Na maanden wachten heeft politicus Geert Wilders vanavond zijn anti-Koranfilm Fitna op internet gezet. Dat heeft de PVV-leider laten weten aan persbureau ANP.
De 16-minuten durende film is te zien via de website Liveleak.com. De film begint met de waarschuwing dat er schokkende beelden te zien zijn. Er worden er beelden getoond van de aanslagen van 11 september 2001 en van de aanslagen in Madrid en Londen. Ook worden er oproepen getoond van moslimleiders tot het doden van niet-moslims en zijn er uitspraken te zien van filmmaker Theo van Gogh en moordenaar Mohammed B. De beelden worden afgewisseld met verzen uit de Koran.
De beelden beginnen en eindigen met beelden over de omstreden Mohammedcartoons. Verder zijn er echter geen Mohammedbeelden of andere godslasterlijke beelden te zien. Er wordt gesuggereerd dat het hoofd van Mohammed aan het einde van de film explodeert, maar volgens Wilders is dat geen explosie maar donder en bliksem. Hij stelt dat de boodschap van Mohammed tot "donder en bliksem in het westen leidt".
Wilders stelt dat het "geen provocatie is, maar een harde werkelijkheid. De islam is een gevaar voor de vrijheid van Nederland op de langere termijn. Het is vijf voor twaalf". Er zijn nog geen reacties van andere politici binnengekomen. Wel stelt hoogleraar islamkunde Maurits Berger in het NOS Journaal dat de beelden niet schokkend zijn voor moslims. Hij stelt dat het "allemaal beelden zijn die we al kennen uit het nieuws en niet provocerend zijn voor moslims". De film lijkt zich te houden aan de wet en wordt de Koran niet verscheurd. Een islamitische organisatie heeft gereageerd. "De film is niet schokkend voor moslims en zet een karikatuur neer van de islam". De woordvoerder stelde dat de film schokkender werd voorgesteld dan deze werkelijk is.
Door de populariteit van de film draait de site van LiveLeak traag. Ook is de website van de PVV onbereikbaar.
Lees ook:
»
24/05 [Upd] Studentes Minerva ontgroend in luiers235
»
20/05 Eindejaarsconference Van Rossem weer populair21
»
20/05 Oudste vrouw op Mount Everest26
»
18/05 Verkooppunten tabak in grensstreek onder druk50
|
dat is geen mohamed b maar salah edin

. DAG heeft die fout ook al een keer gemaakt.
wauw... hij komt toch!

ben benieuwd wat hier de reacties op zullen zijn
quote:
never gonna give you up, never gonna let you down
never gonna run around and desert you
never gonna make you cry, never gonna say goodbye
never gonna tell a lie and hurt you
volgens mij heb ik het spel verloren.
Die foto van Mohammed. B in die film dat is Salah Edin
quote:Op donderdag 27 maart 2008 @ 19:33 schreef ikletgoedop het volgende:Als de ogen nu nog niet open gaan..................

Wilders is een held!
hahaha wat een flop film zeg, herhaling van zetten en gewoon onzin!!
Je kunt 10 films over de torah en de bijbel maken!! Welke ogen moeten er geopend worden dan? Ik denk je eigen Racistische ogen !!
Vanavond maar eens bekijken dan.
Ach what the heck, Comedy Central start toch pas om 20.00.
Wtf, waarom staat dat linkje naar youtube in de OP?

!
edit: 'stond' dus. En gelukkig maar
hahahahaa
redactie lost the game!
ik zag een stukje op net nieuws. beetje dom dat hij beelden laat zien van aanslagen op world trade center en dan tekst erbij zet uit koran.
Is er geen goede link te vinden zonder haperingen?
quote:
Zo goed
Hij staat nu zelfs in de openingspost
Mij heeft het toch wel goed gepakt...
Het verschil is miniem met wat er in het begin van de 20ste eeuw gebeurd is.
Wat tekst, wat aanslagen en wat krijsende moslims... NIks bijzonders dus
DE VIDEO NAAR YOUTUBE IS FAKE... ROCK& ROLL
Van wat ik gezien heb stelt het niet veel voor. Al deze kritiek wordt al jaren tevens geuit over de bijbel, waarin ook passages staan met homo-haat. Wat een teleurstelling, vooralsnog. Ik heb hem nog niet helemaal gezien
De link van YouTube is 'Never gonna give you up' van Rick Ashley!
Wie dit leest is gek.
Matige film, dit soort beelden zie je ook constant op de amerikaanse zenders. Hij heeft er alleen wat koraan versen aan toegevoegt. Ik had er eigenlijk meer van verwacht. Dit is gewoon een verslag van de gebeurtenissen van de afgelopen 5 jaar, zo`n grote belediging voor de moslims vind ik het niet. Maar het zal waarschijnlijk wel weer enorm opgeblazen gaan worden dat dit de grootste belediging voor de islam OOIT is.
quote:Op donderdag 27 maart 2008 @ 19:35 schreef Smoking het volgende:
[..]
Ik zie een visie op bepaalde feiten.
Hoezo zijn er geen vliegtuigen in een toren gevlogen dan ?
Zijn er geen treinenopgeblazen dan ?
OP You tube issie weg :S
Rick roll fucking rick astly
Geniale rick-roll!
Waardeloze film werkelijk. Niks nieuws, alleen aan het eind een vergelijking tussen het bestrijden van Nazisme en Communisme en nu Islam.
Natuurlijk moet je de film even kijken als Nederlander, maar dat hier al die ophef over geweest is.
"Dat was een telefoonboek"
Nou, hehe, dan kan dat wilders-gezeik eindelijk eens over zijn.
Na lang wachten breekt het moment aan, maar doet hij het bij mij niet.
quote:Op donderdag 27 maart 2008 @ 19:26 schreef regularjoe het volgende:Wilders, jij randdebiel. Heb je enig idee wat voor effect dit heeft op de NLse troepen en op de binnenlandse veiligheid?
Nee, want daar maak jij je geen zorgen over.. Jij hoeft daar toch niet voor op te draaien..
Kijk die film eerst eens voordat je je oordeel al klaar hebt.
quote:Op donderdag 27 maart 2008 @ 19:37 schreef ELdudeness het volgende:
Is er geen goede link te vinden zonder haperingen?
Tot nog toe niet, ik ben er ook al naar op zoek!
Nou ja, eigenlijk wacht ik tot iemand anders iets vindt....
Hj vergeet erbij te zeggen dat dit enkel voor een heel klein deel van de moslims geldt die dit zo extreem volgen...
Engelse link op dezelfde site werkt sneller.
Pleur is ff op youtube en dailymotion ofzo... liveleak kan het niet erg aan al die Nederlanders

.
Dag allemaal

ik neem alvast afscheid voor het geval ik morgen om kom door een bomaanslag!
Historische TVP
haha , liveleak kan het zeker niet aan

, wat een sukkels, duurt nog wel een paar dagen voordat je hem helemaal ziet beter even verspreiden via torrent.
Eindelijk! Ik was al bijna bang dat hij uit zou komen als ik terug was uit Berlijn

. Het duurde zo lang. Ik ben te lui om te kijken, ik lees er wel over.
Dit was ALLES.
Een verzameling krantenknipsels en videobeelden die al heel lang bekend waren bij het grote publiek. Chapeau voor deze MEESTERproductie.
Wat een kansloos gelul om dit stukje bij elkaar geplakte zooi zeg. Als mensen hierom gaan rellen is het einde zoek!
Gezien. Tja.
IK KOM JULLIE HALLENNN ORUSMU COCUKLARIIII
Traaaaaaaaaaaaaaaaaaaaag
quote:
ja maar dat is niet fitna. het enige waarom mensen het willen zien is vanwege alle ophef er over, niet echt vanwege de inhoud zelf.
Trage tering zooi... constant aan het bufferen? Had ie het niet op een server kunnen plaatsen waar je ook kunt kiezen om de film te downloaden? Biedt hem anders via bittorent aan ofzo...
super traag...
Ik wil Mein Kampf!
Meer mirrors aub. Liveleak kan hem niet aan!
Film helemaal gezien. Inderdaad een goede zet om moslims zelf aan het woord te laten en in actie te zien. De film is slechts een opsomming van woorden en beelden en uitgelichte koranverzen. Er valt niets op af te dingen.
Die pagina van het telefoonboek is een geintje tussendoor, even afwachten of de moslims daar tegen kunnen.
Joepie. Een extra nieuwsuitzending vanavond op RTL naar aanleiding van deze film. Terwijl alles in deze film eigenlijk allang 100 keer eerder besproken is door de "midden-oosten deskundigen".
Zijn er al eerste reacties binnen. Die film zelf boeit mij geen ene fuk. Wat mij wel boeit zijn de reacties