Als het aan de Verenigde Staten en Europese Unie ligt zullen internetproviders in de nabije toekomst verantwoordelijk worden gehouden voor online auteursrechtenschending. Dit blijkt uit een geheime memo die naar de IDG nieuwsdienst is gelekt.
Deze week vindt in Seoul besloten overleg plaats over het omstreden ACTA-plan. In dit plan worden internet service providers betrokken bij preventie en handhaving van auteursrechtenschending. Providers worden mede-aansprakelijk voor internetpiraterij en kunnen zo worden gedwongen mee te werken aan copyrightfilters en het afsluiten van mensen die herhaaldelijk inbreuk plegen op auteursrecht.
Het betreft een voorstel van de Verenigde Staten, maar de ACTA bestaat inmiddels naast de VS uit de Europese Unie, Japan, Canada en Zuid-Korea, en staat verder compleet buiten bestaande instituten als de G8, WTO en de intellectuele eigendomsorganisatie van de VN, de WIPO. De voorstellen en het overleg vinden dan ook in het geheim plaats.
Alhoewel de EU 'uiteraard' deze organisaties volledig steunt, 'zijn deze niet het meest geschikt en bevorderlijk voor dit ingrijpende project', zo meldde Brussel eerder.
Vorig jaar lekte ook al een geheim ACTA rapport uit waaruit blijkt dat het plan is ISP's te dwingen mee te werken aan opsporing en handhaving. Vanuit burgerrechtenorganisaties is verontwaardigd en woest gereageerd op de plannen. Zij vrezen dat ACTA een eigengereide kopgroep van auteursrechtaasgieren wordt met zwaardere handhaving en strengere straffen die andere landen de les gaat lezen, burgerrechtenbewegingen negeert en bewust consensusvorming via de VN (in dit geval de WIPO) uit de weg gaat.
links:
http://www.wikileaks.org/wiki/Proposed_US_ACTA_multi-lateral_intellectual_property_trade_agreement_(2007)
http://www.eff.org/deeplinks/2009/11/leaked-acta-internet-provisions-three-strikes-and-
http://www.michaelgeist.ca/content/view/4510/125/
http://www.wikileaks.org/wiki/Special:Search?search=acta&go=Go
UPDATE:
Linkjes toegevoegd
quote:Amnesty zou daar eens naar moeten kijken, volgens mij is het namelijk gewoon mensenrechten schending.Op donderdag 5 november 2009 @ 10:59 schreef Smolderbeard het volgende:
[..]
Dit heeft niets met de belangen van artiesten te maken.
Het gaat om de corporaties die bestaan bij de gratie van een monopolie op de mediamolen en overheden die hun grip op informatie binnen een paar jaar hebben zien wegglippen.
Het is een kwestie van tijd tot we hier ook scare tactics gaan zien zoals ze die in Amerika toepassen.
Mensen in de rechtbank met draconische boetes van miljoenen opzadelen voor het downloaden van een album mp3tjes.
quote:Op papier kan dat werken. In de praktijk zullen domweg veel mensen die shit blijven kopen en/of downloaden. En de wetten die daardoor doorgedrukt worden zijn ook op ons van toepassing.Op donderdag 5 november 2009 @ 10:57 schreef RechtseRukker het volgende:
Oplossing is simpel, koop gewoon niks meer uit die maffia-industrie, doe ik ook al sinds 1992
Je betaald voor je eigen veroordeling. We hebben met DSB gezien wie de macht heeft, anders gezegd, WIR SIND DAS VOLK
quote:idd. ze zijn al jaren onder het mom van "auteursrechten" bezig de rechten van de gebruiker met voeten te treden. En het geld wat ze er mee vergaren zal nooit bij de artiesten terecht komen, wat ik je brom.Op woensdag 4 november 2009 @ 19:26 schreef Danny het volgende:
Erg eng dit...
quote:Mwah, ik maak me niet zo veel zorgen.Op donderdag 5 november 2009 @ 11:04 schreef MaGNeT het volgende:
Mocht het zover komen, zet mij dan maar weer terug op 1Mbit internet.
quote:en je breedband verbinding opzeggen, want die heb je straks niet meer nodig..Op donderdag 5 november 2009 @ 11:08 schreef lios het volgende:
Terug naar de cd-tjes met illegale spelletjes die vroeger op het werk verspreid werden. Er was altijd wel iemand te vinden die er via via weer aan kon komen.
Zolang er niets verandert in het aanbod, blijft illegaal downloaden/sharen bestaan. Muziek is te duur, veel spelletjes hebben geen demo (ruilen mag niet), films komen veel te lang na de bioscoop release uit, veel software is extreem duur (office? photoshop?), veel boeken zijn ook extreem duur, etc.
quote:Maar onder het Kapitalisme is het credo volksverlakken en dan de zakkenvullen,in de DDR had de bureaucraat 3a4 zoveel als de gewone werknemer en de top had nog een speciaal buitenverblijf en dat was het dan ook.Op donderdag 5 november 2009 @ 10:57 schreef RechtseRukker het volgende:
Oplossing is simpel, koop gewoon niks meer uit die maffia-industrie, doe ik ook al sinds 1992
Je betaald voor je eigen veroordeling. We hebben met DSB gezien wie de macht heeft, anders gezegd, WIR SIND DAS VOLK
quote:Westerse houding t.o.v. mensenrechten: die zijn voor andere landen van toepassing.Op donderdag 5 november 2009 @ 11:06 schreef McKillem het volgende:
[..]
Amnesty zou daar eens naar moeten kijken, volgens mij is het namelijk gewoon mensenrechten schending.
Die vrouw die wat muziek sharede in Amerika is daar een prima voorbeeld van.
Pleeg een moord en je loopt met hooguit 20 jaar weer probleemloos over straat, maar share een muziekje en jij, en je nageslacht, en wss diens nageslacht, is er nog voor aan het betalen.
quote:Jerney Kaagman is lid van D66.Op donderdag 5 november 2009 @ 11:21 schreef RechtseRukker het volgende:
Alexander Pechtold ( D66) (follow)
Monday, 23 March 2009
Net een gezellig gesprek met Jerney Kaagman gehad. Vooral over auteursrechten, daar weet ik nog veel te weinig van
Alexander Pechtold ( D66) (follow)
Tuesday, 24 March 2009
@alper Jerney is de aangewezen persoon om over auteursrechten te praten. Door haar werk bij BUMA/STEMRA weet ze er enorm veel vanaf.
quote:En dat is de reden waarom ik niet voor D66 stem.Op donderdag 5 november 2009 @ 11:21 schreef RechtseRukker het volgende:
Alexander Pechtold ( D66) (follow)
Monday, 23 March 2009
Net een gezellig gesprek met Jerney Kaagman gehad. Vooral over auteursrechten, daar weet ik nog veel te weinig van
Alexander Pechtold ( D66) (follow)
Tuesday, 24 March 2009
@alper Jerney is de aangewezen persoon om over auteursrechten te praten. Door haar werk bij BUMA/STEMRA weet ze er enorm veel vanaf.
quote:Dat ook.Op donderdag 5 november 2009 @ 11:25 schreef debater het volgende:
[..]
Jerney Kaagman is lid van D66.
quote:En voor versoepeling van het ontslagrecht en eenOp donderdag 5 november 2009 @ 11:26 schreef HenkvdH het volgende:
[..]
Dat ook.
quote:In dit Europa geld maar een wet: De Dictatuur van het Kapitaal !!!!!!!!Op donderdag 5 november 2009 @ 11:30 schreef bongoleo het volgende:
Het word tijd dat Nederland UIT de EU stapt. Ik heb het helemaal gehad met de EU.
quote:Ik durf de stelling aan dat de DDR bureaucratie socialer was dan alle politieke bourgeoisie partijen in dit land.Op donderdag 5 november 2009 @ 11:31 schreef RechtseRukker het volgende:
[..]
weet ik,maar de rest van NL weet waarschijnlijk niet waar D66 voor staat, of D66 stemmers zijn erger dan de voorstanders van het DDR regime. Dat noemen ze 'modernisering' bij D66
quote:Ik wel en wel om het feit dat het zo'nbeetje de enige partij is die wat opheeft met je privacy.Op donderdag 5 november 2009 @ 11:25 schreef HenkvdH het volgende:
[..]
En dat is de reden waarom ik niet voor D66 stem.
quote:Op donderdag 5 november 2009 @ 11:33 schreef debater het volgende:
In dit Europa geld maar een wet: De Dictatuur van het Kapitaal !!!!!!!!
quote:Dus de ISP's moeten hun klanten gaan afsluitenworden mede-aansprakelijk voor internetpiraterij en kunnen zo worden gedwongen mee te werken aan copyrightfilters en het afsluiten van mensen die herhaaldelijk inbreuk plegen op auteursrecht.
quote:Ja dat is zeker bedroevend alleen helpt struisvogelpolitiek van onze kant niet.Op donderdag 5 november 2009 @ 11:39 schreef Schepseltje het volgende:
[..]
![]()
quote:Heb je nog meer voorbeelden of was dit het? En wat zou aldus jou een beter alternatief zijn?Op donderdag 5 november 2009 @ 11:43 schreef RechtseRukker het volgende:
[..]
Ja, D66 heeft net zoveel met privacy als het bewind in de bange jaren 40-45
Het is Pechtold zelf die de vingerafdrukken en gelaatscan in het paspoort erdoor heeft gejaagd
quote:Karl Marx zei het zo: de arbeidersklasse mag als een kabinet tenminste niet eerder valt een keer in de 4 jaar kiezen wie van de bourgeoisiepartijen hen dan onderdrukt.Op donderdag 5 november 2009 @ 11:49 schreef McKillem het volgende:
[..]
Heb je nog meer voorbeelden of was dit het? En wat zou aldus jou een beter alternatief zijn?
quote:Op donderdag 5 november 2009 @ 11:49 schreef McKillem het volgende:
[..]
Heb je nog meer voorbeelden of was dit het? En wat zou aldus jou een beter alternatief zijn?
quote:EPD is ook iets waar je je gewoon voor kan uitschrijven, dat vind ik niet het meest explosieve voorbeeld eigenlijk. Bovendien heeft het, naast het privacy nadeel, ook voordelen die ik wel zie. Zoals bijvoorbeeld snelle medische dienstverlening.Op donderdag 5 november 2009 @ 11:54 schreef RechtseRukker het volgende:
[..]
Het lijkt me wel genoeg, maar D66er en CEO van Menzis roept aan iedereen die het horen wil dat het EPD 15 jaar geleden als had moeten ingevoerd worden.
Verder allerlei 'terreur-wetten' die D66 mede heeft ingevoerd, in het kabinet wat ze niet aan een meerderheid zouden helpen
quote:Op donderdag 5 november 2009 @ 11:54 schreef TeenWolf het volgende:
En nog steeds zijn er mensen die niet in NWO geloven, ga gerust door tot je vrijheid wordt aangepakt onder het mom van 'we doen het voor jullie bestwil!! '
quote:Ja dat ben ik met je eens, maar het EPD is 1 klein stukje in het hele plan.Op donderdag 5 november 2009 @ 12:08 schreef RechtseRukker het volgende:
[..]
Als het aan van Boxtel lag, was het 15 jaar geleden al ingevoerd. zei hij laatst op de radio.
Dat EPD is een bedreiging voor de toekomstige generaties, die slepen alle ziektebeelden met zich mee van hun bloedverwanten, met de kennis die er dan is, levensgevaarlijk
quote:Ja, zo zou je het kunnen zeggen. Een andere manier om het te zeggen zou zijn dat je gewoon geen flauw idee hebt. Ik heb tevens nooit gezegd tegen Europa te zijn. Ik heb alleen helemaal niets met een overduidelijke pro-Europese houding.
Stemadvies geef ik niet, want als je tegen Europa bent en toch op D66 stemt ben je voor mij al verloren
quote:De torrents staan ook gewoon vol met software die onder de 75euro te koop is, spellen die wel demo's hebben, films waarvan de dvd's hooguit 8 euro in de winkel zijn etc.Op donderdag 5 november 2009 @ 11:08 schreef lios het volgende:
Terug naar de cd-tjes met illegale spelletjes die vroeger op het werk verspreid werden. Er was altijd wel iemand te vinden die er via via weer aan kon komen.
Zolang er niets verandert in het aanbod, blijft illegaal downloaden/sharen bestaan. Muziek is te duur, veel spelletjes hebben geen demo (ruilen mag niet), films komen veel te lang na de bioscoop release uit, veel software is extreem duur (office? photoshop?), veel boeken zijn ook extreem duur, etc.
quote:Moet je dan wel bij vermelden dat we het aantal verkeersongelukken drastisch omlaag hebben gekregen, en daarmee het aantal doden.Op donderdag 5 november 2009 @ 12:45 schreef RechtseRukker het volgende:
Je mag tegenwoordig al niet op een snorfiets zonder rijbewijs. Dat hadden we 20 jaar geleden ook nooit kunnen bedenken.
Die laatse opmerking van mij was misschien een beetje lullig, ik ben ook niet perse anti-Europa,maar wel anti-Lissabon en wat er nog gaat komen