Er wordt per jaar meer dan 100 miljoen euro uitgegeven aan bijstandsuitkeringen voor asielzoekers die onder het generaal pardon vielen. Dit bleek gisteren tijdens een debat met staatssecretaris Albayrak (Vreemdelingenzaken) over de afwikkeling van het generaal pardon.
De precieze kosten aan uitkeringen blijven onduidelijk, omdat het kabinet alleen zegt hoeveel huishoudens een uitkering krijgen. Om hoeveel personen het gaat, wordt verzwegen, terwijl de rechtse partijen dit wel gevraagd hebben. De VVD en PVV willen het 'precieze prijskaartje' weten, maar hebben daar geen antwoord op gekregen. Volgens VVD-Kamerlid De Krom wordt er "gegoocheld met getallen".
Albayrak is van mening dat "het geen doel dient om in beeld te laten brengen over hoeveel personen het gaat". De VVD vindt dit onacceptabel. "Het is kwalijk dat u de informatie niet geeft omdat het u politiek niet uitkomt", stelt De Krom.
Dankzij het generaal pardon kregen 28.000 asielzoekers een verblijfsvergunning. Eerder werd bekendgemaakt door het ministerie van Sociale Zaken dat er daardoor voor ongeveer 66 miljoen euro aan bijstandsuitkeringen werd uitgekeerd. Het bleek echter dat er door Sociale Zaken een groot aantal uitkeringen niet bekendgemaakt werd, omdat deze asielzoekers ook zonder generaal pardon in ons land gebleven zouden zijn.
Volgens PVV-Kamerlid Fritsma "wordt er gerommeld met cijfers". Albayrak stelt dat een deel van de kosten veroorzaakt wordt door gemeenten die noodopvang bieden aan asielzoekers die daar geen recht meer op hebben. Deze gemeenten worden volgens de bewindsvrouw aangepakt.
Met dank aan vulli voor de herschreven submit.
quote:Dat is wel ¤ 6,25 per jaar per hoofd van de bevolking. Schande! ¤ 0,50 per maandOp vrijdag 20 november 2009 @ 17:48 schreef von_manstein het volgende:
Fijn om te weten dat 100 miljoen aanbelasting geld wordt gepompt in etnische proffiteurs.

quote:Een jaar geleden was er een uitkeringstrekker die een proces had aangespannen en gewonnen omdat er voorwaarden aan z'n uitkering waren gesteld: uitkering op voorwaarde dat hij werk zou verrichten.Op vrijdag 20 november 2009 @ 14:17 schreef TripleR het volgende:
[..]
Ik ben er meer voorstander van om daar waar de vrije markt faalt, communistische middelen in te zetten. Langdurig werklozen en mensen die langdurig in de bijstand zitten gewoon tewerkstellen aan grote staatsprojecten. Kunnen we de buitenring Parkstad volledig ondertunnelen, kunnen we de duinen mee ophogen, straten mee schoonhouden enz.
De staat/het volk betaald ze toch een uitkering, dan mogen ze daar best voor werken.
Ik ben ook groot voorstander ervan een kolenmijn of iets dergelijks te openen om gevangenen tewerk te stellen. In een gevangenis hebben kosten ze alleen maar geld. Laat ze dan zwaar werk verrichten voor de maatschappij.
quote:Dat was een andere tijd, en ze ging niet op d'r luie reet zitten wachten tot de oorlog voorbij was.Op vrijdag 20 november 2009 @ 17:51 schreef Xirmezin het volgende:
Jullie koningin vluchtte naar Engeland.
De Engelsen zeiden niet tegen haar oprotten naar je eigen land.
De aarde is gemaakt voor alle mensen.
Mensen die praten over onze land, jullie land, enz. hebben een klein hart.
quote:tja, het was natuurlijk zijn zonnige toekomst-voorspelling, om de moed erin te houden.Op vrijdag 20 november 2009 @ 17:17 schreef hendrik64 het volgende:
[..]
Ik vond het ook al zo weinig. ¤ 100.000.000 delen door 28.000 asielzoekers = ¤ 3571,42 per persoon per jaar. Van Dam kon nog wel eens aan de lage kant zitten met 1/3.![]()
quote:Even voor de duidelijkheid, deze asielzoekers zijn geen vluchtelingen maar mensen die geweigerd zijn en via linkse advocatenclubjes steeds maar weer de boel oprekte en uiteindelijk een generaal pardon hebben afgedwongen omdat de aanvragen zo lang duurde (waar ze bewust zelf voor gezorgd hebben).Op vrijdag 20 november 2009 @ 15:27 schreef NaturalBornViking het volgende:
[..]
Ja. Iedereen mekkert over een paar 100 miljoen die asielzoekers kosten.
Maar dat is het probleem niet, en bovendien is het een tijdelijk probleem, want asielzoekers hun nageslacht lopen de achterstand hard in. Meestal ben je 1 generatie verder en het gaat goed met ze. Dat kan je over Marokkanen en ander tuig dat hier niet als asielzoeker is gekomen, niet zeggen, want die raken juist met elke volgende generatie meer vercrackt.
Bovendien zijn de gastarbeiders en hun addergebroed (maatschappelijke kankergezwelletjes met bontkraagjes en MP3 spelers met lelijke apenmuziek) veel talrijker dan asielzoekers.
Grote groepen asielzoekers komen uit landen als Afghanistan, Iran, China, en het voormalige Oostblok. Laat het nu juist deze mensen zijn die het beste geintegreerd zijn en relatief minst vaak crimineel zijn, van alle allochtonen.
Zeiken op asielzoekers is gebaseerd op niks. Hier in de stad is ook een AZC en daar heb je helemaal geen last van.
Brutale berberaapjes en luie Antilliaanse hoertjes die op hun 20e al 4 kids van 1000 mogelijke vaders hebben, DAAR heb je last van.
quote:Aan de andere kant in de 70'er en 80'er jaren gingen mensen in ieder geval nog de straat op voor hun idealen. Nu blijft het vooral hangen op zeuren op een website (liefst met zo veel mogelijk scheldwoorden, dat schijnt namelijk heel veel indruk te maken).Op vrijdag 20 november 2009 @ 16:56 schreef watchers het volgende:
[..]
Ik maak me dan ook persoonlijk geen illusies over politici. Zou mooi zijn als men uberhaupt iets toegaf, maar dat doet men niet, want dan moet men ernstig gaan nadenken over de idealen en beleid dat men tientallen jaren heeft lopen propageren. Dat betekent letterlijk van het geloof afvallen, en daar willen de meesten niet aan. Zeker niet die van de oudere generatie die maar geen afscheid kunnen nemen van het pluche en maar blijven hangen in hun jaren 70 en 80-idealen, terwijl de realiteit hen links en rechts ruimschoots ingehaald heeft.
quote:En jij weet, of al die generaal pardonners een uitkering hebben? Of zouden er misschien al wat van aan het werk zijn? Heb jij cijfers? Ik niet. Jij ook niet. Daar zou de overheid dan wel eens duidelijkheid in mogen scheppen, dan hoeven we hier deze zinloze discussies ook niet te voeren.Op vrijdag 20 november 2009 @ 17:58 schreef TMar_ het volgende:
[..]
Dat was een andere tijd, en ze ging niet op d'r luie reet zitten wachten tot de oorlog voorbij was.
Mensen moeten wat gaan doen voor de kost, of indien nodig studeren zodat je betere kansen hebt op de arbeidsmarkt.
quote:Ik ook niet.Op vrijdag 20 november 2009 @ 17:59 schreef Hilde76 het volgende:
[..]
Aan de andere kant in de 70'er en 80'er jaren gingen mensen in ieder geval nog de straat op voor hun idealen. Nu blijft het vooral hangen op zeuren op een website (liefst met zo veel mogelijk scheldwoorden, dat schijnt namelijk heel veel indruk te maken).
Daarnaast is het een beetje zwak om die jaren de schuld te geven, er zitten nog weinig van die tijd in de kamer. In die tijd was alles anders (alhoewel, de jaren 80 crisis was ook echt geen pretje), en gaven ze de 50'er en de 60'er jaren de schuld. Toen waren het de arbeiders tegen de ambtenaren. Je kan natuurlijk altijd het verleden wel de schuld blijven geven.
Probleem is wel dat niet vanaf 0 kunt beginnen, de laatste decennia beginnen we de verkiezingen al in de -. Ik heb volgens mij in mijn leven nog nooit een begrotingsoverschot of een schatkist overschot meegemaakt.
quote:Die kinderen ook?Op vrijdag 20 november 2009 @ 13:47 schreef Nottheviolin het volgende:
Weg met die kamelenpijpers
quote:Kudos to you en wees welkom. Ik zei ook niet dat alle allochtonen op onze belastingcenten teren. Dat jij hier gezellig meedoet neemt alleen niet weg dat de multicultuur in zijn geheel en de massa immigratie van de afgelopen decennia ons land alleen veel meer geld heeft gekost dan dat het heeft opgeleverd. Naar mijn bescheiden mening kunnen we dus per direct ophouden met deze gang van zaken.Op vrijdag 20 november 2009 @ 16:13 schreef Fenkie het volgende:
[..]
Ik ben ook één van die 1,7 miljoen allochtonen die keihard werkt en belasting betaald.![]()
Van mijn belastingcenten worden ook vele "autochtone" (beroeps)werklozen betaald. Of was je dat voor het gemak even vergeten.![]()
quote:Heb je alternatieven?Op vrijdag 20 november 2009 @ 18:00 schreef Atoompje het volgende:
Gelijk stop zetten, heel die onzin.
Geldslurpende projecten
quote:Weet je wat retarded is? Dat de Nederlandse gezinnen vandaag de dag keihard moeten werken en nog amper rond kunnen komen en hun kinderen nauwelijks wat extra's of een leuke vakantie kunnen geven. Wat retarded is dat het gemiddelde stel pas na haar/hun 35e aan kinderen kunnen beginnen omdat de vrouw eerst jarenlang fulltime moet werken - anders kunnen ze het niet betalen om rond te komen als gezin.Op vrijdag 20 november 2009 @ 18:07 schreef Neverever het volgende:
[..]
Die kinderen ook?
Retard.
quote:Nogmaals stop zetten, niks meer binnenlaten.Op vrijdag 20 november 2009 @ 18:10 schreef Neverever het volgende:
[..]
Heb je alternatieven?
Stuur je kinderen die helemaal zijn ingeburgerd ook terug?
Of wil je daar niet over nadenken en kost dat teveel breinkracht.
arme ziel.![]()
quote:dat dus, daar hebben die mensen veel meer aan.Op vrijdag 20 november 2009 @ 14:00 schreef Yi-Long het volgende:
Misschien volgende keer die asielzoekers/illegalen niet jarenlang de hele dag doelloos in een opvangcentrum zetten, maar meteen voorbereiden op de arbeidsmarkt...!? Of sneller duidelijkheid geven of ze uitgezet worden of niet, zodat ze hier niet 5+ jaar in onzekerheid zitten.
quote:Als het een feit is, heb jij er hoogstwaarschijnlijk ook een onderbouwing voor? Of neem je het gewoon aan, omdat "iedereen" zegt dat ze "geen pit hebben, de taal niet goed spreken en dat er gewoon weinig werk is"?Op vrijdag 20 november 2009 @ 17:58 schreef zxs het volgende:
[..]
tja, het was natuurlijk zijn zonnige toekomst-voorspelling, om de moed erin te houden.
feit is natuurlijk dat heel veel van die lui helemaal niet aan het werk zijn vanwege het feit dat ze geen pit hebben, de taal niet goed spreken en dat er gewoon weinig werk is. meeste bedrijven nemen gewoon geen of weinig asielzoekers aan, dat weet ook Martijntje wel.
quote:Weet je wat ook retarded is? Dat er ook talloze autochtonen het gewoonweg verdommen om te werken. Ik ben een jaar gedeeltelijk werkloos geweest en moest destijds eens in de zoveel tijd naar een reïntegratiecoach, die mij zou helpen een nieuwe baan te vinden. Wat ik daar aan "gewone" Nederlanders tegengekomen ben, die er gewoon openlijk voor uitkwamen (niet tegenover de reïntegratiecoach uiteraard) dat ze alleen voor de vorm solliciteerden, omdat ze het thuis zitten en een beetje "bijklussen" wel zagen zitten tegenover gewoon 40 uur of meer werken. En kom niet aanzetten, dat er dat maar een handjevol zijn. Ik had vaak het idee, dat ik één van de weingien was, die wé wilde werken. Toen ik het geitenwollensokkengeneuzel van het CWI zat was en met mijn bedrijf nog niet eens rond kon komen, heb ik eigenhandig de stekker uit ie hele uitkering getrokken. Ik wilde niet meer vereenzelvigd worden met dat echte werkschuwe tuig. En ja, ik stem links.Op vrijdag 20 november 2009 @ 18:21 schreef Nottheviolin het volgende:
[..]
Weet je wat retarded is? Dat de Nederlandse gezinnen vandaag de dag keihard moeten werken en nog amper rond kunnen komen en hun kinderen nauwelijks wat extra's of een leuke vakantie kunnen geven. Wat retarded is dat het gemiddelde stel pas na haar/hun 35e aan kinderen kunnen beginnen omdat de vrouw eerst jarenlang fulltime moet werken - anders kunnen ze het niet betalen om rond te komen als gezin.
En dan wil jij dat zij ook nog meebetalen aan buitenlandse zielige kindertjes?
Over retarded gesproken....![]()
quote:Dus asielzoekers maken ons land kapot, beroven onze oma's en opa's, mishandelen en maken hele wijken onveilig?Op vrijdag 20 november 2009 @ 19:42 schreef Aestivate het volgende:
Ik betaal graag voor mensen die ons land kapot maken, onze opa's en oma's beroven en mishandelen en hele wijken onveilig maken terwijl normale mensen werken of slapen.
Is de politiek nou echt zo stom? (retorische vraag).
quote:dat zijn gewoon mijn ervaringen in de werkende wereld. dus voor mij is het een feit, mss voor jou niet.Op zaterdag 21 november 2009 @ 00:21 schreef hendrik64 het volgende:
[..]
Als het een feit is, heb jij er hoogstwaarschijnlijk ook een onderbouwing voor? Of neem je het gewoon aan, omdat "iedereen" zegt dat ze "geen pit hebben, de taal niet goed spreken en dat er gewoon weinig werk is"?
quote:Dit land is helemaal niet links. Dit land is centrumrechts. Al decennialang. De PvdA doet zich voor als links, maar is dat sinds Kok al lang niet meer. Gisteravond (inmiddels eergisteren) was Marcel van Dam nog bij P&W. Een oud PvdA-kopstuk, die zelf toegaf, dat de PvdA de sociaaldemocratie allang verloochend heeft.Op vrijdag 20 november 2009 @ 23:57 schreef Bekkersrenewed het volgende:
Ditis niet genoeg meer....
DIT [afbeelding] past meer bij dit topic...
Achterlijk links kut land, iedereen die op PvdA, Groenlinks of D66 gestemd heeft zouden ze MET de asielzoekers het land uit moeten flikkeren...![]()
![]()
![]()

quote:Zowel di Nederlander als die Marokkaan zijn nooit asielzoeker geweest; je ontkracht hier je eigen stelling. Pkus het feit dat je zelf aangeeft, dat het jouw ervaringen zijn. Vervolgens kom je met het voorbeeld Nederlander en Marokkaan.Op zaterdag 21 november 2009 @ 00:39 schreef zxs het volgende:
[..]
dat zijn gewoon mijn ervaringen in de werkende wereld. dus voor mij is het een feit, mss voor jou niet.
je kan een berg mensen binnenlaten in NL, maar ervan uitgaan dat ''ze binnen een/twee jaar wel aan de slag zijn'' is mij te dun.
je weet ook dat er profiteurs tussen zitten. die heb je onder Nederlanders en allochtonen al zo veel. ik zag er vanmiddag toen ik uit mijn werk kwam nog 2 op straat staan. ( Nederlander en Marokkaan)
''Hey, waar werken jullie tegenwoordig? " , vroeg ik.
''Werken?'' , werd er gekscherend gezegd.![]()
quote:ik vergeleek asielzoekers met mensen die dus al in NL waren en geef aan dat er overal profiteurs tussenzitten.Op zaterdag 21 november 2009 @ 01:05 schreef hendrik64 het volgende:
Zowel di Nederlander als die Marokkaan zijn nooit asielzoeker geweest; je ontkracht hier je eigen stelling. Pkus het feit dat je zelf aangeeft, dat het jouw ervaringen zijn. Vervolgens kom je met het voorbeeld Nederlander en Marokkaan.
Kom eens met cijfers, waaruit blijkt, dat een groot deel van de generaal pardonners niet wil werken. Degenen, die ik gezien heb, (dat is mijn ervaring en dus ook geen feit) die niet willen werken, zijn rasechte Nederlanders. Wie van ons twee heeft er dan gelijk? Waarschijnlijk allebei gedeeltelijk. Maar niet alle Nederlanders zijn werkschuw. Net zo min als dat alle asielzoekers werschuw zijn.