De meeste Britse kinderen kennen de naziminister van propaganda Joseph Goebbels wel, maar een op de vijf verwisselt hem met Anne Frank. Ze denken dat hij een bekende jood was die een dagboek bijhield op een zolder in de Tweede Wereldoorlog.
Uit een enquête onder tweeduizend Britse kinderen van negen tot vijftien jaar over wereldoorlogen bleek verder dat 70 procent wist wat Auschwitz een vernietigingskamp was, maar dat 15 procent meent dat het een themapark over de Tweede Wereldoorlog is. "We zijn geschokt door sommige antwoorden", zei Jim Panton vandaag, bestuurslid van de Britse veteranenstichting Erskine die het onderzoek publiceerde.
Ruim driekwart van de kinderen gaf aan nazileider Adolf Hitler te kennen, maar een op de twintig denkt dat hij bondscoach van het Duitse voetbalelftal was. "Kinderen zijn de toekomst van ons land en het is belangrijk dat we hen leren over de geschiedenis van ons land", aldus Panton. Van de ondervraagde kinderen bleek 70 procent het daarmee eens te zijn. Zij willen graag meer over wereldoorlogen op school leren.

quote:Dat is toch triestRuim driekwart van de kinderen gaf aan nazileider Adolf Hitler te kennen, maar een op de twintig denkt dat hij bondscoach van het Duitse voetbalelftal was.
superworm (Redactie Frontpage) 06-11-2009 @ 17:05
quote:Het AFP, en die hebben t weer vanOp vrijdag 6 november 2009 @ 17:03 schreef roelke87 het volgende:
[..]
Ik zou wel weten van welke bron het ANP dit heeft, want dit is inderdaad in en in triest![]()
quote:Oh nee, boe, fucking, hoe.Op vrijdag 6 november 2009 @ 17:04 schreef roelke87 het volgende:
[..]
En het nog presteren om wereld oorlog in plaats van wereldoorlog te schrijven???
quote:Het kan triester. In een onderzoek van Radio 3 jaren terug, met het jubileum van diezelfde oorlog: Nederlandsche leerlingen dachten dat de 2e Wereldoorlog verloren was in 1974...Op vrijdag 6 november 2009 @ 17:02 schreef kwiwi het volgende:
Dat is toch triest
superworm (Redactie Frontpage) 06-11-2009 @ 17:07
quote:Ik hoorde laatst Otto FrankOp vrijdag 6 november 2009 @ 17:06 schreef AdvancedPower het volgende:
Hitler schreef toch het dagboek van Anne Frank?
JanPiraat (Redactie Film) 06-11-2009 @ 17:08
quote:Dat dus.Op vrijdag 6 november 2009 @ 17:04 schreef ChristianLebaneseFront het volgende:
[..]
![]()
Hoe dan ook. Het is alweer bijna 70 jaar geleden, get over it, zijn tal van genocides geweest in het verleden.
quote:Op vrijdag 6 november 2009 @ 17:07 schreef superworm het volgende:
[..]
Ik hoorde laatst Otto Frank
quote:Hij zou ongetwijfeld een goede zijn geweest.Ruim driekwart van de kinderen gaf aan nazileider Adolf Hitler te kennen, maar een op de twintig denkt dat hij bondscoach van het Duitse voetbalelftal was
quote:het is maar net hoe je 'voetbalelftal' wil interpreteren natuurlijkOp vrijdag 6 november 2009 @ 17:02 schreef kwiwi het volgende:
[..]
Dat is toch triest
TARAraboemdijee (Redactie Frontpage) 06-11-2009 @ 17:13
quote:hehe ik moest grinniken.Op vrijdag 6 november 2009 @ 17:07 schreef Interloper het volgende:
Nou ja, voor Nazi's is Auschwitz inderdaad een soort "pretpark"....
quote:Op vrijdag 6 november 2009 @ 17:12 schreef Masterix het volgende:
[..]
Ach, ik weet ook niks van voetbal.
quote:Maar dan op zijn engels natuurlijk want die kinderen kennen geen Duits.Op vrijdag 6 november 2009 @ 17:13 schreef AdvancedPower het volgende:
[..]
![]()
quote:Het probleem is echter denk ik dat grootouders zwegen over de oorlog omdat het een traumatische ervaring was en dat het Westen opnieuw opgebouwd moest worden. Er was geen tijd om stil te staan bij de verschrikkingen en dan had je ook nog eens de Koude Oorlog die ervoor zorgde dat mensen zich afwenden naar een nieuwe vijand, de Sovjet Unie. Kinderen zwegen er dan automatisch ook over en de nieuwe generatie kleinkinderen raakte pas echt geïnteresseerd in de oorlog. Hun ouders wisten dan al veel minder over de oorlog. Ik denk dat het bij de allerlaatste generatie, de huidige basisschool kinderen helemaal niet meer speelt.Op vrijdag 6 november 2009 @ 17:11 schreef Bunker-Renate het volgende:
wtf!!!!'Tís goed gesteld daar met de voolichting!! hebben die kids geen grootouders die de oorlog hebben meegemaakt?
Hitler als bondscoach.. is t' een hoax??
quote:dat blijkt, want adolf was wel degelijk bondscoach ( Fusball-Fuhrer)Op vrijdag 6 november 2009 @ 17:12 schreef Masterix het volgende:
Ach, ik weet ook niks van voetbal.
quote:Kan voor jou geen probleem zijn. Je weet nog niet hoe je wereldoorlog schrijft en 'het enige DAT je krijgt'!!! (Vond het wel drie uitroeptekens waard)Op vrijdag 6 november 2009 @ 17:03 schreef Skonk het volgende:
Nog meer wereld oorlog tijdens school? Dat is zowat het enige wat je krijgt!
quote:... zijn vaak dikke en lelijke ettertjes.Op vrijdag 6 november 2009 @ 17:23 schreef SickPuppiesNeedLove2 het volgende:
Britse kinderen
Ferdo (Eindredactie Frontpage) 06-11-2009 @ 17:26
quote:Het is triester dat hij dat juist niet was. Dat had een hoop ellende bespaard.Op vrijdag 6 november 2009 @ 17:02 schreef kwiwi het volgende:
[..]
Dat is toch triest
quote:Dan heb je ZOVEEL keus om ergens een discussie over aan te gaan, en wat kies jij? Letten op hoe ik typ! Je bent gewoon een wereldvreemde gozer die het nergens over kan hebben behalve over spelfouten. Wat sneu zijn sommige mensen hier toch.Op vrijdag 6 november 2009 @ 17:21 schreef Missy_Angelina het volgende:
[..]
Kan voor jou geen probleem zijn. Je weet nog niet hoe je wereldoorlog schrijft en 'het enige DAT je krijgt'!!! (Vond het wel drie uitroeptekens waard)![]()
quote:ik denk ook niet dat het zin heeft om ons blind te staren op de 2 wereldoorlogen.. geschiedenis is veel meer, zowel voor als na de tweede wereldoorlog zijn er dingen gebeurd die een minstens zo grote invloed op ons wereldbeeld hebben gehad.. laat die dingen niet vergeten worden, anders zie ik de nieuwsitems over 20 jaar al voor me: 70% van de jongeren weet van het bestaan van de Berlijnse muur, 20% denkt dat het gaat om een rijtje verdedigende voetballers tijdens een WK dat Nederland gewonnen zou hebben..Op vrijdag 6 november 2009 @ 17:03 schreef Skonk het volgende:
Nog meer wereld oorlog tijdens school? Dat is zowat het enige wat je krijgt!