|frontpage|sport|games|forum|weblog|fotoboek|chat|dev|fokroulette|zoeken|abonnementen| (0) | 
TRUE
'Muziekteksten zetten tieners aan tot seks'
print  rss - door Pesto op 08-08-2006 @ 01:02
Icoon OnderzoekDe mate waarin een tiener seksueel actief is, hangt steeds sterker samen met de soort muziek waar iemand naar luistert en hoe vaak. Tevens is de muzieksmaak in toenemende mate bepalend voor de manier waarop tieners zich seksueel uiten. Dat is de conclusie van een meerjarig onderzoek van de RAND Corporation dat aanstaande maandag in het vakblak Pediatrics wordt gepubliceerd.

Volgens het onderzoek is het niet één bepaald muziekgenre, maar de manier waarop seks in de teksten naar voren komt dat van invloed is op het seksuele gedrag. Nummers waarin mannen als wellustige veroveraars worden neergezet en waarin vrouwen zich schikken in de rol van seksobject, zouden sneller aanzetten tot seksuele activiteit dan nummers waarin seks hoogstens suggestief is en waarin relaties een vaster karakter hebben.

Van de deelnemers aan het onderzoek die regelmatig naar muziek met 'seksueel denigrerende teksten' luisterden, gaf 51 procent aan dat ze binnen twee jaar seksueel actief werden. Voor de deelnemers die weinig tot geen van deze soort muziek luisterden, ligt dit cijfer op 29 procent. Volgens onderzoeksschrijver Steven Martino is dit goed te verklaren.

"Blootstelling aan een boel seksueel denigrerende muziek geeft een duidelijk signaal af over seks. Jongens leren dat ze doorlopend op meiden moeten jagen en de meiden leren zichzelf als seksobject te zien. Wij zijn van mening dat dit drempelverlagend werkt en dat het tieners een mate van perspectief ontneemt. Ze maken sneller seksuele keuzes waar ze later spijt van kunnen krijgen", aldus Martino.

Volgens Benjamin Davis van het Hip-Hop Summit Action Network wijst men te snel met de beschuldigende vinger naar muziek. "Expliciete teksten zijn niet alleen een culturele expressie, maar tevens een reflectie van sociale en economische realiteiten. Er zijn veel meer factoren dan alleen muziek die invloed uitoefenen op hoe seksueel actief tieners zijn."

Davis weet zich in zijn opvattingen gesteund door seksuologe en schrijfster Yvonne K. Fulbright. Zij stelt dat druk van leeftijdsgenoten, iemands gevoel van eigenwaarde en de thuissituatie van grotere invloed zijn dan muziekteksten. "Het is een beetje gevaarlijk om alles op één oorzaak te gooien. Je moet kijken naar alles wat gaande is in iemands leven. Iemand die goed in zijn of haar vel zit, neemt dergelijke teksten niet echt serieus", aldus Fulbright.

Aan het onderzoek, dat in 2001 van start ging werkten 1461 deelnemers mee, variërend in leeftijd van twaalf tot zeventien jaar. De deelnemers werden in 2001, 2002 en 2004 telefonisch geïnterviewd. De meeste waren bij aanvang van het onderzoek nog maagd.

Met dank aan Kozzmic voor de submit.

delen | eKudos nujij
Bron: CNN
22026 views / 82 reacties
Reacties op dit bericht
50 van 82 reacties op deze pagina Pagina  1 2
userIcon
hebben ze daar een onderzoek voor nodig?

als je tieners naar een beeld van nonnen laat kijken 24/7 hebben ze uiteindelijk nooit sex.
userIcon
Welke nummers moet ik nu opzetten als het buurmeisje langskomt?
userIcon
dan zal ik mijn vriendin even laten luisteren naar die muziek.
misschien krijgt ze dan weer wat zin
Dat is niet gek met de muziek die de laatste jaren veel populariteit heeft gewonnen bij veel jongeren.

Urban
userIcon
Mijn persoonlijke conclusie?
Ik ben te vroeg geboren.

OT; het hangt niet zo zeer af van de seks zelf, het is meer hoe het tot stand komt.
Wie wil er nu alleen een gleuf zijn.... en welke idioot wil er nu seks hebben, en er dan zo afstandelijk over doen, alsof hij er amper plezier aan heeft gehad?
Pfff, stomme acts.... maar ja, ze hebben vooral zichzelf ermee.
Volgens mij zetten puberteitshormonen icm een naakte chick voor je neus meer aan tot sex.
userIcon
Ik luister naar muziek die mij aanspreekt .. ik neem aan dat dit voor huidige tieners ook zo is. Dat wil dus zeggen dat de muziek hen niet aanzet tot sex, maar zijzelf ... en het feit dat zij voor die muziek kiezen doen zij dus ook zelf. Ik zou eerder willen kijken naar de rolmodellen die tieners om zich heen zien... Als misdaad lijkt te lonen, dan is dat blijkbaar zo gek nog niet. Een goede vader en moeder die een kind opvoeden om te laten zien hoe de realiteit in elkaar steekt en ze helpt niet al te grote vergissingen te begaan in de puberteit wil ook nog wel eens helpen.

Als ik veel agressie heb, dan luister ik graag naar agressieve nummers omdat deze mij aanspreken. Dat ik vervolgens iemand vermoord komt niet door de muziek die mijn agressie vergroot, maar door de agressie die ik al had.
Monkey see, monkey do.
userIcon
Als ze het maar veilig doennn he. Ze worden vanzelf groot.

Btw zei 50s dad niet hetzelfde over Elvis?
userIcon
quote:
Op dinsdag 8 augustus 2006 @ 01:11 schreef SuperbDeLux het volgende:
Als ze het maar veilig doennn he. Ze worden vanzelf groot.

Btw zei 50s dad niet hetzelfde over Elvis?
Check "Het verderfelijke heupschudden op die ranzige muziek."
userIcon
quote:
Op dinsdag 8 augustus 2006 @ 01:05 schreef Napalm het volgende:
Welke nummers moet ik nu opzetten als het buurmeisje langskomt?
'Voulez-vous coucher avec moi' van Labelle misschien?
userIcon
quote:
Van de deelnemers aan het onderzoek die regelmatig naar muziek met 'seksueel denigrerende teksten' luisterden, gaf 51 procent aan dat ze binnen twee jaar seksueel actief werden. Voor de deelnemers die weinig tot geen van deze soort muziek luisterden, ligt dit cijfer op 29 procent. Volgens onderzoeksschrijver Steven Martino is dit goed te verklaren.
Ik vind dit een vreemde onderzoeksmethode. Mensen die bijvoorbeeld die muziek luisteren zijn waarschijnlijk ook van een lager welvaartsniveau. En dat aspect lijkt me belangrijker dan het media-aspect an sich.
Tijd voor Structual Equation Modelling, lijkt me eerder een andere verklarende variabele die hier ten grondslag aan ligt.
vind het nergens op slaan.
userIcon
quote:
Davis weet zich in zijn opvattingen gesteund door seksuologe en schrijfster Yvonne K. Fulbright. Zij stelt dat druk van leeftijdsgenoten, iemands gevoel van eigenwaarde en de thuissituatie van grotere invloed zijn dan muziekteksten.
Ja, maar de druk van leeftijdsgenoten wordt natuurlijk ook beïnvloed door de muziek waar zij naar luisteren, en iemands gevoel van eigenwaarde is natuurlijk ook veel lager als die meiden zich door de muziek als een lustobject gaan zien.
userIcon
quote:
Op dinsdag 8 augustus 2006 @ 01:13 schreef JoopStroop het volgende:

[..]

'Voulez-vous coucher avec moi' van Labelle misschien?
Nee joh, die 14 jarige spreken nog geen Frans, jeweettoch .

En het wel allemaal meezingen natuurlijk .
Als tiener werd ik inderdaad behoorlijk opgewonden van 'Met de vlammen in de pijp' van Henk Wijngaard
userIcon
het is algemeen bekend dat in zon beetje elke (rap)muziekvideo van tegenwoordig onwijs veel vrouwelijk bloot zit. De vrouwen worden puur als lustobject gebruikt. Maarja, dat is volgens de huidige westerse maatstafen 'emancipatie van de vrouw'. Des te minder kleding aan, des te meer geemancipeerd je bent, alhoewel, dat doen de mannen de vrouwen geloven.
dus al mijn respect voor het vrouwelijk geslacht en het respect voor jouw sexuele voorkeur komt door prince. Cool.. nooit geweten
quote:
Op dinsdag 8 augustus 2006 @ 01:28 schreef anwar het volgende:
het is algemeen bekend dat in zon beetje elke (rap)muziekvideo van tegenwoordig onwijs veel vrouwelijk bloot zit. De vrouwen worden puur als lustobject gebruikt. Maarja, dat is volgens de huidige westerse maatstafen 'emancipatie van de vrouw'. Des te minder kleding aan, des te meer geemancipeerd je bent, alhoewel, dat doen de mannen de vrouwen geloven.
Emancipatie? Volgens mij lacht elke meid met een beetje hersens zich helemaal krom om die r&b-sletjes
I wanna know is there anyone on the floor who can suck me like a whore, who can make me scream for more on and on......
userIcon
quote:
Op dinsdag 8 augustus 2006 @ 01:05 schreef Tjahzi het volgende:
hebben ze daar een onderzoek voor nodig?

als je tieners naar een beeld van nonnen laat kijken 24/7 hebben ze uiteindelijk nooit sex.
Hey ik zag vandweek de film Convent Of Sinners maar dat was toch wel erg lekker

Maar ontopic. Ook ik vind dat dit iets te gemakkelijk door de bocht is. Ik vind me meer in de uitleg van die Benjamin Davis. Tevens blijf ik vinden dat vooral ouders een rol moeten spelen in de sexuele opvoeding van een kind. Een kind die optijd een goede opvoeding heeft gehad zal veel minder snel zich laten beinvloeden door muziek.
En het kan niet zo zijn dat mensen die 'van nature' al wat actiever zijn op dat gebied, liever niet naar liefdesliedjes luisteren?
Gewoon laten kijken naar een geloofs zender das veel beter, kinder een geloof opdringen das toch veel beter, stel je toch eens voor dat kinderen gaan weten wat sex is, moet je toch niet aan gaan denken.

En trouwens de eerste keer dat je sex hebt wil nog niet zeggen dat je ook gelijk een relatie hebt, ik in iedergeval niet... was meer nog een experiment (was nog erg jong met mijn eerste keer en ik heb er weinig van gebakken) maar dankzij sexuele voorlichting deed ik het tenminste wel veilig!

Stel je nou eens voor dat ze ook sexuele voorlichting krijgen, dat zou echt eens slecht zijn want je moet kinderen niks vertellen of laten zien van sex hoor, en dan maar afvragen waar toch al die baby's vandaan komen en dan nog maar te zwijgen over geslacht ziekten.

Nee mensen vooral niet de kinderen laten zien wat sex is of wat het inhoud, wordt de wereld echt beter van!!

spank me!
userIcon
quote:
"Iemand die goed in zijn of haar vel zit, neemt dergelijke teksten niet echt serieus", aldus Fulbright.
Daar is toch eigenlijk alles mee gezegd. Het is weer typisch zo'n geval van oorzaak en gevolg met elkaar verwarren. Beïnvloedt de muziek het gedrag, of is de muziekkeuze juist een afspiegeling van gedragselementen die er zonder de muziek ook zouden zijn? De gegevens lijken niet aannemelijk te maken dat het eerste in sterkere mate het geval is dan het tweede.

userIcon
Alle rap muziek maar verbieden dan ?
RAND Coorporation? bekende naam...
owja.. das dat bedrijfje dat miljoenen krijgt van de staat om te denken..
http://www.hereinreality.com/news/rand.html

zou ze niet te serieus nemen, onafhankelijk is erg overtrokken in deze...
userIcon
Uhm zou het juist niet andersom kunnen zijn? ... Dat de aard van iemand en de waarschijnlijkheid dat die iemand door die aard vroeg sexueel actief wordt er voor zorgt dat die iemand zich aan een bepaalde muziekstijl gaat binden? ...

Dat hebben ze zeker weer niet opgenomen in het onderzoek? ...
userIcon
quote:
Op dinsdag 8 augustus 2006 @ 01:05 schreef Tjahzi het volgende:
hebben ze daar een onderzoek voor nodig?

als je tieners naar een beeld van nonnen laat kijken 24/7 hebben ze uiteindelijk nooit sex.
Of een nonnen fetisj.
quote:
Op dinsdag 8 augustus 2006 @ 01:50 schreef Surveillance-Fiets het volgende:
Alle rap muziek maar verbieden dan ?
gaat alle rap over sex dan?
Ja ik rij 120 varkens naar beirut van Henk wijngaard dan?
De liedjes die ik schrijf gaan niet over sex enzo..ik vind het niks met muziek te maken hebben...ooit maak ik een ballad hihihihi. alleen the pussyshop maar dat gaat over een poesjeswinkel en das dan weer anders
userIcon
Zit wel een kern van waarheid in. Ik ben seksueel niet meer te houden sinds ik als kind "worstjes op mijn borstjes" heb gehoord.
quote:
Op dinsdag 8 augustus 2006 @ 03:07 schreef Jenga het volgende:
Zit wel een kern van waarheid in. Ik ben seksueel niet meer te houden sinds ik als kind "worstjes op mijn borstjes" heb gehoord.
oh heineken bier oh heiniken bier!!! zo ging die toch?
quote:
Op dinsdag 8 augustus 2006 @ 03:05 schreef Bononr3 het volgende:
Ja ik rij 120 varkens naar beirut van Henk wijngaard dan?
120 varkens naar Beiroet songtexten

Ik rij zo dolgraag in mijn truck bij dag en ook bij nacht
Toen kreeg ik van mijn baas opeens een hele rare vracht
Gewoonlijk reed ik in de buurt van Emmen tot aan Goor
Nou stuurt ie mij naar 't buitenland, maar wat koop ik daar nou voor
Ja mijn broer die is beambte die zit goed
Maar ik rijd 120 varkens naar Beiroet


refrain:
Ja ik rijd 120 varkens naar Beiroet
Het is te gek wat je voor geld niet alles doet
's Nachts sterf ik van de kou en overdag sta ik in gloed
Ja ik rijd 120 varkens naar Beiroet


Bij 'n rustplaats stond een liftster en die wilde graag naar Split
Omdat het op mijn route lag, gaf ik die meid een rit
Ze klom in mijn cabine en keek me onderzoekend aan
Ik zag haar hardop denken van waar komt die stank vandaan
Ze zei "moet u niet stoppen, bent u misschien niet goed"
Toen zei ik "nee, want ik rijd varkens naar Beiroet"


refrain


Zo halverwege mijn bestemming klapt opeens een band
Mijn vracht begint te gieren, 'k zet mijn wagen aan de kant
Maar dan wil het mij niet lukken, til me aan het wiel een breuk
En 120 varkens liggen samen in een deuk
Toen zei ik tot mezelf kom op hou moed
Jij brengt die 120 varkens naar Beiroet


refrain


Na achtentachtig uren kwam daar dan eindelijk aan
Ik reed recht naar het slachthuis en daar kwam de baas al aan
Hij opende de laadklep en hij schreeuwde vol venijn
Jij moet mij brengen schapen, wij hier niet eten zwijn
Verbijsterd spring ik dan weer in mijn truck
En mijn vrachie ligt te knorren van geluk

vrede op aarde
Dus dit nr heeft ook niks met sex te maken wel met muziek
userIcon
quote:
Op dinsdag 8 augustus 2006 @ 01:05 schreef Tjahzi het volgende:
hebben ze daar een onderzoek voor nodig?

als je tieners naar een beeld van nonnen laat kijken 24/7 hebben ze uiteindelijk nooit sex.
ook nonnen hebben seks
userIcon
Begrijp ik het goed dat MAAR 51% sex binnen 2 jaar heeft? Dus daaruit zou je kunnen concluderen dat de rest nog 2 jaar wacht?? Zeker in een kerk gehouden dat onderzoek..

/edit oh 2 jaar na dat onderzoek.. Tís vroeg
userIcon
quote:
Op dinsdag 8 augustus 2006 @ 03:07 schreef Jenga het volgende:
Zit wel een kern van waarheid in. Ik ben seksueel niet meer te houden sinds ik als kind "worstjes op mijn borstjes" heb gehoord.
"Angeline, blonde sexmachine" van Peter Koelewijn dan!
userIcon
Ofuh ... Puntje d'r in , puntje d'r uit
ja zo gaat die goed 3x

nummer van 'de slijpers'
Hit me hard, hit me quick. Hit me with your rithmstick
userIcon
en bedoelen ze nu met seksueel actief masturberen?
userIcon
IK WIL NU EEN LIJST!!!

Dan zet ik em 24/7 op REPEAT

ja idd ook stiekem een crush op the Girl nextdoor
quote:
Aan het onderzoek, dat in 2001 van start ging werkten 1461 deelnemers mee, variërend in leeftijd van twaalf tot zeventien jaar. De deelnemers werden in 2001, 2002 en 2004 telefonisch geïnterviewd. De meeste waren bij aanvang van het onderzoek nog maagd.
Ik vraag me toch echt af hoe het komt dat meesten alleen bij AANVANG van het onderzoek nog maagd waren?
userIcon
oprotten met die kut rap muziek! fokking apenmuziek
userIcon
Relaxed, als je ze met teksten al het bed in kan krijgen!
userIcon
Orly?

Is dit nieuws?
userIcon
What else is new?
LL Cool J - Doin' It Loud
userIcon
De conclusie is bullshit niet per se waar.

Het is ook goed mogelijk dat mensen die minder seks hebben gewoon een afkeer hebben, van nature, van dit soort muziek. Ik bijvoorbeeld kan sommige van die teksten echt walgelijk vinden en zet de troep als het ff kan af dan, terwijl ik toch wel een heel erg gezonde sexdrive heb. Maarja, ik was dan ook 'pas' op m'n 16e "actief"
50 van 82 reacties op deze pagina Pagina  1 2
Gebruikersnaam 
Wachtwoord
 

advertentie

vandaag in 2005



True ©1999-2010 FOK! INTERNET SITES  |  algemene voorwaarden