Wethouder Bert van Alphen (GroenLinks, volksgezondheid) geeft morgen het startschot voor de campagne Onderwijs alcoholvrij. Daarmee is Den Haag naar eigen zeggen de eerste grote stad die alcohol op scholen weert. Dat betekent geen alcoholische dranken meer op schoolfeesten.
De campagne, die op alle scholen wordt gevoerd, heeft als doel verantwoord alcoholgebruik te stimuleren. Om die boodschap kracht bij te zetten heeft het Haags gemeentebestuur besloten geen ontheffing meer te verlenen voor de verkoop van alcohol op schoolfeesten. De schoolbesturen en de ouders van de scholieren zijn ingelicht over de nieuwe koers. De leerlingen van alle 52 middelbare scholen vinden deze week een fietszadelhoesje met informatie over de campagne op hun fiets.
Van de Haagse scholieren in het voortgezet onderwijs heeft 77 procent al eens alcohol gedronken. Uit onderzoek is gebleken dat het voor de gezondheid van jongeren beter is om het drinken van alcohol uit te stellen tot na het 18e jaar, aldus de gemeente.

quote:Je drinkt nu Hertog Jan ipv Heineken?Op donderdag 18 juni 2009 @ 11:03 schreef BD-Kenny het volgende:
Jong geleerd is oud gedaan. Na mijn eerste misstappen met alcohol rond mijn 16e weet ik er nu wél mee om te gaan.
quote:AHHAHHWAHHAHHAHAHAHHAAOp donderdag 18 juni 2009 @ 11:06 schreef _God_ het volgende:
[..]
Je drinkt nu Hertog Jan ipv Heineken?
quote:vast niet!Op donderdag 18 juni 2009 @ 10:57 schreef Herald het volgende:
dus smokkelen zelf flessen bacardi mee naar binnen
quote:Ook al lijkt het steeds vaker zo - we wonen niet in het buitenland hoor. Geen varkens = voor de islamOp donderdag 18 juni 2009 @ 11:07 schreef buachaille het volgende:
Wat is de volgende stap, varkensaté verbieden op schoolfeesten????
quote:volgende stap is, Meiden aan de enekant jongens aan de andere kant...Op donderdag 18 juni 2009 @ 11:07 schreef buachaille het volgende:
Wat is de volgende stap, varkensaté verbieden op schoolfeesten????
quote:Ja leuk toch? Net als vroeger...misschien krijg je dan weer het liefelijke onschuldige handje vasthouden i.p.v. "zal ik hem er ff insteken bij je lekker ding?"Op donderdag 18 juni 2009 @ 11:11 schreef politicologie het volgende:
[..]
volgende stap is, Meiden aan de enekant jongens aan de andere kant...
strakke schoolfeest word da.![]()
quote:Op donderdag 18 juni 2009 @ 11:14 schreef Nottheviolin het volgende:
[..]
Ja leuk toch? Net als vroeger...misschien krijg je dan weer het liefelijke onschuldige handje vasthouden i.p.v. "zal ik hem er ff insteken bij je lekker ding?"
![]()
quote:Lekker stiekem naar buiten sluipen, even wat drinken en weer naar binnen. The good old days...Op donderdag 18 juni 2009 @ 11:15 schreef steve-urkel het volgende:
vroeger, op mijn schoolfeesten werd er geen alcohol geschonken, terwijl iedereen er wel mee bekend was. Resultaat, blikjes bier buiten op het schoolplein..
spreek ik over 1998.. damn
quote:Pak jij eerst maar een glaasje of tig NederlandsOp donderdag 18 juni 2009 @ 11:19 schreef politicologie het volgende:
IK WEEET HET !!
ik stel voor: Als alcohol weg moet, dan moeten er pornoactrises voor in de plaats komen.
ikbedoel van, we moeten toch iets.
quote:het gaat erom dat je begrijpt wat ik bedoel.. ik ben niet de beste in nederlands nee,, o shit nu ga jij mij peste zekerOp donderdag 18 juni 2009 @ 11:21 schreef Nottheviolin het volgende:
[..]
Pak jij eerst maar een glaasje of tig Nederlands![]()
quote:ik stel voor dat jij is met hun gaat praten... ik meen het.. want dat zei ik ook. nederland lijkt wel moeilijkheden op te zoekenOp donderdag 18 juni 2009 @ 11:20 schreef Maikuuul het volgende:
Ja en wat krijg je hierdoor ?
16 jarigen die zich 1 fles bacardi leegzuipen voordat ze erheen gaan waardoor ze 2 uur later zo lam als wat op de grond liggen.
Das natuurlijk veel leuker dan mensen die feest hebben gewoon wat biertjes laten drinken op het schoolfeest.
Waarom gaat hier altijd alles zo retarded en onlogisch in NL ?
quote:niets aan... tenzij jij opeens voorbij loopOp donderdag 18 juni 2009 @ 11:26 schreef lindavvv het volgende:
Geen goed idee..wat is nou een schoolfeest zonder alcohol??
quote:Bij ons op school werd er idd al bij de poort gecontroleerd of je niet teveel gedronken had. Iedereen moest blazen. Nu praat ik over 7 jaar geleden in AmersfoortOp donderdag 18 juni 2009 @ 11:20 schreef TheFreakshot het volgende:
die maffkezen blijven maar domme regels verzinnen en het zal denk ik ook weinig helpen! mensen onder de 16 krijgen(meestal) op schoolfeesten toch geen drank en die van 16 en ouder hebben nu nog meer reden om niet naar die schoolfeesten te gaan, maar gewoon uit te gaan waar je wel kan zuipen!![]()
Binnekort gaan ze cker ook mensen een blaastest laten doen voordat ze naar binnen gaan!
Maar jah ik vond de schoolfeesten toen ik nog op de middelbare shool zat toch lame(neem aan dat er nu paar jaar later niet veel veranderd is) en er mocht toen ook al geen drank gegeven worden!![]()
quote:Ach en wee niet huilenOp donderdag 18 juni 2009 @ 11:26 schreef politicologie het volgende:
[..]
het gaat erom dat je begrijpt wat ik bedoel.. ik ben niet de beste in nederlands nee,, o shit nu ga jij mij peste zeker![]()
ahahahahhaha druiloor
quote:Hahaha, het is inderdaad waar. Een van mijn misstappenOp donderdag 18 juni 2009 @ 11:06 schreef _God_ het volgende:
[..]
Je drinkt nu Hertog Jan ipv Heineken?