De strippenkaart moet voorlopig nog als geldig vervoersbewijs blijven bestaan zolang er geen duidelijkheid is omtrent de (hogere) prijzen van de OV-chipkaart. De Tweede Kamer debatteert vandaag over dit onderwerp.
Zowel de regeringspartijen als de oppositie zijn van mening dat de prijsverschillen tussen de strippenkaart en de OV-chipkaart niet te groot mogen zijn. Oppositiepartijen SP en GroenLinks zeggen veel klachten te hebben ontvangen over grote prijsverschillen; in Arnhem bijvoorbeeld, bedraagt deze twintig procent (pdf) volgens de SP.
GroenLinks overhandigt vandaag een verbeterplan (pdf), gebaseerd op klachten van reizigers, aan staatssecretaris Huizinga. De staatssecretaris heeft al toegezegd een onafhankelijk onderzoek naar de tarieven van de OV-chipkaart te laten uitvoeren.
Lees ook op het forum over de OV-chipkaart.
quote:In amsterdam betaal ik voor alles wat verder als 1 zone is meer.Op donderdag 21 januari 2010 @ 10:45 schreef eymey het volgende:
Overigens, om nog even de hogere prijzen te relativeren met eigen ervaringen:
* Als ik in Almere met de bus reis ben ik STRUCTUREEL goedkoper uit met de ov-chipkaart, tov. de strippenkaart. De speciale "MAXX" kaart van het stadsvervoer laat ik dan even buiten beschouwing, die is sowieso pas interessant als je hier meer dan 1 zone moet en ik ga er van uit dat die termijn ook op de ov-chipkaart wordt geimplementeerd.
* Heen en weer tussen Almere en Eindhoven met NS betaal ik met de twee reizen bij elkaar opgeteld gewoon precies wat ik ook voor een dagretourtje betaald zou hebben
quote:is er uberhaupt een land waar OV gratis is? lijkt me niet heOp donderdag 21 januari 2010 @ 09:26 schreef Skonk het volgende:
Maak het openbaar vervoer gewoon gratis.
quote:Ja precies want het openbaar vervoer rijd sowieso wel gewoon door ook al zit het vol of....... eh oh !!Op donderdag 21 januari 2010 @ 09:57 schreef DiRadical het volgende:
Blijkbaar willen de SP en GL ook in de toekomst nog kunnen klagen hoe duur de OV wel niet is en dat er toch meer subsidie heen moet om het betaalbaar te houden voor "gewone mensen"
[..]