Een 65-jarige man uit Rhenen is vandaag veroordeeld tot een boete van tienduizend euro voor illegale olifantenhandel. De rechtbank in Utrecht acht ook bewezen dat de man valsheid in geschrifte heeft gepleegd door het maken van een valse factuur en een valse verklaring.
De man leverde in 2006 twee olifanten aan Ouwehands Dierenpark in Rhenen. Hij voerde ze destijds in zonder de vereiste vrijstelling. De beschermde dieren waren afkomstig uit een dierentuin in Spanje. Volgens de rechter heeft de man de olifanten ingevoerd om er zelf rijker van te worden.
Het ongecontroleerde bezit van en de handel in beschermde uitheemse diersoorten brengt volgens de rechter de natuurlijke populaties grote schade toe. Ook draagt het bij aan een vermindering van de overlevingskansen van die soorten in het wild. "Van verdachte, die over zichzelf heeft gezegd een dierenliefhebber te zijn, mocht anders worden verwacht", zei de rechter.
Het Openbaar Ministerie eiste twee weken geleden een voorwaardelijke celstraf van drie weken en een werkstaf van 250 uur tegen de man. De rechtbank vindt een geldboete van vijfentwintigduizend euro, waarvan vijftienduizend euro voorwaardelijk beter passen mede gelet op straffen die in soortgelijke zaken eerder zijn opgelegd. Het feit dat de man een professionele handelaar in dieren is werkte daarbij strafverzwarend. De rechtbank woog ook mee dat het proces tegen de man erg lang geduurd heeft.
Ouwehands Dierenpark kreeg eerder in de zaak een boete van veertigduizend euro.
quote:Goh, een zakenman die winst probeert te maken, veel gekker moet het inderdaad niet worden...Volgens de rechter heeft de man de olifanten ingevoerd om er zelf rijker van te worden.
quote:Streepje voor streepje? Of wacht.... Nee... Dat was een zebra in de vriezerOp maandag 15 maart 2010 @ 15:13 schreef Eid0l0n het volgende:
Hoe kan je in godsnaam een olifant stiekem vervoeren ??
Past niet bij mij in de kofferbak
quote:Jawel hoor, je mag ze alleen niet aan de dierentuin geven/verkopen.Op maandag 15 maart 2010 @ 15:16 schreef loopneus het volgende:
Verdorie, ik heb ook nog 17 olifanten in mijn achtertuintje staan. Ik wist niet dat dat niet mocht.
quote:Ja, stel dat ze ontsnappen, Dan verdringen ze de Nederlandse olifant op de veluwe. Dat moeten we niet hebben natuurlijk!Het ongecontroleerde bezit van en de handel in beschermde uitheemse diersoorten brengt volgens de rechter de natuurlijke populaties grote schade toe. Ook draagt het bij aan een vermindering van de overlevingskansen van die soorten in het wild.
quote:Olie eruit laten lopen en in jerrycans, fantje opvouwen en in de achterbakOp maandag 15 maart 2010 @ 15:17 schreef Bloemetjesgordijn het volgende:
[..]
Streepje voor streepje? Of wacht.... Nee... Dat was een zebra in de vriezer
quote:[plaats leuke je-moeder grap hier]Op maandag 15 maart 2010 @ 15:19 schreef Adfundum het volgende:
[..]
Ja, stel dat ze ontsnappen, Dan verdringen ze de Nederlandse olifant op de veluwe. Dat moeten we niet hebben natuurlijk!
quote:VrachtwagenOp maandag 15 maart 2010 @ 15:13 schreef Eid0l0n het volgende:
Hoe kan je in godsnaam een olifant stiekem vervoeren ??
Past niet bij mij in de kofferbak
quote:Goh, dat ik daar niet opgekomen ben, domme domme Eid0Op maandag 15 maart 2010 @ 15:22 schreef bartpatat het volgende:
[..]
Vrachtwagen
quote:Het zal wel niet anders zijn dan een olifant in een koelkast stoppen...Op maandag 15 maart 2010 @ 15:13 schreef Eid0l0n het volgende:
Hoe kan je in godsnaam een olifant stiekem vervoeren ??
Past niet bij mij in de kofferbak
quote:Je vergeet de belangrijkste, anders snappen de mensen de grap van die mol niet.Op maandag 15 maart 2010 @ 15:26 schreef KingKai het volgende:boel grappen
quote:dank u, ik heb het aangepast.Op maandag 15 maart 2010 @ 15:30 schreef Eid0l0n het volgende:
[..]
Je vergeet de belangrijkste, anders snappen de mensen de grap van die mol niet.
Het is zwart en rood en racet door het bos ?
Een mol op een rooie racefiets
quote:Je hebt 2 soorten winst: Legale winst & Illegale winst.Op maandag 15 maart 2010 @ 15:15 schreef KingKai het volgende:
[..]
Goh, een zakenman die winst probeert te maken, veel gekker moet het inderdaad niet worden...
quote:Ik kan me (wel) voorstellen dat je dan gestraft wordt voor het niet naleven van de regels. Het winst-argument van de rechter blijf ik raar vinden.Op maandag 15 maart 2010 @ 16:26 schreef Knieschijf het volgende:
[..]
Je hebt 2 soorten winst: Legale winst & Illegale winst.
Iedereen die winst wilt maken door regel en wetgeving aan zijn laars te lappen wordt bestraft. Dat is toch niet zo vreemd.. Had hij maar de regels moeten naleven, dan was er geen probleem.