FTD sleept Brein voor de rechter

Digital & Games • Geschreven door HuHu op 15-05-2009 @ 09:14
print 

Het lijkt de omgekeerde wereld, maar het gaat toch echt gebeuren: FTD heeft een dagvaarding naar Stichting Brein gestuurd en sleept hen voor de rechter. Brein heeft namelijk gezegd dat de activiteiten van FTD 'zonder meer strafbaar' zouden zijn. Dat is helemaal niet waar en daarom eist FTD in een bodemprocedure een rectificatie van Brein.

Tim Kuik, directeur van Brein, stelde afgelopen maanden meerdere malen in de media dat FTD het toegankelijk maken van illegaal materiaal zou faciliteren en zich daarmee schuldig maakt aan strafbare feiten. FTD-directeur Ronald Sievers voerde een gesprek met Brein en als resultaat daarvan verdween de NZB-knop uit het programma. Dat was echter niet genoeg voor Kuik en hij bleef doorzeuren.

Sievers heeft er nu genoeg van en stapt dus naar de rechter. De uitspraken van Kuik ervaart hij als 'grievend' en deze zouden mogelijk negatieve gevolgen kunnen hebben op zijn advertentie-inkomsten. FTD wijst slechts naar interessante downloads middels een soort forum en is daarmee niet in strijd met de wet.

Naast de eisen van FTD stelt ict-jurist Arnoud Engelfriet, die Sievers juridisch advies geeft, dat de rechter het nu ook voor eens en altijd duidelijk moet maken dat downloaden vanuit nieuwsgroepen een legale bezigheid is in Nederland. Stichting Brein heeft er namelijk nogal een handje van om filesharing en nieuwsgroepen in één adem te noemen, terwijl de eerste vaak illegaal is en de tweede niet.

FTD heeft de speciale website Fight To Defeat opgericht waar gebruikers en andere geïnteresseerden informatie kunnen krijgen over deze rechtszaak en FTD zelf.


Citaat uit de dagvaarding.

Voor meer informatie over nieuwsgroepen of FTD kijk je in het Usenet-topic op het forum.


Bron: Tweakers.net


Lees ook:

» 24/05 'Topoverleg Apple en Samsung levert niets op'8
» 23/05 Tele2 in beroep tegen uitspraak Pirate Bay20
» 23/05 BREIN klaagt Pirate Bay-uploader aan94
» 21/05 Storing treft DigiD12


delen | eKudos nujij

12972 views / 92 reacties
Reacties op dit bericht
42  van 92 reacties op deze pagina. Pagina  1 2
(ik was ook wel zo dom een NL host te gebruiken )
userIcon
quote:
Op vrijdag 15 mei 2009 @ 09:24 schreef melksnor het volgende:
Brein moet is normaal doen en niet zo lopen provoceren

Even simpel gezegd wat er in de wet staat over downloaden:

Muziek mag gedownload worden voor eigen gebruik (MP3-Speler e.d.). Downloaden voor directe familie-leden (Gezin) mag ook, maar niet voor derden (vrienden, achteroom, etc). Uploaden van muziek mag NIET, een backup maken voor eigen gebruik (Rippen e.d.) mag wel.

Voor Films geldt ongeveer hetzelfde, downloaden mag, uploaden niet. Er mag ook een 'Backup' worden gemaakt, en het is zelfs legaal om die te comprimeren tot DivX e.d.

Het downloaden van een 'Back-up' van Games is legaal, net als het maken van een 'Backup'. Dat er toevallig een 'Razor1911' map in zit daar kunnen wij niets aan doen als onwetende gebruiker . Het toepassen van een Crack is legaal (als U de originele DVD wel heeft gekocht). Sterker nog, het maken van Cracks en Keygens is legaal!!
Alweer geldt Uploaden mag niet.

Voor Software geldt hetzelfde als Games, Downloaden is legaal, uploaden niet. Crack of Serial gebruiken is ook toegestaan.

Torrents zijn niet legaal, wie download upload namelijk ook. De torrent verwijderen als het downloaden klaar is (Dat seeden verkomt) mag ook niet, onder het downloaden wordt er namelijk ook geüpload.

Integendeel tot Torrents is Usenet legaal, er hoeft niet geüpload te worden. Site als Binsearch zijn gewoon zoekmachines dus ook legaal.

Dus brein

ja je mag een backup maken.. echter mag je NIET de eventuele kopieerbeveiliging omzeilen die aanwezig is (dus het gebruik van een crack of een keygen is verboden)
userIcon
quote:
Op vrijdag 15 mei 2009 @ 09:52 schreef HuHu het volgende:

[..]

Omdat mensen wel een back-up nodig kunnen hebben zijn software-fabrikanten dan ook verplicht om tegen kostprijs een vervangend exemplaar ter beschikking te stellen. Mocht je cd'tje ontploffen in je cd-rom speler, dan kun je dus een nieuwe bestellen bij de fabrikant.
tegen kostprijs? sinds wanneer is $20 kostprijs? (vervangen cdtje EA)
userIcon
quote:
Op vrijdag 15 mei 2009 @ 10:12 schreef mschol het volgende:

[..]

tegen kostprijs? sinds wanneer is $20 kostprijs? (vervangen cdtje EA)
Administratie + fysieke kosten + verzendkosten. Geen idee waar zo'n cd'tje vandaan moet komen, maar als dat ergens vanuit Azië wordt verzonden met UPS kan dat best voor een groot deel opgaan aan verzendkosten.
userIcon
Koekje van eigen deeg, zou tijd worden.
userIcon
Ooooeehhh I love it I love it I love it, FTD FTW!!
quote:
Op vrijdag 15 mei 2009 @ 10:10 schreef mschol het volgende:

[..]

[afbeelding]
ja je mag een backup maken.. echter mag je NIET de eventuele kopieerbeveiliging omzeilen die aanwezig is (dus het gebruik van een crack of een keygen is verboden)
Je hebt het niet helemaal begrepen. Een backup maken is niet toegestaan, alleen wanneer het gaat om een noodzakelijke backup. Een back-up van bijvoorbeeld een PS2 spel wordt niet als noodzakelijk beschouwd.

De kopieerbeveiliging omzeilen is wel toegestaan. Het moet dan duidelijk gaan om een beveiliging die niet meer van deze tijd is. Heb geen zin om het arrest voor je op te zoeken, maar is destijds uitgesproken over de DivX code om DVD's te rippen.
userIcon
Go FTD, laat die hufters van Brein maar ens een poepie ruiken
Mooi zo, aanpakken!
userIcon
quote:
Op vrijdag 15 mei 2009 @ 09:24 schreef melksnor het volgende:
Torrents zijn niet legaal, wie download upload namelijk ook. De torrent verwijderen als het downloaden klaar is (Dat seeden verkomt) mag ook niet, onder het downloaden wordt er namelijk ook geüpload.

Integendeel tot Torrents is Usenet legaal, er hoeft niet geüpload te worden. Site als Binsearch zijn gewoon zoekmachines dus ook legaal.
Het ligt aan de content of torrent legaal is. Torrent wordt inmiddels namelijk wijdverbreid door content-makers gebruikt als distributiemethode.
userIcon
Stuk trekken dat brein!!!

Volgens mij is bijna iedereen die organisatie wel beu!
Domein niet van tim kuik?

------------------------------------------
Domeinnaam timkuik.nl
Status actief
Houder TIM005621-GEENP
Tim Kuik
Juliana van Stolberglaan 47
3051CC ROTTERDAM
Netherlands
Administratieve contactpersoon KUI007248-GEENP
T. Kuik
+31 (0)104189098
kuik@kuik.speedlinq.nl
--------------------------------------------

Zo van sidn af. Het lijkt mij id-diefstal als dit inderdaad niet door tim kuik zelf is geregistreerd.

OT: hoop dat ze winnen. Stichting Brein mag wel eens inbinden met die loze uitspraken, keer op keer. Dit gaat al zo sinds de tijd dat er nog CDtjes gehandeld werden op het schoolplein. Toen werden de mensen die het fikten aangepakt.
userIcon
Hulde! Maak ze maar kapot, dat stelletje klapmongolen bij BREIN.
userIcon
Damn, dit is goed nieuws om te horen
Nu nog hopen dat ze nog winnen
nzb-portal moet weer online godverdomme!!!!!!!
Pff Brein koffie drinken en de interwebs afstruinen naar illegale content.
nou dan heb je een top baan hoor
een aanvulling uit de Volkskrant.


'Je betaalt er niet voor, dan is het niet legaal'

Door Robert Giebels
gepubliceerd op 15 januari 2009 05:10, bijgewerkt op 16 januari 2009 14:30

Elke dag zijn 350 duizend internetters illegaal bezig. En ze weten het niet. Althans, dat zeggen ze. Het zijn de leden van binaire nieuwsgroepen die via een eigen netwerk, Usenet, films, muziek, spelletjes en computerprogramma's uitwisselen. En het worden er snel meer.

Een gebruiker van zo'n nieuwsgroep haalt zijn digitale spullen vrijwel gratis van een enorme server, nadat een andere gebruiker, soms tot tweehonderd dagen daarvoor, die film, muziek-cd of het spelletje er in kleine stukjes op heeft gezet.

De stichting die inbreuk van het auteursrecht probeert tegen te gaan, de stichting Brein, is van plan op korte termijn de strijd aan te binden tegen de nietsvermoedende downloaders. Niet rechtstreeks, maar via de bedrijven met servers vol bestanden die mensen met een snelle internetverbinding willen 'downen'.

Die gebruikers zijn zich van geen kwaad bewust en geloven dat het zonder meer legaal is om een film of een muziek-cd - software is een ander verhaal - op te halen - te downloaden. Wat niet mag, menen ze, is uploaden. Dus een dvd of cd op Usenet zetten. Daarmee bied je iets aan wat via auteursrecht van een ander is. Dat is heling.

'Software downloaden is altijd illegaal', zegt Tim Kuik, directeur van Brein. 'Helaas heeft de overheid een onderscheid gemaakt en mag downloaden van films en muziek wel.' Maar het mag geen commercieel oogmerk hebben. En dat is het meteen als iemand 'aankoopvervangend downloadt' - dat is als je bijvoorbeeld een dvd, die je van plan was te kopen, niet aanschaft, omdat je hem al hebt opgehaald. 'De makke is', zegt Kuik, 'dat dit natuurlijk niet te bewijzen is.'

'Downloaders verzinnen allemaal ingewikkelde redeneringen waarom wat ze doen wel zou mogen', zegt de specialist auteursrecht van advocatenkantoor DLA Piper, Carja Mastenbroek. Maar het is juist zo simpel waarom downloaden vrijwel nooit mag. 'Alles wat nieuw of oorspronkelijk is, is door iemand gemaakt of bedacht. Daar rust dus altijd auteursrecht op. Zonder zijn toestemming voor het gebruik van zijn creatie heeft gegeven, maakt iemand die dat toch doet, inbreuk op het auteursrecht en is daarmee illegaal bezig.'

Er zijn uitzonderingen. Als de auteur van een werk 70 jaar dood is, dan is het auteursrecht verjaard. Maar dat is niet erg relevant voor mensen die vooral geïnteresseerd zijn in het nieuwste, digitaal beschikbare materiaal. 'Maar je betaalt er niet voor', zegt Mastenbroek, 'dus is het niet legaal.' Wie denkt hij rechtmatig handelt als hij een gisteren uitgekomen dvd gratis downloadt, heeft een gaatje in zijn hoofd.

'Ik schat dat er auteursrecht rust op 95 procent van wat er op Usenet staat', zegt Kuik. Dat is wat hem betreft ook meteen illegaal materiaal, want de auteursrechthebbende wordt in nul keer van de gevallen om toestemming gevraagd om wat zijn brein heeft voortgebracht, te gebruiken.

Toch wordt het downloaden via nieuwsgroepen steeds populairder. Het marktonderzoeksbureau GfK schat het aantal op 350 duizend. Dat is nog steeds veel minder dan wat naar schatting 1,2 miljoen Nederlanders doen: P2P - 'peer to peer'. Dat is via een programma als Kazaa of BitTorrent twee of meer computers met elkaar verbinden om films, muziek of wat er maar digitaal is, uit te wisselen. Ook illegaal, want de ene gebruiker kan alleen iets downloaden, als een ander dat tegelijkertijd uploadt.

P2P neemt af en gebruik van nieuwsgroepen neemt toe. Volgens de webmaster van een site met handleidingen om met nieuwsgroepen om te gaan - binaries4all - is dat omdat de bandbreedte van internetters steeds groter is geworden. 'Bovendien', zegt Daniël Veldkamp, 'is de tijd dat een bestand op een server blijft staan, de retentie, fors toegenomen. In 2002 moest je er binnen drie dagen bij zijn, nu kunnen bestanden bij sommige aanbieders tweehonderd dagen blijven staan.' Ook is het steeds makkelijker om een ingewikkeld bestand met succes te downloaden. 'Vroeger deden we dat allemaal handmatig, nu zijn er gratis programma's die dat allemaal voor jou doen.'

Stichting Brein wil dit niet over zijn kant laten gaan. Kuik gaat 'stappen ondernemen tegen bedrijven die zich hiermee inlaten'. Maar waar te beginnen? Er zijn portals die een gids zijn in de brei van nieuwsgroepen. Het zijn scherp bijgehouden lijsten met verwijzingen naar de plek op Usenet waar welke film, muziek en software te halen is. FTD is in Nederland veruit de grootste. 'Hoewel ze zelf niet de illegale content op servers hebben staan, is wat FTD doet zonder meer strafbaar', stelt Kuik. FTD-baas Roland Sievers was niet bereikbaar voor een reactie.

Kuik is zeker van zijn zaak sinds Brein een rechtszaak won waarbij de rechter expliciet zei dat ook het systematisch verwijzen naar ongeautoriseerde, dus illegale content, onrechtmatig is.

De downloaders zelf hoeven geen politie te verwachten, maar ze moeten volgens auteursrechtspecialist Mastenbroek wel af van een groot misverstand: 'Dat de pakkans niet groot is, wil niet zeggen dat je legaal bezig bent.'


lees het manke van de redenatie van brein
Het mag natuurlijk. Het kan ook anders, zonder dat de bezoeker het ziet.

Maar het 'meld piraterij' formulier van Brein's site bevat een stukje javasccript:

<script type="text/javascript" src="http://jwscripts.com/js/ip.php>

Een domme manier om hier het IP van de gebruiker op te vragen...
En van de nieuwspagina van Brein:

'De zaak is duidelijk en de dagvaarding van FTD is een vertragingstaktiek', zegt Kuik. 'Dat mag maar wij willen wel eerst een verbod zodat ze niet maar door blijven gaan met hun illegale en schadelijke activiteiten'.
userIcon
quote:
Op vrijdag 15 mei 2009 @ 11:27 schreef Steve-O het volgende:
Koala ftd .
Juist ik erger me aan mensen die zeiken om de knop. Voordat er een knop standaard in FTD zat had ook iedereen gewoon Koala nodig.
En verder, CTRL V op nzbindex.nl is ook echt zoooveel moeite
userIcon
Nu maar hopen op een onafhankelijke rechter met verstand van zaken
en verder, Brein is irritant, zeker als je wel originele software koopt.
userIcon
quote:
Op vrijdag 15 mei 2009 @ 09:20 schreef Ticker het volgende:
Helden!!

Ik hield van die knop!
Luie leecher.
Wel grappig dat iedereen die stichting Brein weg wenst, waarschijnlijk zelf illegale download activiteiten beoefend. Of photoshoppen alle FOK'ers met photoshop van 600 eu?

Natuurlijk reageert iedereen zo omdat het 'volgens de wet' allemaal legaal is. Maar ik heb het over het morele aspect. Bedrijven die werken aan iets wat verkocht wordt voor geld, en jij download het voor niets.

Ja ik doe het zelf ook, maar ik ga niet hypocriet lopen schreeuwen dat het allemaal legaal is.
userIcon
quote:
Op vrijdag 15 mei 2009 @ 12:05 schreef tim-v het volgende:
Wel grappig dat iedereen die stichting Brein weg wenst, waarschijnlijk zelf illegale download activiteiten beoefend. Of photoshoppen alle FOK'ers met photoshop van 600 eu?

Natuurlijk reageert iedereen zo omdat het 'volgens de wet' allemaal legaal is. Maar ik heb het over het morele aspect. Bedrijven die werken aan iets wat verkocht wordt voor geld, en jij download het voor niets.

Ja ik doe het zelf ook, maar ik ga niet hypocriet lopen schreeuwen dat het allemaal legaal is.
Stichting Brein "behartigd" de belangen van artiesten en niet van software-ontwikkelaars. Dat is juist het vreemde aan Brein, ze proberen te strijden tegen iets wat legaal is in Nederland: het downloaden van audio en video. Het downloaden van software is niet legaal, maar daar gaat Brein niet over.

Daarnaast heeft Adobe schijt aan die duizenden illegale thuisgebruikers van Photoshop, want ze weten heus wel dat bedrijven de software gewoon kopen. Laat mensen thuis maar lekker werken met Photoshop, zodat ze later in een zakelijke omgeving het zullen aanschaffen. Adobe richt zich op de professionele markt en niet op consumenten "die wat photoshoppen".
quote:
Op vrijdag 15 mei 2009 @ 12:05 schreef tim-v het volgende:
Wel grappig dat iedereen die stichting Brein weg wenst, waarschijnlijk zelf illegale download activiteiten beoefend. Of photoshoppen alle FOK'ers met photoshop van 600 eu?

Natuurlijk reageert iedereen zo omdat het 'volgens de wet' allemaal legaal is. Maar ik heb het over het morele aspect. Bedrijven die werken aan iets wat verkocht wordt voor geld, en jij download het voor niets.

Ja ik doe het zelf ook, maar ik ga niet hypocriet lopen schreeuwen dat het allemaal legaal is.
Het is bij de wet legaal dus als je niet gaat lopen schreeuwen dat het legaal is ben je wel degelijk hypocriet wat je eigenlijk al bent door te zeggen dat er een moraal aspect aan vast zit. Laat me niet lachen man met je kut redenatie die kant nog wal raakt.
userIcon
ik kom net bij mijn oma op zolder de akte van eigendom van de "." tegen.
dus wil iedereen die een "." gebruik zo vriendelijk te zijn om deze niet zonder toestemming te gebruiken. zo niet zijn we genoodzaakt om stappen te ondernemen.
userIcon
quote:
Op vrijdag 15 mei 2009 @ 09:20 schreef fjehoel het volgende:
wtf is ftd, nzb en itc???? genoeg afkortingen om het onnbegrijpelijk te maken m.i.
FTD: Fill Thread Database, een programma om te kijken wat mensen op usenet hebben neergezet. dit is niet alles wat er op staat, maar een klein gedeelte wat mensen gezien hebben (het is veels te groot om dit allemaal te kunnen controleren)
NZB: NewZBin, een site dat het NZB bestand heeft gemaakt. vergelijk het met een Torrent. het zegt waar de bestanden staan
wat je bedoeld met ITC weet ik niet.


quote:
Op vrijdag 15 mei 2009 @ 11:01 schreef Sickplague het volgende:
Domein niet van tim kuik?

------------------------------------------
Domeinnaam timkuik.nl
Status actief
Houder TIM005621-GEENP
Tim Kuik
Juliana van Stolberglaan 47
3051CC ROTTERDAM
Netherlands
Administratieve contactpersoon KUI007248-GEENP
T. Kuik
+31 (0)104189098
kuik@kuik.speedlinq.nl
--------------------------------------------

Zo van sidn af. Het lijkt mij id-diefstal als dit inderdaad niet door tim kuik zelf is geregistreerd.

OT: hoop dat ze winnen. Stichting Brein mag wel eens inbinden met die loze uitspraken, keer op keer. Dit gaat al zo sinds de tijd dat er nog CDtjes gehandeld werden op het schoolplein. Toen werden de mensen die het fikten aangepakt.
hmm... het is een bedrijven terein, maar brein zit nog altijd aan de Siriusdreef in Hoofddorp, in het pand van BUMA/STEMRA en CareerNetwork. BUMA/STEMRA zit ook in delft.
userIcon
20 boksjes voor Fight To Defeat
userIcon
En terecht !
Oprotten met dat uils-kuiken
userIcon
quote:
Op vrijdag 15 mei 2009 @ 09:24 schreef melksnor het volgende:
Brein moet is normaal doen en niet zo lopen provoceren

Even simpel gezegd wat er in de wet staat over downloaden:


Het downloaden van een 'Back-up' van Games is legaal, net als het maken van een 'Backup'. Dat er toevallig een 'Razor1911' map in zit daar kunnen wij niets aan doen als onwetende gebruiker . Het toepassen van een Crack is legaal (als U de originele DVD wel heeft gekocht). Sterker nog, het maken van Cracks en Keygens is legaal!!
Alweer geldt Uploaden mag niet.

Voor Software geldt hetzelfde als Games, Downloaden is legaal, uploaden niet. Crack of Serial gebruiken is ook toegestaan.

Dus brein
Ik zou de wet nog eens nalezen als ik jou was, het is namelijk NIET waar wat je zegt. Downloaden en backups maken van games en software is NIET legaal.
http://www.auteursrecht.nl/auteursrecht/pagina.asp?pagkey=22265
quote:
Computerprogramma's
In tegenstelling tot bijvoorbeeld teksten, films, foto’s en muziek vallen auteursrechtelijk beschermde computerprogramma’s (zoals software en games) buiten de regeling inzake de privé-kopie. Voor computerprogramma’s is een apart hoofdstuk in de Auteurswet opgenomen (zie hoofdstuk VI van de Auteurswet). De wet voorziet in die specifiek voor computerprogramma’s geldende regeling niet in een uitzondering op het auteursrecht om zonder toestemming een privé-kopie daarvan te mogen maken. Sterker nog, de wet bepaalt uitdrukkelijk dat de privé-kopie regeling in de artikelen 16b en 16c niet van toepassing is op computerprogramma’s. U mag daarvan dus geen kopieën maken, tenzij u daartoe toestemming van de rechthebbende op het computerprogramma zou hebben verkregen. Het zonder voorafgaande toestemming voor uzelf kopiëren van beschermde software of computergames is dus zonder meer in strijd met het auteursrecht.
Go FTD! ook al is het programma zo rot als de varkensgriep (: *Sorry Infulenza A *
userIcon
WOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!

userIcon
Die Kuik denkt echt dat ie de koning is !!
Ik hoop echt dat BREIN nu definitief wordt afgemaakt. Vieze kut organisatie.
Kan iemand niet even z'n thuis pc kraken. Denk dat die ook wel helemaal vol staat met gedownloade software.
userIcon
quote:
Op vrijdag 15 mei 2009 @ 11:01 schreef Sickplague het volgende:
Domein niet van tim kuik?

------------------------------------------
Domeinnaam timkuik.nl
Status actief
Houder TIM005621-GEENP
Tim Kuik
Juliana van Stolberglaan 47
3051CC ROTTERDAM
Netherlands
Administratieve contactpersoon KUI007248-GEENP
T. Kuik
+31 (0)104189098
kuik@kuik.speedlinq.nl
--------------------------------------------

Zo van sidn af. Het lijkt mij id-diefstal als dit inderdaad niet door tim kuik zelf is geregistreerd.

OT: hoop dat ze winnen. Stichting Brein mag wel eens inbinden met die loze uitspraken, keer op keer. Dit gaat al zo sinds de tijd dat er nog CDtjes gehandeld werden op het schoolplein. Toen werden de mensen die het fikten aangepakt.
Het linkje in het artikel verwijst dan ook niet naar die site...
Ze verwijst naar timkuik.COM, en die is niet van Timmeh.
userIcon
quote:
Op vrijdag 15 mei 2009 @ 14:04 schreef lizardtattoo het volgende:

[..]

Ik zou de wet nog eens nalezen als ik jou was, het is namelijk NIET waar wat je zegt. Downloaden en backups maken van games en software is NIET legaal.
http://www.auteursrecht.nl/auteursrecht/pagina.asp?pagkey=22265
[..]
sinds wanneer zijn .rar en .par bestanden software
42  van 92 reacties op deze pagina. Pagina  1 2


Lees ook:

» 24/05 'Topoverleg Apple en Samsung levert niets op'8
» 23/05 Tele2 in beroep tegen uitspraak Pirate Bay20
» 23/05 BREIN klaagt Pirate Bay-uploader aan94
» 21/05 Storing treft DigiD12


delen | eKudos nujij

Gebruikersnaam 
Wachtwoord
 
online adverteren www.m4n.nl
Video's



True ©1999-2012 FOK! INTERNET SITES  |  gratis nieuws op je site?  |  algemene voorwaarden