DJ Gerard Ekdom: Wij zijn gekleed op stront

Media & Cultuur • Geschreven door Rob (R@b) op 26-09-2006 @ 12:49
print 
RadioRuim twee miljoen euro, dat was de opbrengst van 3FM Serious Request vorig jaar. De 3FM-dj's Wouter van der Goes, Giel Beelen en Gerard Ekdom lieten zich opsluiten in een glazen huis op de Neude in Utrecht. Luisteraars konden tegen betaling verzoekplaten aanbieden, al het geld wat binnen kwam was bestemd voor kinderen in Congo. Ook dit jaar gaat de publieke omroep zich weer inzetten voor het goede doel en gaan er dj's het huis in. Of Gerard Ekdom daar ook bij zit is nog onbekend. "Dit jaar kunnen de luisteraars stemmen wie er in moet", zo zei hij gisteravond in FOK!radio. Maar zou hij het zelf wel weer graag willen? "Ik wil met alle liefde zo veel mogelijk geld ophalen voor het goede doel, maar aan de andere kant denk ik: een lekkere kerst is ook niet gek...", zo zegt hij wat terughoudend. "Maar als ik word gekozen, dan ga ik zeker!"

De dagen in het Glazen huis in Utrecht hebben wel impact op zijn leven gehad. Met name de live televisie-registratie had gevolgen. "Het gekke was dat ik de televisie eigenlijk helemaal was vergeten. Ik deed gewoon zoals ik altijd deed en bedacht ik me pas later weer dat het op televisie was. Ik was gewoon bezig met radio maken. Na die dagen in het huis heb ik alleen nog weleens dat ik in de supermarkt glazig aangekeken word en dat mensen zeggen: we kennen je, ben jij ook alweer? Oh ja, Jeroen Nieuwenhuize!"

Dit jaar zijn de slachtoffers van landmijnen het doel waar de publieke popzender zich inzet. "In een heleboel landen is het een groot probleem. Het lullige is namelijk dat die dingen een heel vrolijk kleurtje hebben. Als kind is dat dan aanlokkelijk om het op te rapen. En dan ontploft het ineens! En dan is een prothese (kunstmatig lichaamsdeel) nodig, wat voor hen niet te betalen is. Vooral ook omdat dat regelmatig vervangen moet worden, omdat een kind in de groei is. Het Rode Kruis heeft daar een aantal projecten voor lopen en daarvoor gaan wij geld inzamelen. Een vrij heftig doel dus..."

Deze maand is Gerad Ekdom precies vijf jaar de vaste presentator van het programma 'Arbeidsvitaminen' op Radio 3FM. Het programma zelf bestaat al zestig jaar. Hoe gaat hij met zo'n oud programma om? "De AVRO gaf me de opdracht om het programma te moderniseren. En dat is redelijk gelukt denk ik. De muziek is hipper en sneller en ik probeer er toch een stuk van mezelf in te leggen. Ik heb een jaar naar de juiste toon gezocht, maar nu is het wel ok, heb ik het idee!" Sinds begin deze maand presenteert hij ook nog eens een nieuwe programma. Op vrijdagavond vanaf 19:00 uur is hij samen met Michiel Veenstra te horen in Ekstra Weekend. "Het ultieme weekendgevoel overbrengen", zo legt Gerard Ekdom de inhoud van het programma uit. "Alle remmen gaan los. Het is feest. Michiel en ik zijn een beetje bij elkaar gekwakt. Dus gingen we maar eens met elkaar lunchen met een paar lege velletjes papier. En we vertrokken daar met vijf kantjes vol. We zijn aan het zoeken naar de juiste toon. Maar we leven echt al toe naar de vrijdag, dus dat zit wel goed!"

De meningen over de dj lopen uiteen. Onder andere op het FOK!forum hebben mensen vaak een mening over dj's zoals Gerard Ekdom. Let hij daar zelf weleens op? "Ik heb er wel een beetje een gewoonte van gemaakt om te kijken. Maar uiteindelijk denk ik: ach, iedereen heeft z'n mening. Je bent nu eenmaal een publiek figuur en je bedient ook een publiek verhaal, dus kun je ook stront verwachten. Daar zijn we hier op gekleed hoor! Ik ben blij dat er platformen zijn waar je je mening kwijt kan. Nederland is een vrij land, en ik hou van dit land! Ik vind het goed dat je zo je mening kan geven."

Met dank aan Nolius voor de submit.

Bron: FOK!radio


Lees ook:

» 25/05 Het is handdoekdag45
» 24/05 Extra veiligheidsmaatregelen voor Pinkpop9
» 23/05 Verheugde reacties op btw-verlaging kunsten88
» 21/05 Raad voor Cultuur: bezuinigingen 'slaan gaten'33


delen | eKudos nujij

21254 views / 25 reacties
Reacties op dit bericht
25  van 25 reacties op deze pagina. Pagina  1
userIcon
top dj, wat mij betreft!
Wat een non-artikel.
Fok! wordt genoemd DUS het is nieuws.
vrouw egeltje1985 (Spellingcontroleur) 26-09-2006 @ 12:58 fotoboek no homepage
userIcon
quote:
Het lullige is namelijk dat die dingen een heel vrolijk kleurtje.
Ik denk dat het woord 'hebben' ontbreekt.
userIcon
quote:
Op dinsdag 26 september 2006 @ 12:54 schreef HetIsWat het volgende:
Wat een non-artikel.
Fok! wordt genoemd DUS het is nieuws.
wat een non-reaktie.
quote:
Op dinsdag 26 september 2006 @ 12:51 schreef Metal_Mart het volgende:
ik wordt
?
userIcon
quote:
Op dinsdag 26 september 2006 @ 12:53 schreef brandgaatje het volgende:
top dj, wat mij betreft!
quote:
Op dinsdag 26 september 2006 @ 12:58 schreef brandgaatje het volgende:
een non-reaktie.
Van een non-persoon
leuk om te lezen
userIcon
Leuk dit soort berichten.

Eindelijk maakt FOK! zélf nieuws.
Sinds wanneer hebben landmijnen een vrolijk kleurtje ??
Babyblauw, barbapapparoze, paars met gele stipjes ??
userIcon
@ sneeuwbataljon:
Ik word
Dus zonder t bedoelt ie
quote:
een prothese (kunstmatig lichaamsdeel)
Wat is het niveau van de lezers hier als we dit woord al uit moeten gaan leggen?
Leuk om te zien dat kritiek op Fok hier ook wordt weggehaald.
userIcon
Gerard Ekdom moet pallets gaan sorteren. Als dj is ie waardeloos.
quote:
Op dinsdag 26 september 2006 @ 14:30 schreef EdvandeBerg het volgende:
Gerard Ekdom moet pallets gaan sorteren. Als dj is ie waardeloos.
als we even uitgaan van jouw reactie............ekdom maakt radio, dan zou hij dus in pallets sorteren nog slechter zijn........want dat doet hij nu niet.

En als we even de realiteit pakken, Ekdom behoort inmiddels tot de bekendste en populairste djs, marktwaarde van de man zelf is enorm gestegen de afgelopen jaren........op de een of andere manier kun je dan wel concluderen dat meneer als dj toch niet zo waardeloos kan zijn.

Overigens Ekdom in de nacht is het leukste..............maar sowieso is nachtradio veel leuker.
userIcon
Ik ruik ze weer, de dennenaalden
userIcon
quote:
Op dinsdag 26 september 2006 @ 15:15 schreef Dichterbijer het volgende:
Ik ruik ze weer, de dennenaalden
Bomenknuffelaar
Coen, Sander en Gerard moeten het huis in!!
userIcon
quote:
Op dinsdag 26 september 2006 @ 14:30 schreef EdvandeBerg het volgende:
Gerard Ekdom moet pallets gaan sorteren. Als dj is ie waardeloos.
Dat zeg je verkeerd.
Jij vindt hem waardeloos. Ik niet Ik vind hem de beste DJ van dit moment. Technisch, maar ook gewoon hoe hij zijn programma's presenteert.

Maar het kan dat jij hem niet leuk vindt. Maar zeg niet dat hij waardeloos is, want dat is hij niet. DJ-technisch gezien zeker niet.
Gerard Ekdom is fantastisch! Is mijn bescheiden mening, maar er zijn er weinigen zoals hij. Hij moet het glazen huis in!
quote:
Op dinsdag 26 september 2006 @ 13:43 schreef Bupatih het volgende:
Leuk dit soort berichten.

Eindelijk maakt FOK! zélf nieuws.
Jij bent toch geband rot is op naar dat kutforum van je
userIcon
quote:
Dit jaar zijn de slachtoffers van landmijnen het doel waar de publieke popzender zich inzet. "In een heleboel landen is het een groot probleem. Het lullige is namelijk dat die dingen een heel vrolijk kleurtje hebben. Als kind is dat dan aanlokkelijk om het op te rapen. En dan ontploft het ineens! En dan is een prothese (kunstmatig lichaamsdeel) nodig, wat voor hen niet te betalen is
Ik denk dat die kinderen eerder een ledemaat kwijtraken door erop te stappen dan als ze zo'n ding oppakken...
*beeld zich in..kind bukt voorover.. pakt mijn op.. houdt mijn met beide handen en armen tegen de borst aan (best zwaar voor een klein kind).. BOEM*

meestal verspreiden het grootste deel van de ledematen in zo'n geval (zoals in pas geleden nieuwsbericht met een dood kind en een gewond broertje en vriendje)

en zover ik weet hebben landmijnen geen vrolijk kleurtje maar zijn ze juist zo onopvallend mogelijk half in de grond begraven (of ze zijn ontdekt en gemarkeerd met een opvallende kleur om de locatie van de mijn duidelijker te maken)

edit:
verder vind ik het echt een hele goede actie hoor!
hulde!
ff over die landmijnen; kan me een artikel herinneren waarin het duidelijk werd dat er juist groeperingen zijn die die mijnen een leuk kleurtje geven, JUIST met t doel nieuwsgierige kinderen te lokken. Zo ziek als dit is, denk ik dat Ekdom dat in dit geval ook bedoeld. Per slot van rekening krijgt hij z'n info van t Rode Kruis en die zullen toch echt wel weten waar ze t over hebben.
25  van 25 reacties op deze pagina. Pagina  1


Lees ook:

» 25/05 Het is handdoekdag45
» 24/05 Extra veiligheidsmaatregelen voor Pinkpop9
» 23/05 Verheugde reacties op btw-verlaging kunsten88
» 21/05 Raad voor Cultuur: bezuinigingen 'slaan gaten'33


delen | eKudos nujij

Gebruikersnaam 
Wachtwoord
 
online adverteren www.m4n.nl
Video's



True ©1999-2012 FOK! INTERNET SITES  |  gratis nieuws op je site?  |  algemene voorwaarden