Alle huizen in Nederland moeten worden voorzien van nieuwe 'slimme' gas- en elektriciteitsmeters, die de bestaande meters gaan vervangen.
CDA-minister Maria van der Hoeven van economische Zaken kreeg daarvoor gisteren de steun van de regeringspartijen en D66. De oppositiepartijen SP, GroenLinks, PVV en VVD zijn het er niet mee eens. Zij vinden dat de consument zelf moet kunnen kiezen of hij een 'slimme' meter wil.
De nieuwe meters worden nu eerst aangebracht in nieuwbouwwoningen en bij renovatieprojecten. Zo wordt ervaring opgedaan en kan toegewerkt worden naar betere meters. Na twee jaar wordt bezien of de meters slim genoeg zijn om een begin te maken met installatie in alle huizen.
Volgens Van der Hoeven is de verplichting van belang om te komen tot een meer duurzame energievoorziening. De meters geven van tijd tot tijd informatie over het verbruik en dat kan gepaard gaan met adviezen om te besparen. Bovendien moeten de meters op aandringen van PvdA en CDA geschikt zijn om te meten hoeveel duurzame energie de consument levert aan het net, via zonnepanelen en andere mogelijkheden om zelf stroom op te wekken.
Privacy
Op aandrang van Paulus Jansen (SP) gaat Van der Hoeven het wetsvoorstel, voordat dit in stemming wordt gebracht, voorleggen aan het College Bescherming Persoonsgegevens (CBP). Jansen verwees naar een CBP-rapport. Daarin staat dat het wetsvoorstel de privacy van burgers in gevaar brengt. Het verzamelen en beschikbaar stellen van gegevens over het energieverbruik is volgens het CBP niet toegestaan. De minister is geschrokken van de kritiek en komt met mogelijke oplossingen voor de privacyproblemen
Volgens van der Hoeven gaat de slimme meter de consument geen extra geld kosten. Energiebedrijven sparen door de slimme meter kosten uit. Door toezicht op de tarieven kan worden geregeld dat hun klanten daarvan profiteren.
quote:Volgens van der Hoeven gaat de slimme meter de consument geen extra geld kosten.
quote:De meters geven van tijd tot tijd informatie over het verbruik en dat kan gepaard gaan met adviezen om te besparen.
quote:Oxxio kwam er ook mee aanzetten en ik dacht dat het wel voordeel had voor de consument want ik had wel interesse...Op vrijdag 20 juni 2008 @ 11:14 schreef zyx1981 het volgende:
Het verschil met de huis aan huis monteurs van Essent en consorten is dat deze meters gratis zijn...voorheen moest je er tot 150 euro voor betalen (bedrag weet ik niet meer zeker..wel iets in die buurt) terwijl enkel Essent en consorten een voordeel hadden (op afstand uitlezen ipv een opnemer sturen). Zelf heb je geen enkel voordeel. Een prijsverlaging door het uitsparen van opnemers zullen de bedrijven ongetwijfeld niet doorvoeren. Als de meters gratis zijn, dan heb ik er niet zoveel bezwaar tegen, mits ik de stand zelf voldoende kan controleren.
Edit: o en natuurlijk mag alleen ik en het bedrijf dat ding kunnen uitlezenPrivacy enzo
quote:Welke privacy wordt er geschonden dan?Op vrijdag 20 juni 2008 @ 11:14 schreef zyx1981 het volgende:
Het verschil met de huis aan huis monteurs van Essent en consorten is dat deze meters gratis zijn...voorheen moest je er tot 150 euro voor betalen (bedrag weet ik niet meer zeker..wel iets in die buurt) terwijl enkel Essent en consorten een voordeel hadden (op afstand uitlezen ipv een opnemer sturen). Zelf heb je geen enkel voordeel. Een prijsverlaging door het uitsparen van opnemers zullen de bedrijven ongetwijfeld niet doorvoeren. Als de meters gratis zijn, dan heb ik er niet zoveel bezwaar tegen, mits ik de stand zelf voldoende kan controleren.
Edit: o en natuurlijk mag alleen ik en het bedrijf dat ding kunnen uitlezenPrivacy enzo
quote:Dat doe je nietOp vrijdag 20 juni 2008 @ 11:09 schreef longinus het volgende:
(ik sla door geloof ik)
quote:JawelOp vrijdag 20 juni 2008 @ 11:09 schreef pwrdwnsys het volgende:
Gebruikt zo'n slimme meter zelf geen energie dan?
quote:Oooh dus alle besparingen door outsourcing en administratieve lasten die omlaag gaan. ICT die het makelijker moet maken.Energiebedrijven sparen door de slimme meter kosten uit. Door toezicht op de tarieven kan worden geregeld dat hun klanten daarvan profiteren
quote:Toch wel.Op vrijdag 20 juni 2008 @ 11:21 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Dat doe je niet
quote:'Sluw' en 'stiekem' niet zeker.Op vrijdag 20 juni 2008 @ 11:06 schreef NLweltmeister het volgende:
Sluwe of stiekeme meters, slimme meter is een propagandaterm.
quote:Waarom biedt dit meer mogelijkheden om prijzen te verhogen dan de huidige situatie? :SOp vrijdag 20 juni 2008 @ 11:21 schreef devastation het volgende:
En zo wordt langzaam aan de weg vrijgemaakt om de prijzen nog meer te gaan verhogen....![]()
quote:hahaha, tja kan niet gek genoegOp vrijdag 20 juni 2008 @ 11:26 schreef larzzzman het volgende:
nog even dus en dan krijg je spam via je meterkast : LET OP!! u verbruikt veel stroom,weet u dat het goedkoper kan , stap nu over naar blablabla
quote:De meters geven van tijd tot tijd informatie over het verbruik en dat kan gepaard gaan met adviezen om te besparen.
quote:Moest-ie nodig naar de WC dan? Ik denk dat bedoeld wordt: "Op aandringen van"Op aandrang van Paulus Jansen (SP)
quote:Je MOET ze toelaten. Alle meters in de meterkast zijn niet jouw eigendom en ze moeten bij hun eigen spullen kunnen komen. Wettelijk heb jij zelfs de plicht om toegang te verlenen aan een zichzelf als zodanig identificerende medewerker van het bedrijf die de meter in bezit heeft. Alleen tot in de meterkast weliswaar, maar je moet hem toelaten.Op vrijdag 20 juni 2008 @ 11:25 schreef HetIsWat het volgende:
Moeten ze eerst mijn huis zien binnen te komen om die meter te instaleren.
quote:Ja erg vervelend is dat.Op vrijdag 20 juni 2008 @ 11:55 schreef ElectricEye het volgende:
Je MOET ze toelaten. Alle meters in de meterkast zijn niet jouw eigendom en ze moeten bij hun eigen spullen kunnen komen. Wettelijk heb jij zelfs de plicht om toegang te verlenen aan een zichzelf als zodanig identificerende medewerker van het bedrijf die de meter in bezit heeft. Alleen tot in de meterkast weliswaar, maar je moet hem toelaten.
quote:
Op vrijdag 20 juni 2008 @ 11:09 schreef longinus het volgende:
wat een onzin, dit heeft niks met energiebesparing te maken.
Meer over het in kaart brengen van hoeveel energie je verbruikt, in verband met illegale bewoning, wietplantages, juist geen bewoning, of waneer je op vakantie bent zodat ze microfoons kunnen plaatsen.
Totale controle dus.
(ik sla door geloof ik)
quote:Makkelijk zat. Gewoon de deksel van de kliko openmakenOp vrijdag 20 juni 2008 @ 11:25 schreef HetIsWat het volgende:
Moeten ze eerst mijn huis zien binnen te komen om die meter te instaleren.
quote:Omdat het nu mogelijk is om elk uur van de dag een bepaald tarief te geven. (ipv alleen dag/nacht stand). Heb je ooit al eens gezien dat er iets goedkoper is geworden door dit soort technieken?Op vrijdag 20 juni 2008 @ 11:30 schreef Heeldroog het volgende:
[..]
Waarom biedt dit meer mogelijkheden om prijzen te verhogen dan de huidige situatie? :S
quote:En daar dan die slimme energiemeter inflikkeren.Op vrijdag 20 juni 2008 @ 12:20 schreef KlappernootatWork het volgende:
[..]
Makkelijk zat. Gewoon de deksel van de kliko openmaken![]()
quote:wat is dat nou weer voor onzin ?Volgens van der Hoeven gaat de slimme meter de consument geen extra geld kosten. Energiebedrijven sparen door de slimme meter kosten uit. Door toezicht op de tarieven kan worden geregeld dat hun klanten daarvan profiteren.
quote:Het kapitalisme moet gebroken worden voor privebezitOp vrijdag 20 juni 2008 @ 12:00 schreef HetIsWat het volgende:
[..]
Het kapitalisme moet maar eens snel gebroken worden, dan kan het volk tenminste eens eigenaar worden van deze voorzieningen.
quote:da's minder slimOp vrijdag 20 juni 2008 @ 13:42 schreef spliffhit het volgende:
CHEAP. dit bericht stond een paar weken terug ook al op frontpage.
quote:Uiteraard betalen wij dat, de energieleverancier gaat dit niet uit "eigen" zak betalen, ook al geeft de regering het geld dan nog komt het uit onze zakken en betalen we de meter dus gewoon zelf. Iedere andere conclusie die van der Hoeven meent te moeten concluderen is van een peuterspeelzaalniveau. (ik hoop niet dat ik hiermee de peuters beledigt)Op vrijdag 20 juni 2008 @ 14:10 schreef WC-Raampje het volgende:
Dit is weer zo aktie waar ik kotsmisselijk van wordt..."Volgens van der Hoeven gaat de slimme meter de consument geen extra geld kosten."
van dit typische paarsebroekenjargon.
Bart (Public Relations) 20-06-2008 @ 15:08
quote:En ondertussen sporen ze voor 100MW aan illegaal verbruik op, die ze dan afsluiten. Resultaat: 100-14=86MW minder verbruik.Op vrijdag 20 juni 2008 @ 12:13 schreef DannyFok het volgende:
Slim zijn gaat niet voor niets, slim zijn kost energie. De nieuwe meter gaat 2 Watt aan stroom gebruiken.
Omdat er net zoveel slimme meters komen als er huishoudens zijn (7 miljoen) en een meter 24 uur per dag aan staat, introduceren de energiebedrijven hier een enorme, verplichte sluipverbruiker (dag en nacht 14 megawatt). Dit is dag in, dag uit heel veel stroom:![]()
![]()
http://electriciteit.web-log.nl
quote:Hang jij maar lekker een loden bak op, de info wordt gewoon via je elektra-kabel verstuurd.Op vrijdag 20 juni 2008 @ 12:43 schreef Koeloe het volgende:
Gewoon een loden bak om de zendeenheid plaatsen en er wordt geen stand meer verstuurd. (tot het moment dat de bak er weer af wordt gehaald dan worden alle opgeslagen standen alsnog gestuurd).