Elektroshocks kunnen goed worden ingezet tegen zelfmoordneigingen bij jongeren. Dat valt op te maken uit een onderzoek van psychiater Harold van Megen van de kliniek Meerkanten in Ermelo.Meer info in de uitzending van NOVA.
quote:Tsa, this anders niets nieuws dat er nogal wat electroshocks therapieeen zijn uitgevoerd, waar men grote vraagtekens bij kan plaatsen.Op Sunday 18 March 2007 @ 13:05 schreef bondage-barbie het volgende:
[..]
Wat een onzin. Ze gaan echt geen mensen opeens elektrocuteren hoor. Dit is een laatste redmiddel als alle therapieën en medicijnen niet geholpen hebben.
quote:Onfeilloos ?!!Op zondag 18 maart 2007 @ 13:45 schreef yavanna het volgende:
[..]
Tsa, this anders niets nieuws dat er nogal wat electroshocks therapieeen zijn uitgevoerd, waar men grote vraagtekens bij kan plaatsen.
De medische/ therapeutische wereld is niet bepaald onfeilloos.
quote:Ja, als het even 'meezit' wel ja:Op zondag 18 maart 2007 @ 14:39 schreef Batsnek het volgende:
Weet er iemand wat er gebeurd naar zoeen "reset"?
Wordt je geheugen dan gewist, of verlies je een aantal maanden van je geheugen, voel je jezelf op mirakuleuze wijze dan ineens niet meer kut, of wordt je gewoon een kasplantje?
De enige wijze om mensen weer de zin van het leven te laten zien is door ze weer te laten leven; ze de mooie dingen van het leven laten zien; vakanties, creatieve uitspattingen, vrienden, familie, steun en hulp. Volgens mij kan je mensen niet zomaar even genezen met veredelde anti-depressiva. Zoals eerder gezegd wordt je dan emotioneel afgevlakt; en verander je in niets meer of minder dan een apathische ja-knikker.
quote:anti-depressiva ben ik helemaal voor. door die medicijnen kan je uit de vicieuze cirkel raken: je kan weer een beetje normaal met mensen gaan praten, wat dingen ondernemen, en doordat je weer dingen onderneemt, word je ook een stuk minder depressief. Dat werkt veel beter dan steeds maar over je gevoelens of je verleden praten, daarvan wordt het alleen maar erger. Van antidepressiva vlak je emotioneel ook niet af (lang niet altijd tenminste).Op zondag 18 maart 2007 @ 14:39 schreef Batsnek het volgende:
De enige wijze om mensen weer de zin van het leven te laten zien is door ze weer te laten leven; ze de mooie dingen van het leven laten zien; vakanties, creatieve uitspattingen, vrienden, familie, steun en hulp. Volgens mij kan je mensen niet zomaar even genezen met veredelde anti-depressiva. Zoals eerder gezegd wordt je dan emotioneel afgevlakt; en verander je in niets meer of minder dan een apathische ja-knikker.
quote:Dat is niet waar. Zo nam bijvoorbeeld Norman S. Endler, een bekende psycholoog van de York University in Toronto 7 ECT-sessies in een periode van 2 weken om een zware depressie succesvol te verhelpen.Op zondag 18 maart 2007 @ 10:35 schreef LeviathanNL het volgende:
Psychiaters doen de shoch therapie niet op zichzelf omdat het echt martelen is en de hersenen koken maar op anderen vinden ze het prima.Psychiaters vinden zichzelf god maar zijn vaak geitenwollensokken figuren in een Saab of Volvo.
quote:Electroshock-terapie ben ik helemaal voor. Door die shocks kan je uit de vicieuze cirkel raken: je kan weer een beetje normaal met mensen gaan praten, wat dingen ondernemen, en doordat je weer dingen onderneemt, word je ook een stuk minder depressief. Dat werkt veel beter dan steeds maar over je gevoelens of je verleden praten, daarvan wordt het alleen maar erger. Van shocks vlak je emotioneel ook niet af (lang niet altijd tenminste).Op Sunday 18 March 2007 @ 14:58 schreef reuzelneus het volgende:
[..]
anti-depressiva ben ik helemaal voor. door die medicijnen kan je uit de vicieuze cirkel raken: je kan weer een beetje normaal met mensen gaan praten, wat dingen ondernemen, en doordat je weer dingen onderneemt, word je ook een stuk minder depressief. Dat werkt veel beter dan steeds maar over je gevoelens of je verleden praten, daarvan wordt het alleen maar erger. Van antidepressiva vlak je emotioneel ook niet af (lang niet altijd tenminste).
die electroshock-therapie is natuurlijk gewoon ziek.
quote:Wat spreek jij jezelf tegen zeg. Zijn oude Chinese geneeswijzen dan niet al eeuwenoud?Op zondag 18 maart 2007 @ 14:20 schreef Katermeister het volgende:
Ik vind het redelijk shocking dat men binnen de psychiatrie terug grijpt op methoden die stammen uit 18nogwat. In plaats van eens te kijken wat een neuroloog-acupuncturist kan betekenen, daar worden nl bizarre goei resultaten geboekt, blijvend en acuut... met als bijkomend voordeel dat je niet je geheugen verliest en het pijnloos is. Maar ja, Chinese geneswijzen: das natuurlijk niet regulier, das eng, das met naalden en daar willen ze niet van weten hoe het werkt....![]()
![]()
quote:Lul niet. Bovendien wordt het alleen toegepast bij mensen waarbij andere middelen niet werken, die zijn dus verloren als je dit niet toepast.Op Sunday 18 March 2007 @ 10:35 schreef LeviathanNL het volgende:
Electroshock is echt iemand martelen en over de gevolgen zullen we het maar niet hebben.
In Amerika zijn klinieken voor mensen die aan shocktherapie hebben gedaan die totaal apatisch zijn geworden na jaren. Totale kasplantjes zijn.
Psychiaters doen de shoch therapie niet op zichzelf omdat het echt martelen is en de hersenen koken maar op anderen vinden ze het prima.Psychiaters vinden zichzelf god maar zijn vaak geitenwollensokken figuren in een Saab of Volvo.
quote:Ach welnee, gewoon een paar gesprekjes met een psycholoog, daar knap je echte van opOp Sunday 18 March 2007 @ 14:58 schreef reuzelneus het volgende:
[..]
anti-depressiva ben ik helemaal voor. door die medicijnen kan je uit de vicieuze cirkel raken: je kan weer een beetje normaal met mensen gaan praten, wat dingen ondernemen, en doordat je weer dingen onderneemt, word je ook een stuk minder depressief. Dat werkt veel beter dan steeds maar over je gevoelens of je verleden praten, daarvan wordt het alleen maar erger. Van antidepressiva vlak je emotioneel ook niet af (lang niet altijd tenminste).
die electroshock-therapie is natuurlijk gewoon ziek.
quote:Op zondag 18 maart 2007 @ 10:23 schreef Cesare-Borgia het volgende:
wil jij zelfmoord plegen? ja* geeft electro stoot* nee ik voel me goed echt...
ons onderzoek werkt!
ik vind het ronduit schokkend dat dit het laatste redmiddel moet zijn voor suicidal jongeren, die mensen door middel van gesprekken een andere kijk op het leven geven werkt veel beter lijkt me,die mensen willen gewoon dat iemand ze eens opmerkt en om ze geeft dan ga je ze toch niet een schock therapie geven dan voel je je juist nog kutter![]()
quote:misschien het feit dat ze in bejaardenhuis woont? (daar is het nogal depressief)Op Sunday 18 March 2007 @ 17:33 schreef kleinvogelijn het volgende:
Hou toch op. Mijn oma was depresssief en electroshock therapie zou het wel even oplossen dachten de heren dokters.
Uitkomst is dat het mensje opgenomen werd in Parnassia, alwaar ze een aantal shocks per week kreeg, gedurende 3 weken. Resultaat is dat ze daar niet eens meer wist waar ze was en waarom ze daar was en of hoe oud ik was. De depressie is er nog steeds en ze wil nog elke week niet meer leven.
Shocktherapie![]()
![]()
![]()
quote:Waar lees jij dat ze in een bejaardenhuis woont? Heb ik dat ergens genoemd? Ik schreef dat ze 3 weken opgenomen werd om shocktherapie te ondergaan. Ten tijde van deze opname woonde ze gewoon samen met mijn opa zelfstandig in een rijtjeshuis met tuin, waar ze het huishouden gewoon nog zonder hulp deed. Dus lul niet met je voorbarige conclusies.Op zondag 18 maart 2007 @ 17:36 schreef SCwookie het volgende:
[..]
misschien het feit dat ze in bejaardenhuis woont? (daar is het nogal depressief)
veel bejaarden zijn geschokt dat ze naar zó'n bejaardenhuis moeten wonen, eerst zijn het ver van de bed show, maar als het moet kijken ze wel nogal tegenop.
vaker op bezoek komen helpt misschien wel een beetje?