderij met het bloed te maken. Dit heeft een van de leiders van de protestbeweging, formeel het Verenigd Front voor Democratie tegen Dictatuur genoemd, gezegd.
De afgelopen week heeft Abhisit de nacht doorgebracht op een legerbasis aan de rand van Bangkok, om aan de demonstraties in het centrum van de stad te ontkomen.
Leiders van de 'roodhemden', merendeels aanhangers van ex-premier Thaksin Shinawatra, lieten eerder weten een klassenstrijd te gaan voeren tegen Abhisit. De betogers zijn hun acties, waarbij de afgelopen dagen met door hen zelf afgestaan bloed de regeringszetel en de ambtswoning van Abhisit werden besmeurd, in toenemende mate gaan bestempelen tot uitvloeisel van een conflict tussen de arme plattelandsbevolking en de rijke elite in Bangkok.
Thaksin, die in het buitenland verblijft om een gevangenisstraf te ontlopen, is mateloos populair, juist onder het arme deel van de bevolking, ondanks beschuldigingen van corruptie en machtsmisbruik.
quote:Waar de economische welvaart van ganse landen vaak grotendeels van afhangenOp vrijdag 19 maart 2010 @ 10:35 schreef Teefstra het volgende:[..]
toerisme is niet veel veel meer dan een handjevol lonelyplanets en hoerenlopers...
identify (Moderator Frontpage) 19-03-2010 @ 11:27
quote:Ja natuurlijk dat zal helpen...Op vrijdag 19 maart 2010 @ 11:06 schreef plum het volgende:
[..]
Die monniken zijn ook net mensen.
Dan kun je inderdaad beter een varkenskop nemen en varkensbloed tegen de huizen gooien.
quote:En lekker aids oplopen..Op vrijdag 19 maart 2010 @ 11:03 schreef Teefstra het volgende:
[..]
Zacht uitgedrukt,
gistere was er hiero in Chiangmai een (notabene) monnik die glazen menselijk bloed -getapt bij redshirts- naar militairen liep te gooien... Een monnik![]()
Op enkele plekken in de stad kun je gewoon op straat bij irritant roodgekleurde agressief scheeuwerige stalletjes bloed afgeven 'voor het goede doel': naar mensen en gebouwen gooien. Meedoen ?
Echt om te walgen
quote:Ik kom net uit Bangkok en er zijn nog voldoende toeristen. Vooral veel ZweedenOp vrijdag 19 maart 2010 @ 10:35 schreef Teefstra het volgende:
[..]
toerisme is niet veel veel meer dan een handjevol lonelyplanets en hoerenlopers...