'Goebbels schreef dagboek Anne Frank'

Opmerkelijk • Geschreven door ANP op 06-11-2009 @ 17:01
print 

De meeste Britse kinderen kennen de naziminister van propaganda Joseph Goebbels wel, maar een op de vijf verwisselt hem met Anne Frank. Ze denken dat hij een bekende jood was die een dagboek bijhield op een zolder in de Tweede Wereldoorlog.

Uit een enquête onder tweeduizend Britse kinderen van negen tot vijftien jaar over wereldoorlogen bleek verder dat 70 procent wist wat Auschwitz een vernietigingskamp was, maar dat 15 procent meent dat het een themapark over de Tweede Wereldoorlog is. "We zijn geschokt door sommige antwoorden", zei Jim Panton vandaag, bestuurslid van de Britse veteranenstichting Erskine die het onderzoek publiceerde.

Ruim driekwart van de kinderen gaf aan nazileider Adolf Hitler te kennen, maar een op de twintig denkt dat hij bondscoach van het Duitse voetbalelftal was. "Kinderen zijn de toekomst van ons land en het is belangrijk dat we hen leren over de geschiedenis van ons land", aldus Panton. Van de ondervraagde kinderen bleek 70 procent het daarmee eens te zijn. Zij willen graag meer over wereldoorlogen op school leren.

Joseph Goebbels

Bron: ANP


Lees ook:

» 25/05 Roemeen betrapt met aanhanger vol drank19
» 25/05 Moeder in Mexico rukt kind ogen uit46
» 25/05 Het is handdoekdag45
» 24/05 Chinees stel begroef vrouw levend na aanrijding11


delen | eKudos nujij

18550 views / 104 reacties
Reacties op dit bericht
4  van 104 reacties op deze pagina. Pagina  1 2 3
userIcon
Dus die Joden werden naar een pretpark gestuurd om daar onder leiding van Hitler te voetballen, waarna Goebbels op zolder daarover een boek schreef, zodat wij nu weten wat er toen gebeurt is.

Zo leer je nog eens wat op school.
userIcon
quote:
Op vrijdag 6 november 2009 @ 17:04 schreef ChristianLebaneseFront het volgende:

[..]



Hoe dan ook. Het is alweer bijna 70 jaar geleden, get over it, zijn tal van genocides geweest in het verleden.
Ja dus als we jouw hele familie uitmoorden, is dat niet erg omdat er veel meer mensen ooit zijn vermoord?

Jij komt nog ergens!
userIcon
Wat was die gezgde ook alweer? Iets in de trant van "Those who don't learn from history are bound to repeat it"?
4  van 104 reacties op deze pagina. Pagina  1 2 3


Lees ook:

» 25/05 Roemeen betrapt met aanhanger vol drank19
» 25/05 Moeder in Mexico rukt kind ogen uit46
» 25/05 Het is handdoekdag45
» 24/05 Chinees stel begroef vrouw levend na aanrijding11


delen | eKudos nujij

Gebruikersnaam 
Wachtwoord
 
online adverteren www.m4n.nl
Video's



True ©1999-2012 FOK! INTERNET SITES  |  gratis nieuws op je site?  |  algemene voorwaarden