Vettax goed middel tegen ongezond eten

Medisch • Geschreven door ANP op 12-02-2008 @ 06:55
print 
Icoon GezondheidExtra accijns op ongezonde levensmiddelen als drank, tabak en snacks, is een goede methode om consumenten gezonder te laten eten. Dat is een van de ideeën van de Raad voor de Volksgezondheid en Zorg (RVZ) om mensen meer verantwoordelijk te maken voor hun eigen gezondheid.

De raad heeft de voorstellen vandaag gepresenteerd in de publicatie 'Goed patiëntschap'. Het gaat de RVZ er vooral om dat patiënten beter gaan meewerken aan hun behandeling en zij zich meer gaan inzetten voor hun eigen gezondheid.

De RVZ bepleit verruiming van de mogelijkheid de behandeling terug te schroeven als de patiënt willens en wetens niet volledig meewerkt. Een vrouw zou minder ivf-behandelingen kunnen krijgen als ze niet stopt met roken, wat de kans op een succesvolle behandeling verkleint. Volledig stopzetten van de zorg heeft niet zoveel zin, omdat dit de patiënt ertoe zou kunnen aanzetten zijn ongewenste gedrag te verzwijgen.

Wel mag een arts volgens de raad afzien van verdere hulp als de patiënt zich niet fatsoenlijk gedraagt. Nu geldt dat al voor agressieve patiënten, maar dit zou ook op kunnen gaan voor mensen die te nadrukkelijk een bepaalde behandeling claimen of zich anderszins onfatsoenlijk gedragen. Bij stopzetting van de hulp moet de arts er wel voor zorgen dat de patiënt ergens anders terechtkan.


Dit bakje patat kost binnenkort wellicht zeventien euro

Bron: ANP


Lees ook:

» 24/05 Ziekenhuizen opereren beter7
» 22/05 Kleinste kunsthart ooit geïmplanteerd20
» 21/05 Veel jongeren kiezen voor orgaandonatie35
» 17/05 Universeel mechanisme dag/nachtritme ontdekt17


delen | eKudos nujij

16300 views / 109 reacties
Reacties op dit bericht
50  van 109 reacties op deze pagina. Pagina  1 2 3
userIcon
quote:
De raad heeft de voorstellen dinsdag gepresenteerd in de publicatie 'Goed patiëntschap'.
En ik dacht dat ik al vroeg ah werk was.....
jezus!!!!!, doe dit doe dat ik blijf zitte op me gat
userIcon
Flikker toch op met die verregaande betutteling.

En maar geld jatten van de burger, middels extra accijns, belastingen en weet ik al niet wat voor 'gezonder' eten, een zogenaamd beter milieu en schijnveiligheid.
In Texas (kan ook een andere staat zijn) is er een wet in de maak die horecagelegenheden (restaurants) verbiedt om bestellingen te serveren aan mensen die aan overgewicht lijden. Misschien politiek incorrect, maar wel net zo efficient als een vettax.
userIcon
Tsja, dat kan de productie van ons loonslaven in de weg zitten he
userIcon
hrm die andere regels weet ik niet maar die VetTax is debiel, er is helemaal niks mis met een vette hap op z'n tijd en de 'normale' mensen zouden niet moeten gaan lijden omdat een zooi dikkertjes zich niet in toom kunnen houden
Oprotten met die zielige betutteling.
userIcon
Kortom dan krijg je vriendjes politiek en mensen met geld die de zorg overheersen.
Steeds meer, met kleine stapjes, krijgen wij regels opgelegd.
Als ik zie dat er in Amerikaanse staat al een rookverbod in je eigen huis komt dan vraag je je af hoever het werkelijk gaat in de toekomst...
Je kunt maar beter in een hutje op de heide gaan wonen of een vrijstaat, dan ben je nog enigszins vrij van alle regels en regels die gaan komen.
Nog even en we hebben geen leven meer, alles is regeltjes, regeltjes en nog eens regeltjes... Dit soort dingen is toch ook weer belachelijk te noemen?
userIcon
Zielig zooitje vettax, slurptax, alchoholtax, rooktax. Dit land is helemaal verkankerd met zijn regeltjes

Wat een debielen
userIcon
Kroketten voor de rijken
quote:
Op dinsdag 12 februari 2008 @ 06:59 schreef R@b het volgende:
Flikker toch op met die verregaande betutteling.

En maar geld jatten van de burger, middels extra accijns, belastingen en weet ik al niet wat voor 'gezonder' eten, een zogenaamd beter milieu en schijnveiligheid.
Ik denk dat hiermee alles wel gezegd is
userIcon
Flikker toch op man, straks betaal ik 2 euro per liter frituurvet ongelood

OT: dit is toch echt van de zotte....maar zelf allemaal in Den Haag in mooie kasten wonen, dikke auto onder de kont en genoeg centjes op de bank om van te rentenieren. Nee, wij hardwerkende burgers worden uitgekleed en mogen zelfs EXTRA belasting (boven op de normale belasting) gaan betalen voor een lekkere vette hap?

Maarja, als wij die snacks met extra belasting laten liggen...dan betalen we ook niet het normale tarief voor de snacks lopen ze nog meer inkomsten mis
Nou ja, dit is een "idee" van die raad. Duh. Dat is al zo oud als de weg naar rome. Helaas pindakaas, de prijselasticiteit van de vraag naar die producten is zo stug, dat het geen zin heeft. Dat weet iedereen. Daar gaat het ook niet om. Woutertje Bos heeft meer geld nodig, en zijn vrindjes bij die raad zijn nu aan de beurt om een reden te verzinnen om meer belasting te kunnen heffen.

Mensen blijven eten, zuipen, autorijden, pulp-TV kijken en sexen: wat moet je anders doen op deze wereld?

Come to think: kunnen we weer boter gaan smokkelen tussen Nederland en Belgie
quote:
Op dinsdag 12 februari 2008 @ 07:34 schreef santax het volgende:
Na de scholing en medische zorg nu ook eten alleen nog betaalbaar voor de rijke


userIcon
De gezondheidsmanie slaat wel erg ver door. Is genieten straks in dit Calvinistische land weer verboden?

Oh voor onze eigen bestwil natuurlijk.
userIcon
Ja natuurlijk want de Slurptax levert naar verwachting niet genoeg extra op, en het aanstaande rekeningrijden is toch duurder om te realiseren dan gedacht, dus met een extra vettax, kunnen ze dat gat mooi dichten. zucht.
userIcon
na vuurwerk en benzine worden binnenkort ook de boodschappen over de grens gehaald.
vettax prima, maar dan wil ik wel btw-vrije groente, fruit, brood en zuivel.
userIcon
Klinkt alsof er een nieuw blank ras moet komen , misschien niet helemaal correct maar had Hitler niet ook al zo`n plan dat iedereen die van de "norm" afweek maar moest gaan "douchen"

Met deze betuttelingsmaatregelen houd je dus ook alleen maar slanke stevige en vooral gezonde WERKMIEREN over die de machhebbers hun vette maaltjes mogen bezorgen.

Als we nu eens beginnen bij de top met opruimen en dan langzaam iedereen die deze waanideeën steunt de mond snoeren is het misschien ook weer prettig leven in ons kikkerlandje.
userIcon
Inderdaad, RVZ. Laat mensen alsjeblieft niet voor henzelf nadenken want dat kunnen ze niet. Ik heb een beter idee, gooi elke nederlander in een isoleercel met zachte wanden (en uitzicht op de zee) zodat zij zich niet kunnen bezeren en geef ze elke dag hun portie broccoli zodat iedereen een lang en gezond leven kan leiden/lijden.
Zeg nu echt waarop het staat: Gewoon een manier om extra inkomsten te genereren.
Net als de z.g. wegenbelasting die voor het onderhoud van de wegen bestemd zou zijn. Yeh right.. 11% ging daadwerkelijk naar de onderhoud van de wegen, de rest verdween in een financieel gat wat gevuld moest worden.
De regering moest eens wat meer rekenschap afleggen over wat er gebeurd met onze belastingscenten. In de afgelopen tijd zijn er b.v. een groot aantal ICT-projecten bij de overheid mislukt, wat ons miljoenen en miljoenen heeft gekost. Debakel na debakel, en maar nieuwe belastingsmaatregelen verzinnen voor die bodemloze put die onze regering vormt...
quote:
Op dinsdag 12 februari 2008 @ 08:10 schreef LaTiNo het volgende:
vettax prima, maar dan wil ik wel btw-vrije groente, fruit, brood en zuivel.
en gooi er een extra witte suiker tax bovenop en maak alle groentes en fruit inderdaad stukken goedkoper zijn mensen zo genezen van die zooi die ze naar binnen flikkeren

- dierlijk vet
- suiker
- chemicalien

+ groenten
+ fruit
+ noten/zaden

Scheelt ook gelijk een bult geld in de gezondheidszorg.
userIcon
Gezonde voeding is in mijn optiek toch echt je eigen verantwoordelijkheid. Laat ons eens met rust.
userIcon
quote:
Op dinsdag 12 februari 2008 @ 08:10 schreef LaTiNo het volgende:
vettax prima, maar dan wil ik wel btw-vrije groente, fruit, brood en zuivel.
helemaal geen vettax , maar zolang gezond eten steeds onbetaalbaarder wordt, is de keuze wel heel snel gemaakt.

ik word doodziek van al die extra belastingen.
userIcon
De overheid bepaalt wat je eet en drinkt...
man WyriHaximus (Forum Moderator) 12-02-2008 @ 08:47 fotoboek homepage
userIcon
quote:
Op dinsdag 12 februari 2008 @ 08:10 schreef LaTiNo het volgende:
vettax prima, maar dan wil ik wel btw-vrije groente, fruit, brood en zuivel.
Precies, moedig gezond vers eten dan ook gelijk aan i.p.v. alleen maar vetteshit te ontmoedigen .
userIcon
quote:
Op dinsdag 12 februari 2008 @ 06:59 schreef R@b het volgende:
Flikker toch op met die verregaande betutteling.

En maar geld jatten van de burger, middels extra accijns, belastingen en weet ik al niet wat voor 'gezonder' eten, een zogenaamd beter milieu en schijnveiligheid.
En dat zodat de elite het geld over de balk kan smijten voor prestige projectjes...
userIcon
Eerst is het roken aangepakt, nu komt er vettax op snacks en dergelijke nadien een extra belasting op de drank (let maar op) kijkmaar eens naar de scandinaviese landen.
Wie weet wat ze nog meer gaan verzinnen, hmmm extra tax op de fitness centers?
Wie zal het zeggen.
Tering zeg... Verlaag de accijnsen en andere belastingen en zorg ervoor dat mensen verplicht zijn om een sportabonnement te nemen van het geld dat niet ingehouden wordt.

Kut-regering......

In Nederland mag je inmiddels geen slurpende auto meer rijden (meer betalen), betalen we al extra voor benzine en wegenbelasting, betaal je al meer voor een pakje sigaretten (ik rook niet, maar toch), betaal je al extra voor alcohol. Het ergste is dat we ook nog eens 42% van ons loon inleveren. Als je er goed over nadenkt dan lever je bijna alles wat je verdiend in bij de regering. Kan wel een broek kopen ergens, maarja... 't Winkeltje moet ook weer belasting afdragen en zo gaan we verder....

Wat houden we over? We worden kaalgeplukt man. Gelukkig heb ik het niet slecht, maar ik wou dat ik wat meer kon sparen maandelijks.

Dit is gewoon echt een achterlijke regel......
hahahahha een redelijk goede tegenactie zou zijn: laten we eens luisteren naar de regering; iedereen de trein in, niemand meer roken , geen drank alleen kraanwater en we knagen allemaal aan een appeltje ...een maandje volhouden en de regering is volledig stil
userIcon
quote:
Op dinsdag 12 februari 2008 @ 06:59 schreef Super7fighter het volgende:
In Texas (kan ook een andere staat zijn) is er een wet in de maak die horecagelegenheden (restaurants) verbiedt om bestellingen te serveren aan mensen die aan overgewicht lijden. Misschien politiek incorrect, maar wel net zo efficient als een vettax.
das niet waar want in dat geval vangt de overheid er niks voor, en je snapt natuurlijk wel dat dat de echte reden is
Gezond eten gewoon goedkoper maken.
Tax hebben we al genoeg in Nederland.
userIcon
Dus ik moet straks meer gaan betalen voor een kroket omdat die dikke niet bewegende kutmensen zich niet kunnen beheersen. Mooi is dat.
userIcon
Ze moeten gewoon een dikke mensen alleen meer belasting laten betalen
userIcon
goed idee als ze de gezonde dingen als fruit en groente dan goedkoper maken vind ik alles best. Ik zou zeggen sigaretten met 4¤ per pakje omhoog en het fruit met 25% omlaag en de boeren extra geld geven zodat ze niet in financele moeilijkheden komen
Ik heb niets tegen een vet tax mits deze aan een aantal voorwaarden voldoet:

- Geld dat wordt opgehaald op ongezonde producten moet worden gestoken in de subsidie of promotie van gezonde producten.

- Geen dubbeltje van het geld mag verdwijnen in het potje algemente middelen of verschoven worden naar andere departementen.

- De criteria voor gezonde en ongezonde producten moeten hard vast gelegd worden. Een product als Halvanaise is ondanks dat het minder slecht is dan Mayo nog steeds een ongezond product.

- Produkten die biologisch of diervriendelijk geproduceerd zijn krijgen een extra stimulans.
userIcon
Straks wordt het produceren van je eigen frituurvet ook illegaal, o ja, aardappelen in frietjes snijden wordt ook verboden.

Iemand nog een goed recept voor vleeskroketten?
userIcon
Net zo'n mooi idee als dat van die dierenvriendfiguren die vleesloze dag willen.


Amerika, 30er jaren en de drooglegging: mooi voorbeeld van hoe dit plan zal falen.
userIcon
quote:
Op dinsdag 12 februari 2008 @ 06:59 schreef R@b het volgende:
Flikker toch op met die verregaande betutteling.

En maar geld jatten van de burger, middels extra accijns, belastingen en weet ik al niet wat voor 'gezonder' eten, een zogenaamd beter milieu en schijnveiligheid.
Het mooie is; ze willen ze graag dat we gezond (dus langer) leven. Dat kost in de praktijk veel meer. En als ik zie hoe alle bejaarden behandeld worden in de verzorgingshuizen, bedank ik graag voor het ouder worden. Als dat mijn dank is voor het gezonde leven...

Laat ze inderdaad opflikkeren met al hun extra kosten op dit soort nonsense. Ze proberen gewoon op iedere mogelijke manier de burger geld afhandig te maken en voor alles hebben ze een excuus zoals inderdaad gezondheid, veiligheid of het milieu.

Gezond leven doe je wanneer je gelukkig bent, en als je gelukkig bent door te roken of te eten, prima. Daarbij heb ik genoeg mensen jong zien sterven die gezond leefden (dus niet rookten, vet aten of veel dronken).
userIcon
Zit er in kaas en vlees ook niet overschotten aan vet?...
userIcon
Ik stel voor dat de overheid het salaris van iedereen inhoudt, de eigen auto en woning afpakken en dat de overheid in ruil daarvoor een sobere standaard wooneenheid in een grijze torenflat, een fiets en een buskaart en voedselrantsoenen beschikbaar stelt. Heel goed voor de gezondheid en het milieu.

Ik stel voor dat de politici en ambtenaren die geilen op overheidscontrole op een vijfjarige stage gaan als "arbeider" in Noord Korea. Hopelijk zijn ze dan voorgoed genezen.
Harstikke mooi plan, hoewel er onwaarschijnlijk dat het haalbaar is.

Ik ben al jaren voorstander van een accijns op ongezonde producten van een paar procent... het is dan misschien maar een paar eurocent per product maar het zal uiteindelijk wel de ziektekosten die gevolg zijn van de consumentie ervan kunnen indekken.

En het is absoluut geen betutteling van de overheid want je mag nog steeds zoveel troep eten als je wilt alleen zul je het iets harder voelen als je je gewoontes aanhoud, maar wees nou eerlijk hoeveel mensen gaan er wel niet dood of worden er ziek door ongezonde leefgewoontes. Het word tijd dat het individu daarvoor opdraait en niet de maatschappij.

Nu nog het eigen risico in de zorg naar 2500 euro per jaar brengen en moet je eens opletten.
userIcon
quote:
Op dinsdag 12 februari 2008 @ 07:34 schreef santax het volgende:
Na de scholing en medische zorg nu ook eten alleen nog betaalbaar voor de rijke
zorgtoeslag

kindertoeslag

huurtoeslag

eettoeslag
En de volgende stap is verplicht 5 uur sporten per week, alleen nog bruinbrood, magere melk, geen vlees meer etc...

Oh en natuurlijk max 1 uur per dag tv, 12 uur werken, iedereen dezelfde kleding dus geen jaloezie en stress = gezond.
Kunnen we niet meteen over naar voedsel en kledingbonnen onder inlevering van je loon/uitkering?

Waar heb ik dit toch eerder gezien? OH 1984 van George Orwell en dan lekker mixen met Animal Farm, dan hebben tenminste alleen alle gewone mensen hier last van.
quote:
Op dinsdag 12 februari 2008 @ 10:06 schreef Ekner het volgende:
En de volgende stap is verplicht 5 uur sporten per week, alleen nog bruinbrood, magere melk, geen vlees meer etc...

Oh en natuurlijk max 1 uur per dag tv, 12 uur werken, iedereen dezelfde kleding dus geen jaloezie en stress = gezond.
Kunnen we niet meteen over naar voedsel en kledingbonnen onder inlevering van je loon/uitkering?

Waar heb ik dit toch eerder gezien? OH 1984 van George Orwell en dan lekker mixen met Animal Farm, dan hebben tenminste alleen alle gewone mensen hier last van.
Ik denk dat we daar wel deels naar toe gaan op de termijn omdat het individu niet bij machte is de beslissen wat goed voor hemzelf is. En in 1984 ging het meer om het monddood maken van de menigte... denkpolitie enzo... dit gaat niet om vrijheid van gedacht ofzo.
userIcon
Meer betalen is vooral een beproefde methode om de schatkist beter te vullen. Hebben al die accijnsverhogingen de afgelopen jaren nou echt geholpen, behalve bij het terugdringen van het begrotingstekort? Nee dus. Daarbij dient de overheid zich verre te houden van ingrijpen in de persoonlijke levensfeer van mensen, als ik ongezond wil eten moet ik dat zelf weten.
50  van 109 reacties op deze pagina. Pagina  1 2 3


Lees ook:

» 24/05 Ziekenhuizen opereren beter7
» 22/05 Kleinste kunsthart ooit geïmplanteerd20
» 21/05 Veel jongeren kiezen voor orgaandonatie35
» 17/05 Universeel mechanisme dag/nachtritme ontdekt17


delen | eKudos nujij

Gebruikersnaam 
Wachtwoord
 
online adverteren www.m4n.nl
Video's



True ©1999-2012 FOK! INTERNET SITES  |  gratis nieuws op je site?  |  algemene voorwaarden