Onderzoek naar Eurostar gepresenteerd

Internationaal • Geschreven door Novum/AP op 12-02-2010 @ 15:27
print 

Eurostar moet elektronische apparatuur in zijn treinen beter beschermen tegen smeltende sneeuw en zijn communicatiesystemen verbeteren. Dat is de conclusie van een vandaag gepresenteerd onafhankelijk onderzoek naar het debacle in december vorig jaar waarbij vijf treinen met duizenden reizigers aan boord urenlang vastzaten in de Kanaaltunnel.

Volgens de onderzoekers lieten ondeugdelijke filters vocht door waardoor kortsluiting ontstond. "Het lijdt geen twijfel dat deze incidenten konden gebeuren doordat een grote hoeveelheid fijne sneeuw door het ventilatiesysteem de locomotieven werd binnen gezogen tot aan de elektronische controlekamers", aldus het rapport.

Op 18 en 19 december vielen treinen van Eurostar stil in de Kanaaltunnel. Tweeduizend reizigers zaten tot wel zestien uur vast.

De onderzoekers concludeerden dat Eurostar onvoldoende voorbereid was op de winterse omstandigheden en dat standaard onderhoudsprocedures ontoereikend waren, hoewel het bedrijf in 1996 al vergelijkbare problemen kende.

Ook de communicatie tussen Eurotunnel en Eurostar, twee verschillende bedrijven, moet in de toekomst beter. Verder moet Eurostar zijn passagiers beter informeren en de communicatie verbeteren tussen treinen in de tunnel, controleurs en nooddiensten.


Bron: Novum/AP


Lees ook:

» 26/05 Brits antibezuinigingsprotest voor huis vicepremier4
» 26/05 IMF-baas heeft weinig sympathie voor Griekenland16
» 26/05 Duitsland overweegt wegenvignet18
» 26/05 Medvedev: wees niet bang voor oppositie4


delen | eKudos nujij

2485 views / 3 reacties
Reacties op dit bericht
3  van 3 reacties op deze pagina. Pagina  1
userIcon
Niemand die een reactie wilt plaatsen?
userIcon
quote:
Op vrijdag 12 februari 2010 @ 16:15 schreef Kwezel het volgende:
Niemand die een reactie wilt plaatsen?
Het gaat toch niet over Wilders, Marokkanen, geile neuksletjes of ufos?
userIcon
Lijkt me vreselijk in die tunnel vast te zitten. Afgelopen jaar gingen we in de zomer - binnen een half uurtje was je aan de overkant. Maar als je uren in zo'n tunnel moet verblijven..: nee liever niet.
3  van 3 reacties op deze pagina. Pagina  1
Gebruikersnaam 
Wachtwoord
 
online adverteren www.m4n.nl
Video's



True ©1999-2012 FOK! INTERNET SITES  |  gratis nieuws op je site?  |  algemene voorwaarden