De treinbotsing in het Belgische Halle vorige maand, waarbij achttien doden vielen, is mogelijk niet de schuld van een van de machinisten. De Belgische justitie onderzoekt of het lichtsein langs het spoor defect is geraakt door het magnetische veld van passerende treinen.
De Vlaamse krant Het Laatste Nieuws heeft dat vandaag gemeld. "Het lijkt erop dat de treinbestuurder op die 15e februari toch geen fout maakte, maar dat het sein op tilt sloeg door het elektromagnetische veld, opgewekt door andere voorbijzoevende treinen", citeert de krant een woordvoerder van de spoorwegbond OVS.
De machinist die door rood zou zijn gereden, heeft de ramp overleefd. Hij heeft steeds ontkend dat hij iets verkeerds zou hebben gedaan. Na de ramp in Halle, bij Brussel, is in België een politiek debat ontstaan over de gebrekkige beveiliging op het spoor.
quote:Hooguit in de zin dat men hem niet de rest van zijn leven scheef aan zal kijken. De veiligheid aan boord van die trein was zijn verantwoordelijkheid, en die veiligheid was onvoldoende. Dat dat niet zijn schuld was, doet daar voor hemzelf niets aan af.Op dinsdag 16 maart 2010 @ 11:05 schreef Sneeuwbataljon het volgende:
Ben blij voor die machinist als ze dit kunnen bewijzen, die zal anders ook een kut leven hebben.
quote:en dat noemt zich kwaliteit ?!Op dinsdag 16 maart 2010 @ 11:06 schreef Kwaliteit het volgende:
whehe
quote:de veiligheid van een werkplek is de verantwoordelijkheid van de werkgever, of ga je beweren dat die machinist instaat voor alle mogelijke technische defecten bij de nmbs?Op dinsdag 16 maart 2010 @ 11:09 schreef Curchulain het volgende:
[..]
Hooguit in de zin dat men hem niet de rest van zijn leven scheef aan zal kijken. De veiligheid aan boord van die trein was zijn verantwoordelijkheid, en die veiligheid was onvoldoende. Dat dat niet zijn schuld was, doet daar voor hemzelf niets aan af.
quote:Ik ook.Op dinsdag 16 maart 2010 @ 11:25 schreef Dante_Alighieri het volgende:
Ik dacht aan Halle Berry
Days-Of-Wild (Redactie Frontpage) 16-03-2010 @ 11:28
quote:Ik begrijp je cynisme, maar laten we eerst het onderzoek eens afwachten. Wellicht wisten een paar technishe snuiters al van dit probleem, maar hadden ze niet het mandaat of de geloofwaardigheid om dit breed onder de aandacht te brengen.Op dinsdag 16 maart 2010 @ 11:14 schreef Prenzlauer het volgende:
Oh ja, dit truukje. Je vraagt een ingenieur of zoiets theoretisch mogelijk is...die zegt 'nee, tenzij je....<onmogelijk scenario>' een PR mannetje ziet 'tenzij' en verandert dat dus naar 'ja, het is mogelijk' want zie maar eens of de gemiddelde leek wat in te brengen heeft tegen magnetische velden
Als er daadwerkelijk zulke krachtige magnetische velden opgewekt worden dat signalen er door fucked up raken dan was het de taak van de beheerder van het spoor om er wat aan te doen en was het zeker niet de eerste keer geweest dat het daar gebeurde.
quote:het afschermen van je apparatuur tegen magnetische velden is een apart onderdeel van het bouwen van een elektronisch product; zeker voor seinen, daarom ben ik zo cynisch.Op dinsdag 16 maart 2010 @ 12:02 schreef Grandioos het volgende:
[..]
Ik begrijp je cynisme, maar laten we eerst het onderzoek eens afwachten. Wellicht wisten een paar technishe snuiters al van dit probleem, maar hadden ze niet het mandaat of de geloofwaardigheid om dit breed onder de aandacht te brengen.
En als dit niet de oorzaak van de botsing was, is het in mijn mening nooit verkeerd geweest om een breed onderzoek gehouden te hebben waarin je voor aparte zaken open staat.
quote:het is al twee keer opnieuw gebeurd sindsdien...Op dinsdag 16 maart 2010 @ 11:12 schreef laforest het volgende:
Dus dan kan dit zo weer gebeuren?
quote:Op mijn werk hadden we continue problemen met een geautomatiseerd hekwerk. Oorzaak. De besturingskast stond boven een 10kV kabel. Die lag daar een paar meter onder de grond ingegraven. Kast verplaatst, problemen voorbij. Dus zo onwaarschijnlijk zijn dit soort dingen niet.Op dinsdag 16 maart 2010 @ 11:14 schreef Prenzlauer het volgende:
Oh ja, dit truukje. Je vraagt een ingenieur of zoiets theoretisch mogelijk is...die zegt 'nee, tenzij je....<onmogelijk scenario>' een PR mannetje ziet 'tenzij' en verandert dat dus naar 'ja, het is mogelijk' want zie maar eens of de gemiddelde leek wat in te brengen heeft tegen magnetische velden
Als er daadwerkelijk zulke krachtige magnetische velden opgewekt worden dat signalen er door fucked up raken dan was het de taak van de beheerder van het spoor om er wat aan te doen en was het zeker niet de eerste keer geweest dat het daar gebeurde.