Koreaanse onderzoekers zijn er in geslaagd om een breedbandverbinding via de menselijke huid tot stand te brengen. Over een afstand van 30 centimeter werden in de huid van de arm twee elektroden aangebracht, waarna er met een snelheid van tien megabit per seconde data verzonden werd via de huid. De elektroden zijn 300 micrometer dik, zo dik als drie menselijke haren.
De dunne flexibele elektroden gebruikten significant minder energie dan een wireless verbinding zoals Bluetooth. Een verbinding via de huid heeft minder energieverlies dan een verbinding door de lucht. Toch zien de onderzoekers er geen been in om de mens direct op het internet aan te sluiten. In medische toepassingen van de uitvinding zien ze echter wel toekomst.
Het is lastig om bijvoorbeeld de hartactviteit of de bloedwaarden van mensen in hun actieve dagelijkse leven te volgen. De mensen moeten of worden aangesloten op een opname-apparaat, of er moet gebruik worden gemaakt van een draadloze verbinding zoals Bluetooth. Voor deze manier van datatransmissie is veel energie nodig. Die energiebehoefte zou met 90 procent teruggebracht kunnen worden door gebruik te maken van de huid als geleider zo verklaart Sang-Hoon Lee van de Koreaanse universiteit in Seoel.
De resultaten van hun onderzoek, dat nog vervolgd gaat worden, zijn hier te vinden.
quote:Iedreen heeft dan een chip in zn kop. Als je dat niet hebt dan wordt je opgegeten door een 12 koppig beest met enge horens.Op maandag 15 maart 2010 @ 16:02 schreef W1ckeDxt het volgende:
God damn dat is wel erg vet, ben dus zo benieuwd waar we over 10 jaar zijn met de techniek.
quote:Ik zou zeggen: kruip eens in de huid van een ICT'er!Op maandag 15 maart 2010 @ 16:03 schreef WanEnOonlie het volgende:
Ik zie er ook geen been in.
quote:Scherp..Op maandag 15 maart 2010 @ 16:03 schreef zlatan-online het volgende:
[..]
Iedreen heeft dan een chip in zn kop. Als je dat niet hebt dan wordt je opgegeten door een 12 koppig beest met enge horens.
quote:Maak er maar grappen over, over 20 jaar heeft iedereen een rfid chip in zn lijf waar alle persoonlijke gegevens in staan en waar alles mee betaald wordtOp maandag 15 maart 2010 @ 16:03 schreef zlatan-online het volgende:
[..]
Iedreen heeft dan een chip in zn kop. Als je dat niet hebt dan wordt je opgegeten door een 12 koppig beest met enge horens.
quote:Zeiden ze dat 20 jaar geleden ook al niet?Op maandag 15 maart 2010 @ 16:07 schreef xstatic1975 het volgende:
[..]
Maak er maar grappen over, over 20 jaar heeft iedereen een rfid chip in zn lijf waar alle persoonlijke gegevens in staan en waar alles mee betaald wordt
quote:En kennis kan je dan downloaden naar je hersens.Op maandag 15 maart 2010 @ 16:07 schreef xstatic1975 het volgende:
[..]
Maak er maar grappen over, over 20 jaar heeft iedereen een rfid chip in zn lijf waar alle persoonlijke gegevens in staan en waar alles mee betaald wordt
quote:Ik klikteOp maandag 15 maart 2010 @ 16:11 schreef driekwartzool het volgende:
Tim Kuik: Armen afhakken bij downloaden
mouthman (Redactie Frontpage) 15-03-2010 @ 16:21
quote:Idd wat?Op maandag 15 maart 2010 @ 16:03 schreef WanEnOonlie het volgende:
Ik zie er ook geen been in.
quote:Ik weet hoe het voeltOp maandag 15 maart 2010 @ 16:12 schreef slashdotter3 het volgende:
[..]
Ik klikte
quote:Daar hoef je je helemaal niet voor te schamen. Niemand zou verbaast zijn door zo'n uitspraak van Anton Mussert Kuik.Op maandag 15 maart 2010 @ 16:12 schreef slashdotter3 het volgende:
[..]
Ik klikte
mouthman (Redactie Frontpage) 15-03-2010 @ 16:51
quote:Gewoon barcode op je huid tatoeëren.Op maandag 15 maart 2010 @ 16:10 schreef riccardo88 het volgende:
straks kunnen ze je persoonlijke gegevens ook in je huid zetten en uithalen, die techniek mag van mij 50 jaar later komen....
quote:deden ze 65 jaar geleden ook alOp maandag 15 maart 2010 @ 16:51 schreef mouthman het volgende:
[..]
Gewoon barcode op je huid tatoeëren.
quote:ik hoop dat ik dan sneller kan afvallen hierdoor!Voor deze manier van datatransmissie is veel energie nodig.