quote:Ja al het nieuwe is engOp zondag 15 november 2009 @ 22:39 schreef eNaSnI het volgende:
Laten we vooral meer mensen uit het OV jagen met een ondoorzichtelijk ruk systeem! Gaan we toch weer gewoon gezellig met zijn allen in de file staan!
quote:Laat me raden: Jij bent een fervent automobilist?Op zondag 15 november 2009 @ 22:35 schreef Misan het volgende:
laat rover lekker de tering krijgen, alsof je rekening moet houden met deze incidenten. incidentele reizigers betaalden altijd al meer dan reizigers die bijvoorbeeld dagelijks met het ov gaan dus ik mis het probleem eigenlijk wel. zeker weer zeiken om het zeiken zoals rover eigenlijk altijd gedaan heeft.
quote:Dat systeem met de OV-chipkaart vind ik anders best griezelig. Door die chipkaart kan van een reiziger namelijk precies nagegaan worden wanneer hij waar is geweest. Dat betekent nogal een inbreuk op de privacy van de reiziger. Er wordt wel de mogelijkheid geboden tot een anonieme OV-chipkaart, maar dat is eigenlijk maar een schijnoplossing. Voor grote groepen mensen is dat namelijk helemaal geen optie. Zo is het niet mogelijk met een anonieme kaart een abonnement te nemen of een anonieme OV studentenkaart te hebben.Ja al het nieuwe is eng
Vind het op enkele kinderziektes na prima werken
quote:Ja, doordeweeks ga ik gemiddeld één dag met de auto en verder doordeweeks dagelijks met het OV (trein en tram)Op zondag 15 november 2009 @ 22:41 schreef MannusX het volgende:
[..]
Laat me raden: Jij bent een fervent automobilist?
quote:Dit is nog maar een begin joh, next on is rekening rijden, allemaal een gps in de auto. in plaats van een simpele geijkte km teller. Zal niet lang meer duren voor een DNA database.Op zondag 15 november 2009 @ 22:41 schreef MannusX het volgende:
De laatste jaren wordt de privacy van de burger door al dit soort maatregelen steeds verder ingeperkt. Daarmee creëren we de infastructuur van een totalitaire staat. Nu geloof ik niet direct dat de overheid momenteel slechte bedoelingen heeft, maar als we een kwaadaardiger regime zouden krijgen in NL, kan dat regime het systeem zo gebruiken om haar burgers te controleren. Daar wordt in de hang van de huidige regering naar optimaal gemak en comfort wat mij betreft te gemakkelijk aan voorbij gegaan.
quote:Ik moest gisteren op het station in Arnhem voor mijn enkeltje Schiphol helemaal naar de andere kant van het station lopen omdat de automaten daar geen Maestro namen.Op zondag 15 november 2009 @ 22:47 schreef mod4fun het volgende:
Het ov systeem is niet gebruiksvriendelijk (ook qua kosten) voor incidentele reizigers.. Mooi voor de toeristen e.d...
quote:En dat allemaal voor het gemak en ter bestrijding van het imaginaire spookbeeld 'terrorisme'.Op zondag 15 november 2009 @ 22:54 schreef CyberRat het volgende:
[..]
Dit is nog maar een begin joh, next on is rekening rijden, allemaal een gps in de auto. in plaats van een simpele geijkte km teller. Zal niet lang meer duren voor een DNA database.
harry64 (Redactie Frontpage) 15-11-2009 @ 23:08
quote:Vingerprintjes zijn er al, die DNA zal binnenkort ook wel ingevoerd worden in het kader van criminaliteits bestrijding.Op zondag 15 november 2009 @ 22:54 schreef CyberRat het volgende:
[..]
Dit is nog maar een begin joh, next on is rekening rijden, allemaal een gps in de auto. in plaats van een simpele geijkte km teller. Zal niet lang meer duren voor een DNA database.
quote:Zeg, Einstein. Als je tot nu toe eenmalig van Arnhem naar Nijmegen wlde reizen, betaalde je gewoon een kaartje van een paar euro. Nu heb je ene OV-chipkaart nodig a ¤7,50, moet je er minimaal ¤4 tegoed op hebben plus het bedrag van de eenmalige reis.Op zondag 15 november 2009 @ 22:35 schreef Misan het volgende:
laat rover lekker de tering krijgen, alsof je rekening moet houden met deze incidenten. incidentele reizigers betaalden altijd al meer dan reizigers die bijvoorbeeld dagelijks met het ov gaan dus ik mis het probleem eigenlijk wel. zeker weer zeiken om het zeiken zoals rover eigenlijk altijd gedaan heeft.
quote:Je weet dat de politiek niks kan zonder het volk he. Als zo'n DNA-bank er komt heb je alleen jezelf te wijten. Jij zat te huilen op FOK! dat het zo kut was toen het gebeurde. Als je geen actie onderneemt verandert er niks.Op zondag 15 november 2009 @ 22:54 schreef CyberRat het volgende:
[..]
Dit is nog maar een begin joh, next on is rekening rijden, allemaal een gps in de auto. in plaats van een simpele geijkte km teller. Zal niet lang meer duren voor een DNA database.
quote:je moet saldo hebben, the noesOp zondag 15 november 2009 @ 23:08 schreef Jenga het volgende:
[..]
Zeg, Einstein. Als je tot nu toe eenmalig van Arnhem naar Nijmegen wlde reizen, betaalde je gewoon een kaartje van een paar euro. Nu heb je ene OV-chipkaart nodig a ¤7,50, moet je er minimaal ¤4 tegoed op hebben plus het bedrag van de eenmalige reis.
Maar jij moet vooral lekker blijven volhouden dat er voor incidentele reizigers niks verandert. Truste lieverd.![]()
quote:dit is toch ook belachelijk, kosten in rekening brengen om je eigen geld terug te krijgen. of kosten in rekening brengen zonder de mogelijkheid om op te waarderen met contanten.Bij het opladen van kleine bedragen (bijvoorbeeld onder ¤ 10,00) kunnen kosten in rekening worden gebracht voor het gebruik van een pinpas of creditcard.
Restitutie van het saldo op uw OV-chipkaart
Restitutie (teruggave) van het saldo op uw OV-chipkaart is mogelijk vanaf een saldo van ¤ 5,00. Daarbij wordt ¤ 2,50 aan administratiekosten in rekening gebracht.
quote:Actie voeren is zeker belangrijk. Zelf ben ik wel eens naar een privacy-demonstratie geweest. De opkomst was te triest voor woorden. Dus blijkbaar zijn de mensen die zich er zorgen om maken niet de mensen die de straat op gaan.Op zondag 15 november 2009 @ 23:10 schreef Morthill het volgende:
[..]
Je weet dat de politiek niks kan zonder het volk he. Als zo'n DNA-bank er komt heb je alleen jezelf te wijten. Jij zat te huilen op FOK! dat het zo kut was toen het gebeurde. Als je geen actie onderneemt verandert er niks.
quote:van arnhem naar nijmegen is toch een klein stukje met de trein? scheelt dat je nog steeds gewoon losse kaartjes in de NS-kaartjesautomaat kunt kopenOp zondag 15 november 2009 @ 23:08 schreef Jenga het volgende:
[..]
Zeg, Einstein. Als je tot nu toe eenmalig van Arnhem naar Nijmegen wlde reizen, betaalde je gewoon een kaartje van een paar euro. Nu heb je ene OV-chipkaart nodig a ¤7,50, moet je er minimaal ¤4 tegoed op hebben plus het bedrag van de eenmalige reis.
Maar jij moet vooral lekker blijven volhouden dat er voor incidentele reizigers niks verandert. Truste lieverd.![]()
quote:dat is absoluut waar, behalve dat de auto veel duurder wordt als je 'm ergens moet parkeren (ik noem een Amsterdam centrum waar je 40 euro per werkdag kwijt bent)Op zondag 15 november 2009 @ 23:20 schreef frleus het volgende:
laten ze eerst het ov eens betaalbaar maken, ik kan in de auto voor minder geld op hetzelfde punt komen, moet je nagaan als de auto vol zit.
quote:Uit het privacyverhaal van www.ov-chipkaart.nl:Op zondag 15 november 2009 @ 23:20 schreef frleus het volgende:
lol, hoe anoniem denk je dat de anonieme pas is?
1 keer opwaarderen met je pinpas, een paar keer thuis inloggen om je kaartgegevens te bekijken.
bovendien is het gigantisch kut met eerste gebruik.
[..]
dit is toch ook belachelijk, kosten in rekening brengen om je eigen geld terug te krijgen. of kosten in rekening brengen zonder de mogelijkheid om op te waarderen met contanten.
laten ze eerst het ov eens betaalbaar maken, ik kan in de auto voor minder geld op hetzelfde punt komen, moet je nagaan als de auto vol zit.
quote:Dit is natuurlijk niet te voorkomen, maar het was op z'n minst netjes geweest als ze de gegevens zouden vernietigen nadat ze gebruikt zijn voor het eigenlijke doel.U bent niet meer anoniem als u uw persoonsgegevens bekend maakt. Een voorbeeld: u bent het niet eens met een afgeschreven bedrag en u dient een verzoek tot restitutie in bij een OV-bedrijf, of vanwege een vertraging bij de NS wilt u aanspraak maken op de regeling ‘Geld terug bij Vertraging’. Op het gelijknamige formulier vult u uw gegevens in, waaronder het nummer van uw OV-chipkaart. Op dat moment bent u bij de NS (en niemand anders) bekend.
quote:Tweede is onzin en het eerste is ook niet helemaal waar. De anonieme OV-chipkaart zonder saldo kost óók ¤ 7,50! Het is waar dat er de afgelopen tijd kortingsacties zijn geweest, maar dat was alleen maar om (1) reizigers makkelijker aan de OV-chipkaart te krijgen en (2) om het er politiek door te krijgen. Na de introductieperiode gaat de prijs 'gewoon' naar ¤ 7,50. Zo ging de prijs van de OV-chipkaart in Rotterdam gelijk na het besluit van de staatssecretaris om de strippenkaart in de metro af te schaffen omhoog naar ¤ 7,50. Bij aanschaf van een SIM-kaart krijg je daar ¤ 10,- beltegoed voor terug, maar in OV-land krijg je alleen een waardeloze plastic kaart. Bovendien kun je op een anonieme kaart nooit met korting reizen, terwijl je je nu niet hoeft te registreren voor reizen met korting.Op zondag 15 november 2009 @ 23:13 schreef Morthill het volgende:
[..]
je moet saldo hebben, the noes. Saldo is van jou, dat ben je niet kwijt. Die 7,50 is voor een persoonlijke kaart, een anonieme betaal je alleen voor wat er op staat.
quote:Provincie Fryslân heeft inderdaad tot eind deze maand een actie waarbij je voor ¤ 0,01 een persoonlijke OV-chipkaart met ¤ 5,- saldo kunt krijgen. Voorwaarde is wel dat je gebruik maakt van automatisch opladen en in de provincie Fryslân woont (lees: als je een Friese postcode en huisnummer invult op de eerste pagina, wordt je doorverwezen naar het echte aanvraagformulier waarbij je gewoon je eigen gegevens kunt invullen).Op zondag 15 november 2009 @ 23:13 schreef Morthill het volgende:
En over incidenteel gesproken, in Friesland betaalt de provincie je OV-chipkaart en krijg je bovendien 5 euro tegoed op die gratis persoonlijke kaart. Maar laten we vooral kijken naar alles wat er kut is in de wereld, daar wordt het allemaal vast beter van.
quote:In het buitenland ligt de frequentie van het treinverkeer dan ook stukken lager en hebben ze vaak meer vertragingOp maandag 16 november 2009 @ 08:22 schreef DuvalBrood het volgende:
Het OV in Nederland is ongeveer 3.2 keer te duur ten op zichten van andere landen. Daarnaast betalen we gemiddeld 2 keer zo veel voor de ritten als in het buitenland. Maar, laat het maar lekker over je heenkomen joh.. je bent toch Nederlander?
quote:Dat lees ik ook altijd, mensen die vinden dat we continu beperkt worden in onze vrijheid. Blijkbaar boeit het toch niet zoveel, want het blijft vaak bij even je mening geven en weer doorleven. Als het echt zo erg is doe er dan wat aan.Op maandag 16 november 2009 @ 03:28 schreef xplosion666 het volgende:
Ik snap het niet dat mensen hier zomaar mee eens zijn. Je kunt helemaal niet lekker anoniem ergens heen. OV-chip houd alles bij, met rekeningrijden ben je in de auto 24/7 onder big brother's eye en dan ook nog eens je vingerafdrukken gekoppeld aan je RFID chip. Het gaat er niet om dat je niets te vrezen hebt als braaf burger, het gaat er om wat voor foute middelen een nare regering tot zijn beschikking heeft tegen normale burgers. Dit is de natte droom van elke dictator. De richting die nu is ingeslagen is er 1 waar vraagtekens bijgezet moet worden.
quote:Voor persoonlijke kaarten is er een goede reden om ze te laten verlopen, er staat een foto op. Na 5 jaar kunnen de meeste mensen wel een nieuwe foto gebruiken.Op maandag 16 november 2009 @ 04:39 schreef Henno het volgende:
Waarom moeten die dingen trouwens per se maximaal 5 jaar geldig zijn? Da's lekker cashen, 7,50 per kaart per 5 jaar per eigenaar. Geen concept van een 'retourtje' meer, geen tijdsperiode van heen en weer reizen op dezelfde 'strippen' meer. "Het is eerlijker geworden", ja en ik ben SinterklaasDefecte exit poort of gewoon een keer vergeten: 4 euro door de gootsteen. Slim bedrag ook, want v.w.b. het terugeisen is het gedoe het net niet waard. Terugreizen binnen een uur: opnieuw betalen. Terugreizen op dezelfde dag: twee enkele reizen. Kaart na 5 jaar nog zo goed als nieuw? Je haalt maar een nieuwe voor 7,50.
Voor wie was het ook alweer voordeliger?