Het gebruik van bepaalde bodyscans op Britse luchthavens is volgens politieke activisten in strijd met wetgeving die gericht is tegen kinderpornografie. Deze wet bepaalt dat het strafbaar is om onzedelijke afbeeldingen of pseudo-afbeeldingen van kinderen onder de achttien te vertonen.
De scanners vertonen echter zulke duidelijke beelden van het lichaam van de reiziger dat deze in strijd zijn met de wet uit 1978 tegen kinderporno. Dit stelt Terri Dowty van de Britse actiegroep Actie voor Kinderrechten. Volgens hem is het in ieder geval niet toegestaan om de scanners toe te passen op personen onder de achttien jaar.
De wet maakt wel een uitzondering voor het voorkomen en opsporen van misdaad, maar dat heeft niets te maken met de wens om iedereen te fouilleren. Hier is namelijk een specifiek doel voor vereist. De Britse regering heeft vandaag erkend dat er nog juridische haken en ogen zitten aan het gebruik van de bodyscanners die 90.000 euro per stuk kosten.
quote:Nee hoor jij kan meteen aan de slag.Op dinsdag 5 januari 2010 @ 16:44 schreef technojunk het volgende:
k zouw best zow n scaner wille bediene
meot je je scgool hebbe afgemaakd om bij de doueane te gaan werke
quote:Hahhahah moest even lachen.Op dinsdag 5 januari 2010 @ 17:15 schreef Cinq-Marquis het volgende:
(...)
"Bodyscan onacceptabel voor Moslims"
quote:Schrijf een sollicitatiebrief zou ik zeggen.Op dinsdag 5 januari 2010 @ 16:44 schreef technojunk het volgende:
k zouw best zow n scaner wille bediene
meot je je scgool hebbe afgemaakd om bij de doueane te gaan werke
quote:rot op met je bilderberg paranoia.Op dinsdag 5 januari 2010 @ 15:03 schreef Jesper22 het volgende:
Hahah de pedofielenheksenjacht snijdt de bilderberg groep in hun eigen handenPrachtig