'Uitslag Songfestival slecht voor EU-gevoel'

Opmerkelijk • Geschreven door Gertjan (Kozzmic) op 22-05-2006 @ 00:19
print 
Jules Maaten"Ik heb de indruk dat een deel van de bevolking tegen uitbreiding van de Europese Unie is, omdat we steeds niet ver komen bij het Songfestival." Dat stelde Jules Maaten, de leider van de VVD in het europarlement, zondag. De liberaal zegt zich verbaasd te hebben over de liedjescompetitie. De manier van stemmen klopt volgens hem niet. "Maar ik geloof niet in een complot tegen Nederland, hoor. Je ziet dat een klein land als Finland wel kan winnen."

Maaten trekt een verband tussen het steeds groter wordende aantal deelnemers bij het Eurovisie Songfestival, waardoor de kans op een hoge positie voor Nederland steeds kleiner wordt, en een internetonderzoek waaruit afgelopen week bleek dat veel Nederlanders tegen de uitbreiding van de Europese Unie zijn. Zijn PvdA-collega Jan Marinus Wiersma ziet dat verband echter niet zo. "Het Songfestival is toch iets nostalgisch: 90 procent van de Nederlanders wil het immers afschaffen. Dan zou je nog eerder verband moeten zien met het Europees voetbal, de Champions League, maar dat zie ik ook niet echt", stelt Wiersma. Hij vermoedt eerder dat de kritische houding tegen EU-uitbreiding veroorzaakt wordt door de vrees de eigen baan te verliezen.

Bron: De Telegraaf


Lees ook:

» 25/05 Roemeen betrapt met aanhanger vol drank19
» 25/05 Moeder in Mexico rukt kind ogen uit46
» 25/05 Het is handdoekdag45
» 24/05 Chinees stel begroef vrouw levend na aanrijding11


delen | eKudos nujij

17286 views / 74 reacties
Reacties op dit bericht
50  van 74 reacties op deze pagina. Pagina  1 2
userIcon
beetje een raar verhaal. dit was de eerste keer dat ik gekeken heb, vanwege Lordi.

als we een beter EU gevoel willen krijgen door het songfestival, stuur dan een goede artiest/band.

p.s. vergat het er ff bij te zeggen, van mij mag dat songfestival ook afgeschaft worden, net zoals italie gedaan heeft.
userIcon
Klein land als Finland? Volgens mij is de oppervlakte van Finland groter dan Nederland.

Enne, de meeste mensen kan het Songfestival denk ik geen lor schelen. Dus leuk bedacht, maar geen sigaar.
userIcon
Wat een gelul, n beetje weldenkend mens neemt het songfestival sowieso niet serieus..
userIcon
Maaten praat een beetje wartaal, hoe kom je erop?
Mjah ijsland is er ook blij mee... \' I\'m not a slut from Holland\'

http://www.youtube.com/watch?v=snG2V-PtpB8
userIcon
kijk, als wij debielen blijven sturen winnen we nooit
userIcon
quote:
Op maandag 22 mei 2006 @ 00:24 schreef koekjes het volgende:
kijk, als wij debielen blijven sturen winnen we nooit
Nee als wij GEEN debielen insturen winnen we nooit...
userIcon
Ik volg al jaren het songfestival niet meer. Het is nooit anders geweest dan dat (bevriende-)buurlanden elkaar hoge ogen toewierpen bij de puntentelling.
Beoordeling op zangtalent is het allang niet meer en dat is best jammer want cultureel gezien zou het Europa dichterbij elkaar kunnen brengen.

Wie denkt er niet terug aan "Spel zonder grenzen" ?
kan die man even zich gaan bezig houden met volksvertegenwoordiging in plaats van zijn volk aan te zien voor kinderen. Ga wat nuttigs doen. "ik geloof niet in een complot tegen nederland", hoezo dingen te serieus nemen.
ahh idd, spel zonder grenzen.

afgelopen jaar was het er nog..

leuk man!

Zoals waarschijnlijk bekend, kijkt heel homo-minnend nederland naar het songfestival.

Ik denk dat als je homo's vraagt wat ze er van vinden dat je dan een nuttigere uitslag krijgt....


Aangezien dat de VVD de laatste tijd toch al niet precies weten waar ze nou eigenlijk voor staan hiermee maar weer eens laten zien dat ze echt geen benul hebben wat er nou eigenlijk speelt in de wereld... Hoe kan een liedjescompetitie nou iets zeggen over het 'EU-gevoel'.......... In woon toch gewoon in NEDERLAND???
userIcon
Oost stemt op oost en west op west. De Balkanlanden stemmen op elkaar, Scandinavië idemdito. Turkije krijgt meestal veel punten van Nederland en Duitsland etc.

Dat is het gevolg van publieksstemmen in plaats van jurystemmen.

Wil je dat dus veranderen moet je het publieksstemmen (sms'en) weer afschaffen en het weer door een jury laten bepalen.

Aan beide zitten voor- en nadelen, dit is er eentje.

Maar goed, Finland bewijst dat vriendjespolitiek uiteindelijk niet de doorslag geeft.
Finland is qua oppervlak natuurlijk een stuk groter dan Nederland, maar in het grootste deel van dat land woont niemand; met 5 miljoen inwoners is Finland qua inwonertal derhalve een van de kleinere landen.

Het is natuurlijk een statistische wet dat hoe meer landen er meedoen, hoe kleiner de kans is voor een bepaald land (in dit geval Nederland) om te winnen.

In 2001, 2002 en 2004 wonnen Estland, Letland resp. Oekraïne; om nou te zeggen dat voormalige oostbloklanden nu steeds de dienst uitmaken gaat een beetje ver. Vorig jaar won Griekenland en nu dus Finland; allebei landen die geografisch wel wat oostelijk liggen, maar je kan toch niet zeggen dat dat landen zijn die bij het voormalige oostblok hebben gehoord.

Nederland moet gewoon met beter materiaal komen want met de liedjes die ze de laatste jaren sturen verdienen ze ook niet beter. Ik vond de winnaars de laatste jaren in ieder geval altijd beter dan de Nederlandse inzending.
12 punten van nederland gaan naar........ Turkeije

Ik ben voor afschaffing euro songfestival
quote:
Op maandag 22 mei 2006 @ 00:23 schreef CopyCatz het volgende:
Mjah ijsland is er ook blij mee... ' I'm not a slut from Holland'

http://www.youtube.com/watch?v=snG2V-PtpB8
Haha dat mens is helemaal crazyyy

Mja, gek he dat we steeds niet ver komen, ik bedoel stuur dan gewoon normale artiesten en niet van die goedkope chicks met hun eigen zelfverzonnen taaltje
quote:
Op maandag 22 mei 2006 @ 00:21 schreef Vader_Aardbei het volgende:
Klein land als Finland? Volgens mij is de oppervlakte van Finland groter dan Nederland.

Enne, de meeste mensen kan het Songfestival denk ik geen lor schelen. Dus leuk bedacht, maar geen sigaar.
Finland is een klein land ja. het heeft veel minder inwoners.
Ik heb het gevoel dat het een groote corrupte bende is daar, afschaffen dat festival
Eurovisie Songfestival is een aanfluiting, tijdverspilling,
en nog een heleboel andere negatieve woorden.
En niet omdat WIJ nooit hoog scoren, maar omdat het nergens omgaat.
Veel deelnemende landen stemmen op hun buren, ipv op goede muziek.
Stop wasting our time
Een klein land zoals Finland? Meneer heeft zeker niet opgelet bij aardrijkskunde, het is stukken groter dan Nederland
Ach het is mij allemaal wel duidelijk. Volgend jaar gewoon je groene joggingsbroek, je nike trui van 12 jaar geleden, en een setje sportschoenen aantrekken tijdens het songfestival, dan val je wel in de smaak bij die half leipe balkanlanden. Maar goed laat die mensen lekker daar. Ze zien de finale dag toch als een nationale feestdag omdat ze nergens anders goed in zijn, dus laat die mensen na alle ellende die ze dagelijks meemaken ook een keer een leuke dag hebben.
Ik heb de indruk dat een deel van de bevolking tegen uitbreiding van de Europese Unie is

No shit Sherlock !
ik ga gewoon volgend jaar mee doen.
Tiesto zorg voor een lekkere beat terwijl ik in mijn jeans sta te zingen
"klein rood autootje, waar breng je ons naar toe"..

grote kans dat we gaan winnen..
userIcon
Het songfestival is sowieso een totale aanfluiting. Je hoeft niet te kunnen zingen om te winnen. Je moet als winnaar óf een omgebouwde wijf zijn, óf je moet verkleed zijn als monster om te winnen.

Je kan het beter de Europese Freakshow noemen.
quote:
Op maandag 22 mei 2006 @ 00:41 schreef DarthNick het volgende:
Een klein land zoals Finland? Meneer heeft zeker niet opgelet bij aardrijkskunde, het is stukken groter dan Nederland
Ja maar heeft veel minder inwoners. Slechts 4 miljoen.
quote:
\"Ik heb de indruk dat een deel van de bevolking tegen uitbreiding van de Europese Unie is, omdat we steeds niet ver komen bij het Songfestival.\"
Nu ligt het aan het songfestival, vorig jaar voorspelde Jules Maaten de eindtijd als men niet vóór de Europese Grondwet zou stemmen. (bekijk hier de clip van Jules Maaten. Bevat schokkende beelden, vooral de kop van Jules.
userIcon
quote:
"Ik heb de indruk dat een deel van de bevolking tegen uitbreiding van de Europese Unie is, omdat we steeds niet ver komen bij het Songfestival." Dat stelde Jules Maaten, de leider van de VVD in het europarlement, zondag
Nou, daar zijn we lekker mee dat de VVD zo'n lamlul af heeft gevaardigd naar het Europarlement. Het is een schande dat iemand die zijn eigen kiezers als simpel en onnozel neerzet, ons land vertegenwoordigt in Europa.
Jah sure, nu is het ineens onze eigen schuld omdat we NEE stemden tegen Europa? Hallo, zo werkt dat niet, Nederland heeft nooit erg hoog gescoord bij de finales van het eurosongfestival, heeft niets te maken met het euro gevoel, het songfestival ging toch om de liedjes en niet om iets heeeeel anders?
userIcon
Songfestival alleen voor de Benelux

worden we minimaal 3e
Lordi heeft alleen gewonnen door de proteststemmen, die volgens mij vanuit heel Europa kwamen. Een heleboel mensen die het Eurovisie-songfestival al JAREN haten, hebben volgens mij nu voor het eerst hun gsm gepakt en gestemd voor de groep die er het hardste de draak mee aan het steken was.

Het heeft niks met de EU of met een EU-uitbreiding te maken. Alleen met het hoge baggergehalte van het songfestival zélf.
Ook in Litouwen hadden ze dat door, bijvoorbeeld.
sorry, dat liedje van lordi was ook gewoon goed. Het is niet omdat het niet traditioneel is dat je het moet beginnen bashen men beste.
quote:
Op maandag 22 mei 2006 @ 01:30 schreef Billeeeh het volgende:
sorry, dat liedje van lordi was ook gewoon goed. Het is niet omdat het niet traditioneel is dat je het moet beginnen bashen men beste.
Smaken verschillen, maar wie niet doorheeft dat Lordi één grote grap is, is niet goed bij zijn hoofd volgens mij. Het is natuurlijk wél een GOEDE grap, dat ontken ik ook niet. Maar het blijft volgens mij een grap.
userIcon
quote:
Op maandag 22 mei 2006 @ 00:23 schreef CopyCatz het volgende:
Mjah ijsland is er ook blij mee... ' I'm not a slut from Holland'

http://www.youtube.com/watch?v=snG2V-PtpB8
OK! I am officially impressed. Wat een gek mens is dat zeg.
Ze mogen het van mij in stand houden als mensen er behoefte aan hebben, dat het met europees gemeenschapsgeld (en dus ook Hollands geld, mijn geld) gesubsidieerd wordt vind ik weer het minder van dit alles.
quote:
"Ik heb de indruk dat een deel van de bevolking tegen uitbreiding van de Europese Unie is, omdat we steeds niet ver komen bij het Songfestival."
Wat een onzin
quote:
Op maandag 22 mei 2006 @ 00:41 schreef DarthNick het volgende:
Een klein land zoals Finland? Meneer heeft zeker niet opgelet bij aardrijkskunde, het is stukken groter dan Nederland
Dan moet je jezelf eens in politiek gaan verdiepen. Landen worden dan gemeten in aantal inwoners dat ze vertegenwoordigen. Ze mogen dan wel een behoorlijk lap grondgebied hebben, met slechts 5 miljoen inwoners zijn ze een kleine landen in europa.
userIcon
quote:
Op maandag 22 mei 2006 @ 00:30 schreef Jill-RMC het volgende:

[..]

Nee als wij GEEN debielen insturen winnen we nooit...
Stuur Herman van Idols en alles komt goed
quote:
Op maandag 22 mei 2006 @ 00:23 schreef CopyCatz het volgende:
Mjah ijsland is er ook blij mee... \\\' I\\\'m not a slut from Holland\\\'

http://www.youtube.com/watch?v=snG2V-PtpB8
Whahahahaha
Integendeel. Er zijn blijkbaar in de hele EU goedgeorganiseerde groepen metalliefhebbers die het wel humor vonden om Lordi te laten winnen. Dat schept hoop voor de toekomst!

Ik denk dat de meeste Nederlanders een uiterst goed EU gevoel hebben, maar dat dit iets meer realistisch is en op cultuur gebaseerd dan dat gevoel van de politici. Die kijken hoofdzakelijk naar de economie. Zij hoeven immers ook niet tussen tienduizenden Oost-Europeanen in de ghettos van morgen te wonen.
userIcon
quote:
Op maandag 22 mei 2006 @ 00:21 schreef Vader_Aardbei het volgende:
Klein land als Finland? Volgens mij is de oppervlakte van Finland groter dan Nederland.

Enne, de meeste mensen kan het Songfestival denk ik geen lor schelen. Dus leuk bedacht, maar geen sigaar.
ik denk dat hij het inwoneraantal bedoelt
userIcon
Man man man, deze man toont NL als 'n zéér slecht verliezer! Echt zéldzaam als je deze 2 zaken, 't Songfestival én de Europese Unie, met elkaar vergelijkt! Dan heb je 't naar mijn idee toch écht niet begrepen!
userIcon
quote:
Op maandag 22 mei 2006 @ 00:23 schreef CopyCatz het volgende:
Mjah ijsland is er ook blij mee... ' I'm not a slut from Holland'

http://www.youtube.com/watch?v=snG2V-PtpB8
Is dát die muts van IJsland??? Heb 't altijd al ráre mensen gevonden... zo zeg, wat toon je je dán 'n slecht verliezer... my goodness!
quote:
Op maandag 22 mei 2006 @ 01:31 schreef Clourhide het volgende:

[..]

Smaken verschillen, maar wie niet doorheeft dat Lordi één grote grap is, is niet goed bij zijn hoofd volgens mij. Het is natuurlijk wél een GOEDE grap, dat ontken ik ook niet. Maar het blijft volgens mij een grap.
Wat is de grap dan, want ze treden al jaren zo op.
userIcon
quote:
"Ik heb de indruk dat een deel van de bevolking tegen uitbreiding van de Europese Unie is, omdat we steeds niet ver komen bij het Songfestival." Dat stelde Jules Maaten, de leider van de VVD in het europarlement, zondag.
Er zijn geen woorden of krachttermen die de onkunde van deze meneer kunnen uitdrukken. Wanneer wij europarlementariërs hebben die daadwerkelijk denken dat het songfestival aan de grondslag ligt voor de problemen die het volk met Europa heeft dan is er echt iets heel erg mis in dit land.

Er is echt iets heel erg mis met dit land.

Meneer, treed alsjeblieft af en laat het echte werk over aan volwassenen.
vvd huilverhaal....
zit die zak er nog steeds, met zijn Auswitz campagne, hij is wel de laatste die zich over 'goede smaak' moet uiten.

Hij is zelf een groot opstakel voor Europa
eh.. yeah.. right.. Uitslag Idols slecht voor NL-gevoel?
userIcon
quote:
Op maandag 22 mei 2006 @ 00:23 schreef CopyCatz het volgende:
Mjah ijsland is er ook blij mee... ' I'm not a slut from Holland'

http://www.youtube.com/watch?v=snG2V-PtpB8
LOL

Egocentrisch en drugs zij de woorden...
userIcon
Moet dit gezeik nou doorgaan? Welk eu gevoel trouwens? Schaf die zooi toch af
Tja, bij het stemmen over de Europese grondwet hoorde je ook sommige mensen het songfestival als reden opgeven als reden om tegen te stemmen.
Maar ik denk niet dat dit de hoofdreden was voor die mensen om tegen te stemmen

Gewoon niet meer meedoen, dan zijn we van al het gezeur in 1 keer af
hahaha, het songfestival! dat interseerd toch geen mens! ouwe mensen muziek, zelfs die winnaar uit finland, ze zien er wel imposant uit maar het gewoon ouwe lulle jaren tachtig rock. waar politicie zich met bezig houden
50  van 74 reacties op deze pagina. Pagina  1 2


Lees ook:

» 25/05 Roemeen betrapt met aanhanger vol drank19
» 25/05 Moeder in Mexico rukt kind ogen uit46
» 25/05 Het is handdoekdag45
» 24/05 Chinees stel begroef vrouw levend na aanrijding11


delen | eKudos nujij

Gebruikersnaam 
Wachtwoord
 
online adverteren www.m4n.nl
Video's



True ©1999-2012 FOK! INTERNET SITES  |  gratis nieuws op je site?  |  algemene voorwaarden