
Rechters van het Internationaal Strafhof (ICC) hebben besloten een arrestatiebevel uit te vaardigen tegen de Sudanese president Omar al-Bashir. Dat meldt The New York Times op basis van diplomatieke bronnen.
Het is de eerste keer dat het strafhof een zittende president dagvaart. ICC-hoofdaanklager Luis Moreno Ocampo beschuldigde hem vorig jaar van oorlogsmisdaden en genocide in de West-Sudanese regio Darfur. Nadere gegevens ontbreken vooralsnog. Het ICC in Den Haag was niet bereikbaar voor commentaar.
Volgens The New York Times hebben de rechters in Den Haag VN-chef Ban Ki-moon al ingelicht. De beslissing van het hof wordt naar verwachting een dezer dagen officieel bekendgemaakt.
Het conflict in Darfur brak in 2003 uit toen rebellen de regering ervan beschuldigden de Arabische nomaden in het gebied te bevoordelen boven de zwarte boerenbevolking. Tussen beide groepen waren al langer spanningen over water en land. De rebellen namen de wapens op. Sudan sloeg keihard terug en zette het regeringsleger in.
Volgens medewerkers van de Verenigde Naties zijn al circa 300.000 mensen omgekomen door het geweld. Zeker 2,5 miljoen Darfuri's sloegen op de vlucht.
Bron: ANP
Lees ook:
»
18:05 Britse BBC-presentator opgepakt in Zimbabwe3
»
17:15 Butler van paus Benedictus gearresteerd22
»
15:30 Doden bij aanval met drone in Pakistan9
»
15:28 Man in Finland opent vuur, twee doden15
|
wow ik wist niet dat je een zittende president kon dagvaardigen. word een laat daar beter op stel hij zou gearresteerd worden en naar den haag verplaatst worden??
politiek onschendbaar zouden wij zeggen !
als een amerikaan zou worden "gepakt" krijgen we zelfs een invasie.
hey... dat laatste is misschien een mooie manier van balkenende af te komen
quote:Op donderdag 12 februari 2009 @ 07:33 schreef harrie1 het volgende:politiek onschendbaar zouden wij zeggen !
als een amerikaan zou worden "gepakt" krijgen we zelfs een invasie.
hey... dat laatste is misschien een mooie manier van balkenende af te komen

ja en hierdoor dan misschien ook van je ouders
quote:Op donderdag 12 februari 2009 @ 06:51 schreef bascore het volgende:
wow ik wist niet dat je een zittende president kon dagvaardigen. word een laat daar beter op stel hij zou gearresteerd worden en naar den haag verplaatst worden??
En nu in het Nederlands alsjeblieft.... Kan er geen touw aan vast knopen..
Dan kunnen de fascistische leiders als Livni van IzraHel en Bush ook meteen opgepakt worden vanwege ernstige oorlogsmisdaden. Natuurlijk is dat onmogelijk gezien het feit dat geheel Europa op de knieen gaat voor die 2.
quote:Op donderdag 12 februari 2009 @ 08:34 schreef Cops het volgende:
Dan kunnen de fascistische leiders als Livni van IzraHel en Bush ook meteen opgepakt worden vanwege ernstige oorlogsmisdaden. Natuurlijk is dat onmogelijk gezien het feit dat geheel Europa op de knieen gaat voor die 2.
Ik ken die eerste twee niet eens dus hoe kan ik er nou voor op me knieen gaan
quote:Op donderdag 12 februari 2009 @ 08:57 schreef plum het volgende:[..]
???

Who the Fok! is Livni van IzraHel?.............Schrijf je dat echt zo????
Ik kan het mij niet voorstellen.
Maar wacht, je vergeet die Hamas figuren, toch?
Of hebben die geen kwaad gedaan?
Nee in jouw ogen natuurlijk nooit één keer he?
Doe eerst maar eens wat bewijs tegen deze meneer, opdat hij veroordeeld worden zal.
Bush, ja dat ben ik tot op zekere hoogte wel met je eens maar dat is ook een achterlijk figuur die alles wat hij voorgekauwd kreeg maar declameerde, die heeft niets meer in zijn gedachtentrommeltje.
Dat krijg je als je rijk opgevoed bent en rijkelui's geschoold, maar daar nooit iets geleerd hebt dan Sculls and Bones!
Ik dacht dat IzraHel het 2e persoontje was
Kunnen ze niet zo een stoer SEALS team sturen die die man even uit zijn presidentiele residentie haalt.
Net hoorde ik op de radio dat het ontkent werd door het Internationale Gerechtshof?
quote:
Ik zou er net ook op wijzen...
Nu de leiders van Israel nog.
Dat hele ICC slaat nergens op. Kost klauwen met geld en ze hebben volgens mij nog nooit iemand veroordeeld daar
Kunnen ze Mugabe niet eerst even dagvaarden voor hij dood is???