Verpleger: geen hulp stervende 'nicht'

Opmerkelijk • Geschreven door Stefan (SunChaser) op 25-05-2008 @ 14:48
print 

Een ziekenbroeder die hulp weigerde aan een homoseksueel wordt voor twee maanden geschorst. In 2005 werd een man in Haagse sauna onwel waarna 112 werd gebeld. De verpleger deed ter plekke geen onderzoek en ging weer weg omdat het er een 'nichtenbende' was. Er werd weer 112 gebeld waarna de man in het ziekenhuis terechtkwam en hij een gescheurde aorta bleek te hebben. De man overleed.

Nadat de homofobe verpleger de sauna had verlaten meldde hij de centrale: "Ik ben weer beschikbaar. Ik heb er niets van gemaakt. Het is er een heel hysterisch verhaal. We zijn nu weer vrij." Toen de tweede oproep via 112 kwam antwoordde de verpleger: "Ik kan er niks mee. Maar mochten ze blijven zeuren, dan moet je maar even een ander sturen. Het is daar volgens mij een nichtenbende, dus... Hij ligt daar in z'n blote reet. Dus ja, ik ga hem niet aankleden. Bij het Witte Kruis werken nog wel een paar van die pisnichten, stuur die maar."

Het Regionaal Tuchtcollege voor de Gezondheidszorg in Den Haag schorst de verpleger drie jaar na dato voor twee maanden. De gemeente Den Haag betaalde eerder al de begrafenis van 11.000 euro.

 


Bron: Gaykrant


Lees ook:

» 25/05 Roemeen betrapt met aanhanger vol drank19
» 25/05 Moeder in Mexico rukt kind ogen uit46
» 25/05 Het is handdoekdag45
» 24/05 Chinees stel begroef vrouw levend na aanrijding11


delen | eKudos nujij

15854 views / 219 reacties
Reacties op dit bericht
19  van 219 reacties op deze pagina. Pagina  1 2 3 4 5
quote:
Op zondag 25 mei 2008 @ 17:00 schreef Casablancatje het volgende:

[..]

Vrijheid van meningsuiting.
Totdat Wilders daar gebruik van maakt, dan is het ineens een rascist etc.
userIcon
quote:
Op zondag 25 mei 2008 @ 17:37 schreef xenitro het volgende:
vaag verhaal, maar misschien zag de ziekenbroeder de ernst van de zaak niet in, je weet het niet. Ik ben geen dokter, maar volgens mij scheurt een ader niet "zomaar" laat staan je aorta en aangezien daar verder niets over vermeld wordt gok ik dat de aanleiding van zijn verwonding mss wel ergens in kan meewegen. Ik kan me verder ook niet voorstellen dat deze ziekenbroeder nog nooit een homo heeft geholpen, dus of hij echt homofoob was is nog maar de vraag, deze man heeft waarschijnlijk meer levens gered dan alle regeerders op dit bericht bij elkaar.
hoe denk jij dat een aorta scheurt dan? heus niet van activiteiten die worden bedreven in een homosauna, over het algemeen...
userIcon
wat mij betreft mogen ze hem vervolgen voor doodslag/ hij kan lekker een ander baantje gaan zoeken.
quote:
Op zondag 25 mei 2008 @ 17:47 schreef sbientje het volgende:

[..]

hoe denk jij dat een aorta scheurt dan? heus niet van activiteiten die worden bedreven in een homosauna, over het algemeen...
precies, daarom vind ik het ook een vaag verhaal
homohaat en slechts 2 maanden schorsing terwijl ontslag meer op zijn plaats zou zijn?

ben benieuwd tot welke etnische bevolkingsgroep de verpleger behoord en welk geloof hij aanhangt.
quote:
Op zondag 25 mei 2008 @ 14:57 schreef niet_te_zuinig het volgende:
Dit is niet het hele verhaal.

Het hele verhaal willen ze niet uitbrengen omdat dat een slecht imago aan homo's zou geven...
en dankzij jou kan dat alsnog omdat je ons nu in het wwilde weg gaat laten speculeren terwijl jij ongetwijfeld meer weet

top !
quote:
Op zondag 25 mei 2008 @ 15:04 schreef Aharon het volgende:
Dood door schuld toch? Iemand niet helpen terwijl dat wel mogelijk is, is zelfs voor de burger strafbaar.
Niet altijd Aharon maar deze specifieke figuur had in ieder geval een zorgplicht en is daarbij nalatig geweest met de dood tot gevolg, althans dat moet je dan nog aannemelijk maken, anders komt het niet verder dan de tuchtraad ben ik bang.

We hebben hier ook geen 'good samaritan' wet die helpers eventueel beschermd mocht dat nodig zijn. Toch is er wel noodweer bij nood van derden maar daar is niet snel sprake van.

Het is zelfs zo dat bij grote groepen passieve omstanders aansprakelijkheid helemaal wegvalt omdat er dan een verlammende werking is door de onduidelijkheid over wie dan moet handelen.
Ik zou zeggen dat je dan de grote groepen wel moet aanpakken net zo lang totdat de norm wel duidelijk gesteld is en die verlammende werking niet meer optreedt maargoed...schaapgedrag wordt gedoogd omdat kuddes moeilijk te vervolgen zijn.
userIcon
quote:
Op zondag 25 mei 2008 @ 18:23 schreef borders het volgende:
homohaat en slechts 2 maanden schorsing terwijl ontslag meer op zijn plaats zou zijn?

ben benieuwd tot welke etnische bevolkingsgroep de verpleger behoord en welk geloof hij aanhangt.
Blanke autochtoon..

Doet dat pijn?
userIcon
quote:
Op zondag 25 mei 2008 @ 19:02 schreef tsijben het volgende:

Blanke autochtoon..
bron?
userIcon
quote:
Op zondag 25 mei 2008 @ 19:22 schreef Schepseltje het volgende:

[..]

bron?
Fok!
userIcon
ja hoor, een homofobe verpleger in de sauna
zeker gekwetst door geer en goor
userIcon
quote:

Op zondag 25 mei 2008 @ 16:33 schreef johnnymaandag het volgende:

[..]

ja, dacht ik ook al. was het dus wel een nicht?

Zat ik ook al aan te denken... Sauna + blote mannen bij elkaar betekent verder helemaal niks... Anders zijn veel leden van veel voetbalclubs ook allemaal homoseksueel, want tja, blote mannen bij elkaar... dat kan iet anders.

Maar goed, ongeacht dat, die klootzak heeft hiermee aangetoond niet geschikt te zijn voor dit beroep. Zowel door niet te helpen als de beledigende taal die hij uitsloeg naar de centrale.

Bang zijn voor naakte mensen en dan verpleger worden... Royal Sadness
quote:

"Het is daar volgens mij een moslimbende, dus... Hij ligt daar voorover met zijn reet in de lucht. Bij het Witte Kruis werken nog wel een paar van die pismoslims, stuur die maar."

Waarom heb ik het idee dat als de verpleegkundige dit gezegd had, de poppen aan het dansen waren en hij er niet met twee maanden schorsing vanaf kwam?

Belachelijk natuurlijk, iemand met zorgplicht die arbitrair bepaald wie hij wel helpt en wie hij niet helpt. Door het kiezen voor dit beroep heeft hij ervoor gekozen om mensen te helpen zonder aanziens des persoons. Ik hoop dat deze meneer strafrechtelijk vervolgd wordt.
userIcon
Ach joh hij kan altijd nog trouw ambtenaar worden bij de burgelijke stand.
userIcon
Zo.... zaakje voor de media om snel de idientiteit van deze meneer openbaar te maken. 2 maanden schorsing... wtf, dit is gewoon poging (hopende) tot moord!
quote:
Op zondag 25 mei 2008 @ 19:02 schreef tsijben het volgende:

[..]

Blanke autochtoon..

Doet dat pijn?
nee hoor was maar een gedachte.
en al zou het een autochtoon zijn,dan nog
de bekeerden schijnen het fanatiekst te zijn
hé t.sijben.
userIcon
quote:

goedkopere begrafenis van 11,00 euro
kartonnen doos en hoppa in een gat in de grond.
klaar

Wel vervelend van die drie euro statiegeld die je dan misloopt op die doos. Maar ja misschien is het aftrekbaar voor de gemeente Den Haag.
userIcon
Sja, het tuchtcollege staat niet bepaald bekend om de zware straffen, het is meer een waarschuwing.
quote:
Op zondag 25 mei 2008 @ 15:13 schreef WAARHEID het volgende:
Tja ik bedoel een extremistische moslim mag ook een vrouwelijke arts eisen voor zijn vrouw (ipv zon vieze dokter) waarom mag een homo hater dan geen verpleging van een 'pisnicht' weigeren? Leuk dat er ophef is maar laten we niet met 2 maten gaan meten in dit land.
En weer ontgaat de betekenis achter al die bijbelteksten je, je moet dat christelijke tintje maar laten varen. Je bent ontzettend ongeloofwaardig .
19  van 219 reacties op deze pagina. Pagina  1 2 3 4 5


Lees ook:

» 25/05 Roemeen betrapt met aanhanger vol drank19
» 25/05 Moeder in Mexico rukt kind ogen uit46
» 25/05 Het is handdoekdag45
» 24/05 Chinees stel begroef vrouw levend na aanrijding11


delen | eKudos nujij

Gebruikersnaam 
Wachtwoord
 
online adverteren www.m4n.nl
Video's



True ©1999-2012 FOK! INTERNET SITES  |  gratis nieuws op je site?  |  algemene voorwaarden