Het Nederlandse fregat Hr. Ms. Tromp heeft opnieuw succes geboekt in de strijd tegen piraten voor de Somalische kust. Gisteren werd al de aanhouding van negen piraten gemeld, vandaag werden opnieuw dertien piraten ingerekend. Hun wapens zijn in beslag genomen en hun bootjes op één na vernietigd, meldt Defensie.
Net als bij de eerdere aanhoudingen worden de opgepakte zeerovers vrijgelaten. Ze zijn met zijn dertienen in hun grootste boot gezet. Vanwege het internationale recht is het vrijlaten van de ontwapende piraten volgens de EU de beste oplossing. De negen die eerder werden aangehouden worden later bij de kust van Somalië op een boot gezet.
De Tromp kreeg de piraten direct na de eerdere aanhouding in beeld. Het ging om drie bootjes, een moederskiff en twee kleinere aanvalsbootjes, op zo'n vierhonderd kilometer ten zuidwesten van de Seychellen.
De boordhelikopter van het Nederlandse fregat en twee snelle opblaasboten gingen achter de piraten aan. Zowel vanuit de heli als van de bootjes werden waarschuwingsschoten afgevuurd, waarna de piraten zich overgaven. Aan boord hadden ze wapens, maar ook ladders om boten te kunnen enteren.
De Tromp maakt deel uit van een EU-missie tegen piraterij op de belangrijke scheepvaartroute langs Somalië. De piraten kapen regelmatig schepen. Vaak worden die na het ontvangen van losgeld vrijgelaten.
quote:hun bootjes op één na vernietigd
quote:WaaromZe zijn met zijn dertienen in hun grootste boot gezet
quote:ze laten de grootste boot over die meestal het minst snel is en dus niet te gebruiken om dingen te kapen, veder kunnen ze niks met deze lui. dus ja het is gewoon dweilen met de kraan open en dat dan ook nog is op zee...Op woensdag 17 maart 2010 @ 17:14 schreef jbo het volgende:
[..]
[..]
Waarom
quote:cohen zou nog zelfs een bakkie thee met ze drinkenOp woensdag 17 maart 2010 @ 17:14 schreef RedVampire het volgende:
Geweldig hoor, piraten vangen om ze vervolgens weer vrij te laten. Dat gaat werken.
quote:nee VVD, die plagen graag de zwakkerenOp woensdag 17 maart 2010 @ 17:17 schreef Odieus het volgende:
[..]
Geertje ?
quote:Enkele nekschotjes zijn voldoende.Op woensdag 17 maart 2010 @ 17:14 schreef opfokken het volgende:
aanhouden??? gewoon kapotschieten die gaste!
quote:Op woensdag 17 maart 2010 @ 17:17 schreef danielluh het volgende:
[..]
cohen zou nog zelfs een bakkie thee met ze drinken
quote:te snel joh.Op woensdag 17 maart 2010 @ 17:19 schreef Dante_Alighieri het volgende:
[..]
Enkele nekschotjes zijn voldoende.
quote:de meeste van de huidige schepen varen niet meer op kolen hoorOp woensdag 17 maart 2010 @ 17:24 schreef merten12 het volgende:
ja gewoon vasthouden.. kijken of hun families of corrupte regeringen losgeld willen betalen voor dat schorum zo niet lekker laten werken in de machineruimtes
quote:Tijd om die weer in te voeren dan.Op woensdag 17 maart 2010 @ 17:25 schreef danielluh het volgende:
[..]
de meeste van de huidige schepen varen niet meer op kolen hoor
quote:Zie het al voor me. PvdA verkiezings poster. Cohen op thee visitie in Somalie.Op woensdag 17 maart 2010 @ 17:17 schreef danielluh het volgende:
[..]
cohen zou nog zelfs een bakkie thee met ze drinken
quote:je lost er geen zal mee op, tis zo lucratief om piraat te zijn daaro, dat elke mongool daaraan begint.Op woensdag 17 maart 2010 @ 17:25 schreef Frank359 het volgende:
Het internationale recht zorgt er voor dat die piraten kunnen doen wat ze willen, zoals kapen, stelen en moorden.
Kunnen wij dan ook niet doen wat we willen en ze op open zee kapot schieten?
En anders wordt het toch eens tijd wat wetten te herzien: Kaap je een Nederlands schip, dan heeft Nederland het recht ze op te pakken en vast te houden. Klaar, weg piraten. En zo zou elk land dat moeten doen.
quote:cohen naar piraten gevaren om thee te drinken.Op woensdag 17 maart 2010 @ 17:27 schreef RedVampire het volgende:
[..]
Zie het al voor me. PvdA verkiezings poster. Cohen op thee visitie in Somalie.
quote:Een Tros . . . . . . . idee ?Op woensdag 17 maart 2010 @ 17:27 schreef danielluh het volgende:
[..]
je lost er geen zal mee op, tis zo lucratief om piraat te zijn daaro, dat elke mongool daaraan begint.
Zo heb je straks de bajes vol met somaliers in nederland.
internationaal recht zou moeten zijn , schiet ze druit. ik zie hier een TROS idee. knal ze druit.
mouthman (Redactie Frontpage) 17-03-2010 @ 17:31
quote:sterren zingen met piraten, een beter idee?Op woensdag 17 maart 2010 @ 17:29 schreef debater het volgende:
[..]
Een Tros . . . . . . . idee ?
quote:Op woensdag 17 maart 2010 @ 17:32 schreef danielluh het volgende:
[..]
sterren zingen met piraten, een beter idee?
quote:Dat vinden die piraten alleen maar fijn, want in de gevangenis zijn ze beter af dan in Somalië. Verder zien ze het dan ook als een kans om Nederland binnen te komen. Dus die harde aanpak is niet altijd de beste....Op woensdag 17 maart 2010 @ 17:25 schreef Frank359 het volgende:
Het internationale recht zorgt er voor dat die piraten kunnen doen wat ze willen, zoals kapen, stelen en moorden.
Kunnen wij dan ook niet doen wat we willen en ze op open zee kapot schieten?
En anders wordt het toch eens tijd wat wetten te herzien: Kaap je een Nederlands schip, dan heeft Nederland het recht ze op te pakken en vast te houden. Klaar, weg piraten. En zo zou elk land dat moeten doen.
quote:idd, en Jan smit op een kleine vissersboot die richting een tanker vaart, zou ik me ook zorgen maken.Op woensdag 17 maart 2010 @ 17:33 schreef debater het volgende:
[..]
Ze zijn goed in de moves ,ja dus.
quote:Op woensdag 17 maart 2010 @ 17:35 schreef danielluh het volgende:
[..]
idd, en Jan smit op een kleine vissersboot die richting een tanker vaart, zou ik me ook zorgen maken.
quote:Meer dank 20 jaar burgeroorlog opgelost met een theekransje.Op woensdag 17 maart 2010 @ 17:28 schreef danielluh het volgende:
[..]
cohen naar piraten gevaren om thee te drinken.
quote:Pak een geweer ga je gang. Waar wacht je op? Oh wacht, ik snap het al. Iemand anders moet de trekker overhalen voor jouw? Want jij wil immers niet opgepakt worden voor oorlogsmisdaden. Dus zolang iemand anders het doet is het goed.Op woensdag 17 maart 2010 @ 17:14 schreef opfokken het volgende:
aanhouden??? gewoon kapotschieten die gaste!
quote:rode dan wel.Op woensdag 17 maart 2010 @ 17:43 schreef luckyb1rd het volgende:
zwembandjes om doen en lekker terug laten zwemmen..
quote:Op woensdag 17 maart 2010 @ 17:14 schreef RedVampire het volgende:
... dan heeft Nederland het recht ze op te pakken en vast te houden. Klaar, weg piraten. En zo zou elk land dat moeten doen.
quote:Ik ben voor een hardere aanpak waarbij er helemaal niemand meer last van ze heeft.Op woensdag 17 maart 2010 @ 17:33 schreef DaDude1987 het volgende:
[..]
Dat vinden die piraten alleen maar fijn, want in de gevangenis zijn ze beter af dan in Somalië. Verder zien ze het dan ook als een kans om Nederland binnen te komen. Dus die harde aanpak is niet altijd de beste....
quote:Stiekem gewoon vlees geven en een omgekeerd kompas in de cel leggen. Dat zal ze leren.Op woensdag 17 maart 2010 @ 18:04 schreef plum het volgende:
[..]
Wil jij er voor zorgen?
Ze vreten halal, en moeten 5 keer per dag naar het oosten bidden.
Succes
quote:Nee maar hebben deze mini motortjes:Op woensdag 17 maart 2010 @ 17:25 schreef danielluh het volgende:
[..]
de meeste van de huidige schepen varen niet meer op kolen hoor
quote:dan moeten ze maar bij hun regering gaan klagen.Op woensdag 17 maart 2010 @ 17:24 schreef gebrokenglas het volgende:
Maarja, als je geen geld hebt en niks te makken, is het toch begrijpelijk dat je tot zulke actie's overgaat?
quote:Heb jij enig idee in wat voor staat dat land en regering verkeert?Op woensdag 17 maart 2010 @ 18:31 schreef Crump het volgende:
[..]
dan moeten ze maar bij hun regering gaan klagen.
maar je hebt gelijk dat als hun daden geen consequenties hebben het zeker het herhaaldelijk proberen waard zijn.
quote:U vraagt, en wij draaien.Op woensdag 17 maart 2010 @ 17:32 schreef danielluh het volgende:
[..]
sterren zingen met piraten, een beter idee?
quote:Ik hoop dat je beseft dat dit hele gedoe van de piraten uiteindelijk neer komt op uitbuiting. Tuurlijk, ze hebben wapens en alles en verdienen geld door even met een ooglap rond te lopen. Maar zij verdienen echt niet de meeste hier aan. Dat zijn de mensen die het organiseren etc. Of dat de islamisten zijn betwijfel ik want die zitten vooral in de zuiden, de piraten in noorden. En nee, de Somaliers zijn geen een pot nat, de noorderlingen en zuiderlingen kunnen niet met elkaar overweg, vanwege de clansysteem.Op woensdag 17 maart 2010 @ 18:46 schreef plum het volgende:
[..]
Hoe ter wereld kom je er bij dat die piraten geen geld hebben?
Ze kunnen de bootjes kopen en geweren, of wat voor schiet apparatuur ze ook mee hebben.
Ze worden gesteund door de grote organisaties die de wapens en munitie suppleren.
De grote organisaties strijken ook de losgeleden op die de gekaapte boten op moeten brengen.
Daar leeft/bestaat Jemaah Islamia en Hisb Ut-Tahrir, etc. van.
quote:Dat zal ze lerenNet als bij de eerdere aanhoudingen worden de opgepakte zeerovers vrijgelaten. Ze zijn met zijn dertienen in hun grootste boot gezet. Vanwege het internationale recht is het vrijlaten van de ontwapende piraten volgens de EU de beste oplossing. De negen die eerder werden aangehouden worden later bij de kust van Somalië op een boot gezet.
quote:Zonde van de munitie en slijtage. Als je het zo wilt doen kun je ze beter overvaren.Op woensdag 17 maart 2010 @ 18:01 schreef johanmulder het volgende:
Ik zeg: goalkeeper aan en alles aan flarden schieten. Praten of oppakken en dan weer loslaten heeft geen enkel nut. Dit soort tuig moet gewoon naar de zeebodem worden gestuurd!
quote:Welcome to Somali Cruises
It's like a safari, only better
"Safari" is the Swahili word for adventure and that's just what we have in store for you.
We sail up and down the coast of Somalia waiting to get hijacked by pirates. We encourage you to bring your 'High powered weapons' along on the cruise. If you don't have weapons of your own, you can rent them on the boat.
quote:lol.. ik heb het website even gekeken, wel grappig.Op woensdag 17 maart 2010 @ 19:47 schreef ReplaR het volgende:
Vakantietip:
http://www.somalicruises.com/
[..]
quote:Is best slim, als elk piraat een AK, revolver en granaten bij heeft, een paar RPG's en andere wapens. Goede taak om hun leeg te roven van hun wapens en ons wapen arsenaal uit te breiden (je denkt toch niet dat ze die wapens gewoon weggooienOp woensdag 17 maart 2010 @ 17:14 schreef RedVampire het volgende:
Geweldig hoor, piraten vangen om ze vervolgens weer vrij te laten. Dat gaat werken.
quote:Ja maak ze nog extremer, dat is de aanpak, nu haal je bij ze weg wat ze nodig hebben om die kapingen te doen, en maakt het moeilijker en minder zinvol voor ze (aangezien ze ook weer wapens moeten kopen)Op woensdag 17 maart 2010 @ 18:06 schreef LittleLidl het volgende:
[..]
Ik ben voor een hardere aanpak waarbij er helemaal niemand meer last van ze heeft.
Daarnaast is deze aanpak goed voor het bouwen van kunstmatige riffen en het bijvoederen van zeedieren.