
De politie in Egypte heeft twee verdachten aangehouden van de bomaanslag gisteravond in een toeristische zone in het centrum van de hoofdstad Caïro. Dat meldde CNN vandaag.
Een 17-jarige toeriste uit Frankrijk kwam om het leven door de aanslag. Ze bezweek in een ziekenhuis aan verwondingen. De autoriteiten melden dat 22 mensen gewond raakten, onder wie vijftien Fransen, een Duitser, drie Saudi's en drie Egyptenaren.
De bom ontplofte vlakbij een café in de wijk Khan el-Khalil, waar veel toeristen komen. Volgens de politie was er nog een tweede bom in de drukke straat gegooid. Deze bom ging niet af, maar werd later gecontroleerd tot explosie gebracht toen de politie het gebied al had afgezet.
De verantwoordelijkheid voor de aanslag is nog niet opgeëist. In 2005 kwamen in dezelfde wijk drie mensen om bij een bomaanslag. Drie jaar geleden werd voor het laatst een aanslag op westere toeristen in Egypte gepleegd.
Bron: ANP
Lees ook:
»
15:30 Doden bij aanval met drone in Pakistan3
»
15:28 Man in Finland opent vuur, twee doden4
»
15:26 Meer dan 90 doden na aanvallen Syrische leger1
»
15:22 Shafiq spreekt nu van 'glorieuze revolutie' Egypte3
|