De gemeente Amsterdam schrapt vijfhonderd tot achthonderd voltijdbanen. De maatregel maakt deel uit van een grote bezuinigingsronde die nodig is omdat de stad in 2014 tegen een jaarlijks begrotingstekort van 248 miljoen euro aankijkt. Vandaag presenteerde de gemeente een lijst met bezuinigingen om dit gat in de begroting te dichten.
De banen zullen zo veel mogelijk langs de natuurlijke weg verdwijnen, doordat mensen met pensioen gaan of vrijwillig vertrekken. Ook heeft de gemeente een selectieve vacaturestop ingesteld. Hoeveel arbeidsplaatsen er precies gaan verdwijnen is afhankelijk van de keuzes van de nieuwe coalitie, die gevormd wordt na de raadsverkiezingen van 3 maart.
Het stadsbestuur moet dan ook een keuze maken uit de andere voorgestelde bezuinigingsmaatregelen. Het rapport 'Inzet op herstel; heroverwegingen 2010-2014' wordt door de gemeente omschreven als een 'menukaart'. Hierin staan maatregelen gepresenteerd die samen 379 miljoen euro aan besparingen opleveren. De politiek moet beslissen welke keuzes worden gemaakt.
Mogelijke bezuinigingen bestaan uit het afstoten van kernverantwoordelijkheden van de gemeente, het verkopen van gemeentelijk bezit en het versoberen van subsidies.
quote:15.925 in 2008Op maandag 8 februari 2010 @ 11:48 schreef Tharobboos het volgende:
Hoeveel medewerkers heeft de gemeente A'dam in totaal eigenlijk?
quote:WhutOp maandag 8 februari 2010 @ 11:51 schreef wise het volgende:
komt die begroting te kort soms door het opknappen van CS?
quote:Ik weet niet of de begroting te kort komtOp maandag 8 februari 2010 @ 11:51 schreef wise het volgende:
komt die begroting te kort soms door het opknappen van CS?
quote:De gemeente zou er goed aan doen om eens te kijken waar al het geld nu aan uitgegeven wordt. Er gaat (meer dan) genoeg geld naar zaken die niet perse door de gemeente gedaan moeten worden; schrap die eerst allemaal maar.Mogelijke bezuinigingen bestaan uit het afstoten van kernverantwoordelijkheden (...)
DriekOplopers (Hoofdredacteur Frontpage) 08-02-2010 @ 13:04
quote:In ieder geval sowieso geen andere grootschalig projecten starten (ondertunneling zuidas), zolang die bouwput van de NZ-lijn nog open ligt.Op maandag 8 februari 2010 @ 14:32 schreef DonGiovanni het volgende:
[..]
Yep, en wat van die NoordZuid lijn kuilen dicht gooien in de stad! Scheelt ook weer geld!