Een uitgebreid onderzoek naar katholieke instellingen in Ierland toont aan dat kerkleiders wisten dat seksueel misbruik schering en inslag was op jongensscholen. Bovendien maakten fysiek en emotioneel misbruik en verwaarlozing deel uit van het standaard repertoire, meldt de BBC.
De onderzoekers keken naar de periode 1920 - 1980, waarin zo'n 35.000 kinderen werden geplaatst in katholieke instellingen om te werken en te leren.
De commissie komt tot de conclusie dat het hele systeem kinderen eerder als gevangenen en slaven behandelde, dan dat ze werden gezien als mensen met rechten en mogelijkheden.
De instituten werden geleid 'op een strenge, geordende manier die op onredelijke wijze discipline afdwong bij de leerlingen en zelfs leraren', aldus het rapport.
De onderzoekers doen 21 voorstellen aan de regering om in het reine te komen met het verleden. Zo zou er een herdenkingsmonument moeten komen, zouden slachtoffers hulp aangeboden moeten krijgen en moet de huidige Ierse kinderbescherming worden verbeterd.
De bevindingen zullen overigens niet worden gebruikt voor strafzaken. Dat komt onder meer doordat de Christian Brothers in 2004 wisten af te dwingen dat het hele onderzoek geanonimiseerd zou plaatsvinden. Geen enkele schuldige wordt in het rapport bij naam genoemd.
ArchEnemy (Redactie Frontpage) 20-05-2009 @ 19:37
quote:Ach, en dan mag ze nog van geluk spreken... in een land waar de altijd weer gezellige sharia geldig is zou ze gestenigd zijn tot de dood erop volgt.Op woensdag 20 mei 2009 @ 19:35 schreef pfaffke het volgende:
Niet alleen in Ierland is het raak hoor.
Ik weet een verhaal van een Belgische vrouw, die beweerde dat ze in haar schooltijd ook misbruikt werd.
De vrouw maakte destijds de zaak aanhangig, en wat gebeurde?
DE VROUW werd naar een tuchthuis gestuurd.
mouthman (Redactie Frontpage) 20-05-2009 @ 19:46
quote:Op woensdag 20 mei 2009 @ 19:40 schreef laforest het volgende:
Ik woon in Ierland en iedereen is heel erg boos maar de regering en de kerk houden mensen het hand boven het hoofd.
Pedofielen krijgen hier zeer lage straffen, vooral als het om gelovigen met een publieke functie gaat.
Ik ken mensen die bij de Christian Brothers op "school" hebben gezeten, echt misselijke figuren die Christian Brothers. Net op TV weigerde de leiding van hen excuses aan te bieden en een reeds veroordeelde man gaf aan bij de rechter dat hij geen spijt had en kreeg twee jaar cel voor 40 jaar misbruik.
quote:Op woensdag 20 mei 2009 @ 19:37 schreef ArchEnemy het volgende:
Goh. Nee. Jemig. Nou ja. Wie had dat nou.
Ik zou bijna priester willen worden om dan al mijn collega's gek te maken met vragen in de trand van "Hoe versier je zo'n jochie nou eigenlijk? Wat is het beste glijmiddel als ze jonger dan 6 zijn? Bij wie moet je wezen als ze gaan praten?"
quote:Het geloof beschermt meer criminaliteit dan ons lief is.Op woensdag 20 mei 2009 @ 19:33 schreef Megumi het volgende:
Ongelofelijk dat die schoften er zonder straf van af komen.
quote:Eh... ja. Dat weet ik. Want dat is namelijk ook precies wat ik schrijf.Op woensdag 20 mei 2009 @ 19:52 schreef Street_Triple_R het volgende:
Beste Telecaster, in een Islamitisch land waren niet de daders maar de slachtoffers gesteendigd.
quote:Zolang ze het tenminste maar zonder condoom hebben gedaan, want dat is dan weer wel enorm zondig natuurlijk..!Wat niet wegneemt dat het weer eens een stuitend voorbeeld is waar de Katolieke kerk voor staat; onderdrukking, machts- en dus seksueel misbruik. De paus zal het ongetwijfeld wel weer met de mantel der (heren)liefde bedekken
quote:Ach, goed voorbeeld doet goed volgen - Lot bood in de bijbel z'n twee maagdelijke dochters ook al ter verkrachting aan wildvreemde mannen aan:Op woensdag 20 mei 2009 @ 20:09 schreef Party_P het volgende:
Wat gaaf dat het juist in een gelovig land zo erg is. Toont weer aan hoe achterlijk geloof nou daadwerkelijk is.
quote:8 ‘Luister, ik heb twee dochters die nog nooit met een man geslapen hebben. Die zal ik bij jullie brengen, doe met hen wat jullie willen.' (Genesis 18:8)
quote:Wat kortzichtigOp woensdag 20 mei 2009 @ 19:22 schreef Roosevelt-Jopie het volgende:
Was te verwachten toch![]()
Katholieken en kleine kinderen...![]()
quote:Idee:Op woensdag 20 mei 2009 @ 20:05 schreef Document1 het volgende:
Ik woon in Ierland en het is hier een zooitje wat betreft dit soort dingen![]()
4 op de 10 Ierse vrouwen is minstens 1 keer verkracht
quote:Het is jammer dat er rotte appels tussen zitten. Maar ja, met de Marokkanen is dat ook zoOp woensdag 20 mei 2009 @ 20:38 schreef MicrowaveMe het volgende:
Verschikkelijk dit. Ik schaam me soms diep dat ik christen ben. Wolven in schaapskleding zijn het.
quote:Optie 1 zou wel helpen.... je betaald makkelijk 150¤ voor een uurOp woensdag 20 mei 2009 @ 20:37 schreef LD50 het volgende:
[..]
Idee:
1) Prostitutie legaliseren
2) Het aantrekkelijker maken voor vrouwen om in Ierland te komen wonen.
Kennelijk zijn er te weinig ofzo.
quote:Met het saillante verschil dat de rotte appels hier door zowel de wereldlijke en kerkelijke authoriteiten volledig vrij worden gehouden van de strafvervolging die hun daden zouden rechtvaardigen. Goedbeschouwd wordt dit dus volledig goedgekeurd en kunnen de slachtoffers de tyfus krijgen.Op woensdag 20 mei 2009 @ 20:40 schreef LD50 het volgende:
[..]
Het is jammer dat er rotte appels tussen zitten. Maar ja, met de Marokkanen is dat ook zo.
quote:Nee, weer een mooi voorbeeld wat er gebeurt als je menselijke behoeften gaat onderdrukken.Op woensdag 20 mei 2009 @ 19:26 schreef Vecchio het volgende:
Weer een mooi voorbeeld waaruit blijkt dat geloof eigenlijk helemaal niet om god draait maar puur eigen belangen die in de naam van God worden gerechtvaardigd. Wederom het bewijs dat staat en kerk sterk gescheiden moeten worden gehouden.
quote:Je vraagt je af hoe dit mogelijk is in een rechtstaat... Totdat je erachter komt dat de Ierse overheid en deze ranzige religieuze club al lang dikke vrinden zijn en de overheid al die tijd wist van het misbruik maar niet ingreep. Hiermee hebben ze dan ook mede even hun eigen vervolging boven de wet gesteld.De bevindingen zullen overigens niet worden gebruikt voor strafzaken. Dat komt onder meer doordat de Christian Brothers in 2004 wisten af te dwingen dat het hele onderzoek geanonimiseerd zou plaatsvinden. Geen enkele schuldige wordt in het rapport bij naam genoemd.
quote:Je bent toch wel een enorm sneu figuur als je zelfs over de ruggen van duizenden misbruikte kinderen nog zelf even het moslim-slachtoffer wilt gaan uithangenOp woensdag 20 mei 2009 @ 21:41 schreef TurkenSuperieur het volgende:
hier wel he?
als het een marokkaan of turk betreft is het broodnodig commentaar te leveren ala heil Wilders e.d.
quote:waar die altijd is wanneer er leed is over de wereldbolOp woensdag 20 mei 2009 @ 22:31 schreef Colnago het volgende:
Waar was god eigenlijk?
quote:Kortzichtig of niet....het bewijs wordt al eeuwen geleverdOp woensdag 20 mei 2009 @ 20:35 schreef LD50 het volgende:
[..]
Wat kortzichtig
quote:Ik val op oudere vrouwen.Op woensdag 20 mei 2009 @ 19:46 schreef mouthman het volgende:
[..]
Jij hebt het meer op verkrachters van bejaarden toch, John?
![]()
quote:De Katholieke kerk heeft wel een omgeving gecreëerd waardoor pedofielen ongestraft hun gang kunnen gaan. Vervolgens houd de kerk ze het hand boven het hoofd doordat ze niet willen dat er namen worden gepubliceerd. Dit laat zien dat oprechtheid en een gevoel voor rechtvaardigheid niet te vinden is bij deze mensen.Op woensdag 20 mei 2009 @ 23:29 schreef felicita36 het volgende:
Het gaat niet om het geloof of de religie an sich, maar om de mensen ! Er zijn nl. ook niet-gelovigen die kinderen misbruiken (of honden of doden). Het is natuurlijk volstrekt hypocriet om als gelovige (katholiek, christen of whatever) 'goed' te leven en dan wel kids te misbruiken. En de kerk zwijgt dan ook nog eens en houdt hen de hand boven het hoofd. Maar goed....zoals gezegd, ongelovigen halen ook deze streken uit en worden ook door de wet niet aangepakt met 5 maanden cel of zelfs voorwaardelijke straffen. Komt op op hetzelfde neer
Er heerst een algemeen 'het is niet zo erg' - syndroom van boven af....kerk of wet
![]()