PVV-leider Geert Wilders beschadigt de reputatie van Nederland. Dat heeft demissionair minister van Buitenlandse Zaken Maxime Verhagen (CDA) vandaag gezegd bij de opening van een conferentie van het instituut voor multiculturele vraagstukken Forum over publieksdiplomatie in Noordwijk.
Haat en angst
Wilders verspreidt haat en angst, zei Verhagen. Hij zet mensen tegen elkaar op en doet dat op een onsmakelijke manier. En ondertussen beschadigt hij de belangen van de Nederlandse bevolking en de reputatie van Nederland in de wereld.
De bewindsman verwees daarbij naar de persconferentie die Wilders vrijdag in Londen gaf na de vertoning van zijn antikoranfilm Fitna in het Britse Hogerhuis. De PVV-leider noemde de profeet Mohammed daarbij een 'barbaar, een massamoordenaar en een pedofiel'. En de Turkse premier Erdogan noemde hij een 'total freak'.
Een 'volstrekte schande', meent Verhagen. "Wanneer we toestaan dat discriminatie en haat zich verspreiden, dan leidt dat slechts tot segregatie, polarisatie, escalatie en uiteindelijk confrontatie."
Imago
Verhagen wil het imago van Nederland in de Arabische wereld verbeteren. Het merk 'Nederland' is sterk, blijkt uit onderzoek, maar scoort het laagst in drie landen waar de bevolking in meerderheid uit moslims bestaat: Indonesië, Turkije en Egypte. Daarom spreken Nederlandse diplomaten de bevolking in vooral islamitische landen steeds vaker rechtstreeks aan.
Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft drie 'regionale knooppunten voor publieksdiplomatie' opgezet in Washington, Beijing en Cairo. Deze centra kunnen snel reageren bij 'incidenten' en op 'langere termijn het imago van Nederland bij opinieleiders in de regio versterken'.
Ook is er voor dit doel een programma opgezet waarbij 'jonge toekomstige leiders en journalisten' afkomstig uit 'wereldmachten, opkomende markten en andere belangrijke landen' Nederland bezoeken. Zo bezochten vorig jaar veertien journalisten uit de Arabische wereld Nederland.
quote:ie ie ie aaaaaa ie ie ie aaaaa"Wanneer we toestaan dat discriminatie en haat zich verspreiden, dan leidt dat slechts tot segregatie, polarisatie, escalatie en uiteindelijk confrontatie."
quote:Daar ben ik serieus apetrots op!Het merk 'Nederland' is sterk, blijkt uit onderzoek, maar scoort het laagst in drie landen waar de bevolking in meerderheid uit moslims bestaat: Indonesië, Turkije en Egypte.
Ferdo (Eindredactie Frontpage) 10-03-2010 @ 18:29
quote:Even onsmakelijk als de manier waarop Verhagen zelf de verlenging van Uruzgan door probeerde te drukken?Hij zet mensen tegen elkaar op en doet dat op een onsmakelijke manier.
quote:^^ Dat dus.Op woensdag 10 maart 2010 @ 18:29 schreef AtheistischFundamentalist het volgende:
[..]
Daar ben ik serieus apetrots op!
Als dat aan Wilders te danken is, neem ik mijn hoed voor hem af.
quote:Ga dan weg man! Zoveel betere landen waar je kan gaan wonen...Op woensdag 10 maart 2010 @ 18:31 schreef Zayin-b-ayin het volgende:
Wilder schaadt helemaal niets. ...... het achterlijke en zwakbegaafde volk dat op hem stemt des te meer.
quote:Onmacht..Op woensdag 10 maart 2010 @ 18:31 schreef Zayin-b-ayin het volgende:
Wilder schaadt helemaal niets. ...... het achterlijke en zwakbegaafde volk dat op hem stemt des te meer.
quote:Net zoals met gewelddadige computerspelletjes.Op woensdag 10 maart 2010 @ 18:31 schreef Zayin-b-ayin het volgende:
Wilder schaadt helemaal niets. ...... het achterlijke en zwakbegaafde volk dat op hem stemt des te meer.
quote:En dat 'achterlijke en zwakbegaafde volk' is lekker in de meerderheid !!!Op woensdag 10 maart 2010 @ 18:31 schreef Zayin-b-ayin het volgende:
Wilder schaadt helemaal niets. ...... het achterlijke en zwakbegaafde volk dat op hem stemt des te meer.
quote:Feitelijk correct, dus waar maakt Verhagen zich druk om?De PVV-leider noemde de profeet Mohammed daarbij een 'barbaar, een massamoordenaar en een pedofiel'.
quote:QFTOp woensdag 10 maart 2010 @ 18:27 schreef ReplaR het volgende:
Hoe durft die vent dat te zeggen
quote:Jij ook...Op woensdag 10 maart 2010 @ 18:32 schreef dudezoveel het volgende:
[..]
wilders is gewoon een debiel,kun je niks zinnigs van verwachten...
quote:Wees niet verbaasd als PVV te groot gaat worden, dat die overweging hier gemaakt gaat worden.Op woensdag 10 maart 2010 @ 18:34 schreef 3-2-1-Liftoff het volgende:
[..]
En dat 'achterlijke en zwakbegaafde volk' is lekker in de meerderheid !!!
Jammer joh, voor jou en diegene met jouw !! Wanneer vertrekken jullie ??
quote:Dat het niet erg bevorderlijk is voor de buitenlandse relaties als Wilders de premier van turkije een 'total freak' noemtOp woensdag 10 maart 2010 @ 18:35 schreef Schepseltje het volgende:
[..]
Feitelijk correct, dus waar maakt Verhagen zich druk om?
quote:Wilders provoceert nogal en dat is internationaal niet zo slimOp woensdag 10 maart 2010 @ 18:35 schreef Schepseltje het volgende:
[..]
Feitelijk correct, dus waar maakt Verhagen zich druk om?
quote:Ik heb nog niemand horen zeggen dat MV deze uitspraken niet mag doen. Tegelijkertijd zijn er wel enorm veel mensen die Wilders willen verbieden voor zijn mening uit te komen.Op woensdag 10 maart 2010 @ 18:37 schreef Wa3ra het volgende:
Of MV nu gelijk heeft of niet, hij mag dit natuurlijk gewoon als zijn mening brengen he?!
Wilders zegt ook heel veel onder de noemer vrijheid van mening hebben en geven, tja die werkt natuurlijk 2 kanten op
quote:Ja Verhagen vind ook dat er maar 1 ware "god" is, en dat moslims naar de hel gaan. Maar dat zegt ie niet op TV, wel in de kerk van zn moeder.Op woensdag 10 maart 2010 @ 18:35 schreef Schepseltje het volgende:
[..]
Feitelijk correct, dus waar maakt Verhagen zich druk om?
Nederland is groot geworden door openlijk kritiek te hebben op religieuze dogma's, daardoor hebben we de verlichting kunnen meemaken. Als partijen als PvdA of CDA destijds aan de macht waren geweest zaten we nog steeds in de middeleeuwen.
quote:Je mag wat mij betreft best met die "Zayin-b-ayin" mee, hoor !!Op woensdag 10 maart 2010 @ 18:37 schreef pfaffke het volgende:
[..]
Wees niet verbaasd als PVV te groot gaat worden, dat die overweging hier gemaakt gaat worden.
In zo'n land wens ik niet meer te leven.
Maarrrr.....ik heb hoop dat na de hoogmoed een hele diepe val zal volgen.
quote:Het CDA beschadigt de belangen van Nederland al jarenOp woensdag 10 maart 2010 @ 18:28 schreef thettes het volgende:
Ben ik het zomaar eens met Maxime.
quote:Ik denk niet dat die mannen in één vliegtuig willen zitten met de PvdA-kliek.Op woensdag 10 maart 2010 @ 18:34 schreef RechtseRukker het volgende:
van de zomer liggen er wel 5 PVV zetels aan de Turkse Riviera
quote:Dat is vást alleen aan Wilders te dankenmaar scoort het laagst in drie landen waar de bevolking in meerderheid uit moslims bestaat: Indonesië,
quote:Neen. Achterlijke geloofsfundamentalisten zijn een gevaar voor de veiligheid. Een volksvertegenwoordiger die wat algemeen bekende feitjes opnoemt niet.Op woensdag 10 maart 2010 @ 18:40 schreef kitao het volgende:
Ik kan Verhagen na het lezen van deze tekst slechts gelijk geven , die GW is een gevaar voor de veiligheid en economie , tenslotte is hij geen cartoonist die voor een lokaal krantje vieze plaatjes optekent maar wordt hij gezien als een vertegenwoordiger van dit land.
Als cartoon hoop ik dan en beseft het buitenland dat die kerel een klap van de molen heeft gehad en dat niet iedereen achterlijk is geworden hier.
quote:Dat is allang gebeurd met de doorgeslagen tolerantie en de multikulOp woensdag 10 maart 2010 @ 18:32 schreef Zayin-b-ayin het volgende:
[..]
precies.. het is dus die achterlijke Nederlander die er zelf voor kiest om het land naar de klote te helpen.
quote:lol, idd we hebben helemaal geen geschiedenis in Indonesie hoor...Op woensdag 10 maart 2010 @ 18:44 schreef Gitarrovich het volgende:
Dat is vást alleen aan Wilders te danken
quote:Mocht er een coalitie komen met daarin de PVV, dan hoop ik wel dat er meer geld naar het onderwijs gaat. Zo te lezen is dat hard nodig.Op woensdag 10 maart 2010 @ 18:34 schreef 3-2-1-Liftoff het volgende:
[..]
En dat 'achterlijke en zwakbegaafde volk' is lekker in de meerderheid !!!
Jammer joh, voor jou en diegene met jouw !! Wanneer vertrekken jullie ??
quote:Mee eens. Het waren Balkenende en Verhagen waardoor wij in Afghanistan terecht kwamen. En nu wil hij vriendjes worden met het Midden-Oosten. Die vent is niet te geloven.Op woensdag 10 maart 2010 @ 18:43 schreef SickPuppiesNeedLove2 het volgende:
Niemand kan het aanzien van Nederland ooit zo beschamen als Verhagen.
quote:Misschien nog wel verder, weet jij veel......Op woensdag 10 maart 2010 @ 18:40 schreef 3-2-1-Liftoff het volgende:
[..]
Je mag wat mij betreft best met die "Zayin-b-ayin" mee, hoor !!
Niks op tegen...
quote:Goede reis ,waar ga je wonen?Op woensdag 10 maart 2010 @ 18:37 schreef pfaffke het volgende:
[..]
Wees niet verbaasd als PVV te groot gaat worden, dat die overweging hier gemaakt gaat worden.
In zo'n land wens ik niet meer te leven.
Maarrrr.....ik heb hoop dat na de hoogmoed een hele diepe val zal volgen.
quote:Inderdaad!!!Op woensdag 10 maart 2010 @ 18:29 schreef 3-2-1-Liftoff het volgende:
"Nederlandse partijen schaden reputatie Wilders"...
quote:Als jij een lekke band hebt bij je auto, ga je ze dan alle 4 vervangen of alleen degene die lek is?Op woensdag 10 maart 2010 @ 18:51 schreef psylopsy het volgende:
pak dan elk geloof aan en stop de discriminatie
quote:Hij is minister van BuZa.Op woensdag 10 maart 2010 @ 18:31 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
^^ Dat dus.
Verder zou Verhagen zich eens druk moeten maken om de binnenlandse problemen waar Wilders TERECHT naar wijst, i.p.v. verder te gaan met 30 jaar kop in 't zand en ontkennen van de problemeen.
quote:en zo is het. Wel weer leuk dat de politiek even wordt wakker geschud. Af en toe is zo'n figuur nodig.Op woensdag 10 maart 2010 @ 18:30 schreef bijderechter het volgende:
Eens, Wilders zegt voor Nederlandse vrijheid te vechten, maar ondertussen helpt ie het land de vernieling in..
quote:Doel je nu op de uitspraken van Verhagen? Of doel je op Geertje W?Op woensdag 10 maart 2010 @ 18:27 schreef ReplaR het volgende:
Hoe durft die vent dat te zeggen
quote:Wat Verhagen hier doet is niet heel netjes imho; dat had ie gewoon even 1 op 1 met Wilders moeten bespreken en niet via de pers.
De bewindsman verwees daarbij naar de persconferentie die Wilders vrijdag in Londen gaf na de vertoning van zijn antikoranfilm Fitna in het Britse Hogerhuis. De PVV-leider noemde de profeet Mohammed daarbij een 'barbaar, een massamoordenaar en een pedofiel'. En de Turkse premier Erdogan noemde hij een 'total freak'.
quote:Wilders heeft ons nog niet een oorlog ingestuurd met een moslim land. Het CDA wel.Op woensdag 10 maart 2010 @ 18:50 schreef psylopsy het volgende:
ik kots op Verhagen...maar dit keer heeft ie gelijk
quote:Nee maar je moet wel je muil houden als je zelf het verkeerde voorbeeld geeftOp woensdag 10 maart 2010 @ 18:54 schreef psylopsy het volgende:
[..]
je hoeft niet geloofwaardig te zijn om een keer gelijk te hebben
quote:Hoogstwaarschijnlijk naar de andere kant van de Atlantic.Op woensdag 10 maart 2010 @ 18:51 schreef benb2 het volgende:
[..]
Goede reis ,waar ga je wonen?
quote:Gek genoeg lijkt dat argument nooit mee te spelen als een andere religie op de hak wordt genomen.Op woensdag 10 maart 2010 @ 18:56 schreef kitao het volgende:
En daarmee op deze manier én passant een miljard mensen beledigt is een dwaas.
quote:Als je met het benoemen van de waarheid mensen beledigt dan is dat het probleem van die mensen. Als ik roep dat koeien niet heilig zijn zal ik ook wel bepaalde gelovigen beledigen, who cares, als je rekening moet gaan houden met hun fantasiewereldje ga je jezelf tot hun niveau verlagen.Op woensdag 10 maart 2010 @ 18:56 schreef kitao het volgende:
En daarmee op deze manier én passant een miljard mensen beledigt is een dwaas.
quote:Waarom dan?Op woensdag 10 maart 2010 @ 18:29 schreef AtheistischFundamentalist het volgende:
[..]
Daar ben ik serieus apetrots op!
Als dat aan Wilders te danken is, neem ik mijn hoed voor hem af.
quote:Nee ik probeer de kwestie iets simpeler uit te leggen zodat je je eigen falende logica zou inzien. Maargoed verspilde moeite.Op woensdag 10 maart 2010 @ 18:57 schreef psylopsy het volgende:
wat een intellectuele vergelijking
is dit een ANWB topic of zo ?
quote:Je handelt over het algemeen omdat de ander iets heeft wat jij wil tegen een goede prijs. Of je het dan voor de rest eens bent met ideeën is bijzaak.Op woensdag 10 maart 2010 @ 18:58 schreef Tederheidsmachine het volgende:
[..]
Waarom dan?
Het zijn toch enorme afzetgebieden voor Nederlandse producten. In totaal zijn er zowat een miljard moslims op aarde. Toch jammer om hen allemaal tegen je in het harnas te jagen voor binnenlands electoraal gewin.
quote:Zolang ze je toch niet lastig vallen ( en dat doet de enorme meerderheid van de moslims. Je gaat me niet vertellen dat het allemaal fundamentalistische terroristen zijn) hoef je ze toch niet zo tegen de schenen aan te trappen? Kernpunt van het liberalisme lijkt me.Op woensdag 10 maart 2010 @ 18:58 schreef Schepseltje het volgende:
[..]
Als je met het benoemen van de waarheid mensen beledigt dan is dat het probleem van die mensen. Als ik roep dat koeien niet heilig zijn zal ik ook wel bepaalde gelovigen beledigen, who cares, als je rekening moet gaan houden met hun fantasiewereldje ga je jezelf tot hun niveau verlagen.
quote:Je weet dat democratie ook rekening houden met de minderheid is?Op woensdag 10 maart 2010 @ 18:29 schreef klaagbaas het volgende:
och ja een cda-er kan het niet hebben dat we in een democratie leven, whats new
quote:Alleen de lekke band zou ik vervangen. Wilders is nou juist diegene die alle banden zou willen vervangen, ook als ze het nog goed doen!Op woensdag 10 maart 2010 @ 18:53 schreef Schepseltje het volgende:
[..]
Als jij een lekke band hebt bij je auto, ga je ze dan alle 4 vervangen of alleen degene die lek is?