Veel huisartsen vullen gegevens in het elektronische patiëntendossier niet goed in. Het dossier, dat ook door andere hulpverleners kan worden geraadpleegd, staat daardoor vol met termen of afkortingen die voor andere artsen onbegrijpelijk zijn en dat brengt risico's met zich mee voor de patiënt, zeggen huisartsen in het RTL Nieuws.
Mensen die ziek zijn op momenten dat hun eigen arts niet te bereiken is zoals 's avonds kunnen terecht bij een huisartsenpost. De artsen die daar werken kennen de patiënt niet en moeten daardoor op het dossier vertrouwen voor informatie. Als belangrijke informatie ontbreekt, verkeerd is ingevoerd of onduidelijk wordt omschreven kan dat ertoe leiden dat patiënten bijvoorbeeld medicijnen krijgen die niet samengaan met andere medicijnen die de patiënt al slikt.
Huisartsen zeggen in het RTL Nieuws dat ze gegevens in het dossier altijd moeten checken bij de patiënt. Uit een proef van onderzoeksinstituut Nivel onder 32 dokterspraktijken, dat een methode ontwikkelde om dossiers te controleren op fouten, blijkt dat veel dossiers niet voldoen aan de gestelde eisen.
Nivel maakt zich zorgen en vindt dat artsen de dossiers moeten nalopen en nauwkeuriger moeten zijn. Volgens de huisartsen is er 160 miljoen euro nodig om de dossiers bij te werken. Het duurt zeker nog een paar jaar voordat dat is voltooid.
quote:Op zondag 15 juni 2008 @ 20:38 schreef SkewtuR het volgende:
U heeft een virus, oh nee het was de computer!
quote:Docter als ik op mijn knie druk doet het pijn. als ik op mijn shouder druk doet het pijn, als ik in mijn nek druk doet het pijn, hoe kan dat toch?Op zondag 15 juni 2008 @ 20:57 schreef kwiwi het volgende:
mijn arts wist laatst zelf ook niet wat z'n collega bedoelde met een afkorting, moest ik dat uitleggen aangezien ik zelf wel het beste wist wat ik allemaal had
quote:nou die kende ik nog nietOp zondag 15 juni 2008 @ 21:00 schreef SkewtuR het volgende:
[..]
Docter als ik op mijn knie druk doet het pijn. als ik op mijn shouder druk doet het pijn, als ik in mijn nek druk doet het pijn, hoe kan dat toch?
Docter: U heeft een gebroken vinger.
quote:Op zondag 15 juni 2008 @ 20:38 schreef SkewtuR het volgende:
U heeft een virus, oh nee het was de computer!
quote:Valt me nog mee dat hij niet " Nergens meer op drukken en bel me over 3 weken" gezegt heeft.Op zondag 15 juni 2008 @ 21:00 schreef SkewtuR het volgende:
[..]
Docter als ik op mijn knie druk doet het pijn. als ik op mijn shouder druk doet het pijn, als ik in mijn nek druk doet het pijn, hoe kan dat toch?
Docter: U heeft een gebroken vinger.