Friesland wil als eerste 17-jarigen begeleid laten autorijden. De provincie heeft in een brief aan verkeersminister Camiel Eurlings gevraagd om het voortouw te mogen nemen in het project 'begeleid rijden'.
Eurlings wil dat in 2010 jongeren vanaf 17 jaar mogen autorijden. Vanaf 16,5 jaar mogen ze gaan lessen. Naast de 17-jarige moet wel een ervaren bestuurder met minstens tien jaar rijervaring in de auto zitten. "Het is nog niet bekend of hij de proef landelijk wil houden, maar mocht hij een gebied gaan kiezen, dan is Friesland een goede keus", aldus een woordvoerder van de provincie.
De woordvoerder zei dat Friesland niet per se de eerste moet zijn, maar dat de problemen in de provincie vragen om verbetering in het rijgedrag. Het aantal zwaargewonden door verkeersongevallen is in Friesland sinds 2003 met ruim 60 procent toegenomen, terwijl er landelijk sprake was van een daling. Vooral jongeren tussen de 18 en 24 moeten extra aandacht krijgen.

quote:trek jij je maar af.. terwijl ik de les anders invulOp woensdag 25 februari 2009 @ 23:19 schreef Addict1337 het volgende:
"We beginnen deze les met uitkleden en aftrekken" (foto: DAG)
quote:We vatten de zin allemaal anders opOp woensdag 25 februari 2009 @ 23:24 schreef bloep123 het volgende:
[..]
trek jij je maar af.. terwijl ik de les anders invul![]()
quote:Lang niet alle jongeren zijn iedere week dronken of doen aan comazuipen hoor. je hebt ze ook die zich wel kunnen gedragen, het enige probleem is dat je daar nooit wat over hoort want die zijn niet interessant genoeg. Het ideale aan het huidige systeem is dat ze gefaseerd kennis maken met alcohol en autorijden. Als je ze allemaal met de 21e pas laat autorijden en drinken loop je het risico dat ze de effecten van alcohol onderschatten.Op woensdag 25 februari 2009 @ 20:16 schreef Roachie het volgende:
gaar, lekker 18 laten.. of liever verhogen naar de 20... dan Alcohol ook verbieden tot je 21ste...
jeugd van tegenwoordig gaat teveel los ! wij als volwassenen moeten er iets tegen doen ik zou zeggen de zweep eroverheen !
quote:nouhou,....Op woensdag 25 februari 2009 @ 19:43 schreef neegij het volgende:
En wat is het nut van dit soort experimenten?
quote:Like DUUUH, je bent 15 je mag nog niet eens zuipen in de kroeg.Op woensdag 25 februari 2009 @ 21:30 schreef aldertsmits het volgende:
hmmm..
ik woon in friesland..
ik word in 2010.. 16,5/17 jaar oud..( voor mij heeft het dus zin! )
ik ben 1.90meter lang... ( kom helemaal boven het stuur uit )
normaal postuur... ( geen fatsig farken dus)
drink 1 flesje bier per weekend.. THUIS!! ik ga nooit naar een kroeg!! ( niet rijden onder invloed )
geen drugs of roken/blowen.. ( niet rijden onder invloed )
en wil graag autorijden( scooter en brommer vind ik maar niks )
quote:Gros van de jongeren kan zich op de fiets niet eens gedragen, laat staan op een brommer/scooter, en dat mag dan in een auto?waarom allemaal zo negatief ??? ok de meeste jongeren zijn niet bepaald goed bezig... maar er zijn ook jongeren zoals mij.. die wel in het verkeer willen deelnemen zonder gekloot!!
gewoon netjes van A naar B zonder gezeik!
Groetjes uit friesland!
en mogen wij de eerste zijn! er zullen meerdere volgen
quote:16/17 jarigen zijn al geslachtsrijp..Op woensdag 25 februari 2009 @ 19:59 schreef WAARHEID het volgende:
[..]
Pedofiele neigingen?
Belachelijk. En straks wil Limburg 12 jarigen begeleid gaan laten auto rijden. Hou toch op. Jongeren zijn verantwoordelijk voor 80% van de verkeers ellende, en ook nog eens veel te dik tegenwoordig. Ga toch fietsen
quote:lijkt me dat we uiteindelijk geen bromscooters meer op de weg hebben en dan wordt het natuurlijk een stuk veiligerOp woensdag 25 februari 2009 @ 19:43 schreef neegij het volgende:
En wat is het nut van dit soort experimenten?
quote:Goed idee !, Als Friesland dan niet meer provincie maar een land isOp woensdag 25 februari 2009 @ 20:47 schreef bballer89 het volgende:
Als we dan eerst Friesland rondomheen afgraven zodat er een eiland gevormd wordt. Zet dan al die jeugd op dat eiland en laat ze maar lekker rondscheuren. Heb ik er helemaal geen last meer van en kunnen ze een eigen land worden.
quote:Eens. Die mongool die dit bedacht heeft moeten ze Friesland uitzettenOp woensdag 25 februari 2009 @ 19:44 schreef Interloper het volgende:
Alsjeblieft niet zeg. Dat paupervolk kan nu al niet met verantwoordelijkheid omgaan.
quote:zeker niet doen, want dan moet je straks iedereen gaan belonen als ze iets geod doen. er zijn regels, hou je er aan. ook al klinkt dit een beetje raar( ander woord ken ik ff niet opkomen).Op woensdag 25 februari 2009 @ 19:52 schreef Peterselieman het volgende:
[..]
Dat denk ik ook niet, maar daarom zou je bijvoorbeeld wel een systeem met straffen en belonen op kunnen zetten, waardoor het aantrekkelijk wordt om je juist wel aan de regels te houden.
quote:Goed zo !!! Mijn zonen waren ook heel verantwoordelijk op deze leeftijd hoor !!!Op woensdag 25 februari 2009 @ 21:30 schreef aldertsmits het volgende:
hmmm..
ik woon in friesland..
ik word in 2010.. 16,5/17 jaar oud..( voor mij heeft het dus zin! )
ik ben 1.90meter lang... ( kom helemaal boven het stuur uit )
normaal postuur... ( geen fatsig farken dus)
drink 1 flesje bier per weekend.. THUIS!! ik ga nooit naar een kroeg!! ( niet rijden onder invloed )
geen drugs of roken/blowen.. ( niet rijden onder invloed )
en wil graag autorijden( scooter en brommer vind ik maar niks )
waarom allemaal zo negatief ??? ok de meeste jongeren zijn niet bepaald goed bezig... maar er zijn ook jongeren zoals mij.. die wel in het verkeer willen deelnemen zonder gekloot!!
gewoon netjes van A naar B zonder gezeik!
Groetjes uit friesland!
en mogen wij de eerste zijn! er zullen meerdere volgen
quote:Minder files, minder dikke mensen, minder druk op de gezondheidszorg, minder druk op de hele olie-industie, minder schadelijke stoffen de lucht in, meer geld over om het bedrijfsleven te stimuleren. Tal van voordelen.Op woensdag 25 februari 2009 @ 20:37 schreef zyx1981 het volgende:
[..]
Lach maar mensenMaar als alle mensen gaan fietsen zijn de files wel opgelost
(en heb je veel minder vatsige varkens).
Een Waarheid als eendus
quote:Flikker toch op dat wijf is 20+ ofzo man, jankbalOp woensdag 25 februari 2009 @ 19:59 schreef WAARHEID het volgende:
[..]
Pedofiele neigingen?
Belachelijk. En straks wil Limburg 12 jarigen begeleid gaan laten auto rijden. Hou toch op. Jongeren zijn verantwoordelijk voor 80% van de verkeers ellende, en ook nog eens veel te dik tegenwoordig. Ga toch fietsen
quote:ik ben erg voorzichtig met alles! zeker nadat ik mijn moeder ben verloren in het verkeer! ook door een jonger iemand tussen de 20 en 25 jaar oud! hij heeft veel te hard gereden bij slechte weer! (stortbui)Op donderdag 26 februari 2009 @ 10:26 schreef Evaria het volgende:
[..]
Goed zo !!! Mijn zonen waren ook heel verantwoordelijk op deze leeftijd hoor !!!![]()
quote:hmm..Op donderdag 26 februari 2009 @ 11:18 schreef J.Herrer het volgende:
In Friesland rijden er nooit meer dan 3 auto's per uur in de spits dus dat moet kunnen