Corruptieschandaal in VN

Nieuwsoverzicht • Geschreven door Hukkie op 18-03-2010 @ 20:51
print 

Volgens de Amerikaanse autoriteiten heeft de aanbestedingsafdeling van de Verenigde Naties een buitenlandse omkopingszaak van ongekende proporties ontdekt. Uit documenten van de VN blijkt dat Richard Bistrong een grote vinger in de pap had bij verschillende omkopingszaken en bij de beïnvloeding van de miljoenencontracten voor VN-vredesmissies.

De operatie van de aanbestedingsafdeling resulteerde in 22 aanklachten van producenten van militaire middelen en zestien arrestaties. Inmiddels is het aanbestedings- en uitgaveproces herzien en aangescherpt , maar de zaak-Bistrong zal uitvoerig bekeken en onderzocht worden om te zien 'welke acties gerechtvaardigd zijn', aldus een woordvoerder van de VN.


Bron: Nieuws.nl


Lees ook:

» 20/05 FOK!-Weekoverzicht week 200
» 15/05 [Upd] Politie spreekt meisje (14) uit filmpje175
» 13/05 FOK!-Weekoverzicht week 195
» 06/05 FOK!-Weekoverzicht week 186


delen | eKudos nujij

5232 views / 14 reacties
Reacties op dit bericht
14  van 14 reacties op deze pagina. Pagina  1
Its human, don't be surprised!
userIcon
Wie is "Richard Bistrong" en moet dit bericht niet een beetje herschreven worden zodat ik er een touw aan vast kan knopen?
quote:
Op donderdag 18 maart 2010 @ 20:54 schreef Leef het volgende:
Wie is "Richard Bistrong" en moet dit bericht niet een beetje herschreven worden zodat ik er een touw aan vast kan knopen?
Bistrong is een voormalig medewerker van Armor Holdings, een bedrijf uit Florida dat materieel voor het leger produceert. Het Amerikaanse ministerie van justitie heeft Bistrong aangeklaagd omdat hij tussen 2001 en 2006 zou hebben geknoeid met de boeken om zo 4,4 miljoen dollar aan betalingen te verduisteren. Deze betalingen werden gedaan om de VN-contracten in de wacht te slepen.

Bovendien is Bistrong aangeklaagd omdat hij vijftienduizend dollar zou hebben betaald aan een Nederlandse politieagent, nadat deze hem geholpen had een contract van 2,4 miljoen dollar voor de levering van pepperspray af te sluiten met het Korps Landelijke Politiediensten. Ook zou Bistrong een medewerker van de Nigeriaanse kiesraad hebben omgekocht, zodat het bedrijf van Bistrong de inktkussens kon leveren die gebruikt werden bij de verkiezingen. Daarnaast zou Bistrong andere buitenlandse regeringsmedewerkers hebben omgekocht, zodat het bedrijf voor zes miljoen dollar aan kogelwerende vesten en helmen kon leveren.

Uit papieren van de rechtbank blijkt dat Bistrong hulp heeft gehad van handlangers. Een van de handlangers was een corrupte VN-medewerker, Alexander Jakovlev. Hij zorgde ervoor dat bedrijven aanbestedingen wonnen, door ze tevoren inzage te geven in vertrouwelijke documenten van de VN en ze een voorkeursbehandeling te geven. Bedrijven kregen onder andere inzicht in de voorstellen van andere partijen. Jakovlev zou mogelijk ruim 3,5 miljoen dollar aan smeergeld hebben ontvangen.
userIcon
Vaagheid alom, nog steeds.
quote:
Volgens de Amerikaanse autoriteiten heeft de aanbestedingsafdeling van de Verenigde Naties een buitenlandse omkopingszaak van ongekende proporties ontdek
misschien moeten ze eens bij zichzelf kijken
Het Amerikaanse Congress is zelf corrupt: http://www.fixcongressfirst.org/

Uitgebreide versie: http://blip.tv/file/3120038
oh ik dacht even dat herfkens in de buurt was
userIcon
Bij dit soort nieuwsitems wil ik altijd eerst weten wiens vijand deze man was.

De VS hebben namelijk nogal een flinke track record als het om lastercampagnes gaat om iemand ten gronde te richten die hen dwars gezeten heeft.
userIcon
Goh, vertel is iets nieuws
14  van 14 reacties op deze pagina. Pagina  1


Lees ook:

» 20/05 FOK!-Weekoverzicht week 200
» 15/05 [Upd] Politie spreekt meisje (14) uit filmpje175
» 13/05 FOK!-Weekoverzicht week 195
» 06/05 FOK!-Weekoverzicht week 186


delen | eKudos nujij

Gebruikersnaam 
Wachtwoord
 
online adverteren www.m4n.nl
Video's



True ©1999-2012 FOK! INTERNET SITES  |  gratis nieuws op je site?  |  algemene voorwaarden